Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

egw fantaros den piga akoma pantws...exw mia anavoli...arage einai eukolo na sinithiseis gia 1 xrono tin stratiotiki zwi???

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

egw fantaros den piga akoma pantws...exw mia anavoli...arage einai eukolo na sinithiseis gia 1 xrono tin stratiotiki zwi???

 

Dokimase 26 mines strato kai meta ela na ta poume :p

 

Nai, stin kypro tosa einai :O

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρο είναι αυτό? Όσοι είναι για στρατό ξηράς μπαίνουν μαζί ή αργότερα?

 

Πήγα από στρατολογία και μου είπαν ότι όσοι έχουν κόψει την αναβολή λόγω σπουδών μπαίνουν στο στρατό ξηράς 8-11 Αυγούστου :D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το χαρτί και παρουσιάζομαι στην Κόρινθο στο 6 ΣΠ 11 Αυγούστου Πεζικό :) Καλά είναι εκεί;
Link to comment
Share on other sites

Πήγα από στρατολογία και μου είπαν ότι όσοι έχουν κόψει την αναβολή λόγω σπουδών μπαίνουν στο στρατό ξηράς 8-11 Αυγούστου :D

 

Η επόμενη "φουρνιά", ξέρετε πότε είναι;

 

Δηληδή, αν διακόψω την αναβολή μου , 1η Σεπτεμβρίου ξέρετε πότε θα παρουσιαστώ;

 

Μου είχαν πει ότι παίρνουν κόσμο κάθε 3 μήνες!

 

Ισχύει αυτό;

 

Δηλαδή θα μπω Νοέμβρη;

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα τη Παρασκευή στο στρατολογικό γραφείο και μου είπαν ότι όποιος κόψει την αναβολή μέχρι τέλος Οκτώβρη μπαίνει τον Φλεβάρη!
Link to comment
Share on other sites

εχω δικαιωμα 9νης θητειας αλλα δεν εχω κανει ακομα τα χαρτια μου....περιμενω να παρω τη μεταθεση πρωτα και μετα να τα κανω(290 σειρα)..ξερει κανεις αν υπαρχουν κυρωσεις και μεχρι ποτε μπορω να τα υποβαλω???ευχαριστω....

 

Υπάρχει κάποιο "όφελος" αν δεν αναφέρεις από τηναρχή ότι δικαιούσαι 9μηνη θητεία; Για να μαθαίνω όταν θα έρθει η ώρα μου! :p

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Η επόμενη "φουρνιά", ξέρετε πότε είναι;

 

Δηληδή, αν διακόψω την αναβολή μου , 1η Σεπτεμβρίου ξέρετε πότε θα παρουσιαστώ;

 

Μου είχαν πει ότι παίρνουν κόσμο κάθε 3 μήνες!

 

Ισχύει αυτό;

 

Δηλαδή θα μπω Νοέμβρη;

 

Αν κόψεις την αναβολή σου τον Σεπτέμβριο, θα παρουσιαστείς τον Φεβρουάριο.

Οι ΕΣΣΟ που υπάρχουν τώρα είναι

Α τον Φεβρουάριο

Β τον Μάιο

Γ τον Αύγουστο

Δ τον Νοέμβριο

I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να καλοσορίσω τους νέους ναύτες (05Δ) , να ευχηθώ καλό κουράγιο (θα το χρειαστείτε πολλάκις...) και σας ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ (ΤΡΕΛΛΗ ΟΜΩς....), μετά το 15αυγουστο....

 

 

(Αντε...μην αργείτε....μπας και χαλαρώσουμε και εμείς λίγο....)

:X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να καλοσορίσω τους νέους ναύτες (05Δ) , να ευχηθώ καλό κουράγιο (θα το χρειαστείτε πολλάκις...) και σας ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ (ΤΡΕΛΛΗ ΟΜΩς....), μετά το 15αυγουστο....

 

 

(Αντε...μην αργείτε....μπας και χαλαρώσουμε και εμείς λίγο....)

@mplip μιας και απο μέσα θα τα γνωρίζεις καλύτερα,οι σειρά Δ' ακόμα πηγαίνει για προπαίδευση Παλάσκα; :worry:

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

@mplip μιας και απο μέσα θα τα γνωρίζεις καλύτερα,οι σειρά Δ' ακόμα πηγαίνει για προπαίδευση Παλάσκα; :worry:

 

 

Απο οτι διαβασα εχθες , ναι Παλάσκα θα παει η Δ.

Κακό διότι ολοι ξέρουμε οτι το Παλασκας ειναι το χειροτερο στρατόπεδο εβερ , καλό γιατί και η Δ θα κάτσει λίγο Προπαίδευση (15- 17 μέρες απο οτι ακούστηκε...) Θα έχουμε και περισσοτερα νέα άμεσα βεβαια...

 

Εχεις κανα γνωστό που μπαινει?

:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερώτηση. Η αναβολή τελειώνει Δεκέμβρη και ετοιμάζομαι σιγά σιγά. Εχω κάνει πριν 8-9 χρόνια εγχείριση εγκεφαλικού ανευρύσματος, (εσωτερ. αιμοραγία κλπ), έμεινα στο νοσοκομείο 2 μήνες, και έπαιρνα για έναν χρόνο χάπια προληπτικά για την επιληψία. Σήμερα δεν έχω κανένα πρόβλημα εκτός από κάποιους πονοκεφάλους αρκετά δυνατούς περιοδικά. Ξέρω οτι μπαίνω Ι3-Ι4 αφού κοίταξα το καταστατικό με τις ασθένειες κλπ... Υπάρχει περίπτωση να μη με πάρουν και να δώσουν απολυτήριο; Δεν θα δεχτώ ούτε επιπλέον αναβολή, αφού δεν θέλω να χάσω χρόνο. Προτιμώ να μείνω Ι4 και να τελειώνω, παρά να περιμένω άλλον ένα χρόνο. Εχω έτοιμη δουλειά που με περιμένει να μπω άμεσα, που θα με αποκαταστήσει απόλυτα.

 

Εχω ρωτήσει στη στρατολογία και μου είπαν εξαρτάται από την επιτροπή που θα πας κλπ. Ξέρει κάποιος από τα μέσα κάτι πιο έγκυρο;

 

Ευχαριστώ. :)

Engage...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/225horse11.gifΜα που είναι η PowerΖ? :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα εχθες , ναι Παλάσκα θα παει η Δ.

Κακό διότι ολοι ξέρουμε οτι το Παλασκας ειναι το χειροτερο στρατόπεδο εβερ , καλό γιατί και η Δ θα κάτσει λίγο Προπαίδευση (15- 17 μέρες απο οτι ακούστηκε...) Θα έχουμε και περισσοτερα νέα άμεσα βεβαια...

 

Εχεις κανα γνωστό που μπαινει?

Nαι εχω,αλλά δεν ήμουν και απόλυτα σίγουρος για να του απαντήσω.

Ε ρε πίκρα καλοκαιριάτικα εκεί μέσα. :worry: :cry:

Πάντως thanks. ;)

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχω ρωτήσει στη στρατολογία και μου είπαν εξαρτάται από την επιτροπή που θα πας κλπ.

 

Ακριβώς αυτό ισχύει... Εξαρτάται από την επιτροπή, αλλά και την δική σου επιθυμία να πας στρατό...

Ανετα μπορείς να πας για Ι5 αλλά σε συμφέρει αυτό; Γνώμη μου, αν μπορείς να υπηρετήσεις, είναι να πας -σίγουρα θα είσαι Ι3 ή και 4-, να πάρεις το απολυτήριο και να ησυχάσεις...

I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό ισχύει... Εξαρτάται από την επιτροπή, αλλά και την δική σου επιθυμία να πας στρατό...

Ανετα μπορείς να πας για Ι5 αλλά σε συμφέρει αυτό; Γνώμη μου, αν μπορείς να υπηρετήσεις, είναι να πας -σίγουρα θα είσαι Ι3 ή και 4-, να πάρεις το απολυτήριο και να ησυχάσεις...

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχω πρόβλημα να υπηρετήσω κανένα, εκτός από το οτι μεγάλωσα πλέον και οι ευκαιρίες για δουλειά τώρα θα έρθουν. Έχω λοιπόν μια ΠΟΛΥ καλή πρόταση που θα με αποκαταστήσει οικονομικά, χωρίς πρόβλημα. Αλλά με ζητάνε τώρα, όχι σε 1.5 χρόνο που θα τελειώσω. Αν μπω Ι4 θα κάθομαι επί 12 μήνες κάνοντας χαζά πράγματα για το στρατό, και εγώ θα χάσω και το σώμα :p Με αυτό το σκεπτικο το βλέπω.

 

Αλλωστε στο απολυτήριο δεν γράφει τίποτα, ούτε κάποια επίδραση θα έχει στην επαγγελματική μου αποκατάσταση. Έτσι δεν είναι;

 

Αυτό που ρώτησα, ήταν για το αν δίνουν απαλλακτικό για κάτι τέτοιο, αφού από ότι είδα δίνουν απαλλακτικό μόνο σε πολύ χάλια περιπτώσεις υγείας.

Engage...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/225horse11.gifΜα που είναι η PowerΖ? :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχω πρόβλημα να υπηρετήσω κανένα, εκτός από το οτι μεγάλωσα πλέον και οι ευκαιρίες για δουλειά τώρα θα έρθουν. Έχω λοιπόν μια ΠΟΛΥ καλή πρόταση που θα με αποκαταστήσει οικονομικά, χωρίς πρόβλημα. Αλλά με ζητάνε τώρα, όχι σε 1.5 χρόνο που θα τελειώσω. Αν μπω Ι4 θα κάθομαι επί 12 μήνες κάνοντας χαζά πράγματα για το στρατό, και εγώ θα χάσω και το σώμα :p Με αυτό το σκεπτικο το βλέπω.

 

 

Αυτό που ρώτησα, ήταν για το αν δίνουν απαλλακτικό για κάτι τέτοιο, αφού από ότι είδα δίνουν απαλλακτικό μόνο σε πολύ χάλια περιπτώσεις υγείας.

Ακριβως ετσι ειναι τα πραγματα

 

Ι5 δινουν σε λιγες περιπτωσεις , βεβαια παιζει μεγαλο ρολο η επιτροπη που θα περασεις .

Αλλωστε στο απολυτήριο δεν γράφει τίποτα, ούτε κάποια επίδραση θα έχει στην επαγγελματική μου αποκατάσταση. Έτσι δεν είναι;

Παντως δεν εχει καμια επιδραση επαγγελματικη , δεν γραφει πουθενα τιποτα πιστεψε με , το μοναδικο προβλημα ειναι οτι δεν θα μπορεις να πιασεις δουλεια σε σωματα ασφαλειας (αστυνομια,λιμενικο,πυροσβεστικη κ.α) οπως και σε μερικες θεσεις του δημοσιου τομεα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πολύ πίκρα να μπαίνεις καλοκαιριάτικα με τις ζέστες ρε παιδιά;

 

Μακαρι να ηταν μονο αυτη η πικρα , παντως πρεπει να σκεφτεις οτι οποτε και να μπεις αν κανεις 12 μηνο ενα καλοκαιρι θα το φας μεσα. :D :D

 

Τωρα θα μου πεις οτι καλυτερα να το φας στο τελος που θα εισαι πιο χυμα παρα στην αρχη που εχει λιγο τρεξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το χαρτί και παρουσιάζομαι στην Κόρινθο στο 6 ΣΠ 11 Αυγούστου Πεζικό :) Καλά είναι εκεί;

Τελεια δεν ειναι αλλα ειναι καλα , προσεχε πολυ τους ρωσσοποντιους , στελνουν αρκετους εκει και συνηθως δημιουργουν προβληματα.(μεθανε στις εξοδους κτλ)

Link to comment
Share on other sites

απλως η μεταθεση που περιμενω ειναι η δευτερη και οχι η πρωτη(4 μηνες θητεια ακομα)...και μου ειπαν κατι χαζομαρες οτι εχεις κυρωσεις και τα λοιπα...απλως για να ξερω....thank you....

δεν θα σου κανουν τιποτα .Απλες φημες ειναι .....

Link to comment
Share on other sites

Egw se ligo benw sta Alexiptota...re mages mipws xerei kaneis ti kathestws paizei ekei sta kinita tilefwna?Exw akousei oti o thalamos exei mia briza kai ginete xamos...opoios xerei apo mesa as apadisei.

 

Efxaristw

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera kai apo mena.

Ego apolithika ton perasmeno Martio.... Kypro kai ego thn evgala :)

Einai kaneis pou yphrethse 5h EMA sthn Kypros? Sto mathiati?

H 5h EMA einai monada te8orakismenon pou anhkei kai ayth epixeirisiaka sthn ELDYK.

Perasa poly kala, eixame arketo treximo ton perissotero kairo (oi monades ths kyprou einai poly provlepomenes) alla apo thn allh apozimionesai me to na eisai sthn Kypro,eidika to kalokairi.

Hmoun Plhroforikarios ekei, toulaxiston kaname thn douleia mas axioprepos,eixame kainourgia mhxanhmata kai mas edeinan kai xrhmata gia upgrades, klp, kammia sxesi me ellhnikes monades pou akouo pou exoun akoma P11 266...ahhahaha einai Hellenic Army me sthn mizeria se polla 8emata, ena apo ayta einai kai h sxesi tou me thn texnologia.

Pantos an yparxei kapoios pou vre8ike Kypro, as apanthsei.

Xeraito, kaloi polites osoi yphrethte :)

Link to comment
Share on other sites

ασχετο με ολα που γραφονται εδω αλλα σχετικο με τον στρατο γενικα

ακουσε κανεις τι συμφωνια εκανε το δεξι @ του buss για να παρουμε παλι f16? ελεος η ευρωπη μας δινει τοσα κονδυλια να παρουμε ενα κατα πολυ καλυτερο μαχητικο το ef2000 και εμεις περνουμε σαραβαλα μονο και μονο για να μεινει η γραμμη παραγωγης ανοιχτη???????????????? :mad: :mad: :mad:

οι τουρκοι εχουν τωρα H3 και εμεις τρεχουμαι να παρουμε f16 αντι για uav και κανα strom shadow

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό που ρώτησα, ήταν για το αν δίνουν απαλλακτικό για κάτι τέτοιο, αφού από ότι είδα δίνουν απαλλακτικό μόνο σε πολύ χάλια περιπτώσεις υγείας.

 

Δίνουν για την περίπτωσή σου. Ομως να ξέρεις ότι θα μπλέξεις όχι με μία αλλά πολλές επιτροπές... :wacko: Θα παρουσιαστείς, θα σε απαλλάξουν (αν σε απαλλάξουν) για ένα διάστημα 6 μηνών ή και παραπάνω, θα ξαναπεράσεις για να δουν αν βελτιώθηκε η κατάσταση, ξανά τα ίδια, και αν θυμάμαι καλά, στην τρίτη επιτροπή ξεμπερδεύεις οριστικά, περίπου μετα από 3 χρόνια!!!!!!!!!. Εγώ προσωπικά δεν πέρασα κάτι ανάλογο αλλά ως δόκιμος ήμουν πολλές φορές συνοδός τέτοιων περιπτώσεων στα στρατιωτικά νοσοκομεία Αθηνών, Ιωαννίνων, Διδυμοτείχου...( τώρα που το σκέφτομαι... πιό πολύ την νοσοκόμα έκανα παρά τον αρματιστή...)

Τέλος πάντων, ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι... :)

I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...