Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου στο μοναστηράκι μπορείς να βρείς αυτό που θέλεις σε πάααρα πολλά μαγαζιά. Που είσαι ναυτάρας?? Καλή θητεία και να θυμάσαι ότι το ΠΝ και το νινί ... θέλουνε υπομονή!!

 

 

thank u file gia tis plirofories.eimai sti sxoli elikopteron ston marathona.

apla xlidi... :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτησω ρε παιδια καποια πραγματα...

-ξερει κανεις ποτε μπαινει η επομενη εσσο αεροποριας?

-μετα την βασικη εκπαιδευση που θεωρειται κατα να πας(για αθηνα)??που εχει καλα off?

-μετα την εκπαιδευση και αφου πας στο στρατοπεδο μπορεις να παρεις απο την πρωτη κιολας εβδομαδα φοιτητικη αδεια?

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Και εγω 2 ερωτησουλες για οποιον ξερει...

- Παω μεταθεση στο 88 ΤΥΓ στη Λημνο και μου παν οτι ειναι μεσα στην πολη...Εχει παει εκει κανεις? Ειναι καλα?

-Επισης αρχικα θα παω εκει σαν ΥΚΟΑ (Υπαξιοματικος κινησης-οδηγος). Ειναι καλη σαν ειδικοτητα? Θα εχω ισως μετα τον Ιουλιο τη δυνατοτητα να την αλλαξω αν δεν με πηγαινει καλα και να παω σαν γιατρος...Απλα δεν ξερω τι παιζει με τους ΥΚΟΑ στις μοναδες, και τι με τους γιατρους!

Οποιος εχει οποιαδηποτε πληροφορια, ευπροσδεκτος! :)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια καποια πραγματα...

-ξερει κανεις ποτε μπαινει η επομενη εσσο αεροποριας?

-μετα την βασικη εκπαιδευση που θεωρειται κατα να πας(για αθηνα)??που εχει καλα off?

-μετα την εκπαιδευση και αφου πας στο στρατοπεδο μπορεις να παρεις απο την πρωτη κιολας εβδομαδα φοιτητικη αδεια?

ευχαριστω προκαταβολικα

 

αρχες Ιουνιου θα μπει η Β ΕΣΣΟ 2006 για αεροπορια.

φοιτητικη αδεια παιζει μονο σε περιοδο εξεταστικης, εσυ τον ιουλιο που θα τελειωσει η βασικη εκπαιδευση δεν νομιζω να τη χρειαστεις, αλλα και να τη χρειαστεις εξαρταται απο το διοικητη.

καλa off δεν εχει πουθενα γιατι ο κοσμος ειναι λιγος....

 

αντε, ακομα δεν μπηκες με τις αδειες και τα Off....

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα σήμερα στο ράδιο κάτι για το στρατό. Λόγω θορύβου στο περιβάλλον που ήμουν άκουσα μόνο 2 πράγματα:

"Μείωση στρατιωτικής θητείας"

"Εθελούσια"

 

Ακούσατε εσείς τπτ?:worry:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ο στρατός ξηράς πότε θα πάρει; Μάιο πάει η σειρά αλλά πότε;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

αρχες Ιουνιου θα μπει η Β ΕΣΣΟ 2006 για αεροπορια.

 

αυτο ειναι στανταρ ή παιζει και Μαιο?

Τον Ιούνιο θα μπει η Β' αεροπορία.

Αυτό άκουσα κι εγώ....Που είναι οι Α-δες οέο....Τα έχουμε φάει όλα....

Πάντως με αυτούς που κάνουν 9μηνο και τη Β' να μπαίνει Ιούνιο, ο Ιούνιος θα είναι πολύ μαύρος μήνας..!

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση θα κάνω.. Μην πέσετε να με φάτε...

 

Πάντα οι συμμαθήτριές μου κατά καιρούς "τα είχαν" με φανταράκια. Μα πώς ρε παιδιά; Συνέχεια φανταράκια. Σαν τα μανιτάρια ξεφύτρωναν. Βέβαια οι σχέσεις αυτές κράταγαν κάτι μέρες/βδομάδες αλλά anyway. Πώς έτσι;

 

Δηλαδή ΚΑΝΕΝΑ φανταράκι δεν κατατάχτηκε... δεσμευμένο;;; Πώς όλοι άραζαν με τα αυτοκίνητα/μηχανάκια/σκούτερ/πόδια τους έξω από το Γυμνάσιο/Λύκειο κατά καιρούς και περίμεναν... το κουδούνι; Δε γίνεται να ήταν όλοι free...

 

Και τι κόλλημα κι αυτό με τα ανήλικα κοριτσάκια; :wacko: :mad:

 

Αν σας προσβάλλω sorry, μη μου απαντήσετε:O :O :O

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι τόσοι πολλοί οι αδέσμευτοι που εσένα σου φαίνεται διαφορετικά.Μιλάμε για την συντριπτική πλειοψηφία όλων των Ελλήνων ανδρών οι οποίοι στρατεύονται, δεν ξέρω αν μπορείς να το συλλάβεις σαν πλήθος για πόσους άντρες μιλάμε.Φαντάσου ότι όλοι οι άντρες δεν σπουδάζουν..στον στρατό πάνε σχεδόν όλοι!

 

Η γνωστή κλίση στους μεγαλυτέρους (που τυγχάνει οι στρατευμένοι να είναι από όλο το ηλικιακό φάσμα των ανδρών της Ελλάδος-εκτός από τα αυτονόητα :p) στις ηλικίες που περιγράφεις είναι ευρέως γνωστή ;)

 

Το αντίστροφο είναι να πηγαίνατε εσείς στρατό και να ήταν το ακριβώς ανάποδο από αυτό που περιγράφεις και φαντάσου τι θα λέγαμε για εσάς :p

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

 

Και τι κόλλημα κι αυτό με τα ανήλικα κοριτσάκια; :wacko: :mad:

 

 

Να αντιστρέψω κι εγώ την ερώτηση (ΔΕΝ είναι ρητορική):

 

Τι κόλλημα κι αυτό που έχουν/είχαν τα κοριτσάκια με τους φαντάρους;; ;)

Link to comment
Share on other sites

Να αντιστρέψω κι εγώ την ερώτηση (ΔΕΝ είναι ρητορική):

 

Τι κόλλημα κι αυτό που έχουν/είχαν τα κοριτσάκια με τους φαντάρους;; ;)

 

Έλα μου ντε:blink:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε:blink:

 

Ο φαντάρος λοιπόν ως στερημένο (:p ) ον δεν έχει λόγο να μην πάει με κοριτσάκια, από τη στιγμή που βρίσκει πρόσφορο έδαφος.

 

Το σχολείο απλώς είναι ένας χώρος που είναι όλα τα κοριτσάκια μαζεμένα.

 

Σημαντική διευκρίνιση: εξαρτάται και για τι ηλικίες μιλάμε. Πολλοί πάνε στρατό στα 19-20. Αυτοί δεν είναι παράλογο να "τα φτιάχνουν" με 17χρονες ας πούμε.

 

Για εμάς που θα πάμε στα 27-28 θα θεωρείται παιδεραστία :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο φαντάρος λοιπόν ως στερημένο (:p ) ον δεν έχει λόγο να μην πάει με κοριτσάκια, από τη στιγμή που βρίσκει πρόσφορο έδαφος.

 

Το σχολείο απλώς είναι ένας χώρος που είναι όλα τα κοριτσάκια μαζεμένα.

 

Σημαντική διευκρίνιση: εξαρτάται και για τι ηλικίες μιλάμε. Πολλοί πάνε στρατό στα 19-20. Αυτοί δεν είναι παράλογο να "τα φτιάχνουν" με 17χρονες ας πούμε.

 

Για εμάς που θα πάμε στα 27-28 θα θεωρείται παιδεραστία :lol:

 

Σωστά. Αν όμως το στερημένο ον έχει κοπέλα;;; Δεν μπορεί να κάνει λίγη υπομονή;; Π.χ. να προσπαθήσει να κάνει λίγο τσίσα του να του περάσει η στέρηση...:mad:

 

:lol:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Αν όμως το στερημένο ον έχει κοπέλα;;; Δεν μπορεί να κάνει λίγη υπομονή;; Π.χ. να προσπαθήσει να κάνει λίγο τσίσα του να του περάσει η στέρηση...:mad:

 

:lol:

hahahaahahahahaha... να κανει λιγο τσίσα του, να του περάσει....

καιρο ειχα να γελασω με την ψυχη μου κοπελια...μπραβο!!!! hahahahahahaha...

Link to comment
Share on other sites

hahahaahahahahaha... να κανει λιγο τσίσα του, να του περάσει....

καιρο ειχα να γελασω με την ψυχη μου κοπελια...μπραβο!!!! hahahahahahaha...

 

:O :O :O

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Να αντιστρέψω κι εγώ την ερώτηση (ΔΕΝ είναι ρητορική):

 

Τι κόλλημα κι αυτό που έχουν/είχαν τα κοριτσάκια με τους φαντάρους;; ;)

εγω πηγα πριν κατι μερες στο παλιο μου λυκειο να δω τους καθηγητες και ειχα παει με την στολη αγγαρειας και τεσπα παω τους μιλαω και περιμενα στο προαυλιο να χτυπησει ωστε να δω τον αγαπημενο καθηγητη μου και βλεπω τις μικρες να με κοιτουν καλα καλα λες και ειδαν πρωτη φορα αντρα :confused: και αισθανεσαι αβολα μετα απο λιγο και σου ερχεται να τις ριξεις μια να παξουν να σε κοιτουν :lol: τι να πω το μονο σιγουρο ειναι οτι η καθε ειδους στολη τραβαει την καθε γυναικα (σε μεγαλο ποσοστο μην φανω απολυτος)

Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα πριν κατι μερες στο παλιο μου λυκειο να δω τους καθηγητες και ειχα παει με την στολη αγγαρειας και τεσπα παω τους μιλαω και περιμενα στο προαυλιο να χτυπησει ωστε να δω τον αγαπημενο καθηγητη μου και βλεπω τις μικρες να με κοιτουν καλα καλα λες και ειδαν πρωτη φορα αντρα :confused: και αισθανεσαι αβολα μετα απο λιγο και σου ερχεται να τις ριξεις μια να παξουν να σε κοιτουν :lol: τι να πω το μονο σιγουρο ειναι οτι η καθε ειδους στολη τραβαει την καθε γυναικα (σε μεγαλο ποσοστο μην φανω απολυτος)

 

Στολή αγγαρείας;! Τι το ωραίο είχε;! Εντάξει, καλές οι στολές, κυρίως της κολομπίνας, του κλόουν, του χελωνονιντζακίου... Άντε βρε σοβαρευτείτε... Η στολή θα μου άρεσε μόνο σε ένα συγκεκριμένο άτομο, όχι σε όλο τον κόσμο...;)

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Στολή αγγαρείας;! Τι το ωραίο είχε;! Εντάξει, καλές οι στολές, κυρίως της κολομπίνας, του κλόουν, του χελωνονιντζακίου... Άντε βρε σοβαρευτείτε... Η στολή θα μου άρεσε μόνο σε ένα συγκεκριμένο άτομο, όχι σε όλο τον κόσμο...;)

στολη αγγαρειας= στολη παραλλαγης....:p το θεμα ειναι οτι τραβαει πολυ και δεν ξερω γιατι! πολλες φορες εχω παει στο παλιο γυμνασιο μου με κανονικη στολη την επισημη ομως ειναι πολυ πιο ωραια μαυρη με χρυσες πουλαδες :D ολα τα λεφτα και σε κοιτανε και τρεχουν τα σαλια μιλαμε νιωθεις πολυ αβολα με κατι τετοια:p :confused:

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτη τη στιγμη ειμαι βαρδια.

 

απο τις 10 εως τις 7 το πρωι θα περναω σηματα στη γραμματεια λογω της ασκησης "ΚΑΤΑΙΓΙΣ 06".

 

Να ναι καλα το φιλαρακι μου ο Τσιαγκος, που μου δανεισε το λαπτοπ και εχω κατι να κανω.... ΟΥΦ...

 

20 μερες ακομα μεινανε.... ααααααααααααααααααααααααααααααα

:X
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτη τη στιγμη ειμαι βαρδια.

 

απο τις 10 εως τις 7 το πρωι θα περναω σηματα στη γραμματεια λογω της ασκησης "ΚΑΤΑΙΓΙΣ 06".

 

Να ναι καλα το φιλαρακι μου ο Τσιαγκος, που μου δανεισε το λαπτοπ και εχω κατι να κανω.... ΟΥΦ...

 

20 μερες ακομα μεινανε.... ααααααααααααααααααααααααααααααα

τον παρασκευααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

ενιωσες εισαι πανω σε πλοιο? :p

οπ τωρα το ειδα....

Link to comment
Share on other sites

τον παρασκευααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

ενιωσες εισαι πανω σε πλοιο? :p

οπ τωρα το ειδα....

 

 

εσενα 28 φορές σου εχω πει οτι δεν ειμαι σε καραβι αλλα που....

 

:blink: :p

:X
Link to comment
Share on other sites

εσενα 28 φορές σου εχω πει οτι δεν ειμαι σε καραβι αλλα που....

 

:blink: :p

ενταξει μωρε απλα δεν το ειδα... :p :p :p :p τι γινεται πως παει πεθανε κανεις?:p :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...