Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαζεις το αρχειο που δημιουργηθικε μετα απο το backup στο root της καρτας μνημης πρωτα. Μετα πηγαινεις εναρξη-> προγραμματα-> Xbackup μετα στο tab Επαναφορα τσεκαρεις ''ολα τα δεδομενα'', κατω κατω εχει ενα tab ''ανοιγμα'' το πατας -> storage card και εναρξη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι μου το κανει αυτο που και που το qtek 2020 μου. Σαν να μην μπορει να αποκωδικοποιησει το κομματι. Ειδικα οταν κανω κατι αλλο ταυτοχρονα (παιχνιδια πχ). Αλλα η λυση ειναι απλη. Το τραβας ενα hard-reset και τελειωσες. Δεν νομιζω να υπαρχει αλλη λυση.

Και ουτε οτι το προκαλει καποιο προγραμμα αυτο :worry:

Sorry για την ηλίθια ερώτησή μου, αλλά μόλις τώρα πήρα το ppc. Με το hard reset τι χάνεται απο αυτά που έχω φορτώσει?

Thanks

Φιλικά

Γιάννης

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Sorry για την ηλίθια ερώτησή μου, αλλά μόλις τώρα πήρα το ppc. Με το hard reset τι χάνεται απο αυτά που έχω φορτώσει?

Thanks

Φιλικά

Γιάννης

Tα πάντα! :D

Μένει μόνο το λειτουργικο, όπως το αγόρασες δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κατάλαβα, θα ψάξω να βρω ρυθμίσεις και θα σου πω.

Με wap όμως μπορείς να μπεις στον ΙΕ; Επίσης το msn μπορείς να το ανοίξεις;

Δεν απάντησα γιατί ήμουν σε mini διακοπές.

 

Στο κανονικό wap θα έβαζες έναν αριθμό τηλεφώνου Αν βρεις κάτι ανάλογο του *99# ίσως δουλέψει. Πάντως αν έχεις συμβόλαιο για gprs με την κινητή θα μπορούν να σε βοηθήσουν φαντάζομαι.

 

Αν σου χρειάζεται πραγματικό internet το wap δεν λέει πολλά. Ναι με TIM μπορώ να δω σελίδες κανονικές. Στην Αγγλία με O2 μπορούσα να δω μόνο wap σελίδες. Άρα παίζει ανάλογα με την εταιρία.

 

Στο msn δεν μπορείς να μπεις αλλά έχω μπει μέσω http η όπως λέγεται τέλος πάντων (http://wap.e-messenger.net/wap/) το οποίο δουλεύει αλλά δεν λέει και πολλά όπως καταλαβαίνεις.

y4
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΕΙΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ ΣΕ DivX ΓΙΑ PPC; ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΝΩ ΤΟ CONVERT ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΤΑΙΝΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ; :( ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ ΠΡΙΝ ΤΗΜ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΤΟ DivXCteate ΟΥΤΕ ΤΟ Dr.DivX ΦΥΣΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΜΕ ΤΟ POCKET DVD STUDIO ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΛΥΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ; ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΕΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
THATS ALL I HAVE TO SAY ABOUT THAT
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με το Acer n30 (δεν ξέρω αν υπάρχει απάντηση κάπου αλλού στο forum). Αν δημιουργήσω αρχείο Pocket Word με ελληνικά, το ξανα-ανοίγει κανονικά. Αν το σώσω ως Word97/2000, όταν το ξανα-ανοίξω, τα ελληνικά τα δείχνει "κινέζικα". Ελληνικό πληκτρολόγιο έχω στο PDA το InterKey.

Αν μπορεί κάποιος σχετικότερος, ας δώσει κάποιες σκέψεις γιατί συμβαίνει αυτό.

[Συγγνώμη για τη φλυαρία, είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω στο forum!]

Link to comment
Share on other sites

Έχω το mio 168 και hp ipaq 6340.H ερώτηση είναι,πώς τα προγράμματα ή τα παιχνίδια που θέλω να βάλω,να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης και όχι στην main.Έκανα μία εγκατάσταση ενός παιχνιδιού,έκανα copy στην κάρτα μνήμης και το έσβησα απο την main για να μην πιάνει χώρο,αυτό δεν έτρεχε. :(
Link to comment
Share on other sites

Έχω το mio 168 και hp ipaq 6340.H ερώτηση είναι,πώς τα προγράμματα ή τα παιχνίδια που θέλω να βάλω,να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης και όχι στην main.Έκανα μία εγκατάσταση ενός παιχνιδιού,έκανα copy στην κάρτα μνήμης και το έσβησα απο την main για να μην πιάνει χώρο,αυτό δεν έτρεχε. :(

Μόλις ξεκινάς την εγκατάσταση, θα σου βγεί ένα παράθυρο στο activesync στο pc σου, που θα σε ρωτάει αν το πρόγραμμα θές να εγκατασταθεί στην Προκαθορισμένη Τοποθεσία. Εκεί του λές "όχι" και μετά θα σου βγεί ενα παραθυράκι απο το οποίο και θα επιλέγεις "storage card"...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι έχεις κοιτάξει στο Fleamarket, ε; Το kinitopazaro το έχεις υπ' όψη σου; Είναι σχετικά καινούργιο, αλλά δεν χάνεις να ρίξεις μια ματιά.

 

Μπορεί κανείς να μου απαντήσει σε σχέση με το μήνυμα #1063; (σχετικό και με το μήνυμα #1- για τα ελληνικά σε αρχείο pocket word που τροποποιείται και σώζεται ως κανονικό word) Με απασχολεί πάρα πολύ αυτό το θέμα! :(

Link to comment
Share on other sites

re paidia exw to 6340 otan to syndew me to pc mou pataw explore kai den bgazei tipota ti ginete pou uparxei hp sthn athina den mporw na tin brw exw trelathei

 

Από ό,τι ξέρω η HP ήταν στην Αγ. Παρασκευή (Χαλανδρίου 14-16 & Σουλίου 50). Τα τηλέφωνα που έχω εγώ είναι 2106073603, 2106179550, 2106107414 & 2106789600-ώρες λειτουργ. μάλλον ΔΕ-ΠΑ 9-15:30 (αν θυμάμαι καλά, μίλησα πριν λίγο καιρό με την υποστήριξη στο πρώτο τηλέφωνο).

 

Φίλε gus8511q για το 2020i που ψάχνεις είδα προχθές στο Fleamarket ένα, δεν θυμάμαι όμως τιμή. Ρίξε μια ματιά. Αν δεν το δεις, γιατί δεν δοκιμάζεις να βάλεις μια αγγελία ζήτησης;

Link to comment
Share on other sites

kalimera se olous, exw ena ipaq 6340 kai exw to eksis problima .. otan stelnw SMS o paraliptis den to lambanei pote ! auto simbainei merikes fores , enw alles fores aposteletai kanonika... any ideas ?
Link to comment
Share on other sites

Dokimasa to PiePlus prosfata to opoio einai sthn ousia plugin gia ton internet explorer etsi oste oi selides tou internet na fainontai kalutera sthn o8oni alla molis kano soft reset mou leei oti teleionei h backup battaria eno den isxuei kati tetoio kai oti den briksei ena arxeio kai kollane ola. Fusika ama ginei remove kai ena ka8arisma me to memaid ola einai entaksei ostoso den mporo na katalabo giati den leitourgei sosta auto to programma kai einai pragmatika polu kalo. Mipos den einai simbato me to qtek 2020i?
Link to comment
Share on other sites

να πω στον GiL3RaS ότι έκανα format στην κάρτα αλλά κα πάλι δεν την αναγνωρίζει!! :cry: μάλλον θα πρέπει να ντο πάω στη εταιρεία!!τι άλλο να κάνω!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να την κάνεις ένα φορματ απο το s100 και μετά με κάποιον card reader να την ξανακάνεις απο το PC αν το 1ο βήμα δεν πιάσει...

BTW, τί τύπος/μάρκα/μέγε8ος είναι;

Link to comment
Share on other sites

και κατι άλλο πήρα στην qtek τηλ. τουσ είπα το πρόβλημα και ο τύπος εκεί δεν ήξερε τιο να μου απαντήσει!!!πως αυτο το πρόβλημα πρώτη φορά το ακουγε!!! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια HELP.Εχω το 2020ι (απο ace) και μεχρι τωρα εχω κανει 2 hard reset απο τα κωλυματα που εχει φαει. Τωρα παρουσιαζει το εξης κουφο. Εντελως ξαφνικα οταν στελνω sms ή στα αγγλικα ή στα ελληνικα το στελνει 2 φορες! και φυσικα με χρεωνει 2 φορες. Μεχρι τωρα τα εκανε σωστα. 3ο Hard reset σε 10 μερες παει πολυ. Κανεις λυση?
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Παιδια HELP.Εχω το 2020ι (απο ace) και μεχρι τωρα εχω κανει 2 hard reset απο τα κωλυματα που εχει φαει. Τωρα παρουσιαζει το εξης κουφο. Εντελως ξαφνικα οταν στελνω sms ή στα αγγλικα ή στα ελληνικα το στελνει 2 φορες! και φυσικα με χρεωνει 2 φορες. Μεχρι τωρα τα εκανε σωστα. 3ο Hard reset σε 10 μερες παει πολυ. Κανεις λυση?

Εχεις εγκαταστησει το Pocket Plus? Αν ναι πηγαινε Options--> Close Button-->Exceptions

και προσθεσε το tmail.exe. Διαφορετικα οταν στελνεις μηνυμα μην κλεινεις την εφαρμογη των μηνυματων πριν σταλει το sms. Ελπιζω να βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις εγκαταστησει το Pocket Plus? Αν ναι πηγαινε Options--> Close Button-->Exceptions

και προσθεσε το tmail.exe. Διαφορετικα οταν στελνεις μηνυμα μην κλεινεις την εφαρμογη των μηνυματων πριν σταλει το sms. Ελπιζω να βοηθησα!

Αν εχεις δικιο θα σου κανω εικονισμα. Πολυ σωστα εχω εγκαταστησει το Pocket Plus. Υπαρχει κατι άλλο που θα επρεπε να μπει στα exceptions ωστε να μην βασαωιζω αλλο το PDA μου?

Ευχαριστω

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις δικιο θα σου κανω εικονισμα. Πολυ σωστα εχω εγκαταστησει το Pocket Plus. Υπαρχει κατι άλλο που θα επρεπε να μπει στα exceptions ωστε να μην βασαωιζω αλλο το PDA μου?

Ευχαριστω

Δεν υπαρχει κατι αλλο απο τις εφαρμογες που χρησιμοποιω

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κατι αλλο απο τις εφαρμογες που χρησιμοποιω

 

 

Φιλε vidavi ειχες δικιο. Το προβλημα λυθηκε. 1000 thanks :rolleyes:

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Κατ΄αρχην την καλησπερα μου σε ολους. Εχω 1 σημαντικο προβλημα και θα ηθελα την βοηθεια σας.

Εχω ενα HP iPAQ 6515. Ειχα συνδεμενo στη συσκευη το hands free για να ακουσω μουσικη. Οταν το εβγαλα αργοτερα διαπιστωσα με εκπληξη οτι κανενας απο τους ηχους του τηλεφωνου δεν ακουγοταν !!!!!!!!!!!!! παρα μονο μεσω του hands free. Παραλληλα και ενω ο ηχος των εισερχομενων κλησεων ακουγεται κανονικα (χωρις να ειναι συνδεμενο το hands free) μετα την απαντηση στην κληση ο συνομιλητης μου δεν μπορει να με ακουσει !!!!!!!!!! οποτε αναγκαζομαι να συνδεσω παλι το hands free για να μπορεσω να μιλησω. Το χειροτερο ειναι οτι και μετα to hard reset που εκανα το προβλημα παραμενει :wacko: . Εχει καποιος απο εσας αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα ? Εχω προσφατα αγορασει την συσκευη (2 περιπου βδομαδες) και μου φαινεται απιστευτο να βγαζει τετοιο προβλημα , μεσα σε λιγες μονο ημερες. Εχω αρχισει να βλεπω εφιαλτες με ολα αυτα. Please αν μπορει καποιος ας μου δωσει τα φωτα του .

Και παλι thanks.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται πανικος. Το πας απο εκει που το αγορασες και τους το γυριζεις πισω ωραια ωραια.
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...