Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρατηρησα για 2η φορα σημερα το εξης..το βαζω το βραδυ στην μπριζα...κλειστα wi-fi / δεδομενα + ολες οι εφαρμογες...ξυπναω...και παταω να δω τι ωρα ειναι...με το που το πατησα απο 100% επεσε σε 1 λεπτο στα 98%... σας φαινετε λογικο??

 

Mηπως οφειλεται σε καποια εφαρμογη ή game που να τρεχει απο πισω?

 

κατι πρεπει να παιζει απο πισω. το πρωι το ειχα 100% και μετα απο 20 λεπτα youtubemusic επεσε στα 98.

αν ειναι εντελως φορτισμενο απο το 100% στα 99% αργει να πεσει αρκετα συγκριτικα με το ποσο αργει να πεσει απο το 30% στα 29%

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

γιαυτο μου εκανε εντυπωση ccinderella!! γιατι ηταν εντελως φορτισμενο στα 100% και με το που πατησα το homebutton επεσε στα 99% και μετα απο 1 λεπτο στο 98%!
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα για 2η φορα σημερα το εξης..το βαζω το βραδυ στην μπριζα...κλειστα wi-fi / δεδομενα + ολες οι εφαρμογες...ξυπναω...και παταω να δω τι ωρα ειναι...με το που το πατησα απο 100% επεσε σε 1 λεπτο στα 98%... σας φαινετε λογικο??

 

 

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ρύθμιση στην ώρα και το find my phone.

Φωτεινότητα σε τι επίπεδο την έχεις;

 

Το find my phone σε καμία περίπτωση μην το απενεργοποιήσετε. Δουλεύει και κάνει αυτό που υπόσχεται!

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Και εγω περασα τιν 5.1.1 και παρατηρησα μεγαλη αλλαγη προς το χειροτερο ομως,μειωση αναμονης στην μπαταρια,οταν ανοιγω το wifi to 1% πεφτει περιπου σε 2,5 με 3 λεπτα σε αντιθεση με πριν που επεφτε σε περιπου 5 λεπτα.Και γενικα τωρα που μιλαω ειμαι στο 53% και με χρηση 2ωρες και 37 λεπτα και αναμονη 21 ωρες και 58 λεπτα,και εχω μιλησει 20 λεπτα στο τηλ και εχω στειλει και 5 με 6 μυνηματα και εχω ανοιξει το wifi για 50λεπτα, μπηκα στο fb και επαικσα και λιγο ποκερ.Ενω πριν θα ειχα σιγουρα 10%παραπανω μπαταρια.Γιατι συμβαινει αυτο?Μηπως θα χρειαστει να κσαναπερασω τιν 5.1?Και αν ναι πως θα το κανω αυτο?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Και εγω περασα τιν 5.1.1 και παρατηρησα μεγαλη αλλαγη προς το χειροτερο ομως,μειωση αναμονης στην μπαταρια,οταν ανοιγω το wifi to 1% πεφτει περιπου σε 2,5 με 3 λεπτα σε αντιθεση με πριν που επεφτε σε περιπου 5 λεπτα.Και γενικα τωρα που μιλαω ειμαι στο 53% και με χρηση 2ωρες και 37 λεπτα και αναμονη 21 ωρες και 58 λεπτα,και εχω μιλησει 20 λεπτα στο τηλ και εχω στειλει και 5 με 6 μυνηματα και εχω ανοιξει το wifi για 50λεπτα, μπηκα στο fb και επαικσα και λιγο ποκερ.Ενω πριν θα ειχα σιγουρα 10%παραπανω μπαταρια.Γιατι συμβαινει αυτο?Μηπως θα χρειαστει να κσαναπερασω τιν 5.1?Και αν ναι πως θα το κανω αυτο?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Δεν γίνεται να πας στην 5.1 πλέον.

Link to comment
Share on other sites

http://www.spigen.com/cell-phone/apple-iphone/spigen-sgp-iphone-4-4s-neo-hybrid-2s-mix-match-series-infinity-white.html

 

την εχει χρησιμοποιησει καποιος?? αν ναι , εντυπωσεις???

Link to comment
Share on other sites

http://www.spigen.com/cell-phone/apple-iphone/spigen-sgp-iphone-4-4s-neo-hybrid-2s-mix-match-series-infinity-white.html

 

την εχει χρησιμοποιησει καποιος?? αν ναι , εντυπωσεις???

 

Εχω παρει την satin silver. Αψογη σε ολα της!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ενός φίλου μου, του έπεσε το iphone 4s από το μηχανάκι και ευτυχώς έσπασε μόνο το εξωτερικό γυαλί, η οθόνη δουλεύει κανονικά. Μπορείτε να με βοηθήσετε στο τι να κάνουμε τώρα ? Να το πάω κάπου, μμπορώ να το βρω απο το ebay και να το αλλάξουμε μόνοι μας ?

 

Ευχαριστώ.

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Ή για πιο σίγουρα, http://www.iphonerepair.gr/

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα ειμαι ασχετος με το Iphone!!!!!!δεν το εχω σπασει εχει μεσα 5,1

Πως μπορω να να ριξω μεσα φωτογραφιες απο το laptop????????????????????

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα ειμαι ασχετος με το Iphone!!!!!!δεν το εχω σπασει εχει μεσα 5,1

Πως μπορω να να ριξω μεσα φωτογραφιες απο το laptop????????????????????

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

 

Δες στο παρακάτω λινκ :)

 

http://carpenoctum.gr/how-tos/sync-photos-from-itunes-to-iphone/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πρόσφατα αγόρασα ένα iphone 4s και βρίσκομαι στη διαδικασία εκμάθησης των λειτουργιών του. Θα ήθελε την βοήθειά σας στο εξής. Διαβάζω πολλούς που μιλούν για την μπαταρία και πιο συγκεκριμένα για την ένδειξη του πόσο τοίς εκατό(%) ενέργειας απομένει σε αυτήν. Στη δική μου συσκευή η ένδειξη αυτη δεν υπάρχει δίπλα απο το εικονίδιο της μπαταρίας. Πως μπορώ να την εμφανισω, ώστε να βλέπω το ποσοστο (πχ 40%) ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, εν τέλει με την αναφορά παράδοσης μηνυμάτων τι ισχυει??

ότι ίσχυε πάντα. Δεν έχει αναφορά παράδοσης μηνυμάτων το ios. Μόνο με jb μπορείς να έχεις αναφορές παράδοσεις ή αν έχεις vodafone μπορείς πριν από κάθε μήνυμα να βάζεις το *# για να σου ερχεται μήνυμα με την αναφορα παράδοσης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Εφόσον στην περιοχη που βρισκόμαστε εχουμε σήμα 3G , αυτο φαινεται στην οθονη του τηλ με καποιο σηματάκι;

Επιπλέον σχετικά με την πρωτη φόρτιση τι ισχυει; Μολις το τηλ δειχνει φορτισμενο το αποσυνδεουμε απο το ρευμα αμεσα η μπορουμε να το αφησουμε και επιπλεον χρονο; Στις επομενες φορτισεις; μολις εχουμε το 100% το αποσυνδεουμε αμεσα η δεν εχει σημασια;

Edited by kgeo67
Link to comment
Share on other sites

ότι ίσχυε πάντα. Δεν έχει αναφορά παράδοσης μηνυμάτων το ios. Μόνο με jb μπορείς να έχεις αναφορές παράδοσεις ή αν έχεις vodafone μπορείς πριν από κάθε μήνυμα να βάζεις το *# για να σου ερχεται μήνυμα με την αναφορα παράδοσης.

Για COSMOTE είναι *0#

Υπάρχει επίσης και κάτι αντίστοιχα για τη Wind

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Εφόσον στην περιοχη που βρισκόμαστε εχουμε σήμα 3G , αυτο φαινεται στην οθονη του τηλ με καποιο σηματάκι;

Επιπλέον σχετικά με την πρωτη φόρτιση τι ισχυει; Μολις το τηλ δειχνει φορτισμενο το αποσυνδεουμε απο το ρευμα αμεσα η μπορουμε να το αφησουμε και επιπλεον χρονο; Στις επομενες φορτισεις; μολις εχουμε το 100% το αποσυνδεουμε αμεσα η δεν εχει σημασια;

Δίπλα από την ένδειξη σήματος υπάρχει πάντα ο τύπος δεδομένων.

Δείχνει έτσι το 3G ή όποιο άλλο τύπο ισχύει για την περιοχή που είσαι ή το σήμα του wifi αν είσαι συνδεδεμένος με κάποιο wifi.

Για τη μπαταρία, μπορείς το τηλέφωνο να το βγάλεις από τη φόρτιση ή να το αφήσεις στο φόρτιση. Δεν υπάρχει πρόβλημα.

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δίπλα από την ένδειξη σήματος υπάρχει πάντα ο τύπος δεδομένων.

Δείχνει έτσι το 3G ή όποιο άλλο τύπο ισχύει για την περιοχή που είσαι ή το σήμα του wifi αν είσαι συνδεδεμένος με κάποιο wifi.

Για τη μπαταρία, μπορείς το τηλέφωνο να το βγάλεις από τη φόρτιση ή να το αφήσεις στο φόρτιση. Δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

το 3G είναι ενεργοποιημένο, παρ'ολα αυτα το σηματακι του 3G δεν το βλέπω. Διπλα απο τις μπάρες του σηματος γραφει τον πάροχο δηλ COSMOTE, τιποτε άλλο. Οκ και το σηματακι για το WiFi. Σημαίνει κάτι αυτό;

Επίσης ξέρεις πόσα ηχεία έχει; Στο κάτω μέρος ειναι και τα δυο ηχεία η όχι; γιατί ακο΄θω μόνο το ένα. Μήπως το άλλο είναι μικρόφωνο;

Edited by kgeo67
Link to comment
Share on other sites

το 3G είναι ενεργοποιημένο, παρ'ολα αυτα το σηματακι του 3G δεν το βλέπω. Διπλα απο τις μπάρες του σηματος γραφει τον πάροχο δηλ COSMOTE, τιποτε άλλο. Οκ και το σηματακι για το WiFi. Σημαίνει κάτι αυτό;

Επίσης ξέρεις πόσα ηχεία έχει; Στο κάτω μέρος ειναι και τα δυο ηχεία η όχι; γιατί ακο΄θω μόνο το ένα. Μήπως το άλλο είναι μικρόφωνο;

Κανονικά, εάν δε σου εμφανίζει το 3G θα πρέπει να σου εμφανίζει ένα "Ε" (EDGE) ή μια κουκκίδα (GPRS). Αν έχεις το Wi-Fi και είσαι συνδεδεμένος, θα σου δείχνει τις 3 μπάρες για την ισχύ του σήματος.

Όσο για τα ηχεία, έχει ένα ηχείο και το άλλο είναι μικρόφωνο. Σωστά το είπες.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

το 3G είναι ενεργοποιημένο, παρ'ολα αυτα το σηματακι του 3G δεν το βλέπω. Διπλα απο τις μπάρες του σηματος γραφει τον πάροχο δηλ COSMOTE, τιποτε άλλο. Οκ και το σηματακι για το WiFi. Σημαίνει κάτι αυτό;

Επίσης ξέρεις πόσα ηχεία έχει; Στο κάτω μέρος ειναι και τα δυο ηχεία η όχι; γιατί ακο΄θω μόνο το ένα. Μήπως το άλλο είναι μικρόφωνο;

Προτεραιότητα εξ ορισμού έχει το wifi.

Το 3G ή όποιο άλλο σηματάκι θα το δεις στην περίπτωση που δεν είσαι συνδεδεμένος σε κάποιο wifi.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν κλεινει η οθονη δυστυχως δεν εχει προτεραιοτητα το wifi..γυρνα σε 3g...την επαθα με το tune in radio...μονο αν το χεις στο ρευμα μενει παντα σε wifi...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...