Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περιμενε δεν εδωσα εγω τον τροπο του update..

 

Εκανες οτι εγραψε το παιδι δηλαδη και πετυχε ;

Οχι φιλε δεν δουλεψε.Βεβαια δεν ξερω πως φλασαρω το αρχειο αυτο.Το εριξα στην καρτα sd ζιπαρισμενο εκανα οτι ειπε αλλα δεν κανει update.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο τροπος ειναι αυτος,μπαινεις εννοειται στο bootmenu και απο εκει κανεις install from SDcard.

 

Το εκανες ;

 

 

Παιδια επειδη δεν θελω να το κανω αν το δοκιμασε καποιος ας απαντησει.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ο τροπος ειναι αυτος,μπαινεις εννοειται στο bootmenu και απο εκει κανεις install from SDcard.

 

Το εκανες ;

 

 

Παιδια επειδη δεν θελω να το κανω αν το δοκιμασε καποιος ας απαντησει.

 

Ευχαριστω.

Ναι, αλλα δεν δουλεψε.Μου εγραψε instalation aborted.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα δεν δουλεψε.Μου εγραψε instalation aborted.

 

Τοτε θελει αλλο κολπο...ισως και ROOT .Γιαυτο ας απαντησει καποιος πιο εμπειρος.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά τώρα που σε βρήκαμε....

Τι ακριβώς θα πει "μέθοδο ΟΤΑ“ και πως θα καταλάβουμε αν στη συσκευή μας έχει γίνει root; Φαίνεται από την έκδοση κάπου;

Υ.Γ. Μου δούλεψε κανονικά μμε την μέθοδο του αυτομάτου τερματισμού και σε ευχαριστώ.

 

OTA = over the air.

Αν εχεις κανει ρουτ, μεσα στο μενου εφαρμογων λογικα θα υπαρχει και μια εφαρμογη που λεγεται superuser , με σημα μια...νεκροκεφαλη:)

Κατεβάστε το update από εδώ:http://www.uploadking.com/C6QOLCV8P0

Αντιγράψτε το στην κάρτα. Έπειτα μπείτε σε motorola recovery και φλασάρετε το αρχείο.

To enter Motorola recovery turn off device. Then hold volume up and down then press power button. You will enter a new menu, volume down scrolls, volume up selects. Select recovery, then at the green Android press both volume up and down together. You should now be in the normal recovery.

 

Και επιλεγουμε apply update from sd , σωστα?

Φανταζομαι, χανονται ολα τα δεδομενα ε??

 

Μετα πρεπει να κανουμε wipes??

 

Το σημα του wifi φτιαχνει με το update ή τσαμπα χαρηκα?

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

OTA = over the air.

Αν εχεις κανει ρουτ, μεσα στο μενου εφαρμογων λογικα θα υπαρχει και μια εφαρμογη που λεγεται superuser , με σημα μια...νεκροκεφαλη:)

 

 

Και επιλεγουμε apply update from sd , σωστα?

Φανταζομαι, χανονται ολα τα δεδομενα ε??

 

Μετα πρεπει να κανουμε wipes??

 

 

Το σημα του wifi φτιαχνει με το update ή τσαμπα χαρηκα?

 

Επιλέγεις apply update from sd σωστά και δεν χάνεται απολύτως τίποτα. Δεν χρειάζεται να κάνεις Wipes.

Σε εμένα όπως είπα και πριν κάνοντας αυτά ακριβώς και χωρίς να είμαι root (αργότερα το έκανα) εγκαταστάθηκε κανονικά.

Ο άλλος τρόπος που περιγράφουν στο XDA είναι μέσω RSD LITE. Κάνεις εγκατάσταση τους drivers της Motorola, κάνεις εγκατάσταση του RSD LITE στον υπολογιστή, βρίσκεις το αρχείο του update από τον υπολογιστή σου, μπαίνεις σε AP Fastboot Mode στο τηλέφωνο και το τρέχεις με αυτό τον τρόπο.

Τους drivers της Motorola τους βρίσκει κανείς εδω:http://www.motorola.com/staticfiles/Support/Experiences/Global_Drivers/MotoHelper_2.1.32_Driver_5.4.0.exe.

Το RSD LITE το κατεβάζεις από εδώ:http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=784077&d=1321414457.

Αναλυτικά και αφού εγκαταστήσετε drivers και RSD κάνετε ότι περιγράφεται εδώ:

- Open RSD Lite

- Point to the .xml file

- Turn off your device

- Vol DOWN + Vol UP + PWR button

- Select AP Fastboot (Vol DOWN to scroll, Vol UP to select)

- Connect the device to the pc with a USB cable

- Control that the RSD Lite shows the device

- Click start and wait until it finishes and reboot.

Η διαδικασία μπορεί να φαντάζει πολύπλοκη αλλά στην πραγματικότητα είναι απλή αν ακολουθήσει κανείς επακριβώς τα βήματα. Η τελευταία λύση είναι να περιμένει κανείς απλά να του έρθει το ΟΤΑ :).

Τώρα σχετικά με το update εγώ προσωπικά δεν είδα διαφορά στη λήψη του wifi. Κάποιοι λένε ότι είδαν. Διαφορά είδα σίγουρα στην ποιότητα της συνομιλίας με bluetooth ενώ για τη φωτογραφική δεν πρόσεξα γιατί δεν με ενδιαφέρει και δεν ασχολούμαι. Μην περιμένετε με λίγα λόγια θεαματικές αλλαγές.

Το wifi θα φτιαχτεί όταν ξεκλειδώσει ο bootloader από τη motorola με την έλευση του ICS. Τότε θα μπορούν να "πειράζονται" και οι kernels και πραγματικά θα γίνει πάρτι στο XDA. Ελπίζω αυτό να γίνει μέσα στον Ιανουάριο...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε πολυ για τον οδηγο.

Εμενα η διαδικασια μου ειναι γνωστη απο τα αλλα μοτορολα που ειχα παλιοτερα.

Μολις το κανω θα αναφερω εντυπωσεις.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Α. Καθ' ένας με τον πόνο του!

Υπάρχει καμία περίπτωση με την αναβάθμιση να "ξεφορτωθώ" αυτή την εφαρμογή "BILD" που έχω προ εγκατεστημένη στο ΜΟΤΟ μου;

Β. Περιμένοντας να μου έρθει ΟΤΑ η αναβάθμιση θα πρέπει να ξαναστήσω το τηλέφωνο από την αρχή; Ή όλα θα μείνουν όπως τα έχω ρυθμίσει;

Η ίδιa ερώτηση και όταν θα έρθει η ICS όσον αφορά το στήσιμο.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Α. Καθ' ένας με τον πόνο του!

Υπάρχει καμία περίπτωση με την αναβάθμιση να "ξεφορτωθώ" αυτή την εφαρμογή "BILD" που έχω προ εγκατεστημένη στο ΜΟΤΟ μου;

Β. Περιμένοντας να μου έρθει ΟΤΑ η αναβάθμιση θα πρέπει να ξαναστήσω το τηλέφωνο από την αρχή; Ή όλα θα μείνουν όπως τα έχω ρυθμίσει;

Η ίδιa ερώτηση και όταν θα έρθει η ICS όσον αφορά το στήσιμο.

 

Α. Δεν μου είπες ότι μπήκε στη λίστα αυτόματου τερματισμού; Αν ναι τότε γιατί σε ενοχλεί από τη στιγμή που δεν τρέχει; Περίπτωση να την ξεφορτωθείς με την αναβάθμιση δεν υπάρχει καμία.

Β. Σε καμία αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ δεν χρειάζεται να στήσεις τίποτα από την αρχή. Το σύστημα αναβαθμίζεται αλλά τα δεδομένα χρήστη παραμένουν ανέπαφα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα δεν δουλεψε.Μου εγραψε instalation aborted.

Ναι, και σε εμένα το ίδιο...:mad:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγω αντιμετωπιζω αρκετες δυσκολιες στην πληκτρολογιση κειμενου.....πολλες φορες γραφονται γραμματα που δεν ειναι ουτε καν κοντα το ενα με το αλλο(να το πατησα καταλαθος) και τα κουμπια ειναι αρκετα μικρα.Αντιμετωπιζετε τιποτα παρομοιο;Μulti και swype.
Link to comment
Share on other sites

Εγω αντιμετωπιζω αρκετες δυσκολιες στην πληκτρολογιση κειμενου.....πολλες φορες γραφονται γραμματα που δεν ειναι ουτε καν κοντα το ενα με το αλλο(να το πατησα καταλαθος) και τα κουμπια ειναι αρκετα μικρα.Αντιμετωπιζετε τιποτα παρομοιο;Μulti και swype.

 

Εγώ νομίζω ότι το πληκτρολόγιο είναι καταπληκτικό. Και το swype και τοmulti.

Δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι το πληκτρολόγιο είναι καταπληκτικό. Και το swype και τοmulti.

Δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα.

 

Ναι και εγω κανενα προβλημα.

Βοηθαει και η οθονη που ειναι μεγαλη.

Swype δεν χρησιμοποιω βεβαια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, οποιου του ερθει το update μεσω ΟΤΑ ας μας ενημερωσει με ενα ποστ....

Thx.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, οποιου του ερθει το update μεσω ΟΤΑ ας μας ενημερωσει με ενα ποστ....

Thx.

Προκειται να ερθει γιατι απο οτι βλεπω δεν ηρθε σε κανεναν;

Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

Προκειται να ερθει γιατι απο οτι βλεπω δεν ηρθε σε κανεναν;

 

Συμφωνα με την ανακοινωση της μοτο, ΘΑ ερθει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση απο κάποιον άσχετο με Android, χρήστη Blackberry εδω και πολλάααα χρόνια:

Καθώς έχω κολλήσει με το συγκεκριμένο τηλέφωνο (ειδικά απο Spec νομίζω ότι είναι άπαιχτο) όσο επίσης και με την πληθώρα των εφαρμογών της πλατφόρμας android, σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση...

 

Όμως, παλαιότερα τουλάχιστον, γνώριζα ότι για να λάβεις email πρέπει να δώσεις εσύ εντολή στο κινητό να συγχρονιστεί με το account σου, ή να το προγραμματίσεις να γίνεται αυτόματα κάθε 15 λεπτά για παράδειγμα..

 

Αυτό ισχύει ακόμα και σήμερα? Το Razr συγκεκριμένα λαμβάνει email "κατα παραγγελία" ή γίνεται αυτόματο push όπως στα Blackberry?

Επίσης, σε επίπεδο software για Pdf reader και office reader τι γίνεται για την συγκεκριμένη πλατφόρμα?

 

Ευχαριστώ για την υπομονή σας!

Ευτύχης

 

ΥΓ Καλή Χρονιά σε όλους μας!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση απο κάποιον άσχετο με Android, χρήστη Blackberry εδω και πολλάααα χρόνια:

Καθώς έχω κολλήσει με το συγκεκριμένο τηλέφωνο (ειδικά απο Spec νομίζω ότι είναι άπαιχτο) όσο επίσης και με την πληθώρα των εφαρμογών της πλατφόρμας android, σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση...

 

Όμως, παλαιότερα τουλάχιστον, γνώριζα ότι για να λάβεις email πρέπει να δώσεις εσύ εντολή στο κινητό να συγχρονιστεί με το account σου, ή να το προγραμματίσεις να γίνεται αυτόματα κάθε 15 λεπτά για παράδειγμα..

 

Αυτό ισχύει ακόμα και σήμερα? Το Razr συγκεκριμένα λαμβάνει email "κατα παραγγελία" ή γίνεται αυτόματο push όπως στα Blackberry?

Επίσης, σε επίπεδο software για Pdf reader και office reader τι γίνεται για την συγκεκριμένη πλατφόρμα?

 

Ευχαριστώ για την υπομονή σας!

Ευτύχης

 

ΥΓ Καλή Χρονιά σε όλους μας!

 

Τουλάχιστον για λογαριασμούς gmail και hotmail υπάρχει η δυνατότητα για push.

Για άλλους λογαριασμούς δεν ξέρω, πιθανότατα ναι ,ανάλογα με το λογαριασμό και τις εφαρμογές που υπάρχουν. Για το gmail υπάρχει προεγκατεστημένη εφαρμογή βέβαια, λόγω google, και για το hotmail υπάρχει δωρεάν στο μάρκετ η πάρα πολύ καλή ομόνυμη εφαρμογή.

 

Για αρχεία office γενικά υπάρχουν πολλά προγράμματα, το κινητό έρχεται με προεγκατεστημένη την πλήρη έκδοση του quickoffice, που επιτρέπει και την δημιουργία-διόρθωση εγγράφων (εκτός από προβολή). Με 2 λόγια, πλήρης σουίτα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγω αντιμετωπιζω αρκετες δυσκολιες στην πληκτρολογιση κειμενου.....πολλες φορες γραφονται γραμματα που δεν ειναι ουτε καν κοντα το ενα με το αλλο(να το πατησα καταλαθος) και τα κουμπια ειναι αρκετα μικρα.Αντιμετωπιζετε τιποτα παρομοιο;Μulti και swype.

Τελικα αυτο που ειχα περιγραψει,το κανει μονο οταν το εχω στην φορτιση,το πληκτρολογιο τρελαινετε και πολλες φορες γραφει οτι να ναι.

Οταν δεν το φορτιζω,ολα μια χαρα.

Εβαλα και αυτη την θηκη,οπου ειναι πολυ διακριτικη και ωραια για οποιον ενδιαφερεται.

http://www.case-mate.com/Motorola-Droid-RAZR-Cases/Case-Mate-Motorola-Droid-RAZR-Barely-There-Cases.asp

16,90 απο καταστημα στην Αθηνα.

Edited by gaspazet
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτο που ειχα περιγραψει,το κανει μονο οταν το εχω στην φορτιση,το πληκτρολογιο τρελαινετε και πολλες φορες γραφει οτι να ναι.

Οταν δεν το φορτιζω,ολα μια χαρα.

Εβαλα και αυτη την θηκη,οπου ειναι πολυ διακριτικη και ωραια για οποιον ενδιαφερεται.

http://www.case-mate.com/Motorola-Droid-RAZR-Cases/Case-Mate-Motorola-Droid-RAZR-Barely-There-Cases.asp

16,90 απο καταστημα στην Αθηνα.

 

Το φορτιζεις με το original καλωδιο?? Καλωδιο, οχι φορτιστη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτο που ειχα περιγραψει,το κανει μονο οταν το εχω στην φορτιση,το πληκτρολογιο τρελαινετε και πολλες φορες γραφει οτι να ναι.

Οταν δεν το φορτιζω,ολα μια χαρα.

Εβαλα και αυτη την θηκη,οπου ειναι πολυ διακριτικη και ωραια για οποιον ενδιαφερεται.

http://www.case-mate.com/Motorola-Droid-RAZR-Cases/Case-Mate-Motorola-Droid-RAZR-Barely-There-Cases.asp

16,90 απο καταστημα στην Αθηνα.

Μπορεις να πεις καταστημα?
Link to comment
Share on other sites

Το φορτιζεις με το original καλωδιο?? Καλωδιο, οχι φορτιστη.

 

Ναι,οτι ειχε μεσα στην συσκευασια.Ειδα και σε καποια διεθνη sites οτι το εχουν παρουσιασει διαφορα κινητα....μαλλον κατι παιζει με το ρευμα και την ευαισθησια της οθονης.

 

Το μαγαζι ειναι εδω:

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=52477

Link to comment
Share on other sites

Aπό το phonearena.com:

 

"Very recently, the Verizon Motorola DROID RAZR received a software update that brought along some improvements and the usual set of bug fixes, but now it seems as though it’s time for its European sibling to get the same treatment.

 

For those sporting the European Motorola RAZR, they’ll be glad to know that a software update is well on its way as we speak, bringing the venerable smartphone to version 651.73.30. Much like its Verizon sibling, the Motorola RAZR will see the customary set of performance improvements and bug fixes to make the already delicious device even better.

 

Furthermore, there are quite a few other goodies packed along for the ride as well. In fact, the update also packages in a new version of the Evernote app, and improvements to the camera performance, call performance, Bluetooth connectivity, and Wi-Fi. Meanwhile, other Google Android release security features are baked in, as well as the usual set of stability improvements.

 

As it stands, those holding the Motorola RAZR in the Czech Republic, Denmark, Finland, Germany, Greece, Hungary, Italy, Luxembourg, Netherlands, Norway, Poland, Romania, Serbia, Slovakia, Spain, and the UK, you can expect to see this update headed their way."

 

Tο ξέρουμε φίλε μου. Για αυτό το update συζητάμε τόσες μέρες:)

Όμως ακόμη δεν έχουμε δεί κάτι στις συσκευές μας.

 

Ναι,οτι ειχε μεσα στην συσκευασια.Ειδα και σε καποια διεθνη sites οτι το εχουν παρουσιασει διαφορα κινητα....μαλλον κατι παιζει με το ρευμα και την ευαισθησια της οθονης.

 

Το μαγαζι ειναι εδω:

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=52477

 

Το ξέρω αυτό που λες, δηλαδή το έχω διαβάσει, αλλά εκεί που το διαβαζα, είχαν καταλήξει στο συμπέρασμα ότι φταίριπου η φόρτιση δεν γινόταν με το δικό του καλώδιο.

Θα δοκιμάσω και το δικό μου να σου πώ.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Tο ξέρουμε φίλε μου. Για αυτό το update συζητάμε τόσες μέρες:)

Όμως ακόμη δεν έχουμε δεί κάτι στις συσκευές μας.

 

 

 

Το ξέρω αυτό που λες, δηλαδή το έχω διαβάσει, αλλά εκεί που το διαβαζα, είχαν καταλήξει στο συμπέρασμα ότι φταίριπου η φόρτιση δεν γινόταν με το δικό του καλώδιο.

Θα δοκιμάσω και το δικό μου να σου πώ.:)

Παντως εκει που διαβαζα ,βρηκαν αυτο το "easy fix"...το δοκιμασα ενα λεπτο και ολα πηγαν καλα(αυτο το ενα λεπτο).Αν καποιος εχει κατι παρομοιο μπορει να το δοκιμασει.

 

"Originally Posted by Bromar View Post

 

ive found a super easy fix for this.

 

when you go to plug your epic in to charge and will be using it,

 

LOCK THE SCREEN FIRST

 

plug the phone in

 

unlock the phone

 

and bam touch should work fine, always fixes that issue for me, let me know if you have any sucess"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...