Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα !

Ρε παιδια συγγνωμη που θα ρωτησω κατι που πιθανοτατα εχουν ρωτησει αλλοι 100 στις προηγουμενες σελιδες, αλλα εχω ενα Razrακι με εργοστασιακη ευρωπαικη ICS 4.0.4 (672.180.41.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU) και επειδη κολλαει συνεχεια και με εχει εκνευρισει θελω να το επαναφερω στις αρχικες του ρυθμισεις και μιας και θα το κανω αυτο, λεω να του περασω και μια πιο καινουργια εκδοση android. Γενικα τι προτεινετε , ποια εκδοση ειναι πιο stable Και πιο ευκολη να περαστει? Και επειδη εχω μπλεχτει με ολα αυτα τα spyder,CM, RSD lite Κλπ και δεν ειναι ευκολο να διαβασω 430 σελιδες, μπορει καποιος αν ειναι ευκολο να με κατευθυνει απο που να αρχισω και που να κοιταξω? Κατι σαν guide κλπ ! Ευχαριστω πολυ ρε παιδια :O

 

Για γρήγορο πέρασμα εργοστασιακή jb (θα χάσεις τα πάντα εκτός από ότι έχεις στην εξωτερικη sd και χάνεις και την εγγύηση αν έχεις) , πέρνα την με rsd.

 

Δες εδώ , http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=318317&page=426 , ποστ #6381

 

Αν δεν είσαι σίγουρος για κάτι , ξαναρώτα.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, δύσκολη απορία :

 

Μου έχει χαλάσει τελείως η υποδοχή SD Card. Δεν τις αναγνωρίζει καν πια, και έτσι μου είναι δύσκολο να βάλω νέα rom ή να το κάνω root. Ξέρει κανείς αν υπάρχει εναλλακτική, δηλαδή να κάνω ένα από τα 2 παραπάνω ώστε "τρέξω" την διαδικασία, χωρίς SD κάρτα;

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Για γρήγορο πέρασμα εργοστασιακή jb (θα χάσεις τα πάντα εκτός από ότι έχεις στην εξωτερικη sd και χάνεις και την εγγύηση αν έχεις) , πέρνα την με rsd.

 

Δες εδώ , http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=318317&page=426 , ποστ #6381

 

Αν δεν είσαι σίγουρος για κάτι , ξαναρώτα.

 

ευχαριστω φιλε μου, να σαι καλα ! :)

 

σ

Edited by zortam
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι, ήρθε η ώρα για νέο κινητό και αναρωτιέμαι πόσο μπορώ να πουλήσω το RAZR μου.? Το έχω 2 χρόνια και είναι σε σχεδόν άριστη κατάσταση μια και ήταν σε θήκη. Τι τιμή περίπου να ζητήσω σε αγγελία?
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω εδώ και μια μέρα τη Liquid Smooth. Πραγματικά πολύ γρήγορη, με πολλά καλούδια για όσους θέλουν να το πάνε ένα βήμα πιο κάτω, με Google Now να δουλεύει στο "Ok google" και εξαιρετικός -ως ωρας- ο ρυθμός πτώσης της μπαταρίας.

 

Θα τη συνιστούσα φυσικά, αφού είναι η μοναδική 4,4,2 που δεν είναι maximal και δεν έχει τόση "βαριά σαβούρα."

Edited by tsoump

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Διαπιστωσα πχ οτι η εκδοση που λες δεν εχει calendar!

 

Ναι όντως, δε μου χρειάστηκε και δεν το πρόσεξα. Οπότε, πρέπει να το κατεβάσεις από το Google Play.

Όσο για την μπαταρία, έχω την εντύπωση πως είναι στα ίδια επίπεδα με την 4.1.2 - στην αρχή είχα χαρεί. Κρατάει μια μιση μέρα με διαρκή χρήση data.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα cm11, mokee και liquid... Μάλλον προτιμώ mokee. Έχετε καμια αλλη να προτεινετε; Edited by fifini
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινα κάτοχος ενός πανέμορφου λευκού RAZR, με τις ζελατίνες και του κουτάκι του, σε κατάσταση καινούριου. Αυτό το τηλέφωνο ήταν απωθημένο χρόνων και μολις τώρα κατάφερα να το αποκτήσω.

Το αναβάθμισα στην ICS και στην αρχή απογοητεύτηκα λίγο από την "βαριά" αίσθηση του κινητού, όμως μόλις το ρούταρα και πάγωσα με το Greenify ό,τι δεν χρειαζόταν να τρέχει, το τηλέφωνο ελάφρυνε και τρέχει μια χαρά.

 

Μόνο η κάμερα με προβληματίζει λίγο, γιατί βγάζει θολές φωτό σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ή καλύτερα να συμβιβαστώ, μιας και μιλάμε για κινητό που παρουσιάστηκε πριν 2μιση χρόνια.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις πολλά από την κάμερα. Και τότε που παρουσιάστηκε δεν ήταν από τις καλύτερες.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τον JBX Kernel με kitkat ; Και ποιά η διάρκεια της μπαταρίας του; Τι γενικότερα προβλήματα αντιμετωπίζει;

 

 

Ευχαριστώ.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Τον δοκίμασα μόνο με carbon. Και σε 4.3 και σε 4.4 είχα θέμα με το bluetooth. Κολλούσε η συσκευή και ήθελε reset(μετά το τέλος της κλήσης- όχι πάντα αλλά πολύ συχνά ) . Εκτος από το bt δεν είχα άλλο θέμα. Η μπαταρία μια χαρά ήταν.

 

Με αλλες rom δεν ξέρω συμπεριφορές.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι, ήρθε η ώρα για νέο κινητό και αναρωτιέμαι πόσο μπορώ να πουλήσω το RAZR μου.? Το έχω 2 χρόνια και είναι σε σχεδόν άριστη κατάσταση μια και ήταν σε θήκη. Τι τιμή περίπου να ζητήσω σε αγγελία?

 

αν σκεφτεις οτι αυτη τη στιγμη το s3 πουλιεται μεχρι και 150€ και πολλα λεω αφου καινουργιο στο skroutz εχει 202€ βγαλε τα συμπερασματα σου. 100€ ισως ;

Link to comment
Share on other sites

αν σκεφτεις οτι αυτη τη στιγμη το s3 πουλιεται μεχρι και 150€ και πολλα λεω αφου καινουργιο στο skroutz εχει 202€ βγαλε τα συμπερασματα σου. 100€ ισως ;

 

Εγώ για καινούργιο αχρησιμοποίητο με τις ζελατίνες του έδωσα 130 €. Οπότε ίσως και κάτω από τα 100..

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κατεβάζεις αυτή την rom http://fwteam.grupoandroid.com/RAZR%20XT910/9.8.2O-124_SPUEM-14_S7_USASPDRICS01RUKE1007.0R_USASPDRJBRTGB_P011_b57374ab5a_p2b_S1FF_fb_CFC.xml.zip. Την rom την αποσυμπιέζεις στο pc. Θέλεις το .xml που έχει μέσα. Είναι η Αγγλική official 4.1 jb.

 

To rsd lite απο εδώ http://d-h.st/KNN . Πρέπει να έχεις περάσει motorola drivers στο pc σου πριν ξεκινήσεις http://www.4shared.com/file/rQw9mesL/MotoHelper_2140_Driver_550.html.

 

Διαβασε το 1ο ποστ εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1539192.

 

Εδώ θα πάρεις μια ιδέα για την διαδικασία

. Απλά για να έχεις και μια εικόνα.

 

Αν για κάτι δεν είσαι σίγουρος ρώτα και περίμενε απάντηση. Μην βιαστείς και γίνει καμιά ζημιά.

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!

 

Παίδες μια ερώτηση.

Αν φλασάρω την συσκευή όπως περιγράφει ο φίλος που έκανα quote, χάνεται το safestrap και η Cyanogen που φοράω και επανέρχομαι σε stock μορφή; (αυτό θέλω βασικά...)

 

Υ.Γ. Υπάρχει καμμία πιο φρέσκια rom απο αυτή που αναγράφεται παραπάνω;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση.

Αν φλασάρω την συσκευή όπως περιγράφει ο φίλος που έκανα quote, χάνεται το safestrap και η Cyanogen που φοράω και επανέρχομαι σε stock μορφή; (αυτό θέλω βασικά...)

 

Υ.Γ. Υπάρχει καμμία πιο φρέσκια rom απο αυτή που αναγράφεται παραπάνω;

 

Νομίζω, ναι. Απ' ό,τι καταλαβαίνω είναι οδηγός για να περάσεις stock rom. Εαν θες, μπορείς να δεις κι άλλες rom που υπάρχουν στους xda-developers , με kit-kat. (4,4,2)

Κράτα το SS και δοκίμασε την carbon που λέγεται ότι είναι πολύ καλή ή τη Liquidsmooth. Ή, βασικά, όποια νομίζεις οτι σε εξυπηρετεί καλύτερα.

 

Η καθεμιά έχει οδηγούς μέσα για το πως θα τις εγκαταστήσεις.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπεριζω την πρεα..

 

Εχω custom rom την gummy kit kat.

 

Ποιες ειναι οι ρυθμισεις για να εχω mobile internet .. Cosmote εχω. Οτι και να εκανα δεν καταφερα να συνδεθω..

Link to comment
Share on other sites

γιατί όποια 4.3 ή 4.4 ρομ που βάζω δεν έχω μετά 3g ?

 

Εμείς που έχουμε GSM δίκτυο πρέπει να περάσουμε umts_spyder. Αν δεν κάνω λάθος αυτό ίσως είναι το πρόβλημα.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα . έχω ένα μοτο xt910 πολύ καλό δεν το έχω πειράξει καθόλου με 4.1.2 ice cream εάν ενδιαφέρεται κανένας ας μ στείλει ένα μνμ 150 ευρω αλλά συζητήσιμη. αλλαγή λόγω άλλου κινητού δεν έχει κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω την πρεα..

 

Εχω custom rom την gummy kit kat.

 

Σημερα ηθελα να παρω back up ολα οσα εχω μεσα.. Το συνδεσα στο πισι αλλα δεν μου το αναγνωριζει τι μπορει να φταει?

 

Υπαρχει αλλος τροπος να παρω τις φωτογραφιες μου και τις επαφες μου απο μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ένα reboot χθες το βράδυ , το κινητό έδειξε safestrap disabled και ξεκινησε με τη JB και οχι με την custom 4.4. Εχει καποιος να προτεινει κατι;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα ,το αποκτησα μολις χθες ,υπαρχει καποιος ευκολος τροπος για να γινει root ?? δοκιμασα μερικους οπως super one clik , kingo android , αλλα δεν τα καταφερα ,υπαρχει καποιος οδηγος ??? ευχαριστω .

edit: βρηκα τον οδηγο σας ,αλλα ειναι νεκρο το λινκ για το αρχειο EasyRootICS_Windows.bat ,το εχει καποιος καλος ανθρωπος ?? ...

Edited by aetos100

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...