Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τιποτα δεν είναι σίγουρο ακόμη. μπορεί να σε πιασει, μπορεί όχι. αν δε θες, μη πας ;) αναβολή στην αναβολή :P
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και άλλος μου το έχει πει αυτό, να το καθυστερώ με αναβολές και τέτοια αλλά αφού θα πάω που θα πάω, ας πάω να τελειώνω. πάντως αν το κάνουν 12μηνο θα πέσει πολύ γκρίνια στο στρατό. θα βλέπεις τους προηγούμενους που είναι 9μηνοι, και θα τους βρίζεις....

 

πάντος αν είναι να το κάνουν 12μηνο το λογικό είναι να πιάσει αυτούς του Νοέμβρη. εκείνη την σειρά δηλαδή που από την στιγμή που βγεί ο νόμος θα μπαίνουν μέσα.

 

Ελλάδα είσαι όμως, εδώ και πόσα χρόνια μας λένε ότι θα αυξήσουν τη θητεία και τέτοια.... αφού δεν έχουν να ταίσουν τους φαντάρους

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακουγεται οτι η θυτεια αυξανεται στους 12 μηνες. Θα με πιασει εμενα που μπαινω σεπτεμβριο? Θα παω να φουνταρω αν κανω 12μηνο

 

αν αλλαξει σε 12μηνο μια χαρα θα το κανεις και ουτε θα φουνταρεις ουτε θα παθεις τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακουγεται οτι η θυτεια αυξανεται στους 12 μηνες. Θα με πιασει εμενα που μπαινω σεπτεμβριο? Θα παω να φουνταρω αν κανω 12μηνο

 

 

Μεχρι να ανακοινωθει επισημα ολα ειναι φημες... Αν ηταν ετσι θα ταν 12μηνο χρονια τωρα... Παντως αν και εκανα 9μηνο στο 12μηνο θα σας πανε καλυτερα οι υπηρεσιες. Αν το παρεις λογικα, η θητεια ειναι κατι που πρεπει να γινει οποτε παρτο αποφαση και θα δεις οτι θα περασει ησυχα και γρηγορα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακουγεται οτι η θυτεια αυξανεται στους 12 μηνες. Θα με πιασει εμενα που μπαινω σεπτεμβριο? Θα παω να φουνταρω αν κανω 12μηνο

 

Εμείς δηλαδή που πριν 3 χρόνια κάναμε 12μηνο τι πάθαμε? Εντάξει, ήμαρτον...!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εμείς δηλαδή που πριν 3 χρόνια κάναμε 12μηνο τι πάθαμε? Εντάξει, ήμαρτον...!

 

Κ γω 15μηνο κ είμαι μια χαρά!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και σεις αν ήταν να μπείτε φαντάροι και υπήρχε η περίπτωση να κάνετε 3 μήνες παραπάνω θητεία μια ξενέρα θα την τρώγατε μη λέμε ότι θέλουμε...Όταν περάσει η θητεια τότε όλοι βλέπουμε πως μια χαρά ήταν τελικά και πως πέρασε γρήγορα ο καιρός κοκ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. θέλω να κάνω μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος σχετικά..

Στην οικογένεια είμαστε 3 παιδιά και είμαστε και οι 3 φοιτητές τώρα. 25 ο μεγάλος και 22 ο μικρότερος. Ο μεγάλος είναι στο πτυχίο και θα κόψει την αναβολή τώρα τον Ιούλιο για να μπει στο στρατό τον Νοέμβριο. Επειδή είμαστε 3τεκνοι δικαιούται σαν πρώτος που θα μπει στρατό να κάνει και μειωμένη θητεία..

Μου είχαν πει ότι αν μπει και κάποιος άλλος από τα αδέρφια στο στρατό έστω και μία μέρα πριν απολυθεί ο μεγάλος .. ο δεύτερος θα δικαιούται να υπηρετήσει στη μόνιμη κατηκοία (Αθήνα) μέχρι το τέλος της θητείας? Ισχύει αυτό έτσι ακριβώς? Υπάρχει κάποιος περιορισμός ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και σεις αν ήταν να μπείτε φαντάροι και υπήρχε η περίπτωση να κάνετε 3 μήνες παραπάνω θητεία μια ξενέρα θα την τρώγατε μη λέμε ότι θέλουμε...Όταν περάσει η θητεια τότε όλοι βλέπουμε πως μια χαρά ήταν τελικά και πως πέρασε γρήγορα ο καιρός κοκ...

 

σιγουρα θα τρωγαμε ξενερα ολοι , αλλα ετσι ειναι εδω σε αυτη την χωρα , αλλαζουν συχνα τα πραγματα...Παντως οπως και να ΄ναι για εμας τους αντρες ειναι κατι που δεν μπορουμε να αποφυγουμε , οποτε το κανουμε για να ξεμπερδεύουμε...Οσο πιο γρηγορα ξεμπερδεψεις τοσο καλυτερα για ολους..Παντως πιο σημαντικο θεμα ειναι πως περνας μεσα , αν περνας ζαχαρη και 3 μηνακια δεν ειναι και κατι , σιγουρα ειναι χασιμο χρονου αλλα ως εκει , αν περνας κολαση και μια μερα παραπανω να κανεις σου φαινεται βουνο και ριχνεις καταρες ολη μερα.Σχετικα ειναι ολα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και σεις αν ήταν να μπείτε φαντάροι και υπήρχε η περίπτωση να κάνετε 3 μήνες παραπάνω θητεία μια ξενέρα θα την τρώγατε μη λέμε ότι θέλουμε...Όταν περάσει η θητεια τότε όλοι βλέπουμε πως μια χαρά ήταν τελικά και πως πέρασε γρήγορα ο καιρός κοκ...

 

Ξενερα έφαγα κ γω..ειμασταν η τελευταία σειρά που κάναμε 15μηνό,η επόμενη σειρά έκανε 12μηνό κ απολυθηκαμε παρέα!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

και άλλος μου το έχει πει αυτό, να το καθυστερώ με αναβολές και τέτοια αλλά αφού θα πάω που θα πάω, ας πάω να τελειώνω. πάντως αν το κάνουν 12μηνο θα πέσει πολύ γκρίνια στο στρατό. θα βλέπεις τους προηγούμενους που είναι 9μηνοι, και θα τους βρίζεις....

 

πάντος αν είναι να το κάνουν 12μηνο το λογικό είναι να πιάσει αυτούς του Νοέμβρη. εκείνη την σειρά δηλαδή που από την στιγμή που βγεί ο νόμος θα μπαίνουν μέσα.

 

Ελλάδα είσαι όμως, εδώ και πόσα χρόνια μας λένε ότι θα αυξήσουν τη θητεία και τέτοια.... αφού δεν έχουν να ταίσουν τους φαντάρους

 

Ε, θα βλέπεις και τους προηγούμενους που κάνανε 21 μήνες... Θα βλέπεις και τους παππούδες μετά τον πόλεμο που κάνανε 36 μήνες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επιτρέπεται να ξυρίζεις το κεφάλι σου στο στρατό? επειδή εγώ εδώ και χρόνια το ξυρίζω γουλί (έχω αλωπεκιαση)
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

επιτρέπεται να ξυρίζεις το κεφάλι σου στο στρατό? επειδή εγώ εδώ και χρόνια το ξυρίζω γουλί (έχω αλωπεκιαση)

Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. :)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

οταν μπω σεπτέμβριο να πάω με ξυρισμένο κεφάλι? υπάρχει περίπτωση να φάω καμπάνα αν τους ενοχλήσει? ξυρίζω το κεφάλι μου κάθε μέρα και δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου με φωτοστέφανο:lol: κόμπλεξ
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ε θα του εξηγησεις την κατασταση αμα σου πει τιποτα κανενας ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

οταν μπω σεπτέμβριο να πάω με ξυρισμένο κεφάλι? υπάρχει περίπτωση να φάω καμπάνα αν τους ενοχλήσει? ξυρίζω το κεφάλι μου κάθε μέρα και δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου με φωτοστέφανο:lol: κόμπλεξ

 

Αν επιβαλλεται για ιατρικους λογους να εχεις ενα χαρτι γιατρου μαζι σου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είχα σειρά μου που ξύριζε κάθε μέρα κι αυτός το κεφάλι του, και δεν υπήρξε το παραμικρό πρόβλημα. :)
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

τελικά θα το περάσουν το 12μηνο αφού στήλανε και στην τρόικα ραβασάκι. ε τι να πω τώρα είμαι μέσα στα νεύρα. τουλάχιστον αφού το κάνουν 12μηνο, τους 3 μήνες να τους υπηρετήσω στον τόπο μου γιατί αλλιώς είναι ******α!:mad:

εδώ θέλουν να αυξήσουν την θητεία και αυτούς που είναι ήδη μέσα! τώρα άδικο έχω που γκρινιάζω? (τι γκρίνια θα έχουν αυτοί που είναι ήδη μέσα). τουλάχιστον οι υπηρεσίες να λιγοστεύσουν και να είναι τουλάχιστον 1 μέσα 1 έξω. για να μην πω 3έξω 1 μέσα.

 

και το βασικό είναι ότι αφήνουμε τις δουλειές μας και πάμε πίσω 12 μήνες (εμείς που είμαστε παππούδες δηλαδή)

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αν ήμουν φαντάρος τώρα, θα τρελαινόμουν αν αυξανόταν η θητεία μου κατά τρεις μήνες! Αλλά αν δούμε το θέμα αποστασιοποιημένα, η θητεία ΠΡΕΠΕΙ να αυξηθεί, δε γίνεται αλλιώς. Επίσης, ΠΡΕΠΕΙ να σταματήσει η υπερσυγκέντρωση στρατιωτών σε βυσματικές μονάδες που έχει ως αποτέλεσμα άλλοι να βγαίνουν κάθε μέρα και άλλοι κάθε μήνα...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα βύσματα πρεπει να καταργηθει. Εμεις ειμαστε μαμακες δηλαδη που δεν εχουμε?

 

Στην κυπρο ξερει κανεις πως ειναι τα πραματα με το φανταρικο? Αξιζει να παει κανεις? Σκεφτομαι να δηλωσω εκει αφου πληρωνεσε και κατι παραπανω

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Α

 

Στην κυπρο ξερει κανεις πως ειναι τα πραματα με το φανταρικο? Αξιζει να παει κανεις? Σκεφτομαι να δηλωσω εκει αφου πληρωνεσε και κατι παραπανω

 

Εκπαίδευση φουλ και περισσότερη πειθαρχία από τις περισσότερες ελλαδίτικες μονάδες.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα όχι. Ειναι 246€. Μέχρι πριν 1 μήνα. Αν τον καταργήσουν τώρα ειναι άλλο θέμα.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα βύσματα πρεπει να καταργηθει. Εμεις ειμαστε μαμακες δηλαδη που δεν εχουμε?

 

Στην κυπρο ξερει κανεις πως ειναι τα πραματα με το φανταρικο? Αξιζει να παει κανεις? Σκεφτομαι να δηλωσω εκει αφου πληρωνεσε και κατι παραπανω

 

Συνηθως εχει περισσοτερη εκπαιδευση αλλα τοοτι πληρωνεσαι ειναι δωρον αδωρο... Οι περισσοτεροι που ξερω χαλαγαν περισοτερα λεφτα απο οτι εδω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...