Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από ενάμισι χρόνο με το RAZR σκέφτομαι να το κάνω και εγώ root.

Επειδή έχω αγορασμένες κάμποσες εφαρμογές με κυριότερη για εμένα το Dont Panic με τους χάρτες της Ginius driver. Υπάρχει περίπτωση να μην λειτουργούν σωστά μετά το root οι εφαρμογές;

 

Έχω το dont panic και πολλές ακόμη εφαρμογές (περίπου 140) και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μόλις ρουτάρεις, βάλε greenify και θα αποκτήσεις καινούργιο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδες με το greenify τι κανουμε το εβαλα αλλα δεν καταλαβα

 

Αφού το τρέξεις, πάτα το "+" κάτω δεξιά για να επιλέξεις εφαρμογές που δεν θέλεις να μένουν συνέχεια ανοιχτές. π.χ. κλασικό παράδειγμα είναι η εφαρμογή του facebook. Έχε υπόψη ότι οι εφαρμογές αυτές θα είναι σαν κλειστές και δεν θα λειτουργούν μέχρι να τις ξαναεκτελέσεις.

Το τηλέφωνο θα έχει ελαφρύνει, με περισσότερη μνήμη, και μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Αφού το τρέξεις, πάτα το "+" κάτω δεξιά για να επιλέξεις εφαρμογές που δεν θέλεις να μένουν συνέχεια ανοιχτές. π.χ. κλασικό παράδειγμα είναι η εφαρμογή του facebook. Έχε υπόψη ότι οι εφαρμογές αυτές θα είναι σαν κλειστές και δεν θα λειτουργούν μέχρι να τις ξαναεκτελέσεις.

Το τηλέφωνο θα έχει ελαφρύνει, με περισσότερη μνήμη, και μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας.

 

Ευχαριστω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

καλά το greenify είναι χαλαρά η καλύτερη εφαρμογή στο market...χαλαρά όμως...

καιρό έψαχνα κάτι που να κάνει ακριβώς αυτό...επιτέλους μετά από πάρα πολύ καιρό έχω ελεύθερα 350+ ram και όχι 200 και το κινητό να σέρνεται...συμβουλή από μένα είναι να βάλτε να κλείνει ό,τι παιχνίδι έχετε εγκατεστημένο...τα περισσότερα έχουν ηλίθια services να τρέχουν και πολλές φορές δεν σου δίνουν τη δυνατότητα να τα απενεργοποιήσεις μόνος σου...κανονικά η google πρέπει να περιλάβει κάτι τέτοιο μέσα στο android καθώς το κακό έχει παραγίνει...κάθε εφαρμογή κάνει ότι γουστάρει...(ειδικά αυτά τα push notifications είναι ότι πιο σπαστικό υπάρχει)...

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου γεια σας! μετα απο μια μεγαλη βλακεια που δε θελω να περιγραψω καταφερα να σπασω την οθονη του κινητου! οχι το τζαμακι απ'εξω αλλα την οθονη απο μεσα! τωρα τι μπορω να κανω? ξερετε που να απευθυνθώ? ποσο θα κοστισει? ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει αναβαθμιση για Jelly bean ?

 

Μόνο μέσω Linux, πολλοί την έχουν περάσει

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Εμεις παντος που δεν έχουμε κανει root δεν βλεπω να την παίρνουμε ποτε την jb

 

Δεν χρειάζεται να είσαι ρουτ για να πάρεις την αναβάθμιση

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω Linux, πολλοί την έχουν περάσει

 

Η αναβάθμιση δεν χρειάζεται Linux.

 

Δεν θέλει linux όπως είπε και ο TheoX. Ένας τρόπος για root στην jb θέλει linux.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει linux όπως είπε και ο TheoX. Ένας τρόπος για root στην jb θέλει linux.

 

Χαχαχα Σορρυ μπερδεύτηκα με το ρουτ

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=40901777&postcount=30

είναι πολύ αναλυτικό και με εικόνες!οπότε δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα...αν σκαλώσεις κάπου πες μου!

 

Δοκίμασα να κάνω update μέσω αυτού του τρόπου και συνάντησα το εξής πρόβλημα. Εκεί που πρέπει να κάνω mount το φάκελο shares στο τοπικο directory storages/rfs0 μέσω της native εφαρμογής, η εφαρμογή δεν το κάνει mount . Απλά συνδέεται στο δικτυακό φάκελο. Η εφαρμογή που έχω εγω στο κινητό μου (διαφορετική από αυτήν του οδηγού) το οποίο είναι official ελληνικό 4.0.2 δεν κάνει mount τους shared folders. Απορώ πως το δικό σας το κάνει.

 

Αν έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα και βρήκε λύση ας βοηθήσει. Εγώ έφαγα πολλές ώρες, δοκίμασα κι άλλα προγράμματα αλλά τζίφος. Με κανένα δεν μπόρεσα να κάνω mount το φάκελο shares στο τοπικό σύστημα αρχείων.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για update σχετικά απλός...; Το κινητό μου είναι rooted (μόνο αυτό κατάφερα).

Edited by mpagleouras

Διακοσμητικά αυτοκόλλητα τοίχου

www.madmonkey.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να κάνω update μέσω αυτού του τρόπου και συνάντησα το εξής πρόβλημα. Εκεί που πρέπει να κάνω mount το φάκελο shares στο τοπικο directory storages/rfs0 μέσω της native εφαρμογής, η εφαρμογή δεν το κάνει mount . Απλά συνδέεται στο δικτυακό φάκελο. Η εφαρμογή που έχω εγω στο κινητό μου (διαφορετική από αυτήν του οδηγού) το οποίο είναι official ελληνικό 4.0.2 δεν κάνει mount τους shared folders. Απορώ πως το δικό σας το κάνει.

 

Αν έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα και βρήκε λύση ας βοηθήσει. Εγώ έφαγα πολλές ώρες, δοκίμασα κι άλλα προγράμματα αλλά τζίφος. Με κανένα δεν μπόρεσα να κάνω mount το φάκελο shares στο τοπικό σύστημα αρχείων.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για update σχετικά απλός...; Το κινητό μου είναι rooted (μόνο αυτό κατάφερα).

 

Ο οδηγός που κοιτάς φίλε, είναι για να γίνεις root στην jellybean. Αν θέλεις να κάνεις αναβάθμιση σε jellybean από ICS, υπάρχει ο οδηγός του cirith με οδηγίες να κρατήσεις το root εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=318317&page=380 . Ποστ 5688 .Δες πρώτα αν λειτουργούν όλα τα download links.

 

Υπάρχει και fastboot απ'ότι διάβασα , αλλά θα πρέπει να ξανακάνεις το root μετά.

 

Πως πιθανότατα χάνεις την εγγύηση θα υποθέσω πως το ξέρεις. Το ξαναλέω για σιγουριά, μην θυμώσεις μετα :lol: .

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός που κοιτάς φίλε, είναι για να γίνεις root στην jellybean. Αν θέλεις να κάνεις αναβάθμιση σε jellybean από ICS, υπάρχει ο οδηγός του cirith με οδηγίες να κρατήσεις το root εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=318317&page=380 . Ποστ 5688 .Δες πρώτα αν λειτουργούν όλα τα download links.

 

Υπάρχει και fastboot απ'ότι διάβασα , αλλά θα πρέπει να ξανακάνεις το root μετά.

 

Πως πιθανότατα χάνεις την εγγύηση θα υποθέσω πως το ξέρεις. Το ξαναλέω για σιγουριά, μην θυμώσεις μετα :lol: .

 

Έγινε φίλε μου, σ' ευχαριστώ. Θα επιχειρήσω τον οδηγό που μου έστειλες. Για την εγγύηση το γνωρίζω, θα πάρω το ρίσκο!

Διακοσμητικά αυτοκόλλητα τοίχου

www.madmonkey.gr

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός που κοιτάς φίλε, είναι για να γίνεις root στην jellybean. Αν θέλεις να κάνεις αναβάθμιση σε jellybean από ICS, υπάρχει ο οδηγός του cirith με οδηγίες να κρατήσεις το root εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=318317&page=380 . Ποστ 5688 .Δες πρώτα αν λειτουργούν όλα τα download links.

 

Υπάρχει και fastboot απ'ότι διάβασα , αλλά θα πρέπει να ξανακάνεις το root μετά.

 

Πως πιθανότατα χάνεις την εγγύηση θα υποθέσω πως το ξέρεις. Το ξαναλέω για σιγουριά, μην θυμώσεις μετα :lol: .

 

Δουλεύει απροβληματιστα ομως η εχει bugs η jelly bean αν την περασουμε εμεις ?Προβλέπεται να την πάρει official η όχι ?

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μολις πηρε το κινητο αυτο. εχει ics. ξερετε ποτε και αν θα ερθει ποτε επισημη jellybean χωρις root και πειραγματα;
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει απροβληματιστα ομως η εχει bugs η jelly bean αν την περασουμε εμεις ?Προβλέπεται να την πάρει official η όχι ?

 

Σε μένα δουλεύει τέλεια, πολύ καλύτερα από την 4.0.4. Επίσημα δεν πρόκειται να έρθει ποτέ στην Ελλάδα, μόνο σε συγκεκριμένες χώρες. Άρα αναγκαστικά τη βάζουμε μόνοι μας. Επίσης να λάβετε υπόψη ότι από 4.1.2 επιστροφή σε ics δε γίνεται, παρότι δε βλέπω γιατί να θέλει κάποιος να επιστρέψει.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δουλεύει τέλεια, πολύ καλύτερα από την 4.0.4. Επίσημα δεν πρόκειται να έρθει ποτέ στην Ελλάδα, μόνο σε συγκεκριμένες χώρες. Άρα αναγκαστικά τη βάζουμε μόνοι μας. Επίσης να λάβετε υπόψη ότι από 4.1.2 επιστροφή σε ics δε γίνεται, παρότι δε βλέπω γιατί να θέλει κάποιος να επιστρέψει.

 

Ένας λόγος επιστροφής σε ics είναι για να έχεις εγγύηση. Σε άλλες συσκευές απλά φλασάρουνε μαμά rom και πάνε την συσκευή στο service.

 

Την jb δεν την έβαλα ακόμα από βαρεμάρα να ξαναστήσω έστω και με tb.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Με πείσατε βρε μπαγασιδες θα κανω αναβάθμιση συμφωνα με τον οδηγο της σελίδας 380! Αν και εχω λιγο άγχος ως ασχετος απο android
Link to comment
Share on other sites

Με πείσατε βρε μπαγασιδες θα κανω αναβάθμιση συμφωνα με τον οδηγο της σελίδας 380! Αν και εχω λιγο άγχος ως ασχετος απο android

 

Για κάνε το και πες και σε μας τους άσχετους πως τα πήγες :)

3>4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...