Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.iwantoneofthose.com/store/assets/images/product/usbsim/usbsim_lg.jpg

τι λετε ρε παιδες γινεται??

 

fysika kai ginete prwth fora to vlepeis??? kapoia pc to exoyn k enswmatomeno.. kai sto passaroun sa pc+kinhto thl alla oysiastika einai tetoio me dekth gsm:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ppc με SDIO και usb δεν ξέρω αν γίνετε. Γίνετε σίγουρα με CF (δεν ξέρω αν έχεις) αλλά εκτός των άλλων σκέψου πόσο θα σου κρατάει η μπαταρία…
y4
Link to comment
Share on other sites

fysika kai ginete prwth fora to vlepeis??? kapoia pc to exoyn k enswmatomeno.. kai sto passaroun sa pc+kinhto thl alla oysiastika einai tetoio me dekth gsm:cool:

Καλά τα λες, μόνο που ο typas θέλει να το βάλει στο Embus οχι στο laptop.

Αντε λοιπόν να δεχτούμε ότι καταφέρνει:

α)να συνδέσει τον αντάπτορα:X ,

β)να τον αναγνωρίζε το Embus:X

Το μέγάλο ερώτημα για όσους έχουν δει από κοντά το συγκεκριμένο ppc είναι πού θα μπουν μετά τα ροδάκια για να το κουβαλάει μαζί του οέο ??:lol: :lol:

 

(no offense, typas);)

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες, μόνο που ο typas θέλει να το βάλει στο Embus οχι στο laptop.

Αντε λοιπόν να δεχτούμε ότι καταφέρνει:

α)να συνδέσει τον αντάπτορα:X ,

β)να τον αναγνωρίζε το Embus:X

Το μέγάλο ερώτημα για όσους έχουν δει από κοντά το συγκεκριμένο ppc είναι πού θα μπουν μετά τα ροδάκια για να το κουβαλάει μαζί του οέο ??:lol: :lol:

 

(no offense, typas);)

 

no problem man!

JUST DO IT

[sIGPIC][/sIGPIC]

Female Body Inspector

www poroia.tk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε typas,

 

προφανώς απέκτησες πρόσφατα ppc και -δικαίως- ψάχνεις συνεχώς.

 

Aν όντως χρειάζεσαι ppc κινητό, αγόρασε ένα ppc phone. Δηλαδή μια συσκευή που να είναι φτιαγμένη γι'αυτή τη δουλειά.

 

Παλαιότερα, και μάλλον θα βρεις αναφορά και στο thread PPC hardware, είχε παρουσιαστεί μια GSM Compact Flash. Αλλο αυτή η καρτούλα, κι άλλο το sim reader.

Η εν λόγω καρτούλα ήταν συμβατή με όσα ppc είχαν CF υποδοχή, και ναι τα μετέτρεπε σε κινητά. Όπως είναι ευνόητο η αυτονομία ήταν μηδαμινή.

Ενημερωτικά να σου αναφέρω ότι η λύση αυτή είχε παρουσιαστεί πριν εμφανιστούν τα ppc phone. Για την ακρίβεια υπήρχε μόνο ένα ppc phone με μαυρόασπρη οθόνη. Καταλαβαίνεις λοιπόν για πότε μιλάμε. Φυσικά η κάρτα υπάρχει ακόμα, ψάξε για την Audiovox GSM CF. Τότε κόστιζε 300€...

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ..Επειδη ισως το αλλο thread που postαρα την ερωτηση δεν ειναι το σωστο, ας ρωτησω κι εδω μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος...

Σημερα λοιπον, εγκατεστησα για πρωτη φορα το iLauncher 3.0.01 το οποιο ειναι αρκετα χρησιμο. :)

Το εγκατεστησα με σκοπο να προσθεσω εφαρμογες διπλα στις 4 υπαρχουσες που υπαρχουν στο default today screen της HTC, αλλα δεν βρισκω τον τροπο πως να το κανω. Εχω καταφερει μονο να τις προσθεσω απο κατω (και σε αλλο tab που δημιουργει το iLaucher) αλλα δεν ειναι αυτο που θελω. :(

Μια βοηθεια κανεις μηπως μπορει να προσφερει? :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ..Επειδη ισως το αλλο thread που postαρα την ερωτηση δεν ειναι το σωστο, ας ρωτησω κι εδω μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος...

Σημερα λοιπον, εγκατεστησα για πρωτη φορα το iLauncher 3.0.01 το οποιο ειναι αρκετα χρησιμο. :)

Το εγκατεστησα με σκοπο να προσθεσω εφαρμογες διπλα στις 4 υπαρχουσες που υπαρχουν στο default today screen της HTC, αλλα δεν βρισκω τον τροπο πως να το κανω. Εχω καταφερει μονο να τις προσθεσω απο κατω (και σε αλλο tab που δημιουργει το iLaucher) αλλα δεν ειναι αυτο που θελω. :(

Μια βοηθεια κανεις μηπως μπορει να προσφερει? :worry:

Απενεργοποιείς αυτό της HTC και κάνεις παιχνίδι με το ilauncher.

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιείς αυτό της HTC και κάνεις παιχνίδι με το ilauncher.

Σ'ευχαριστω johner...:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το netfront v3.3 αλλα μου βγάζει συνεχώς μήνυμα οτι η εγκατάσταση απέτυχε. Την εγκατάσταση την κάνω στην κάρτα μνήμης, μήπως πρέπει να γίνει στη μνήμη της συσκευής;

 

Η συσκευή μου είναι το qtek 9000...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το netfront v3.3 αλλα μου βγάζει συνεχώς μήνυμα οτι η εγκατάσταση απέτυχε. Την εγκατάσταση την κάνω στην κάρτα μνήμης, μήπως πρέπει να γίνει στη μνήμη της συσκευής;

 

Η συσκευή μου είναι το qtek 9000...

Μήπως είναι για παλαιότερη έκδοση λογισμικού.

Δοκίμασε την 3.4.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι για παλαιότερη έκδοση λογισμικού.

Δοκίμασε την 3.4.

Αν δεν κάνω λάθος, η 3.4 είναι beta και θα ήθελα να την αποφύγω :O
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε εαν καποιο PPC που δεχεται Mini SD μπορει να παρει Mini SD των 4 GB;;;

Αγορασα μια για το HP6815 και ΔΕΝ την αναγνωριζει...

Μαλλον με βλεπω να την πουλαω...

Link to comment
Share on other sites

Σε Ρ3600 που έχω δει, έπαιζε κανονικά.

 

Τώρα όσον αφορά το ΗΡ μπορείς να τους στείλεις ένα mail με την ερώτησή σου, σε περίπτωση που δεν το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος από εδώ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σε Ρ3600 που έχω δει, έπαιζε κανονικά.

 

Τώρα όσον αφορά το ΗΡ μπορείς να τους στείλεις ένα mail με την ερώτησή σου, σε περίπτωση που δεν το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος από εδώ.

Να σε ρωτήσω κάτι; Η κάρτα που δοκίμασες ήταν SDHC ή απλή minisd;
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες ημερες εχω προβλημα με τις επαφες. Οταν βαζω εναν αποδεκτη στην αποστολη SMS παιρνω το εξης λαμπρο μηνυμα "Δεν ειναι δυνατη η αναγνωριση ενός ή περισσοτέρων παραληπτών, ή η διεθυθνση δεν ειναι εγγυρη. Θελετε να στείλετε το μηνυμα;" Βεβαια πατωντας Ναι το μηνυμα φευγει κανονικα αν και μερικες το μηνυμα παει 2 φορες... Καμια βοηθεια;;;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα :

Όταν είμαι συνδεδεμένος με το λάπτοπ μέσω ActiveSync, ο MSN MESSENGER συνδέεται κανονικά, όχι όμως και με το GPRS EASY της Cosmote, παρά το ότι με το GPRS μπορώ να μπαίνω ιντερνετ και να παίρνω e-mail.

Αυτό συνέβαινε και πριν το hard-reset που έκανα πριν δυο μέρες.

Έχει άλλος παρόμοια εμπειρία ?

Link to comment
Share on other sites

δειτε αυτο

http://www.extracd.gr/active.aspx?mode=el{2b0cca8b-829a-4ce1-9bd7-effde25a36a2}View για οσους θελουν ν ακουν το PDA απο το ραδιο του αυτ/του.στα συν ειναι οτι εχει και εξοδο για usb φορτιση(+5v/+-5%)

Υ.Γ.δεν μιλαμε για headsfree λειτουργια!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβαλα το iGO και ενώ έχει εγκατασταθεί κανονικά και έχω περάσει έναν Ελληνικό χάρτη(New summer maps)λέγεται το αρχείο με τον χάρτη,το ξεκινάω στο Μιο Α701 και μοθ βγάζει μήνυμα πως μερικοί χάρτες είναι παλιοί,επισκεφθείτε το http://www.i-go.com για update.Το πρόγραμμα παίζει κανονικά απλά δεν βλέπει χάρτη, ενώ έχει μέσα τον Ελληνικό χάρτη.(περίπου 4.6ΜΒ).Πήγα κατέβασα το update αλλά όταν το τρέχω λέει δεν μπορεί να ανοίχει το αρχείο licence.Το έχω αντικαταστήσει με αυτό που υπήρχε στο αρχείο μαζί με τον Ελληνικό χάρτη!!

Τι δεν κάνω καλά???

Καμία βοήθεια?

Πάντως φαίνεται πολύ ωραίο το πρόγραμμα.Αν δούλευε κιόλας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω λιγο. Στο Qtek S100 ενω εχει φορτιστει στο 100% η εφεδρικη μπαταρια δε φορτιζεται και μενει στο 25-50%... Τι συμβαινει και τι μπορω να κανω γι'αυτο; Θελει αλλαγη μπαταριας;;;
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με κάποιο τρόπο να συνδέσω το ppc μου στο multimedia station του αυτοκινήτου και να το λειτουργώ χρησιμοποιώντας την touch screen του αυτοκινήτου? το ppc έχει ενα presentation cable για να συνδέσεις σε monitor.Αν το συνδέσω σε είσοδο video in rca θα μπορώ να το χειρίζομαι από την οθόνη η απλά θα βλέπω τι παίζει?

Το θέλω για navigation γιατί αυτό που έχει του αυτοκινήτου δεν έχει καλούς χάρτες..

Ευχαριστώ

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδέσει το G100 στο PC μεσω του USB, έχει συνδεθεί, αλλά δε ξέρω πως να μπω στο νετ από το PPC.. Μου λέει ότι χρειάζεται κάποια ρύθμιση την οποία και δεν βρίσκω. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Paidia Exw ena provlima

Sto XDA Atom Exec mou pou exei Wm5 paratirw to eksis provlima

Otan to ksekinaw me "Soft Resset" exw diathesimi mnimi giro sta 22Mb

kata tin diarkeia tis imeras alla kai an perasoun merikes meres xoris na to zviso i diathesimi mnimi katevenei sta 16 me 17Mb me apotelesma na ginete kitrini i endiksi tis stathmis tis elefteris mnimis.

Vlepo ti trexei sto ppc mou alla den mou emfanizei kapoio programa ekei ......

Ti mporei na fteei ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται όταν παίζει o media player full screen η οθόνη να περιστρέφεται δεξιά και όχι αριστερά? (s100)

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...