Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ λοπον που να δειτε εμενα που ο πατερας μου ειναι αξιωματικος ε.ε τι γινεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θυμαμαι οταν ητανΤαξιαρχος στην Α.Σ.Δ.Ε.Ν που με ειχε παρει με το απατσι και ειχαμε παει στην Συρο και ειχε κανει ντου........................................

Εκει να δεις τι αναφορες και τιμωριες πεσανε!!!!!!!!!!!!!!!:p :p :p

και που σε εβαλε στο απατσι στα γονατα η στο στροφειο?:confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα τι σχέση έχει αυτό με ότι έγραψα δεν κατάλαβα.

το εξηγησα.... οτι δεν βγαζουμε στην φορα τα στριτιωτικα μας αλλα παντα εχουμε και αλλα προσοντα ωστε αν γινει κατι να μην μεινουμε με το #$^%#% στο χερι....:p

Link to comment
Share on other sites

Ασε που αλλες φορες πηγαιναμε ολη η οικογενεια και περναγαμε φανταστικα 3 ημερα ως και 8ημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και τα εξοδα βεβαια..................................

τα πληρωνε ο Στρατος.......

 

Vasika, gia na to synopsisoume, autos einai kai o logos pou uparxei akoma ypoxreotiki strateusi stin Ellada (enw se oli sxedon tin Europi exei katargi8ei). Giati i ypo8esi "E8niki Amyna" exei polu psomi gia merikous (i mallon gia arketous) pou den einai diate8eimenoi na klotsisoun tin kota me ta xrysa ayga. Giati kati tetoia (opws auto pou aneferes esy file mou) 8a kovontane maxairi, ean anti gia 100.000 fantarous (tyxaio noumero den ksero posoi einai) eixes na plironeis 100.000 ep.op epipleon, diladi 100 ek. euro epipleon to mina. Autos einai o logos kai kamia Tourkia kai kamia Skopia klp

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

και που σε εβαλε στο απατσι στα γονατα η στο στροφειο?:confused: :confused:

 

 

Δεν καταλαβα ειρωνια ειναι αυτο:confused: :confused: ????????????????????

ναι ημουν στα ποδια του πατερα μου................

Link to comment
Share on other sites

Vasika, gia na to synopsisoume, autos einai kai o logos pou uparxei akoma ypoxreotiki strateusi stin Ellada (enw se oli sxedon tin Europi exei katargi8ei). Giati i ypo8esi "E8niki Amyna" exei polu psomi gia merikous (i mallon gia arketous) pou den einai diate8eimenoi na klotsisoun tin kota me ta xrysa ayga. Giati kati tetoia (opws auto pou aneferes esy file mou) 8a kovontane maxairi, ean anti gia 100.000 fantarous (tyxaio noumero den ksero posoi einai) eixes na plironeis 100.000 ep.op epipleon, diladi 100 ek. euro epipleon to mina. Autos einai o logos kai kamia Tourkia kai kamia Skopia klp

 

 

Επισης αυτο που λες ειναι αληθεια.....Υπαρχουν θεσεις κλειδια που ειναι κομματικοι και τρωνε:mad: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τωρα ποια το θεμα δεν ειναι σε εξαρση μονον επι ΠΑΣΟΚ.........................

τωρα εχουν βαλει ταξη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα ειρωνια ειναι αυτο:confused: :confused: ????????????????????

ναι ημουν στα ποδια του πατερα μου................

οχι δεν ειναι ειρωνια απλως παραξενο μου φανηκε... :p λεω και γω:p

Link to comment
Share on other sites

Επισης αυτο που λες ειναι αληθεια.....Υπαρχουν θεσεις κλειδια που ειναι κομματικοι και τρωνε:mad: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τωρα ποια το θεμα δεν ειναι σε εξαρση μονον επι ΠΑΣΟΚ.........................

τωρα εχουν βαλει ταξη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:) :) :)

συγνωμη αλλα τι εχουν βαλει?...... οι μισοι που ερχονται σε μας ειναι τουλαχιστον 300 κιλα χωρις στον ηλιο μοιρα και εχουν υπουργο φιλαρακι και ερχονται σε απειλουν και δεν μπορεις να τους την πεις διοτι θα χασεις την δουλεια σου και περνουν πουλαδα ενω τρωνε το 1/4 του ξυλου που τρωνε οι αλλοι τρεχουν ενα χλμ την ημερα και κουραζονται αστα να πανε αν το θεωρεις σωστο αυτο τι να πω:)

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα τι εχουν βαλει?...... οι μισοι που ερχονται σε μας ειναι τουλαχιστον 300 κιλα χωρις στον ηλιο μοιρα και εχουν υπουργο φιλαρακι και ερχονται σε απειλουν και δεν μπορεις να τους την πεις διοτι θα χασεις την δουλεια σου και περνουν πουλαδα ενω τρωνε το 1/4 του ξυλου που τρωνε οι αλλοι τρεχουν ενα χλμ την ημερα και κουραζονται αστα να πανε αν το θεωρεις σωστο αυτο τι να πω:)

 

Σε πια μονάδα γίνεται αυτό hydro?

http://www.signaturebar.com/uploads/images/33845.png
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα τι εχουν βαλει?...... οι μισοι που ερχονται σε μας ειναι τουλαχιστον 300 κιλα χωρις στον ηλιο μοιρα και εχουν υπουργο φιλαρακι και ερχονται σε απειλουν και δεν μπορεις να τους την πεις διοτι θα χασεις την δουλεια σου και περνουν πουλαδα ενω τρωνε το 1/4 του ξυλου που τρωνε οι αλλοι τρεχουν ενα χλμ την ημερα και κουραζονται αστα να πανε αν το θεωρεις σωστο αυτο τι να πω:)

 

Γι'αυτό και σπάνε χέρια-πόδια με το πρώτο άλμα:worry: ...μετά τους φταίει η κακή εκπαίδευση και οι Ε.Δ

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δ.υ.κ

 

Ναί, είχα μάθει και εγώ, πριν κάποια χρόνια, για άτομα που έβγαλαν "χαλαρά" το σχολείο των Υ.Κ. σε σύγκριση με τους άλλους χωρίς βύσμα.

Φαίνεται ότι συνεχίζεται αυτό. Κρίμα.

http://www.signaturebar.com/uploads/images/33845.png
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα τι εχουν βαλει?...... οι μισοι που ερχονται σε μας ειναι τουλαχιστον 300 κιλα χωρις στον ηλιο μοιρα και εχουν υπουργο φιλαρακι και ερχονται σε απειλουν και δεν μπορεις να τους την πεις διοτι θα χασεις την δουλεια σου και περνουν πουλαδα ενω τρωνε το 1/4 του ξυλου που τρωνε οι αλλοι τρεχουν ενα χλμ την ημερα και κουραζονται αστα να πανε αν το θεωρεις σωστο αυτο τι να πω:)

 

 

Δεν μιλησα για φανταρους η χαμηλοβαθμους.μιλησα για ανωτατους αξιωματικους που ετρωγαν και ηταν σε θεσεις κλειδια απο το κομμα τους...

Οσο για τα ρουσφετια Υπουργοι κλπ δεν εχουν σταματησει και ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΣΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(

Ετσι δουλευει το συστημα στην Ελλαδα...και κοιτα να περασεις καλα ως χαμηλοβαθμος γιατι οσο ανεβαινει η ιεραρχια τοσο πολλες ευθενες εχεις...τωρα οτι και να κανεις ο διοικητης σου θα φαει κολλημα και οχι εσυ......

Τωρα ποια αυτες οι θεσεις κλειδια εχουν γινει απολς θεσεις....Το ξερω προσωπικα απο τον πατερα μου........:) :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλησα για φανταρους η χαμηλοβαθμους.μιλησα για ανωτατους αξιωματικους που ετρωγαν και ηταν σε θεσεις κλειδια απο το κομμα τους...

Οσο για τα ρουσφετια Υπουργοι κλπ δεν εχουν σταματησει και ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΣΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(

Ετσι δουλευει το συστημα στην Ελλαδα...και κοιτα να περασεις καλα ως χαμηλοβαθμος γιατι οσο ανεβαινει η ιεραρχια τοσο πολλες ευθενες εχεις...τωρα οτι και να κανεις ο διοικητης σου θα φαει κολλημα και οχι εσυ......

Τωρα ποια αυτες οι θεσεις κλειδια εχουν γινει απολς θεσεις....Το ξερω προσωπικα απο τον πατερα μου........:) :)

μαλλον δεν εχεις καταλαβει ποιος ειναι ο διοικητης μου... αν γραψω απο που εχει περασει και τι εχει κανει θα δεις οτι η γνωμη του μπορει να σταματησει το ναυτικο ολοκληρο

(ενα θα σου πω ηταν ο δευτερος ελληνας διοικητης στην λεγεωνα των ξενων δευτερη πιο επιλεκτη μοναδα στο κοσμο)

Link to comment
Share on other sites

Ναί, είχα μάθει και εγώ, πριν κάποια χρόνια, για άτομα που έβγαλαν "χαλαρά" το σχολείο των Υ.Κ. σε σύγκριση με τους άλλους χωρίς βύσμα.

Φαίνεται ότι συνεχίζεται αυτό. Κρίμα.

κοιτα τα δυο τελευταια χρονια εχουν γινει ξανα οπως ηταν φυσιολογικα οι μονες μοναδες συτηχως που κρατανε ακομη ειναι η θ`μακ σαμο (νομιζω) και η δ.υ.κ αλα κατι ακουσα πως εχουν βγαλει ανεπισημα τον φακελο βυσμα παλι στο τραπεζι και θα καλουν πολλους και διαφορους παλι....

Link to comment
Share on other sites

φίλε hydro μήπως ξέρεις με ποια κριτηρια τωρα στη β εσσο κάποιοι θα μείνουν παλάσκα και κάποιοι θα πάνε πόρο?

 

έχω ακούσει για πολυ ζόρι στο παλάσκα και ανησυχώ...:p

Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

φίλε hydro μήπως ξέρεις με ποια κριτηρια τωρα στη β εσσο κάποιοι θα μείνουν παλάσκα και κάποιοι θα πάνε πόρο?

 

έχω ακούσει για πολυ ζόρι στο παλάσκα και ανησυχώ...:p

καταρχας για ουκας δεν πας εχει καταργηθει οι φανταροι να περνανε μονο οι εποπ και τα αλλα βληματα του στρατου και ναυτικου(βληματα= βυσματιες που δεν εχουν στον ηλιο μοιρα)

το ζορι μαλον ειναι την πρωτη εβδομαδα απο κει και περα αρχιζει η κολαση:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

φίλε hydro μήπως ξέρεις με ποια κριτηρια τωρα στη β εσσο κάποιοι θα μείνουν παλάσκα και κάποιοι θα πάνε πόρο?

 

έχω ακούσει για πολυ ζόρι στο παλάσκα και ανησυχώ...:p

 

 

για φαντάρους εννοείς?

 

Το ποσοι θα μεινουν ΠΑΛΑΣΚΑ, εγκειται στο ποσα ατομα ειναι η Β.

Και αυτο γιατι στον Πορο πανε συγκεκριμενα ατομα μιας και ο Πορος (ο οποιος τελικα ειναι ενα απο τα ωραιοτερα στρατόπεδα στην Ελλάδα και με καλό φαί (αν και το Παλασκα εχει φτιάξει το μενού του τώρα με τον Παλιάτσο...) )

 

Οσοι μεινουνε ΠΑΛΑΣΚΑ, τρωνε μια πικρα για προπαιδευση αν και αυτοι φευγουνε και πανε για ορκομωσία στον Πόρο....

 

Το ζόρι στο ΠΑΛΑΣΚΑ ειναι

 

1) Ο ΠΑΛΙΑΤΣΟΣ (Ειναι λιγο σαλεμένος ...)

 

2) 2 μεσα , 1 έξω... Οχι καλα...

 

Οσοι πάτε ναυτικό, προσπαθήστε μετά το Πόρο να πατε Σαλαμίνα. Ειναι ο,τι καλύτερο μπορεί να συμβεί. Δε ξέρω τώρα με το νεο διοικητη και εκει πως ειναι, πάντως με το Παπαντουλή εγω περυσι, περασα ζάχαρη .

 

Τωρα οσον αφορά τους ΕΠΟΠ... δε ξέρω και μακριά απο εμας.

 

Οσο για εμενα...

 

Ε , απολελέ... :)

 

τη ζωή μου εφαγε ενα χρονο το ναυτικο... :mad: :X :blink:

:X
Link to comment
Share on other sites

 

2) 2 μεσα , 1 έξω... Οχι καλα...

:confused: :blink:

 

2-1 και δεν είναι καλά; Ή μηπως κάτι δεν καταλαβαίνω καλά;:worry:

 

Γιατί άλλοι βγαίνουμε 1 φορά τη βδομάδα και αυτό με υπηρεσιακό για 4 ώρες...:(

Link to comment
Share on other sites

:confused: :blink:

 

2-1 και δεν είναι καλά; Ή μηπως κάτι δεν καταλαβαίνω καλά;:worry:

 

Γιατί άλλοι βγαίνουμε 1 φορά τη βδομάδα και αυτό με υπηρεσιακό για 4 ώρες...:(

 

 

οχι.δεν ειναι καλό.

ναυτικό σημαίνει ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ. 1-1...

 

Μέσος όρος : 1 - 2 (έξω οι 2)

 

Ευνοημένοι (ξέρουν αυτοί) 1-15

 

Σούπερ βύσματα ... (Φοίβος πχ ) 1-30 . ΚΑι οι 30 off... δε πατάνε...

Ναι υπάρχει και αυτή η θέση στο ναυτικό...

 

κλάψε καλέ μου Bayern τώρα.... :(

:X
Link to comment
Share on other sites

(ενα θα σου πω ηταν ο δευτερος ελληνας διοικητης στην λεγεωνα των ξενων δευτερη πιο επιλεκτη μοναδα στο κοσμο)

Δηλαδή, διοκούσε όλη την λεγεώνα; Πως άφησαν οι Γάλλοι γνωστοί σωβινιστές Έλληνα διοικητή;

Και πως πρόλαβε να υπηρετήσει στη λεγεώνα και να πάει και ναυτικών δοκίμων;

Σόρι αλλά χωρίς ίχνος ειρωνίας μου φαίνεται πού δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, διοκούσε όλη την λεγεώνα; Πως άφησαν οι Γάλλοι γνωστοί σωβινιστές Έλληνα διοικητή;

Και πως πρόλαβε να υπηρετήσει στη λεγεώνα και να πάει και ναυτικών δοκίμων;

Σόρι αλλά χωρίς ίχνος ειρωνίας μου φαίνεται πού δύσκολο...

ειναι 59 χρονων ο διοικητης μου λογο να μου πει ψεματα δεν εχει ηπουλαδα που εχει δεν νομιζω να ειναι ψευτικη πηγε εκει ως το καλυτερο βατραχι εκεινης της εποχης και μετα απο 5 χρονια ειχε ηδη τον βαθμο και εγινε διοικητης εκατσε νομιζω δυο χρονια ακομη και ξαναρθε εδω και αντικατεστησε τον προηγουμενο ο οποιος δεν ειχε ουτε διπλωμα απο τους υ.κ και ηταν ανικανος να γνωριζει τι χρειαζομαστε σαν μοναδα :)

Link to comment
Share on other sites

ειναι 59 χρονων ο διοικητης μου λογο να μου πει ψεματα δεν εχει ηπουλαδα που εχει δεν νομιζω να ειναι ψευτικη πηγε εκει ως το καλυτερο βατραχι εκεινης της εποχης και μετα απο 5 χρονια ειχε ηδη τον βαθμο και εγινε διοικητης εκατσε νομιζω δυο χρονια ακομη και ξαναρθε εδω και αντικατεστησε τον προηγουμενο ο οποιος δεν ειχε ουτε διπλωμα απο τους υ.κ και ηταν ανικανος να γνωριζει τι χρειαζομαστε σαν μοναδα :)

Μήπως έκανε καμιά συνεκπαίδευση με την λεγεώνα, πέρασε και κάποιο σχολειο εκεί και η πουλάδα είναι από άλματα με γαλλικά αλεξίπτωτα;

Δεν νομίζω να πηγαίνουν ξένοι διοικητές σε μονάδες έτσι εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

οχι.δεν ειναι καλό.

ναυτικό σημαίνει ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ. 1-1...

 

Μέσος όρος : 1 - 2 (έξω οι 2)

 

Ευνοημένοι (ξέρουν αυτοί) 1-15

 

Σούπερ βύσματα ... (Φοίβος πχ ) 1-30 . ΚΑι οι 30 off... δε πατάνε...

Ναι υπάρχει και αυτή η θέση στο ναυτικό...

 

κλάψε καλέ μου Bayern τώρα.... :(

 

Kλαίω... :cry:

Ταγμα διαβιβάσεων με λένε και όλοι οι φαντάροι κλαίνε...:( :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...