Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γραφειοκρατικά ,ουσιαστικά διακοπή αναβολής είναι, γιατί η διαφορά χρόνου σαν παράταση αναβολής που θα πάρεις, πρέπει να γραφεί ξανά σε έγγραφο με διαφορετική αιτιολογία. Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μπαινω αυριο Λαμια-ΚΕΥΠ...

 

Θελω να παρω το καλο μου κινητο.. Αν το βαλω μεσα σε τπτ καλτσες στη βαλιτσα και πανω μου εχω καμμια μπαχατελα, πιστευετε οτι θα εχω καποιο προβλημα στην πυλη??

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν ψάχνουν τόσο εξονυχιστικά (εκεί παρουσιάστηκα και εγώ). Από την εμπειρία μου κατάλαβα ότι ο μόνος τρόπος για να μην στο βρουν είναι να το έχεις πάνω σου σε κάποια κρυφή τσέπη. Δεν έχουν το δικαίωμα σωματικού ελέγχου, μόνο σου ζητάνε να τους πεις τι έχεις πάνω σου (με κάθε επιφύλαξη, μη σε πάρω στον λαιμό μου).
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχε μαζί σου και ένα δεύτερο κινητό χωρίς κάμερα να τους το δείξεις, γιατί θα σου το ζητήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπαινω αυριο Λαμια-ΚΕΥΠ...

 

Θελω να παρω το καλο μου κινητο.. Αν το βαλω μεσα σε τπτ καλτσες στη βαλιτσα και πανω μου εχω καμμια μπαχατελα, πιστευετε οτι θα εχω καποιο προβλημα στην πυλη??

 

Καλή θητεία.Ήμουν εκεί πρόσφατα,είναι από τα καλύτερα κέντρα.Για το κινητό,τι να σου πω,βάλτο πάνω σου κάπου και όταν σου πουν "δείξε μας το κινητό σου",δείξε τους το δεύτερο φτηνιάρικο που θα έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι θα έχεις μαζί σου και ένα φτηνιάρικο και θα σε βοηθήσει πολύ αν φοράει την ίδια μπαταρία με το καλό. Οι πρίζες είναι λιγοστές, είναι πάντα γεμάτες και πολύ συχνά κάνουν οι ανθυπολοχαγοί ντου και τσεκάρουν αν τα κινητά που φορτίζουν έχουν κάμερα (την είχα πατήσει εγώ έτσι την τελευταία μέρα στο κέντρο και μου βρήκαν το Ε90).

 

Καλή θητεία. :)

Link to comment
Share on other sites

Να ειστε καλα ολοι ρε παιδες! Σας ευχαριστω!

 

Ενα 3510 θα παρω και το iPhone4.. :P

 

Ελπιζω να μην εχω προβλημα! Μπορει να το βαλω πανω μου μετα απο αυτα που μου ειπατε... Ισως να φορεσω ψηλη καλτσα και να το βαλω μεσα! Θα δείξει..! :)

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε θα ρίσκαρα να έχω iphone μαζί μου...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μιλας απο αποψη κλεψιματος και δεν εχεις αδικο..! Θα το προσεχω ομως μωρε.. Ελπιζω να μην εχω προβλημα..

 

Το εχω φορτωσει με ταινιες, μουσικη κτλ και σε συνδυασμο με το ιντερνετ θα περναει η ωρα!!! :P

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για την πιθανότητα κλοπής μιλάω.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Να ειστε καλα ολοι ρε παιδες! Σας ευχαριστω!

 

Ενα 3510 θα παρω και το iPhone4.. :P

 

Ελπιζω να μην εχω προβλημα! Μπορει να το βαλω πανω μου μετα απο αυτα που μου ειπατε... Ισως να φορεσω ψηλη καλτσα και να το βαλω μεσα! Θα δείξει..! :)

Άλλη μια ιδέα.

 

Όταν πας να παρουσιαστείς μην το πάρεις και στο πρώτο επισκεπτήριο λες στους δικούς σου να το φέρουν με φορτιστές, ακουστικά κτλ (δεν τους ψάχνουν ούτε εσένα θα ξαναψάξουν) ή το παίρνεις μετά την άδεια ορκωμοσίας. Και εγώ, δεν μπορούσα να φανταστώ τον εαυτό μου χωρίς smartphone, πολύ multimedia περιεχόμενο και πάει λέγοντας αλλά τις πρώτες μέρες στην Λαμία πήρα ένα ασπρόμαυρο Nokia και δεν το μετάνιωσα. Μετά βέβαια ήμουν φουλ εξοπλισμένος. :)

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν το πηρα την πρωτη μερα,αλλα την επομενη πηγα 401 για εξετασεις(και το νυχι να πεις οτι ποναει θα σε στειλουν 3 πουλμαν φυγανε απο εμας) και μου το φερανε εκει.

 

ερωτηση στο στρατο,το καλυτερο που υπαρχει ρε παιδια ειναι το μιαμιση μιση?περα απο το υπεθα το οποιο εχει σουπερ προγραμμα 1 υπηρεσια τη βδομαδα,και σβκ ρεπο,υπαρχει καποιο αλλο μερος στην αθηνα στο πενταγωνο η και σε αλλο στρατοπεδο που να εχει οφ σαββατοκυριακα και γενικα καλες εξοδους?

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως Αυλώνα που ημουν ειχα iPhone μαζι μου και ολα μια χαρα,απλα ειχα και ενα χωρις καμερα νοκια των 30 ευρω για να τους το δειχνω και ειχα μεσα και ενα watch up οποτε ολα καλα. απλα μην παρετε μονο με καμερα κινητο γιατι τα αναζητουν και αν πεις δεν εχω κινητο (ψεμματα δηλαδη) σε ψαχνουν αρκετα..

 

312 σειρα (αυλωνας-Σεττηλ Πυργος και τωρα Ασσηρο :D )

Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

Παρουσιαστηκε κανεις τωρα προσφατα στην Σπαρτη στο ΚΕΕΜ (εφοδιασμου μεταφορων)?

Οσοι παρουσιαζονται εκει σε πια μερη παιρνουν μεταθεση για μετα?

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιαστηκε κανεις τωρα προσφατα στην Σπαρτη στο ΚΕΕΜ (εφοδιασμου μεταφορων)?

Οσοι παρουσιαζονται εκει σε πια μερη παιρνουν μεταθεση για μετα?

Βασικά μπορεί να πας οπουδήποτε. Πολύ παίζουν Χίος, Κομοτηνή, Αλεξανδρούπολη. Εγώ πήγα Κομοτηνή... :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα...εμεινα αυλωνα 8μερες κ μετα μου εδωσαν αναβολη επειδη ειχα προβλημα στο χερι μετα απο 3μηνες ξαναπαω...οταν παω ξανα θα περασω παλη την ταλαιπωρια της πρωτης μερας και ξανα εμβολια κ ολα τα κλασικα??επισης ακουσα οτι αυτοι που περνουν αναβολη λογο υγειας κ μονο ξαναπανε στο κεντρο απο οπυ πειραν την αναβολη..τι υσχει απο οσα ειπα
Link to comment
Share on other sites

Οι εξ'αναβολής πηγαίνουν μία βδομάδα νωρίτερα στο κέντρο. Αυτό σημαίνει λιγότερος κόσμος την πρώτη μέρα και λιγότερη ταλαιπωρία. Απ'όσο ξέρω, κάνεις πάλι τα ίδια (όχι όλα τα εμβόλια) χωρίς να είναι υποχρεωτικό ότι θα πας στο ίδιο κέντρο από όπου πήρες αναβολή. Ας με διορθώσει όποιος γνωρίζει καλύτερα (αλλάζουν συνέχεια τα πράγματα, άλλωστε).
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι στο κεεμ Σπάρτης.οι μεταθέσεις έχουν βγει;

 

Χαιρετισματα στον Ανχη Λύκο!! (Αν ειναι ακομα εκει ο ανθρωπος)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετισματα στον Ανχη Λύκο!! (Αν ειναι ακομα εκει ο ανθρωπος)

 

θα μου επιτρεψεις σιγα τον ανθρωπο..να μου πεις για τον υπολογαχο Ταρα να πω ναι ..

 

Παρουσιαστηκε κανεις τωρα προσφατα στην Σπαρτη στο ΚΕΕΜ (εφοδιασμου μεταφορων)?

Οσοι παρουσιαζονται εκει σε πια μερη παιρνουν μεταθεση για μετα?

 

σχεδον παντου .αναλογα απο που εισαι και το τι θα δηλωσεις ..αν εισαι απο κρητη ολο και καπουα θα εχει στην κρητη να πας .αν ησουν απο ηπειρωτικη Ελλαδα θα μπορουσα να σου πω τις επιλογες που εχεις !

Edited by VeCo
Χρησιμοποιείτε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ και την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιλέχτηκα για ελδυκ κετθ με ειδικότητα διαβιβαστης.που είναι το στρατοπαιδο;καλά είναι εκει;αυτό είναι το τρία ένα στρατοπαιδο που λενε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ορκιστηκα σημερα! Αεροπορια στρατου.. Παρουσιαστηκα Λαμια και την δευτερη μερα μας εδιωξαν για Αυλωνα γιατι δεν χωραγαμε! ΑΔΕΙΑ μεχρι την Τεταρτη το πρωι! Μπαινουμε, μας λενε μεταθέσεις και φεύγουμε!

 

Καλη συνεχεια σε ολους τους νεους! ;-)

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Ορκίστηκα και εγώ ένα έχω να πω ΚΕΕΜ απλά ΖΩΑΡΑ όλοι είναι ένας και ένας Μπασιάκος θεός!

1ος Λόχος!

2ο Τάγμα!

2η Διμοιρία!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ορκιστηκα σημερα! Αεροπορια στρατου.. Παρουσιαστηκα Λαμια και την δευτερη μερα μας εδιωξαν για Αυλωνα γιατι δεν χωραγαμε! ΑΔΕΙΑ μεχρι την Τεταρτη το πρωι! Μπαινουμε, μας λενε μεταθέσεις και φεύγουμε!

 

Καλη συνεχεια σε ολους τους νεους! ;-)

Καλή συνέχεια στη θητεία σας!Λίγο άσχημο που από Λαμία πήγατε Αυλώνα... :O

 

ΥΓ: 37 ΚΣ είναι πολλές;; :D:D

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ΚΕΕΜ ειμουνα!!

 

ζωαρα ειναι αλλα πολυ Κορακι ρε παιδι μου!!

 

306 σειρα

 

Καλή συνέχεια στη θητεία σας!Λίγο άσχημο που από Λαμία πήγατε Αυλώνα... :O

 

ΥΓ: 37 ΚΣ είναι πολλές;; :D:D

 

Σε πιανουν πολλα ακομα ψαρουλη! :p:p

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...