Jump to content

[S II] Υγρασία στη συσκευή


alexanderth81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εσενα σου φαινεται υπερβολικο που το διαβαζεις φαντασου εμενα που το εζησα κ ποσο με ετσουξε! Θα την μαθω αυριο την λυπητερη...

Αλλα απο την αλλη δεν ειναι κ τοσο δυσκολο να παρει υγρασια μιας κ εχει δυο τρεις ανοιχτες εισοδους προς την πλατεκα οπως το usb και η εισοδος των ακουστικων....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 79
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε νομίζω ότι είναι πιο ευαίσθητο στην υγρασία, από κάποιο άλλο κινητό.

Εξάλλου στους περισσότερους ( και σε μένα ) το κινητό δε πήρε υγρασία από τον αέρα ή κάτι τέτοιο, αλλά .... κολύμπησε!

Link to comment
Share on other sites

Καλα σιγουρα, δεν ειπα το αντιθετο! Εξαλλου η υγρασια κ το νερο ειναι θανατος για οτιδηποτε ηλεκτρονικο...

Φιλε μου εσενα που κολυμπησε τι εγινε με την εγγυηση? Απο τη στιγμη που στο εφτιαξαν κ μετα? Ισχυε κανονικα η ακυρωθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Καλα σιγουρα, δεν ειπα το αντιθετο! Εξαλλου η υγρασια κ το νερο ειναι θανατος για οτιδηποτε ηλεκτρονικο...

Φιλε μου εσενα που κολυμπησε τι εγινε με την εγγυηση? Απο τη στιγμη που στο εφτιαξαν κ μετα? Ισχυε κανονικα η ακυρωθηκε?

 

Το άνοιξα προσεκτικά, το στέγνωσα και τους το έδωσα λέγοντας τα προβλήματα του (όχι βέβαια ότι πνίγηκε!).

Μου το έφτιαξαν κανονικά στην εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξα προσεκτικά, το στέγνωσα και τους το έδωσα λέγοντας τα προβλήματα του (όχι βέβαια ότι πνίγηκε!).

Μου το έφτιαξαν κανονικά στην εγγύηση...

 

Μετα ομως? Η εγγυηση σου εξακολουθει να ισχυει? Γιατι μου ειπε καποιος που ξερει οτι πλεον σταματαει η εγγυηση λογω οτι εχει παρει υγρασια κ δεν εγγυωνται για περεταιρω βλαβες που μπορουν να παρουσιαστουν...

Link to comment
Share on other sites

Μετα ομως? Η εγγυηση σου εξακολουθει να ισχυει? Γιατι μου ειπε καποιος που ξερει οτι πλεον σταματαει η εγγυηση λογω οτι εχει παρει υγρασια κ δεν εγγυωνται για περεταιρω βλαβες που μπορουν να παρουσιαστουν...

 

Άμα το είχαν πάρει χαμπάρι, δε θα μου το έφτιαχναν στην εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Μόλις είχα μια παρόμοια περιπέτεια με το ολοκαίνουριο μου Sii. Πήγα λοιπόν στη παραλία και για κακή μου τύχη είχα το κινητό εκτεθειμένο στη τσάντα πλάτης με αποτέλεσμα να περπατήσω μέσα στο νερό,να πατήσω έναν βράχο γλιστερό και να φάω μια καλή γλίστρα κι έσκασα με την τσάντα στη θάλασσα. Μουσκίδι όλα και το κινητό κολυμπούσε στη θηκούλα του.Ούτε 5 μέρες το έχω. Αμέσως το έβγαλα από θήκες, έβγαλα μπαταρία,sim,sd card και ρουφούσα τις εγκοπές κι ο κόσμος με κοιτούσε με σαστισμένος λες και κάπνιζα κανά τσιγάρο σέρτικο. Τέσπα, έκανα απτόητος το μπανάκι μου την ηλιοθεραπεία μου και αφού είχα το κινητό αποσυνδεδεμένο,όταν έφυγα πήγα σε γνωστό κατάστημα και αρνήθηκαν να μου το ανοίξουν. Αφού έφαγα όλες τις ελπίδες μου η τελευταία ήταν να αγοράσω Electro clean υγρό σπρέϋ και πήγα σπίτι, το άνοιξα με δική μου ευθύνη και το έκανα 2ο μπάνιο στο electroclean.Μετά ώρες με το πιστολάκι στο χλιαρό,με σκούπες το έβαλα για 5 με 6 ώρες στο ρύζι και ζέστανα το ποτήρι. Μετά από αυτή τη διαδικασία έβαλα μπαταρία,δούλεψε,πήρα τηλ. καθαρά και έπαιξα παιχνίδι να δω την αντίδραση στο ζέσταμα των πυρήνων.Μια χαρά κι εκεί.Αφού έχω παραγγείλει θήκη σιλικόνης θα του βάλω και προστασία οθόνης,έχω και μια δερμάτινη θήκη,θα του αγοράσω και μια αδιάβροχη θήκη και μετά ο Θεός βοηθός που θα κυκλοφορώ με μια χειροβομβίδα στο χέρι κι αν με πάρει κανείς να δω πως θα προλαβαίνω να ανοίγω και τις 2 θήκες για να προλαβαίνω τις κλήσεις!!!!Το πάθημα μάθημα. Αδιάβροχες θήκες είναι πάμφθηνες. Αξίζει να δώσεις 20 ευρά παρά 200 για μια πλακέτα!Καλό απόγευμα σε όλους κ σε όλες.
Dream as you'll live forever...Live as you'll die today...
Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξα,το έκανα βίδες κι έφτασα μέχρι την οθόνη κι όταν το άφησα να στεγνώσει πρώτα με το θαλασσινό νερό,μόλις του έριξα το electroclean που είναι για καθαρισμό ηλεκτρικών επαφών μου πέταξε το αλάτι στις επιφάνειες σαν κρούστα και το καθάρισα με οδοντόβουρτσα απαλά.Παλιότερα είχα ακούσει ένα φιλαράκι που δούλευε στα καράβια και μου είχε πεί πως με τέτοιο υγρό καθάριζαν τους ηλεκτρικούς πίνακες.Τώρα πάντως τελειώνει τη φόρτιση και δεν είναι καυτό όπως φοβόμουν.Η μπαταρία κανονικά φορτίστηκε μόνο που έχει μια μικρή ζέστη της φόρτισης.USB κανονικά, ανοιγοκλείνει κανονικά,κλήσεις κανονικά,παιχνίδια-εφαρμογές χωρίς κολλήματα.Θα δούμε κι αύριο και μεθαύριο τελική δοκιμή.Ελπίζω να το πρόλαβα. Edited by plasdex
Dream as you'll live forever...Live as you'll die today...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παω για πλακετα. Εχω ομως μια ερωτηση. Μου ειπαν οτι μετα την επισκευη η εγγυηση ισχυει κανονικα απο την ημερομηνια αγορας. Πως εγω ξερω οτι μετα την επισκευη το κινητο μου δν εχει καθολου πλεον υγρασια η οποια μπορει να προκαλεσει στο μελλον καποιο αλλο προβλημα κ παλι να βρεθω εκτος εγγυησης? Ποιος μου το εγγυαται αυτο??
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οι αδιάβροχες θήκες και καλού κακού συνόδευε το κινητό σου με μια χαρτοπετσέτα.Ρουφάει την φυσική υγρασία.Εγώ το έσωσα και τώρα το έχω σε θήκες σιλικόνης,εξωτερική θήκη υφασμάτινη να ρουφά την υγρασία και σε θήκη αδιάβροχη που έχουν οι σκαφάτοι. Η δουλειά μου είναι στο λιμάνι και τέτοια προστασία την χρειάζομαι οπωσδήποτε.Γιατί με τόση ζέστη και στην πλαϊνή τσέπη του παντελονιού είτε υγρασία είναι είτε νερό θα τα φτύσει κάποια στιγμή.Δεν θα σου πρότεινα να ανοίξεις το κινητό να το τσεκάρεις αν έχει υγρασία.Εγώ το έκανα και την έδιωξα με υγρό.Από δω και πέρα αν πιάσει υγρασία δεν θα φταίει το κινητό αλλά εγω.Και πρόσεχε στις νυχτερινές σου εξόδους.Αφήνοντας το πάνω σε τραπέζι δεν είναι και η καλύτερη λύση.
Dream as you'll live forever...Live as you'll die today...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα,

 

Προ 2 εβδομάδων περίπου το αγαπημένο SΙΙ έπεσε στην τουαλέτα, προτού ευτυχώς προστεθούν στο γάργαρο νερό ούρα και λοιπή ανόργανη ύλη (ελπίζω να μην γίνομαι εντελώς γλαφυρός). ώστε να καταστήσουν την αποκατάστασή του ακόμα πιο δυσχερή. Μετά από αυτό το ειδεχθές γεγονός γίνανε να εξής λάθος και σωστά βήματα:

 

* Ανοίχτηκε, αφαιρέθηκε η μπαταρία, ξεβιδώθηκε και σκουπίστηκε διακριτικά το πρώτο επίπεδο, αξιοποιήθηκε το πιστολάκι και μπήκε σε ρυζάκι βιολογικό καφέ για ένα εξάωρο (δυστυχώς μόνο) για να αφαιρεθεί κατιτίς η υγρασία.

 

Αρχικά δούλευε απρόσκοπτα. Μετά από μια δυο μέρες άρχισε να παρουσιάζει τα πρώτα συμπτώματα διάβρωσης (μάλλον), καθότι δεν αναγνώριζε την SIM και το Home Button απονεκρώθηκε. Το περίεργο είναι πως μετά από 2-3 μέρες η SIM επανήλθε, για να ξαναχαθεί πάλι μετά από κανένα 4μερο, όταν κι αναγκάστηκα να κλείσω το κινητό. Τη δεδομένη στιγμή το Home Button δεν λαλάει, ενώ κι η SIM δεν αναγνωρίζεται.

 

Το έστειλα για έλεγχο σε certified τεχνικό κέντρο της περιοχής, όπου και διαπιστώθηκε η ύπαρξη υγρασίας στους ανάλογους δείκτες, μολονότι ο τεχνικός απεφάνθη πως δεν έπεσε ποτέ στο νερό (εννοείται πως για λόγους οικονομικής αδυναμίας έκανα την πάπια και δεν ορκίσθηκα στην αλήθεια), όπερ σημαίνει πως χρειάζεται αλλαγή της πλακέτας (άρα και κόστος 200-250€?).

 

Κι εδώ έρχεται η ανάγκη γνωμοδότησης. Είναι λογικό να αναγνωρίζεται ενίοτε η SIM, αν μιλάμε για πρόβλημα πλακέτας και διάβρωσης; Υπάρχει ελπίδα να αποφευχθεί το συγκεκριμένο κόστος; Άνευ Home μπορεί και να επιζήσω, αλλά δίχως αναγνώριση της SIM προφανώς κι όχι. Επίσης μου κοινοποίησαν πως υπάρχουν κάποια καθαριστικά σε αφρό ενάντια στην οξείδωση/διάβρωση, τα οποία και αυτοδιαλύονται δίχως να επηρεάζουν εν τέλει τα λοιπά μέρη του κινητού. Ισχύει ή συνιστά αστικό μύθο;

 

Οποιαδήποτε πρόταση θα ήταν καλοδεχούμενη κι ο ίδιος ευγνώμων εκ των προτέρων.

 

ΥΓ Να αναφέρω πως και πριν πέσει στο νερό το κινητό έκλεινε συχνά πυκνά από μόνο του και παρουσίαζε μια γενικότερη αστάθεια στη λειτουργία του. Η δε φωτογραφική είναι σκιά του εαυτού της, μάλλον από έλλειψη θήκης που οδήγησε στο χάραγμα του φακού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Προ 2 εβδομάδων περίπου το αγαπημένο SΙΙ έπεσε στην τουαλέτα, προτού ευτυχώς προστεθούν στο γάργαρο νερό ούρα και λοιπή ανόργανη ύλη (ελπίζω να μην γίνομαι εντελώς γλαφυρός). ώστε να καταστήσουν την αποκατάστασή του ακόμα πιο δυσχερή. Μετά από αυτό το ειδεχθές γεγονός γίνανε να εξής λάθος και σωστά βήματα:

 

* Ανοίχτηκε, αφαιρέθηκε η μπαταρία, ξεβιδώθηκε και σκουπίστηκε διακριτικά το πρώτο επίπεδο, αξιοποιήθηκε το πιστολάκι και μπήκε σε ρυζάκι βιολογικό καφέ για ένα εξάωρο (δυστυχώς μόνο) για να αφαιρεθεί κατιτίς η υγρασία.

 

Αρχικά δούλευε απρόσκοπτα. Μετά από μια δυο μέρες άρχισε να παρουσιάζει τα πρώτα συμπτώματα διάβρωσης (μάλλον), καθότι δεν αναγνώριζε την SIM και το Home Button απονεκρώθηκε. Το περίεργο είναι πως μετά από 2-3 μέρες η SIM επανήλθε, για να ξαναχαθεί πάλι μετά από κανένα 4μερο, όταν κι αναγκάστηκα να κλείσω το κινητό. Τη δεδομένη στιγμή το Home Button δεν λαλάει, ενώ κι η SIM δεν αναγνωρίζεται.

 

Το έστειλα για έλεγχο σε certified τεχνικό κέντρο της περιοχής, όπου και διαπιστώθηκε η ύπαρξη υγρασίας στους ανάλογους δείκτες, μολονότι ο τεχνικός απεφάνθη πως δεν έπεσε ποτέ στο νερό (εννοείται πως για λόγους οικονομικής αδυναμίας έκανα την πάπια και δεν ορκίσθηκα στην αλήθεια), όπερ σημαίνει πως χρειάζεται αλλαγή της πλακέτας (άρα και κόστος 200-250€?).

 

Κι εδώ έρχεται η ανάγκη γνωμοδότησης. Είναι λογικό να αναγνωρίζεται ενίοτε η SIM, αν μιλάμε για πρόβλημα πλακέτας και διάβρωσης; Υπάρχει ελπίδα να αποφευχθεί το συγκεκριμένο κόστος; Άνευ Home μπορεί και να επιζήσω, αλλά δίχως αναγνώριση της SIM προφανώς κι όχι. Επίσης μου κοινοποίησαν πως υπάρχουν κάποια καθαριστικά σε αφρό ενάντια στην οξείδωση/διάβρωση, τα οποία και αυτοδιαλύονται δίχως να επηρεάζουν εν τέλει τα λοιπά μέρη του κινητού. Ισχύει ή συνιστά αστικό μύθο;

 

Οποιαδήποτε πρόταση θα ήταν καλοδεχούμενη κι ο ίδιος ευγνώμων εκ των προτέρων.

 

ΥΓ Να αναφέρω πως και πριν πέσει στο νερό το κινητό έκλεινε συχνά πυκνά από μόνο του και παρουσίαζε μια γενικότερη αστάθεια στη λειτουργία του. Η δε φωτογραφική είναι σκιά του εαυτού της, μάλλον από έλλειψη θήκης που οδήγησε στο χάραγμα του φακού.

 

Ωραία περιπέτεια :)

Πριν σκεφτείς να τα σκάσεις, εγώ θα πρότεινα μια αναβάθμιση λογισμικού, ώστε να σιγουρέψεις ότι φταίει το νερό, αφού όπως λες έκλεινε και προηγουμένως.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

@Zontal

 

Δε ξέρω αν έχεις ταλέντο στην επισκευή του κινητού, αλλά μια φορά στη συγγραφή τό 'χεις :D

Πάντως δε νομίζω ότι γλυτώνεις την αλλαγή μητρικής.

Σε έχω συμπεριλάβει στην τελευταία πρόταση εδώ

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν πας σε ενα απο τα μαγαζια που πουλανε κινητα και κανουν επισκευες στο κεντρο της Αθηνας;Λογικα κανα 100ρικο θα σου ζητησουν.Μην μου πεις για εγγυηση γιατι την εχεις ηδη χασει.

 

Υγ.Ο τροπος που το περιεγραψες ηταν απιστευτος!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

@zontal post of the year!

Πραγματικα ευχομαι να φτιαξεις το κινητο σου με το ελαχιστο δυνατο κοστος. Αυτο μπορει να ειναι η αγορα ενος σπρει ηλεκτρικων κυκλωματων (8-10 ευρω) το οποιο καθαριζει οτι βρει και εξατμιζεται σχετικα γρηγορα. Υπαρχουν 2 τυποι σπρει αυτης της κατηγοριας. Με η χωρις λιπαντικο. Για τον καθαρισμο του αγαπημενου μου στερεοφωνικου (AKAI του 1973) ειχα χρησιμοποιησει τον δευτερο τυπο. Σκονη και υγρασια ειχαν επικαθισει σε ολο το εσωτερικο του ενισχυτη και των κομβιων αλλα με το σπρει αυτο καθαρισε σε μεγαλο βαθμο και χωρις προβληματα στη λειτουργια του.

Συμβουλεψου καποιον τεχνικο πριν προβεις σε οποιαδηποτε πσρεμβαση στο κιν σου.

Καλη τυχη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα εγω εχω το χ10 μινι προ πριν 1 μηνα το ειχα κανει αναβα8μισει και πριν 2 μερεσ κα8ος το κρατουσα εκλισε πιγα σε ενα μαγαζι και μ λεει εχει φουσκοση ι μπαταρια μποριτε να μ πιτε τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εγω εχω το χ10 μινι προ πριν 1 μηνα το ειχα κανει αναβα8μισει και πριν 2 μερεσ κα8ος το κρατουσα εκλισε πιγα σε ενα μαγαζι και μ λεει εχει φουσκοση ι μπαταρια μποριτε να μ πιτε τι να κανω?

 

Να αλλάξεις μπαταρία και την επόμενη φορά να το ποστάρεις στο θέμα του Sony :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορι απαντιση σου να σε καλα λες να γινει τιποτα?:(

 

Αν δε σου κάνει άλλα κουλά, την αλλάζεις και δε τρέχει μία :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παίδες πριν ενάμιση χρόνο όταν αγόρασα το s2 μετά από κανέναν μηνα μου έπεσε μέσα σε νερό βρύσης. (δεν ειμαστε ολοι χαρτογιακαδες) έμεινε για πολύ λίγο το φύσηξα το στέγνωσα και για ενάμιση χρόνο δούλευε ρολόι μέχρι το τελευταίο δίμηνο που πατάω απενεργοποίηση και αυτό ενώ σβήνει ξανααναβει. βγάζω την μπαταρία και μόλις την βάζω το κινητό ανάβει. βέβαια αυτο δεν το κάνει συνέχεια η μερικές φορές ενω απενεργοποιείτε κανονικά μετά απο ώρες αναβει μόνο του. λογικά κάπου υπάρχει βραχυκύκλωμα. ελπίζω να ειναι κανένα button και να μην είναι καμία πλακέτα γιατι πλεον 320 ευρω κανει αν ειναι να πληρωσω 200 την πλακετα το πεταω καλυτερα. εχει τυχει σε κανεναν? καμια ιδεα? κατα τα αλλα δουλευει μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα αποτελέσματα της υγρασίας δεν φαίνονται άμεσα. Μακροπρόθεσμα η υγρασία διαβρώνει την πλακέτα με ότι αυτό συνεπάγεται. Υπάρχουν πολλοί οδηγοί στο ίντερνετ για πράγματα που μπορούμε να κάνουμε σε παρόμοιες περιπτώσεις. Δεν είναι πανάκεια αλλά σε ορισμένες περιπτώσεις έχουν αποδειχθεί σωτήριες τέτοιες λύσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στις περιπτώσεις που μπήκε νερό/υγρασία στο USB port, μερικά από τα προβλήματα που παρατηρούνται είναι:

Βγάζει ένδειξη υπερβολικής θερμοκρασίας.

Στη φόρτιση βγάζει τη μπαταρία μαζί με κίτρινο θαυμαστικό.

Δε φορτίζει καθόλου.

Δεν αναγνωρίζεται μερικές φορές ή καθόλου από τον Η/Υ.

Δεν ανάβει.

Δεν κλείνει όταν επιλέξουμε κλείσιμο, αλλά κάνει reboot.

Υπερθερμαίνεται.

 

Η πιο συνηθισμένη βλάβη σε αυτές τις περιπτώσεις είναι να έχει καεί η καλωδιοταινία του USB port.

Ανάλογα την περίπτωση, μπορεί να χρειαστεί να αλλαχθεί και το ίδιο το port, λόγω οξείδωσης.

 

Για κάποιον που πιάνουν τα χέρια του, μπορεί να δοκιμάσει να αγοράσει την καλωδιοταινία μέσω ebay και να δοκιμάσει να την αλλάξει μόνος του, αν φυσικά είναι εκτός εγγύησης.

Υπάρχουν περιπτώσεις που το service τα έχει καλύψει στην εγγύηση.Οπότε δοκιμάζουμε πρώτα την τύχη μας εκεί, αφού προσπαθούμε να το στεγνώσουμε πρώτα ( καλύπτουμε όσα ίχνη μπορούμε :happy: ).

 

Αν υπάρχουν θέματα με το κινητό μας στο σήμα, στην αναγνώριση της sim και άλλα που δε σχετίζονται με το USB port, δυστυχως εκεί τα πράγματα είναι χειρότερα (πλακέτες κ.λ.π.)

 

Εγώ είχα κάποια από αυτά τα προβλήματα αλλά δεν μπήκε ποτέ νερό στο κινητό μου ή υγρασία, το είχα βάλει το βράδυ να φορτίσει και το πρωί έκανε αυτό το πρόβλημα. Συγκεκριμένα μου έβγαζε το θαυμαστικό και μου έλεγε ότι έχει overvoltage και όταν φόρτιζα το κινητό πέρναγε τα 4000MV, όταν το κινητό δεν φόρτιζε σιγά σιγά έπεφταν τα MV και το κινητό επανερχόταν σε φυσιολογικά επίπεδα. Τώρα έχω βάλει 4.1.2 και έκανα factory reset/wipe data και το μόνο πρόβλημα που έχω είναι αν κλείσω το κινητό δεν ανοίγει αμέσως και ότι η μπαταρία μου αδειάζει πολύ γρήγορα και πολλές φορές δείχνει λάθος ένδειξη. Φταίει όντως το usb ? αν ναι πως θα το βρω στο ebay για να το αλλάξω ? αν το κάνω αυτό θα βελτιωθεί και η ζωή της μπαταρίας μου ?

Edited by Akatanomastos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κάποια από αυτά τα προβλήματα αλλά δεν μπήκε ποτέ νερό στο κινητό μου ή υγρασία, το είχα βάλει το βράδυ να φορτίσει και το πρωί έκανε αυτό το πρόβλημα. Συγκεκριμένα μου έβγαζε το θαυμαστικό και μου έλεγε ότι έχει overvoltage και όταν φόρτιζα το κινητό πέρναγε τα 4000MV, όταν το κινητό δεν φόρτιζε σιγά σιγά έπεφταν τα MV και το κινητό επανερχόταν σε φυσιολογικά επίπεδα. Τώρα έχω βάλει 4.1.2 και έκανα factory reset/wipe data και το μόνο πρόβλημα που έχω είναι αν κλείσω το κινητό δεν ανοίγει αμέσως και ότι η μπαταρία μου αδειάζει πολύ γρήγορα και πολλές φορές δείχνει λάθος ένδειξη. Φταίει όντως το usb ? αν ναι πως θα το βρω στο ebay για να το αλλάξω ? αν το κάνω αυτό θα βελτιωθεί και η ζωή της μπαταρίας μου ?

 

Νερό μπορεί να μη μπήκε, αλλά υγρασία λίγο πολύ μπαίνει σε όλα.

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1311.R6&_nkw=samsung+galaxy+s2+usb+port&_sacat=0&_from=R40

Link to comment
Share on other sites

Νερό μπορεί να μη μπήκε, αλλά υγρασία λίγο πολύ μπαίνει σε όλα.

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1311.R6&_nkw=samsung+galaxy+s2+usb+port&_sacat=0&_from=R40

 

Δηλαδή πιστεύεις οτι αυτό θα μου λύσει όλα τα προβλήματα? η μπαταρία μου που δεν κρατάει ούτε μισή μέρα θα βελτιωθεί καθόλου? αυτό είναι και το μεγαλύτερο μου πρόβλημα τώρα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Υγρασία στη συσκευή

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...