Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κινητο είναι σε 7.0.4

 

πηγα να κανω αυτο που ειπες αλλα

θέλει να κανω και αναβάθμηση σε 8.0

 

να την κάνω η οχι??????

 

Ευχαριστω και συγνωμη για τις τοσες απορίες

 

Αναγκαστικά έτσι γίνεται.

Υπάρχει όμως ένας τρόπος να περάσεις την 7.1.2.

Κατεβάσω την απο μια σελίδα που θα βρεις άνετα με απλή αναζήτησή στο Google και μετά πατάς το shift πατημενο στο πληκτρολόγιο σου και restore.

Μετά επιλέγεις το αρχείο και το περνάει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα βγει 8.0.2 που θα είναι για όλους.

Άσχημα πράγματα για τέτοια εταιρεία

 

ασχημα δεν ειναι φιλε μου! γιατι απο την στιγμη που το καταλαβαν το σταματησαν για να διορθωθει ( κανεις δεν ειναι αλανθααστος)...και επισης μην ξεχνας οτι οταν γινεται release ενα update για ολες τις συσκευες εσυ το παιρνεις αμεσως !! δεν σου βγαζει αναμονη πχ 1ο 5s 2ο 5 κλπ... στο android οσο καλη και να ειναι η συσκευη ξερεις τι γινεται στα updates ακομα και στις διορθωσεις!

Link to comment
Share on other sites

ασχημα δεν ειναι φιλε μου! γιατι απο την στιγμη που το καταλαβαν το σταματησαν για να διορθωθει ( κανεις δεν ειναι αλανθααστος)...και επισης μην ξεχνας οτι οταν γινεται release ενα update για ολες τις συσκευες εσυ το παιρνεις αμεσως !! δεν σου βγαζει αναμονη πχ 1ο 5s 2ο 5 κλπ... στο android οσο καλη και να ειναι η συσκευη ξερεις τι γινεται στα updates ακομα και στις διορθωσεις!

 

Τα ξέρω φίλε δεν είμαι άσχετος.

Σκέψου όμως να είσαι κάπου εκτός να κανείς την αναβάθμιση και να μην έχεις δίκτυο μετά. Ίσως δεν έχεις και δυνατότητα για να βάλεις την κάρτα σου σε άλλη συσκευή και πόσο μάλλον να μην μπορείς να μπεις στο wifi να κανεις την αναβάθμιση πχ είσαι στο χωριό. Απο δεδομένα δεν μπορείς αφού δεν δουλεύει. Άρα μένεις μερικές μέρες χωρίς τηλέφωνο.

Ήταν ακραίο το πρόβλημα. Δεν είναι να πεις κολλάει ο safari η κάποια εφαρμογή δεν δουλεύει.

Το τηλέφωνο είναι το πρώτο και τελευταίο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση, η νέα 8.0.2 είναι ήδη στον αέρα.

Καλημέρα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω το iphone 4 και κατέβασα μια ταινία με Τόττεντ και τα βρίσκω στο ifile την τενια και τους υποτιτλους. Πως μπορώ να τα ανοίξω να παίζουν μαζί.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω το iphone 4 και κατέβασα μια ταινία με Τόττεντ και τα βρίσκω στο ifile την τενια και τους υποτιτλους. Πως μπορώ να τα ανοίξω να παίζουν μαζί.

Δοκίμασε την εφαρμογή vlc player που είναι και δωρεάν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για όσους σκέφτονται αν θα κάνουν αναβάθμιση στην 8.0/8.0.2 ή όχι, http://wp.me/p1xtr9-1rwq

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το ios8 αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος από την ταχύτητα απόκρισης του κινητού. Όπως δεν είμουν ευχαριστημένος από ios6 σε ios7.

Οπότε θα ήθελα μια βοήθεια.

Έχω calendars, contacts, notes, mail στο icloud & φωτογραφίες στο laptop.

Αν κάνω set up as new, για να δώσω μια δεύτερη ευκαιρία στο ios8, τι θα χάσω;

Αν κάνω restore το ios7, τι θα χάσω; Calendars, contacts, notes από το icloud, θα περάσουν στην συσκευή, τα πιο πρόσφατα ή τα τελευταία που είχα συγχρονίσει με ios7;

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το ios8 αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος από την ταχύτητα απόκρισης του κινητού. Όπως δεν είμουν ευχαριστημένος από ios6 σε ios7.

Οπότε θα ήθελα μια βοήθεια.

Έχω calendars, contacts, notes, mail στο icloud & φωτογραφίες στο laptop.

Αν κάνω set up as new, για να δώσω μια δεύτερη ευκαιρία στο ios8, τι θα χάσω;

Αν κάνω restore το ios7, τι θα χάσω; Calendars, contacts, notes από το icloud, θα περάσουν στην συσκευή, τα πιο πρόσφατα ή τα τελευταία που είχα συγχρονίσει με ios7;

 

Ευχαριστώ

 

Θα πρέπει να κάνεις restore και set up as new.

Αναγκαστικά μένεις στο 8δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω.

Ότι έχεις στην συσκευή σου θαχαθεί.

Μόλις βάλεις τα στοιχεία σου από icloud θα επαναφέρει αυτά που έχεις ανοιχτά. Αν πας ρυθμισεις/icoud θα δεις τι εχεις βαλει να συγχρονίζει.

Φωτογραφίες και βίντεο μουσική και άλλα τέτοια είναι καλό να τα κρατήσεις στον υπολογιστή και τα περνάς μετά απο itunes.

Αυτά είναι εν ολίγοις. Ελπίζω να έγινα κατανοητός

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το ios8 αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος από την ταχύτητα απόκρισης του κινητού. Όπως δεν είμουν ευχαριστημένος από ios6 σε ios7.

Οπότε θα ήθελα μια βοήθεια.

Έχω calendars, contacts, notes, mail στο icloud & φωτογραφίες στο laptop.

Αν κάνω set up as new, για να δώσω μια δεύτερη ευκαιρία στο ios8, τι θα χάσω;

Αν κάνω restore το ios7, τι θα χάσω; Calendars, contacts, notes από το icloud, θα περάσουν στην συσκευή, τα πιο πρόσφατα ή τα τελευταία που είχα συγχρονίσει με ios7;

 

Ευχαριστώ

 

Kαλημέρα φίλε μου, κατάρχήν το iOS 8 είναι one way πλέον καθώς η Apple σταμάτησε να υπογράφει την 7.1.2. Από τη στιγμή που έχεις διασφαλισμένα, τα δεδομένα σου, μπορείς να ακολουθήσεις τη διαδρομή, Ρυθμίσεις - Γενικά - Επαναφορά - Περιεχόμενα και Ρυυθμίσεις, θα γίνει πλήρης διαγραφή της συσκευής!

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κάνεις restore και set up as new.

Αναγκαστικά μένεις στο 8δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω.

Ότι έχεις στην συσκευή σου θαχαθεί.

Μόλις βάλεις τα στοιχεία σου από icloud θα επαναφέρει αυτά που έχεις ανοιχτά. Αν πας ρυθμισεις/icoud θα δεις τι εχεις βαλει να συγχρονίζει.

Φωτογραφίες και βίντεο μουσική και άλλα τέτοια είναι καλό να τα κρατήσεις στον υπολογιστή και τα περνάς μετά απο itunes.

Αυτά είναι εν ολίγοις. Ελπίζω να έγινα κατανοητός

 

Kαλημέρα φίλε μου, κατάρχήν το iOS 8 είναι one way πλέον καθώς η Apple σταμάτησε να υπογράφει την 7.1.2. Από τη στιγμή που έχεις διασφαλισμένα, τα δεδομένα σου, μπορείς να ακολουθήσεις τη διαδρομή, Ρυθμίσεις - Γενικά - Επαναφορά - Περιεχόμενα και Ρυυθμίσεις, θα γίνει πλήρης διαγραφή της συσκευής!

 

Δυστυχώς, μονόδρομος. Αν δεν δω βελτίωση στην ταχύτητα θα αλλάξω κινητό...

Ευχαριστώ και τους δύο.

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, μονόδρομος. Αν δεν δω βελτίωση στην ταχύτητα θα αλλάξω κινητό...

Ευχαριστώ και τους δύο.

 

Μην βιαστεις.

Θα βγουν κάποιες μικρές ενημερώσεις που αναμένουμε να ειναι προς το καλύτερο.

Βέβαια δεν θα γίνει η συσκευή η γρηγορότερη όλων.

Ειναι παλιά και όσο να ναι οι εφαρμογές μεγαλώνουν με τα update με αποτέλεσμα να κρεμάει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περασμένη την 8.0.2 με setup as new έχω να πω ότι το κινητό έγινε πιο αργό από την 8.0 που ήταν πριν και έχει περισσότερα κολλήματα! Νομίζω η 8 ήταν πολύ καλή σαν την 7.1.2!

Στα καλά καθούμενα την εμφάνισε έτσι των αναζήτησή!

[ATTACH]50436[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περασμένη την 8.0.2 με setup as new έχω να πω ότι το κινητό έγινε πιο αργό από την 8.0 που ήταν πριν και έχει περισσότερα κολλήματα! Νομίζω η 8 ήταν πολύ καλή σαν την 7.1.2!

Στα καλά καθούμενα την εμφάνισε έτσι των αναζήτησή!

[ATTACH]50436[/ATTACH]

 

Τήν ίδια εικόνα έχει και το δικό μου...

(Δεν χρησιμοποιώ την αναζήτηση, οπότε δεν ξέρω με ποια αναβάθμιση έγινε έτσι. Δεν είχα προλάβει να εγκαταστήσω την 8.0.1)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην βιαστεις.

Θα βγουν κάποιες μικρές ενημερώσεις που αναμένουμε να ειναι προς το καλύτερο.

Βέβαια δεν θα γίνει η συσκευή η γρηγορότερη όλων.

Ειναι παλιά και όσο να ναι οι εφαρμογές μεγαλώνουν με τα update με αποτέλεσμα να κρεμάει.

 

Σίγουρα δεν περιμένω να γίνει η γρηγορότερη όλων.

Απλά έχω απογοητευτεί γιατί ήταν γρήγορο με ios6, έγινε αργότερο με ios7 και ακόμα αργότερο με ios8.

Ας ελπίσουμε να βελτιωθεί η κατάσταση, σε επόμενες ενημερώσεις.

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Τήν ίδια εικόνα έχει και το δικό μου...

(Δεν χρησιμοποιώ την αναζήτηση, οπότε δεν ξέρω με ποια αναβάθμιση έγινε έτσι. Δεν είχα προλάβει να εγκαταστήσω την 8.0.1)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σίγουρα δεν περιμένω να γίνει η γρηγορότερη όλων.

Απλά έχω απογοητευτεί γιατί ήταν γρήγορο με ios6, έγινε αργότερο με ios7 και ακόμα αργότερο με ios8.

Ας ελπίσουμε να βελτιωθεί η κατάσταση, σε επόμενες ενημερώσεις.

 

Τα εφέ δεν τρέχουν άνετα στην συσκευή.

Πήγαινε ρυθμίσεις/γενικά/προσβασιμότητα/αύξηση αντίθεσης

Ενεργοποίησε και τις 3 επιλογές.

Θα δεις διάφορα στην ταχύτητα.

Δεν ειναι σαν την 6.1.3 αλλα η 7.1.2 δουλεύει χωρίς προβλήματα. Έχει βέβαια λίγο πιο μικρή ταχύτητα.

Τώρα με iOS 8 δεν ξέρω αν και ειναι ακόμα νωρίς.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα εφέ δεν τρέχουν άνετα στην συσκευή.

Πήγαινε ρυθμίσεις/γενικά/προσβασιμότητα/αύξηση αντίθεσης

Ενεργοποίησε και τις 3 επιλογές.

Θα δεις διάφορα στην ταχύτητα.

Δεν ειναι σαν την 6.1.3 αλλα η 7.1.2 δουλεύει χωρίς προβλήματα. Έχει βέβαια λίγο πιο μικρή ταχύτητα.

Τώρα με iOS 8 δεν ξέρω αν και ειναι ακόμα νωρίς.

 

Εγώ έχω ενεργοποιήσει και την "μείωση κίνησης" και παέι πολύ καλά.

Λίγο χειρότερα απο 7.1.2 και λίγο καλύτερα απο 8.0 :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ενεργοποιήσει και την "μείωση κίνησης" και παέι πολύ καλά.

Λίγο χειρότερα απο 7.1.2 και λίγο καλύτερα απο 8.0 :)

 

Η μείωση κίνησης δεν μ αρέσει γιατί μετά γίνεται πολύ πολύ απλό χωρίς εφέ και δεν μ αρέσει.

Φυσικά οποίος θέλει το ανοίγει και γλιτώνει και απο εκεί κάποια ταχύτητα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

μια φίλη μου που είχε το 3gs το 16 gb αγόρασε το 4s αλλά 8 gb μου έδωσε να της το σεταρω. προσπαθώ να το αναβαθμίσω στο 8.02 αλλά δεν αναβαθμίζετε, γιατί θέλει λέει 5,9 gb και έχει 5,7 χωρίς να έχω βάλει ή κατεβάσει τίποτα

υπάρχει λύση;

note1+nexus7
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

μια φίλη μου που είχε το 3gs το 16 gb αγόρασε το 4s αλλά 8 gb μου έδωσε να της το σεταρω. προσπαθώ να το αναβαθμίσω στο 8.02 αλλά δεν αναβαθμίζετε, γιατί θέλει λέει 5,9 gb και έχει 5,7 χωρίς να έχω βάλει ή κατεβάσει τίποτα

υπάρχει λύση;

 

Η αναβάθμιση πρέπει να γίνει απο iTunes

 

5.7 γιατί τα αλλα ειναι δεσμευμένα απο το λειτουργικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα το οποίο το έχω μόνο στο iPhone 4S όταν είμαι συγκεκριμένα στις σελίδες του my phone και πατήσω Στο Μπάνερ για να διαλέξω υποσέλιδα μου έχει τσεκαρισμένες δύο επιλογές και μου πάει αυτόματα στη σελίδα που εχει τσεκάρει αυτό και όχι σε αυτήν που θέλω να πάω εγώ.Ας μου πει αν το έχει και κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα μόνο με το iPhone στο iPad δεν έχω κανένα πρόβλημα. ουσιαστικά δεν μπορώ να περιηγηθώ στις σελίδες του συγκεκριμένου σάιτ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα το οποίο το έχω μόνο στο iPhone 4S όταν είμαι συγκεκριμένα στις σελίδες του my phone και πατήσω Στο Μπάνερ για να διαλέξω υποσέλιδα μου έχει τσεκαρισμένες δύο επιλογές και μου πάει αυτόματα στη σελίδα που εχει τσεκάρει αυτό και όχι σε αυτήν που θέλω να πάω εγώ.Ας μου πει αν το έχει και κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα μόνο με το iPhone στο iPad δεν έχω κανένα πρόβλημα. ουσιαστικά δεν μπορώ να περιηγηθώ στις σελίδες του συγκεκριμένου σάιτ.

 

δοκίμασε ένα log out και sign in ξανά μήπως στρώσει :)

Link to comment
Share on other sites

Η μείωση κίνησης δεν μ αρέσει γιατί μετά γίνεται πολύ πολύ απλό χωρίς εφέ και δεν μ αρέσει.

Φυσικά οποίος θέλει το ανοίγει και γλιτώνει και απο εκεί κάποια ταχύτητα.

Κάνω δοκιμές για να δω που θα κάτσει καλύτερα...

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω ένα φορητό φορτιστή για το iPhone ... Τι προτείνετε ;; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε ένα log out και sign in ξανά μήπως στρώσει :)

 

Δυστυχώς δεν έγινε τίποτα. Μπορείτε να προτείνετε άλλη λύση;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έγινε τίποτα. Μπορείτε να προτείνετε άλλη λύση;

 

Σε τι theme το εχεις mobile ή desktop σε άλλο forum σου δημιουργεί προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...