Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν έχεις βύσμα όλα γίνονται.:p

 

Συνήθως όμως το τι έχεις μια ειδικότητα,δεν σημαίνει ότι θα απασχολήσαι μ'αυτήν κατά την διάρκεια της θητείας σου.Πας παραμεθόρια είτε σε παρόμοια θέση (κατευθυνόμενων βλημάτων) είτε γενικών καθηκόντων, και επιστρέφοντας (σαν παλιός) είτε πάς στα Χωκ ή οπουδήποτε αλλού .

Link to comment
Share on other sites

οπως σου ειπαν ακριβως ειναι...

 

με το καταλληλο βυσμα πας και κατευθειαν αττικη στα τυλ...

 

εγω ειμαι εκει τωρα αλλα εκανα παραμεθωριο μιας και το βρηκα μετα το βυσμα και με εφερε με "τυπικη" διαδικασια (δηλαδη με χαρτια για κατ'εξαιρεση απλα τα προωθησε ο ανθρωπος για εγκριση)

 

συνηθως φευγεις για παραμεθωριο και μετα αναλογως το βυσμα σε φερνουν κοντα...

παντως στα ΤΥΛ οι περισσοτεροι που ηρθαν κατευθειαν το δικαιουντουσαν απλα το βυσμα το επικυρωνει κιολας...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα για να κανει καποιος κατ'εξαιρεση δεν πρεπει να υπαρχουν καποιοες προυποθεσεις; Θυμαμαι στο κεντρο μας ελεγαν τι πρεπει να ισχυει για να σε φερουν κοντα στο σπιτι σου.

Εγω προς το παρον ειμαι στον Λαγο 16 εμα και τα πραγματα ειναι χαλια εδω, ψαχνομαι οπου μπορω για βυσμα μπας και με πανε πουθενα αλλου αλλα δεν ξερω πως μπορουν να σε διωξουν. Απο οτι εχω ακουσει μπορεις να φυγεις με αποσπαση, μεταθεση και κατ'εξαιρεση (?) αλλα δεν ξερω κατα ποσο γινεται...αλλοι λενε οτι πρεπει να κατσεις ενα μηνα στην μοναδα και μετα φευγεις.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι,καποτε υπηρχε η εξαγορα της θητειας μετα απο καποιους μηνες,πχ εκανες 4 μηνες και μπορουσες να εξαγορασεις τους υπολοιπους,ξερουμε αν υπαρχει ακομα κατι τετοιο?

κανεις καμια πληροφορια?

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα για να κανει καποιος κατ'εξαιρεση δεν πρεπει να υπαρχουν καποιοες προυποθεσεις; Θυμαμαι στο κεντρο μας ελεγαν τι πρεπει να ισχυει για να σε φερουν κοντα στο σπιτι σου.

Εγω προς το παρον ειμαι στον Λαγο 16 εμα και τα πραγματα ειναι χαλια εδω, ψαχνομαι οπου μπορω για βυσμα μπας και με πανε πουθενα αλλου αλλα δεν ξερω πως μπορουν να σε διωξουν. Απο οτι εχω ακουσει μπορεις να φυγεις με αποσπαση, μεταθεση και κατ'εξαιρεση (?) αλλα δεν ξερω κατα ποσο γινεται...αλλοι λενε οτι πρεπει να κατσεις ενα μηνα στην μοναδα και μετα φευγεις.

 

 

Αν εχεις καλο βυσμα ολες ξεπερνιουνται ( διαδικασιες και τα λοιπα ) , στο Λαγο δυσκολα τα πραγματα , κουραγιο φιλε , αν βρεις καλο βυσμα κανε οτι μπορεις να φυγεις , αλλα προσεχε που θα σε στειλει ή που θα πεις οτι θα πας , γιατι πολλοι την πατησαν ετσι , εφυγαν απο εκει ψηλα και ηρθαν κοντα στο σπιτακι τους και το βλεπανε με κυαλια !!! ή στην καλυτερη το στρατοπεδο ηταν πολυ προβλεπε και τρεχανε ολη μερα

Link to comment
Share on other sites

κανεις καμια πληροφορια?

 

οχι εκτος αν εισαι πανω απο 35...

εξαγορα για τους κοινους θνητους δεν υπαρχει γιαυτο και υπαρχουν αρκετα φαντασματα...

 

//θα σας τυχει στο κεντρο να παρατηρησετε οτι υπαρχουν καποια ονοματα που θα ακουγονται αλλα ποτε δε εχουν μπει μεσα στο στρατοπεδο, παρολα αυτα μια χαρα φαινονται οτι υπηρετουν.

 

Αν εχεις καλο βυσμα ολες ξεπερνιουνται ( διαδικασιες και τα λοιπα ) , στο Λαγο δυσκολα τα πραγματα , κουραγιο φιλε , αν βρεις καλο βυσμα κανε οτι μπορεις να φυγεις , αλλα προσεχε που θα σε στειλει ή που θα πεις οτι θα πας , γιατι πολλοι την πατησαν ετσι , εφυγαν απο εκει ψηλα και ηρθαν κοντα στο σπιτακι τους και το βλεπανε με κυαλια !!! ή στην καλυτερη το στρατοπεδο ηταν πολυ προβλεπε και τρεχανε ολη μερα

 

φυσικα και εχεις δικιο σχεδον σε ολα...

 

τη δικια μου κατ'εξαιρεση φυσικα και θα την απερριπταν γιατι για το στρατο πχ οτι εχω αλλεργικο βρογχικο ασθα το θεωρουν αμελητεο για να δικαιουσαι μεταθεση ακομα και να παθαινεις κρισεις εκει ψηλα (που ειναι ο λαγος ε 40 χιλιομετρακια πιο πανω στη καβυλη :p ) και οταν ο γιατρος σου λεει οταν του ζητας καποιο χαρτι για να προτεινει να φυγεις σου εξηγει με πλαγιο τροπο "οτι δε θα το καταφερεις" πολυ απλα καταλαβαινεις οτι ειναι σα να σου λεει βρες και εσυ ενα βυσμα να στα προωθησει τα πραγματα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ρε παιδιά λελετζα εφαρμογή για s60 5th editiοn έχει κανεις; εχω βρει μια αλλά δε μου βγάζει αποτέλεσμα. Μου λέει να μάθω να μέτραω και τέτοια. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

βαλε σωστα την ημερομηνια και προσεξε τα ετη :P

 

ειναι .jar και στη στελνω με mail αν θες.

Edited by nothing
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα καταλαβα, θα δω τι μπορω να κανω μπας και φυγω απο εδω περα γιατι αν μεινω για 9μηνο εδω πανω και στην συγκεκριμενη μοναδα σιγουρα θα φυγω με προβλημα ψυχολογικο :ninja:. Αν βρω κανενα βυσμα δεν με ενδιαφερει να παω καπου κοντα στο σπιτι μου αρκει να παω καπου που και ας εχει παραπανω υπηρεσιες να ειναι φυσιολογικα τα πραγματα και να σου συμπεριφερονται ανθρωπινα. Στην συγκεκριμενη μοναδα που ειμαι σε τρεχουν συνεχεια και εισαι συνεχεια "τεντα" γιατι αλλιως τις φυλακες τις μοιραζουν σαν καραμελες. Χωρια που σε λιγο καιρο θα φυγουν οι 8μηνοι και φανταζομαι και τα βυσματα οποτε και θα εχει εμπλοκη και θα ειναι και χαλια μεσα...
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο Βύσμα είναι το εκκλησιαστικό. Κάνουν "θαύματα" !! Κρίμα που δεν είχα όταν υπηρετούσα, τώρα μου προέκυψε ;)
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το βρήκα φίλε ευχαριστώ. Μήπως ξέρεις πόσες μέρες άδειας δικαιούμαστε στο 9μηνο;
Link to comment
Share on other sites

15 κανονικη (συνηθως τις 3 στις χρεωνουν για την ορκωμοσια εκτος και αν ειστε τυχεροι και δεν τις γραψει ο στρατολογος του κεντρου) ,

12 ειδικη (θεωρουνται οι : φοιτητικη , αγροτικη , αναρρωτικη , προσωπικη και ειναι στο χερι του δικοικητη να στις δωσει αυτες, μπορει και οχι δηλαδη αναλογως που εισαι και ποσο καλος ειναι)

και αν πας παραμεθωριο ειναι 2 μερες για καθε μηνα που κλεινεις εκει περα...

 

μια λεπτομερεια να σημειωσω για να ξερετε οταν πατε και αν θελετε να εκμεταλλευτειτε κατι : αν σκεφτεστε να χρησιμοποιησετε το νοσοκομειο για να γλυτωνετε θητεια να θυμαστε κατι πολυ γαματο , οτι οταν ειστε με εισαγωγη σε νοσοκομειο οι μερες μετρανε κανονικα λες και εισαστε σε στρατοπεδο και οχι σαν αναρρωτικη...

 

με λιγα λογια αν σας τυχει κατι και πεσετε σε καλο γιατρο μπορει για καποιο λογο να σας κανει εισαγωγη για 10 μερες αλλα να σας αφηνει να βγαινετε...

Link to comment
Share on other sites

να συμπληρωσω ετσι για το τυπικο μηπως και δεν το ειδε καποιος ενδιαφερομενος οτι βγηκε η καταταξη στο army.gr για την Α εσσο του φεβρουαριου...
Link to comment
Share on other sites

ποιες ημερομηνιες θα γινει η καταταξη;

 

edit: ενταξει το βρηκα http://www.army.gr/default.php?pname=Article&art_id=62682&cat_id=13

Edited by gilardino
Link to comment
Share on other sites

να συμπληρωσω ετσι για το τυπικο μηπως και δεν το ειδε καποιος ενδιαφερομενος οτι βγηκε η καταταξη στο army.gr για την Α εσσο του φεβρουαριου...

 

 

Περιπου πανω κατω ποτε μπαινει η νεα σειρα? Αρχες Φεβρουαριου? Ευχαριστω!

Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

7 φεβρουαριου ξεκιναει η κανονικη σειρα...

οι εξ'αναβολης (αυτοι που μπηκαν και πηραν μετα αναβολη) λογικα πανε μια βδομαδα πιο νωρις...

Link to comment
Share on other sites

7 φεβρουαριου ξεκιναει η κανονικη σειρα...

οι εξ'αναβολης (αυτοι που μπηκαν και πηραν μετα αναβολη) λογικα πανε μια βδομαδα πιο νωρις...

Γεια σας , ειμαι καινουργιος εδω και θα θελα να κανω μια ερωτηση . Εχω αναβολη μεχρι το 2014 , αν παω εστω και αυριο να την διακοψω υπαρχει περιπτωση να με παρουν τον φεβρουαριο η ειναι πολυ αργα.Συγνωμη για την ενοχληση και Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά,για να μπεις το Φλεβάρη έπρεπε να την είχες κόψει το Νοέμβρη.Κανονικά αλλά στην Ελλάδα ζούμε....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , ειμαι καινουργιος εδω και θα θελα να κανω μια ερωτηση . Εχω αναβολη μεχρι το 2014 , αν παω εστω και αυριο να την διακοψω υπαρχει περιπτωση να με παρουν τον φεβρουαριο η ειναι πολυ αργα.Συγνωμη για την ενοχληση και Ευχαριστω πολυ.

 

αν την κοψεις τωρα μπαινεις μαιο...

αν την κοψεις μετα που θα μπει η σειρα του φλεβαρη θα μπεις αυγουστο...

τωρα αποκλειεται γιατι ειναι πολυ μεγαλη σειρα και δε νομιζω να σε παρουν εκτος και αν το ζητησεις αλλα και παλι νομιζω οτι δε γινεται...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα για να κανει καποιος κατ'εξαιρεση δεν πρεπει να υπαρχουν καποιοες προυποθεσεις; Θυμαμαι στο κεντρο μας ελεγαν τι πρεπει να ισχυει για να σε φερουν κοντα στο σπιτι σου.

Εγω προς το παρον ειμαι στον Λαγο 16 εμα και τα πραγματα ειναι χαλια εδω, ψαχνομαι οπου μπορω για βυσμα μπας και με πανε πουθενα αλλου αλλα δεν ξερω πως μπορουν να σε διωξουν. Απο οτι εχω ακουσει μπορεις να φυγεις με αποσπαση, μεταθεση και κατ'εξαιρεση (?) αλλα δεν ξερω κατα ποσο γινεται...αλλοι λενε οτι πρεπει να κατσεις ενα μηνα στην μοναδα και μετα φευγεις.

 

Και στου διαολου τη μανα και ασχημες συνθηκες. Και υστερα μιλαμε και εμεις οτι καναμε θητεια. Κουραγια παληκαρια,9 μηνες ειναι θα περασουν γρηγορα και μετα θα τα θυμαστε και θα γελατε.

2010 α εσσο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει περασεις κανει προσφατα απο ειδικες δυναμες? επειδη ψαχνω πληροφοριες και δεν εχω βρει καποιο, ενδιαφερομαι πιο πολυ για ΜΑΚ
Link to comment
Share on other sites

To μόνο που ξέρω είναι ότι ξυπνάνε τους φαντάρους 3 το βράδυ και κάνουν πορεία με το βρακί...Γιατί θες να πας σε τέτοιο σώμα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...