Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας! Ειμαι καινουρια στο forum..σκεφτομαι να αγορασω το iphone 4s 64 gb.To βρηκα σε μια αγγελια καινουριο, στα 300 ευρω. Αξιζει πιστευετε;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ειμαι καινουρια στο forum..σκεφτομαι να αγορασω το iphone 4s 64 gb.To βρηκα σε μια αγγελια καινουριο, στα 300 ευρω. Αξιζει πιστευετε;

 

Γνωρίζετε φυσικά πως αγοράζετε μια συσκευή του 2011, τώρα ανάλογα τη χρήση που θέλατε να κάνετε. Εάν θέλετε την άποψη μου με λίγα χρήματα παραπάνω μπορείτε να βρείτε το iPhone 5. Κατά τη γνώμη μου δεν είναι συμφέρουσα αγορά :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ειμαι καινουρια στο forum..σκεφτομαι να αγορασω το iphone 4s 64 gb.To βρηκα σε μια αγγελια καινουριο, στα 300 ευρω. Αξιζει πιστευετε;

 

 

300 ευρώ για 64gb είναι καλούτσικη τιμή!

Εγώ από τη συσκευή μου είμαι υπερευχαριστημένος, αλλά θα αγοράσεις μια συσκευή που βρίσκεται 3 χρόνια στην αγορά και σιγά σιγά οδεύει προς το τέλος της καριέρας του με το iOS 8 να το βαραίνει λίγο, δεν το θεωρώ και τόσο καλή αγορά! Τώρα θα μου πεις στα ίδια λεφτά αγοράζεις τα 8gb! Εγώ προσωπικά προτείνω κάποιο άλλο iPhone όπως το 5αρι η το 5C/S!

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι διαδικασία για να κάνω reset το κινητό μου για να το πουλήσω ?

 

Ρυθμίσεις - Γενικά - Επαναφορά - Περιεχόμενα και Ρυθμίσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ειμαι καινουρια στο forum..σκεφτομαι να αγορασω το iphone 4s 64 gb.To βρηκα σε μια αγγελια καινουριο, στα 300 ευρω. Αξιζει πιστευετε;

 

Αν δεν επείγει θα έλεγα να περιμένεις μιας και από 31/10 θα κυκλοφορήσει ευρέως το 6αρι πράγμα που σημαίνει ότι θα πιεστούν πολύ οι τιμές των υπολοίπων. Με 350€ θα βρεις άνετα 5s σε πολύ καλή κατάσταση (16αρι βεβαίως)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Πρώτη φορά αγοράζω iphone. Έχω vodafone και όταν πατάω σύνδεση στο App store δεν μπαίνει..Μία στις 10 φορες θα έλεγα το καταφέρνει. Όταν αντιστοιχα πατάω safari ή itunes store δεν υπάρχει πρόβλημα. Κάνω κάτι λάθος?? Έχει πρόβλημα το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Πρώτη φορά αγοράζω iphone. Έχω vodafone και όταν πατάω σύνδεση στο App store δεν μπαίνει..Μία στις 10 φορες θα έλεγα το καταφέρνει. Όταν αντιστοιχα πατάω safari ή itunes store δεν υπάρχει πρόβλημα. Κάνω κάτι λάθος?? Έχει πρόβλημα το κινητό?

εχεις κανει apple id ?? χρειαζετε account για να χρεισημοποιησεις το μαρκετ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχεις κανει apple id ?? χρειαζετε account για να χρεισημοποιησεις το μαρκετ.

 

Ναι έχω apple id!Απλά έχω παρατηρήσει πως δυσκολευεται μονο στο app store να μπει. θα μπει σήμερα, μεθαύριο όλη μέρα τιποτα.. Στο ιντερνετ διαβασα οτι το προκάλεσε το πρόβλημα η εκδοση iOS 7 την οποία εχω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω apple id!Απλά έχω παρατηρήσει πως δυσκολευεται μονο στο app store να μπει. θα μπει σήμερα, μεθαύριο όλη μέρα τιποτα.. Στο ιντερνετ διαβασα οτι το προκάλεσε το πρόβλημα η εκδοση iOS 7 την οποία εχω.

Δοκιμάστε να βάλετε στο date & time, automatic time zone. Ειχα και εγω το ίδιο πρόβλημα, το έψαξα και αυτη η λύση διόρθωσε το προβλημα:)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να βάλετε στο date & time, automatic time zone. Ειχα και εγω το ίδιο πρόβλημα, το έψαξα και αυτη η λύση διόρθωσε το προβλημα:)

Και με αυτόματη ζώνη ώρας μου το έκανε και μένα σε iPhone 4 με iOS 7.1

Εγώ μια δυο τρείς πατάω ανανέωση και μπαίνει.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Και με αυτόματη ζώνη ώρας μου το έκανε και μένα σε iPhone 4 με iOS 7.1

Εγώ μια δυο τρείς πατάω ανανέωση και μπαίνει.

 

Κλείσιμο από το multitasking και το ανοίγεις ξανά

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές όταν κάνω μια κλήση ο τόνος της κλήσης, δηλαδή το γνωστό "τουτ-τουτ", συνεχίζει να ακούγεται στο ακουστικό μου ενώ ο συνομιλητής μου έχει ήδη απαντήσει και συνομιλούμε. Εάν κλείσω και ξανακαλέσω, το πρόβλημα λύνεται προσωρινά.Τι μπορεί να φταίει? Το ίδιο πρόβλημα το είχα και με ios7 και τώρα με ios8.
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές όταν κάνω μια κλήση ο τόνος της κλήσης, δηλαδή το γνωστό "τουτ-τουτ", συνεχίζει να ακούγεται στο ακουστικό μου ενώ ο συνομιλητής μου έχει ήδη απαντήσει και συνομιλούμε. Εάν κλείσω και ξανακαλέσω, το πρόβλημα λύνεται προσωρινά.Τι μπορεί να φταίει? Το ίδιο πρόβλημα το είχα και με ios7 και τώρα με ios8.

 

Κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, ρυθμίσεις - γενικά - επαναφορά - ρυθμίσεις δικτύου και παρακολούθησέ το. :)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, ρυθμίσεις - γενικά - επαναφορά - ρυθμίσεις δικτύου και παρακολούθησέ το. :)

 

Το έχω δοκιμάσει ήδη, δεν έχει αλλάξει κάτι.Το κάνει ανά αραιά διαστήματα, αλλά όταν συμβαίνει είναι αρκετά ενοχλητικό.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει ήδη, δεν έχει αλλάξει κάτι.Το κάνει ανά αραιά διαστήματα, αλλά όταν συμβαίνει είναι αρκετά ενοχλητικό.

 

το επόμενο βήμα, είναι το restore και setup as new, εάν δεν διορθωθεί, τότε πρέπει να απευθυνθείς σε τεχνικό.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανενας την νέα 8.1 ;

Σε εμένα δεν φαίνεται καμία διαφορά με την 8.0.2 .

Δουλεύει μεν καλά αλλά σίγουρα όχι όπως η 7.1.2 :(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανενας την νέα 8.1 ;

Σε εμένα δεν φαίνεται καμία διαφορά με την 8.0.2 .

Δουλεύει μεν καλά αλλά σίγουρα όχι όπως η 7.1.2 :(

 

Άρα καλύτερα κάποιος να μείνει με την 7.1.2?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που την έβαλα με setup as new από την 8.0.2 είδα παρά πολύ μεγάλη διαφορά! Αρχικά δεν έχει κανένα bug ή κόλλημα! Μετά από θέμα γρήγοραδας πλησιάζει την 7.1.2 αλλά δεν είναι ίδια! Είναι πολύ καλύτερη από την 8.0.2 και από την 8.0!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που την έβαλα με setup as new από την 8.0.2 είδα παρά πολύ μεγάλη διαφορά! Αρχικά δεν έχει κανένα bug ή κόλλημα! Μετά από θέμα γρήγοραδας πλησιάζει την 7.1.2 αλλά δεν είναι ίδια! Είναι πολύ καλύτερη από την 8.0.2 και από την 8.0!

 

Πολύ ωραία νέα τουλάχιστον σε επόμενη έκδοση τα πράγματα να είναι παρά πολύ καλά για τους κατόχους 4s

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άρα καλύτερα κάποιος να μείνει με την 7.1.2?

 

 

Το μόνο καλό είναι ότι δεν έχει bug και ούτε εμφανίζονται τα διαφορα stacks στα διαγνωστικά που είχα στην 8.0/2.

Από ταχύτητα και smooth την 7.1.2 δεν την πιάνει!

Αν μπορούσα θα γύριζα σε 7.1.2 (όπως έκανα και στο iPad 2 άλλωστε) αλλά.....

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θελω να ρωτησω κατι... ειμαι στην 7.0.4 με jailbreak και εχω προβλημα οταν ανοιγω κ κλεινω το 3g εκει που εχω τσεκαρει ποιες εφαρμογες θελω να δουλευουν με τα δεδομενα πχ viber και facebook οταν ξαναμπαινω στα δεδομενα ανοιγουν παλι ολες σα να μην εχω επιλεξει καμια.... τι μπορει να φταιει???
Link to comment
Share on other sites

στο iphone 4s χωρις set up as new καμμια διαφορα μεταξυ 8 και 8.1! Αθλια κατασταση...ισως ειναι καλυτερα να μεινει καποιος στο ios 7...

Λες και δεν ειναι iphone.

Link to comment
Share on other sites

στο iphone 4s χωρις set up as new καμμια διαφορα μεταξυ 8 και 8.1! Αθλια κατασταση...ισως ειναι καλυτερα να μεινει καποιος στο ios 7...

Λες και δεν ειναι iphone.

 

Κάτι νομίζω οτι μοιάζει οπως το 4αρι με iOS 7

Δυστυχώς με 7.1.2 ειναι καλύτερα.

Υποβάθμιση ας το ονομάσουν όχι αναβάθμιση.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...