Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση θελω να κανω! εχω την 2.3.6 εκδοση και θελω να περασω την 4.0.4 την official! να ακολουθησω αυτα τα βηματα του link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1837971?? απλα κατευαζω το update περναω στην sd και κανω apply update from sd?? χωρις να κανω ροοτ τη συσκευη!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση θελω να κανω! εχω την 2.3.6 εκδοση και θελω να περασω την 4.0.4 την official! να ακολουθησω αυτα τα βηματα του link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1837971?? απλα κατευαζω το update περναω στην sd και κανω apply update from sd?? χωρις να κανω ροοτ τη συσκευη!

 

Φίλε είναι ζήτημα ημερών να πάρεις την official από την Moto. Κάνε λίγο υπομονή.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι ζήτημα ημερών να πάρεις την official από την Moto. Κάνε λίγο υπομονή.

 

Απλα το θεμα ειναι οτι οταν παταω ενημερωσεις συστηματος μου βγαζει ''προς το παρον, ο ελεγχος για ενημερωση δεν ειναι διαθεσιμος. προσπαθηστε ξανα αργοτερα.'' για αυτο και ρωτησα να το κανω μονος μου!! και σε σας το ιδιο βγαινει?

Link to comment
Share on other sites

την έχεις δοκιμάσει

 

 

κοίτα θα βολεύει πολλή όταν είσαι παράλια η ταξίδια με 1750+2400 είσαι θεός και 9μμ δεν είναι άσχημα :lol: βεβαία οτι τα 2400 είναι τόσο φθηνά με τρομάζει

 

και όποτε θες τη βάζεις βγάζεις ...

Κανείς για ομαδική ??

 

Δηλαδή ποια είναι λογική τιμή για τέτοια μπαταρία; Γιατί έμενα τα σχεδόν 30 ευρώ που κάνει η συγκεκριμένη δε μου φαίνονται και τόσα λίγα.

Επίσης δεν υπάρχει περίπτωση να προκαλέσει πρόβλημά στο κινητό, πχ υπερθέρμανση ή κακή φόρτιση της κανονικής μπαταρίας και μείωση της ζωής της;

Επίσης η συγκεκριμένη που προτείνετε είναι γνωστή εταιρία; Γιατί από Hong Kong τη στέλνουν.

Πάντως θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο, το κουβαλάς στην τσάντα και το χρησιμοποιείς στην ανάγκη, πχ αν χρειάστηκε παραπάνω 3G και τελείωσε η μπαταρία. Και βολεύει πολύ παραπάνω από τα άλλα μέσα backup μπαταρίας γιατί απλώς του φοράς μια θήκη, δε χρειάζεται να το αφήσεις κάπου να φορτίσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση προς αυτους που έχει έρθει με οτα το πολυαναμενομενο update και το εχουν είδη βάλει στο κινητό τους το flash player δεν δουλευει σωστά? Σε ενα neo v ενος φιλου που εχει το ics 4.0.4. του εβαλα τον adobe flash player που το ειχα σε ξεχωριστό αρχειο apk το έκανε εγκατάσταση κανονικά και μετα βάλαμε και τον opera αλλα τίποτα... flash player πουθενά... αρα και σε μας με razr οταν έρθει με το καλό δεν θα υπάρχει κανένας τρόπος να μπορούμε να έχουμε ξανά flash πού να παίζει κανονικά?? Πάει τον ξεχνάμε δηλαδή δεν γίνεται με τίποτα με κανέναν τρόπο???

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Απλα το θεμα ειναι οτι οταν παταω ενημερωσεις συστηματος μου βγαζει ''προς το παρον, ο ελεγχος για ενημερωση δεν ειναι διαθεσιμος. προσπαθηστε ξανα αργοτερα.'' για αυτο και ρωτησα να το κανω μονος μου!! και σε σας το ιδιο βγαινει?

 

Σε μένα τώρα που το πάτησα βγήκε ότι η συσκευή μου είναι ενημερωμένη. Αυτό που λες μου το έβγαζε τη Δευτέρα που αγωνιωδώς πατούσα να δω μήπως ήρθε η ώρα μου. Πλέον έχω βαρεθεί να ελέγχω, απλώς περιμένω να μου πετάξει μήνυμά ότι έχω αναβάθμισή.

Μην αγχώνεσαι, θα την πάρουμε κι εμείς. Απότι έχω καταλάβει είμαστε αρκετοί που δε μας έχει έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα τώρα που το πάτησα βγήκε ότι η συσκευή μου είναι ενημερωμένη. Αυτό που λες μου το έβγαζε τη Δευτέρα που αγωνιωδώς πατούσα να δω μήπως ήρθε η ώρα μου. Πλέον έχω βαρεθεί να ελέγχω, απλώς περιμένω να μου πετάξει μήνυμά ότι έχω αναβάθμισή.

Μην αγχώνεσαι, θα την πάρουμε κι εμείς. Απότι έχω καταλάβει είμαστε αρκετοί που δε μας έχει έρθει.

Καλήσπερα και απο εμένα, με την 672.180.33.XT910.Retail.en.EU έκδοση συστήματος και με Root τι πρέπει να κάνω για να παρω το update? Να περιμένω μέω ΟΤΑ η να ακολουθησω καποιο άλλο τρόπο? Έχει κάτι καλύτερο το update η απλα για να μην έχω θέμα με την εγγύηση? Να σημειώσω ότι με την έκδοση που έχω τώρα έχω ικανοποιητικό Wi-fi και κανένα θέμα με το gps.

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα και απο εμένα, με την 672.180.33.XT910.Retail.en.EU έκδοση συστήματος και με Root τι πρέπει να κάνω για να παρω το update? Να περιμένω μέω ΟΤΑ η να ακολουθησω καποιο άλλο τρόπο? Έχει κάτι καλύτερο το update η απλα για να μην έχω θέμα με την εγγύηση? Να σημειώσω ότι με την έκδοση που έχω τώρα έχω ικανοποιητικό Wi-fi και κανένα θέμα με το gps.

 

OTA δεν πρόκειται να πάρεις. Μπορείς να περάσεις το υpdate για το leak που έχεις περάσει. Εμείς που περάσαμε την NonEFGIS το κάναμε για την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Το υpdate για το leak που μπορώ να το βρώ? Να ακολουθήσω αυτόν τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4240409#post4240409 η πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Το υpdate για το leak που μπορώ να το βρώ? Να ακολουθήσω αυτόν τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4240409#post4240409 η πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Καμία σχέση. Στην retail που είσαι εσύ είναι αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1755764

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι για το update για το leak της retail αν καταλαβα καλά. Για την official μπορω να κανω κατι; Πρέπει να φλασαρω με RSD?

Πρόκειται για την παραθεση του telis_pq

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ποια είναι λογική τιμή για τέτοια μπαταρία; Γιατί έμενα τα σχεδόν 30 ευρώ που κάνει η συγκεκριμένη δε μου φαίνονται και τόσα λίγα.

Επίσης δεν υπάρχει περίπτωση να προκαλέσει πρόβλημά στο κινητό, πχ υπερθέρμανση ή κακή φόρτιση της κανονικής μπαταρίας και μείωση της ζωής της;

Επίσης η συγκεκριμένη που προτείνετε είναι γνωστή εταιρία; Γιατί από Hong Kong τη στέλνουν.

Πάντως θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο, το κουβαλάς στην τσάντα και το χρησιμοποιείς στην ανάγκη, πχ αν χρειάστηκε παραπάνω 3G και τελείωσε η μπαταρία. Και βολεύει πολύ παραπάνω από τα άλλα μέσα backup μπαταρίας γιατί απλώς του φοράς μια θήκη, δε χρειάζεται να το αφήσεις κάπου να φορτίσει.

Αρα τη παίρνω χωρίς 2η σκέψη

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, με την 672.180.33.XT910.Retail.en.EU έκδοση συστήματος και με Root τι πρέπει να κάνω για να βάλω την official? Να περιμένω μέω ΟΤΑ η να ακολουθησω καποιο άλλο τρόπο? Πρέπει να φλασαρω με RSD? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένετε να βγει το .sbf αρχείο της Retail.en.eu. για το φλασάρουμε με RSD. Όσοι είμαστε με κάποιο από τα διάφορα leaks δεν υστερούμε σε κάτι σε σχέση με την official που βγήκε τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Απλα το θεμα ειναι οτι οταν παταω ενημερωσεις συστηματος μου βγαζει ''προς το παρον, ο ελεγχος για ενημερωση δεν ειναι διαθεσιμος. προσπαθηστε ξανα αργοτερα.'' για αυτο και ρωτησα να το κανω μονος μου!! και σε σας το ιδιο βγαινει?

 

Το ειχα και εγώ αυτό το πρόβλημα και έγραψα πιο πάνω τη λύση, επαναφορά

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, με την 672.180.33.XT910.Retail.en.EU έκδοση συστήματος και με Root τι πρέπει να κάνω για να βάλω την official? Να περιμένω μέω ΟΤΑ η να ακολουθησω καποιο άλλο τρόπο? Πρέπει να φλασαρω με RSD? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι αυτός.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30364320&postcount=26

 

OTA δεν πρόκειται να πάρεις. Με rsd ακόμη δεν έχει βγει το κατάλληλο αρχείο. Επειδή δεν το έχω κάνει root νομίζω πρέπει να είσαι unroot όταν γίνεται η εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι αυτός.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30364320&postcount=26

 

OTA δεν πρόκειται να πάρεις. Με rsd ακόμη δεν έχει βγει το κατάλληλο αρχείο. Επειδή δεν το έχω κάνει root νομίζω πρέπει να είσαι unroot όταν γίνεται η εγκατάσταση.

εγω χθες που ακολουθησα την διαδικασια ημουν ηδη root και δεν παρουσιαστηκε κανενα προβλημα παντως...
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Αρα τη παίρνω χωρίς 2η σκέψη

 

Όχι ρε συ πόσες ερωτήσεις έκανα! Εκτός και έχεις τις απαντήσεις και δεν τις είπες ή θεωρούνται αυτονόητες...

Επίσης τι εννοούσες ομαδική παραγγελία; Κάνουν κάποια έκπτωση ή για να γλιτώσεις μεταφορικά;

 

Το ειχα και εγώ αυτό το πρόβλημα και έγραψα πιο πάνω τη λύση, επαναφορά

 

Εμένα πάλι απλώς έστρωσε από μόνο του. Ίσως να έπαιξε ρόλο που μου είχε κλείσει από μπαταρία και το ξανά άνοιξα οπότε έκανε ένα είδος reboot. Δεν είχα δώσει ιδιαίτερη σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα και εγώ αυτό το πρόβλημα και έγραψα πιο πάνω τη λύση, επαναφορά

 

οταν λες επαναφορα! εννωεις εργοστασιακων ρυθμισεων??

Link to comment
Share on other sites

εγω χθες που ακολουθησα την διαδικασια ημουν ηδη root και δεν παρουσιαστηκε κανενα προβλημα παντως...

 

Να υποθέσω ότι μετά την διαδικασία το root χάνεται και πρέπει να τα ξαναβάλω όλα από την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι διαφορετικό , Υπάρχει κάποια καλύτερη έκδοση απο αυτή που έχουμε την επίσημη , για να βάλουμε στην κινητάρα μας ? , απο XDA ? . Μήπως άκουσε ή ξέρει κανένας για το εάν έχει βγεί απο XDA η 4.1 ?? .
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι μετά την διαδικασία το root χάνεται και πρέπει να τα ξαναβάλω όλα από την αρχή?

 

Το root χάνεται αλλά είναι υπόθεση λεπτού να περαστεί. Αλλάζοντας το radio στην τελευταία έκδοση (u.00.12.) δούλεψε κανονικά και το sygic το οποίο ήταν το μοναδικό GPS πρόγραμμα το οποίο δεν δούλευε σε εμένα προσωπικά. Επίσης έχω την εντύπωση ότι βελτιώνεται και η ποιότητα του ήχου μέσω bt. Ένταση wifi στα ίδια επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ πόσες ερωτήσεις έκανα! Εκτός και έχεις τις απαντήσεις και δεν τις είπες ή θεωρούνται αυτονόητες...

Επίσης τι εννοούσες ομαδική παραγγελία; Κάνουν κάποια έκπτωση ή για να γλιτώσεις μεταφορικά;

 

Α δεν πρόσεξα καλά :lol: οτι έκανες ερωτήσεις ( αν δεν ποιείς καφέ πρωί αυτά παθαίνεις)

Οχι να γλιτώσω την φασαρία παραγγελιάς:p

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την Cyanogenmod 10 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1803216&page=13 ;

Τι bugs υπάρχουν;

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την Cyanogenmod 10 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1803216&page=13 ;

Τι bugs υπάρχουν;

 

Not Working:

Camera/Camcorder

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...