Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το περνάμε πάνω από το. 3retail.eu;

Υπάρχει σύνδεσμος σε xda;

ναι. λογικα πρεπει να γινει με τον οδηγο του frastgr. Ευχαριστούμε frastgr για το link. Φίλε taigetos απο τη στιγμή που θα μπεις στη διαδικασια γιατί να μην πας πια στην nonefsgi? Εγώ πάντως που ασχολούμαι με τις custom, από τη στιγμή που μου δεουλεύουν όλα τέλεια με βάση τη leak, αυτή τη στιγμή δεν περνάω καμία επίσημη.

Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι. λογικα πρεπει να γινει με τον οδηγο του frastgr. Ευχαριστούμε frastgr για το link. Φίλε taigetos απο τη στιγμή που θα μπεις στη διαδικασια γιατί να μην πας πια στην nonefsgi? Εγώ πάντως που ασχολούμαι με τις custom, από τη στιγμή που μου δεουλεύουν όλα τέλεια με βάση τη leak, αυτή τη στιγμή δεν περνάω καμία επίσημη.

 

Δεν έχω σκοπό να περάσω την επίσημη από την στιγμή που η leak είναι αστέρι.

Απλά ήθελα να διαβάσω λίγο.

Όταν με το καλό γυρίσω από τις διακοπές θα δοκιμάσω να περάσω στο 2ο partition την fts ή την cm9. Ποια από τις 2 θα μου πρότεινες;

Ευχαριστούμε και για τον κόπο που έκανες για τον οδηγό.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η αντίστοιχη έκδοση της retail.Eu

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1849744

 

Το αναφέρω πέντε ποστ πιο πάνω. Σε ότι αφορά τη ρομ είναι ακριβώς ίδια με την NonEFIGS δλδ kernel, radio κλπ. Άρα το προηγούμενο leak ηταν κάποιο test ή developer update διότι είχε κάποια διαφορετικά στοιχεία (μεταγενέστερα) όπως και αριθμό έκδοσης 676.228.3 (αν θυμάμαι καλά).

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Το αναφέρω πέντε ποστ πιο πάνω. Σε ότι αφορά τη ρομ είναι ακριβώς ίδια με την NonEFIGS δλδ kernel, radio κλπ. Άρα το προηγούμενο leak ηταν κάποιο τεστ ή developer update διότι είχε κάποια διαφορετικά στοιχεία (μεταγενέστερα).

 

Εφόσον το προγενέστερο leak δούλευε κανονικά δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξει κάποιος. Το wifi στο leak είναι πολύ καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το προγενέστερο leak δούλευε κανονικά δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξει κάποιος. Το wifi στο leak είναι πολύ καλύτερο!

 

Ένας λόγος είναι η εγγύηση εφόσον το κινητό κάποιου ήταν εξαρχής σε Retail έκδοση. Το wifi ήταν καπως καλύτερο αλλά είχα παρατηρήσει κάποια bugs τα οποία δεν υπάρχουν στις επίσημες αναβαθμίσεις όπως στις ρυθμίσεις του ήχου δεν εμφάνιζε αρχεία που είχα στην εξωτερική κάρτα απευθείας, αν χρησιμοποίησες το screen on and off για κλείδωμα της οθόνης, μόλις πατούσες για κλείδωμα η οθόνη αναβόσβηνε κλπ. Τελικά με το gps δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα δουλεύει άψογα στην nonefigs, έκανα πολλά τεστ πιάνει και σε κλειστό χώρο σε 3-5 δευτερόλεπτα.το πρόβλημα ήταν με το ndrive και την έκδοση που είχα. Τα igo, Navigon, sygic δουλεύουν άψογα. Κατεβάστε και το gps status από το app store να το διαπιστώσετε. Στο xda τελικά, αναφέρουν όχι ότι δεν δουλεύει το gps στην επίσημη τελική έκδοση, αλλά ότι δεν υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις για λεπτομέρειες δορυφόρων κλπ. Άρα τα παιδιά εδώ στο φόρουμ που έλεγαν εξαρχής ότι δουλεύει το gps σωστά, είχαν δίκιο.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι ζήτημα ημερών να πάρεις την official από την Moto. Κάνε λίγο υπομονή.

 

Εγώ κατέβασα από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1837971?? το update το πέρασα στη sd card που την είχα κανει format εκανα στο κινητό επαναφορά εργ. ρυθμ. και μετά apply update from sdcard και έτοιμη η αναβάθμιση! χωρίς ροοτ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1837971?? το update το πέρασα στη sd card που την είχα κανει format εκανα στο κινητό επαναφορά εργ. ρυθμ. και μετά apply update from sdcard και έτοιμη η αναβάθμιση! χωρίς ροοτ!

 

Ευχαριστώ πολύ! Αυτό είναι κάτι που μπορώ να το κάνω και εγώ!

Χάνω όμως την εργοστασιακή εγγύηση? Μάλλον ρητορική είναι η ερώτησή...:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Αυτό είναι κάτι που μπορώ να το κάνω και εγώ!

Χάνω όμως την εργοστασιακή εγγύηση? Μάλλον ρητορική είναι η ερώτησή...:)

 

Δε χάνεις την εγγυηση. Είναι η επίσημη αναβάθμιση.

 

Αν όντως ισχύει το πρόβλημα του gps σε κάποιους, υπάρχει κάποιος που να είναι διατεθιμένος να δοκιμάσει ένα generic gps patch flashable .zip από custom recovery? Αν ναι ας μου στείλει πμ, πρέπει να ξέρει τι κάνει και να ξέρει πώς να επαναφέρει το τηλέφωνο σε περίπτωση brick. Το πιο πιθανό είναι να δουλέψει χωρίς πρόβλημα και στην ουσία το patch αλλάζει κάποιες τιμές στο conf αρχεία του gps και του a-gps. Λειτουργεί σε πάρα πολλές συσκευές και tablets που έχουν πρόβλημα με το gps που δεν κλειδώνει δορυφόρους. Εγώ το έβαλα προχτές στο tablet που πήρα και από εκεί που δεν έβλεπε πάνω από 2 δορυφόρους και δεν έκανε ποτέ lock fix, τώρα βρίσκει πάνω από 8 και κλειδώνει σε 20 sec max.

Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Αυτό είναι κάτι που μπορώ να το κάνω και εγώ!

Χάνω όμως την εργοστασιακή εγγύηση? Μάλλον ρητορική είναι η ερώτησή...:)

 

•If you're on a clean (no root, no modifications to the system partition, stock recovery) 651.167.21.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU (GB 2.3.6), drop the update onto your external microSDHC card, go to recovery and proceed with update. It is recommended to reset the phone to factory defaults in order to avoid FCs and battery drain.

 

 

Ποιος ο λογος να χασεις την εργοστασιακή εγγύηση? Δεν κανεις κατι στο κινητο. Χωρις ροοτ χωρις πειραγματα του κανεις το official update. Δεν κανεις κατι αλλο.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Τώρα , μόλις γύρισα απο το Media Market του Αμαρουσίου , και είδα ότι υπάρχει διαθέσιμο και σε άσπρο χρώμα το Razr , αυτό για όποιον ενδιαφέρεται .

Σήμερα 24/08/2012 και ώρα 14:00 μμ , και σε τιμή 269€ αν δεν κάνω λάθος προσφορά , λοιπόν όποιος προλάβει !!! .

Link to comment
Share on other sites

Τώρα , μόλις γύρισα απο το Media Market του Αμαρουσίου , και είδα ότι υπάρχει διαθέσιμο και σε άσπρο χρώμα το Razr , αυτό για όποιον ενδιαφέρεται .

Σήμερα 24/08/2012 και ώρα 14:00 μμ , και σε τιμή 269€ αν δεν κάνω λάθος προσφορά , λοιπόν όποιος προλάβει !!! .

 

Ειδικα απο media markt προσοχή γιατι παιζουν πολλα επισκευασμενα που εχουν ερθει απο σερβις το ειχα ψαξει!!Προσοχη πολυ αν ειναι σφραγισμενα....

 

Οσο για το παγωτο 40 βαθμους εχει εξω δεν λενε να μας δροσίσουν και εμενα με την 651.73.30 nonEFIGES τιποτα σκασαμε...!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά θα μας βασανίζουν για πολύ ακόμα ; Περιμένουμε λες και θα μας δώσουν κανα πυρηνικό όπλο.Και με την ευκαιρία ήθελα να ρωτήσω είναι χρήσιμο να βάλουμε antivirus; έβαλα το αβαστ αλλά το βλέπω να βάρυνε λίγο τι κινητό.Λέτε να το απεγκαταστήσω;
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά θα μας βασανίζουν για πολύ ακόμα ; Περιμένουμε λες και θα μας δώσουν κανα πυρηνικό όπλο.Και με την ευκαιρία ήθελα να ρωτήσω είναι χρήσιμο να βάλουμε antivirus; έβαλα το αβαστ αλλά το βλέπω να βάρυνε λίγο τι κινητό.Λέτε να το απεγκαταστήσω;

εγω προσωπικα δεν εχω βαλει ποτε μου antivirus, και δεν εχω παθει τιποτα

το θεωρω οτι ειναι σαν να βαζω antivirus σε Linux.. κατι που δεν θα εκανα ποτε

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Σε σημερινή ομιλία μου με το customer service της Moto σχετικά με το update:

 

Jahmila: It has begun to rollout but it does not get sent to all users at once so it did begin to rollout a week after that was posted

Me: Again, not answering the question. I know that the rollout started yesterday in some countries. You stated, a week ago, that the update will be available to some countries, including greece this week. Is it true? Will it be available in Greece today or not?

Me: Thanks for all your comments. We are finalising the complete roll out in the UK and expect to roll out to remaining users soon. Please stay tuned.

We can further confirm that the ICS upgrade for Motorola RAZR and RAZR MAXX owners from the Middle East and Africa, Poland, Greece and Spain (Telefónica) is now rolling out to select users, and will also be available more widely over the coming week.

Jahmila: it is in the process of rolling out but is not yet available for all users

Me: And when will it be available in Greece?

Jahmila: we do not have a specific date available

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα ρωτήσει και μου είχαν πει ότι θα φάμε καλοκαίρι για να πάρουμε παγωτό ευτυχώς που εγώ και κάποιοι φίλοι το στείλαμε στο service Της Motorola και από αρχές Ιουνίου έχουμε 4.0.4 ics και χωρίς να χάσουμε την εγγύηση της motorola .. :)

Είχαν πει οτι θα ειχαμε παγωτο τον Ιούνιο ... μετά πήγαν τον Ιούλιο μετά Αύγουστο …. Αλλά ακόμα τίποτα .. κάνεις δεν ξέρει τη γίνετε .. ???

έχω ένα κινητό ενός φίλου που έχει την 2.3.6 θα περιμένουμε μέχρι τέλος του μηνά και αν δεν δούμε να παίρνει παγωτό

θα πάει και αυτό στο service της motorola, Ώστε και αυτό να δροσιστεί λίγο με το παγωτό ..

 

 

Άρε αθάνατη motorola....

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Λιώσαμε !!! :lol:

 

Εδώ και μέρες μου έρχεται sms με διαγωνισμούς πατάω να διαβάσω και μου βγάζει κατευθείαν απάντηση άλλα το πρωτότυπο μήνυμα δεν μπορώ να δω γιατί ?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1850860 Ενδιαφερουσα ROM... εστω και χωρις Ελληνικα... μολις κατεβει θα την βαλω!!
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1850860 Ενδιαφερουσα ROM... εστω και χωρις Ελληνικα... μολις κατεβει θα την βαλω!!

ο Developer της εχει/ειναι:

 

Junior Member - OP

Thanks Meter 8

Posts: 17

Join Date: Jun 2011

 

δεν νομιζω οτι αξιζει το ρισκο να μπλεξεις με αυτη τη ρομ, ασε λιγο να εξελιχθει πρωτα (αν δεις ειναι Experimental (201208022)) και μετα αν θες την δοκιμαζεις

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

ο Developer της εχει/ειναι:

 

Junior Member - OP

Thanks Meter 8

Posts: 17

Join Date: Jun 2011

 

δεν νομιζω οτι αξιζει το ρισκο να μπλεξεις με αυτη τη ρομ, ασε λιγο να εξελιχθει πρωτα (αν δεις ειναι Experimental (201208022)) και μετα αν θες την δοκιμαζεις

Εχεις δικιο αλλα ο τυπος απλα την ανεβασε στο xda.Απο αλλο site ειναι... Θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο αλλα ο τυπος απλα την ανεβασε στο xda.Απο αλλο site ειναι... Θα δουμε...

για δωσε λινκ απ'το αλλο site :)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...