Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθαρα για καμερα μπορεις να παρεις κι αλλες συσκευες που ειναι καλυτερες πανω σ αυτο.

Απλα η συγκεκριμενη συσκευη κανει πολλα πραγματα αρκετα καλα.

Αλλες ειναι καπου καλυτερες καπου χειροτερες αυτη ειναι σε γενικες γραμμες αρκετα καλη συσκευη.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας σε κάτι πολύ σημαντικό! Πριν λίγες μέρες έκανα ανταλλαγή την συσκευή μου με ένα iPhone 4S...το παιδί μου είπε ότι είναι απο Γαλλία η συσκευή κ ότι δεν έχει κουτί κ απόδειξη αγοράς καθώς του τα κράτησαν στο τελωνείο. ..το τελευταίο που με ενδιαφέρει είναι αυτό, το πρόβλημα μου είναι ότι στις πληροφορίες γράφει orange France αντί για cosmote κ η εταιρεία μου είπε πως χρειάζεται επαναφορά ρυθμίσεων αλλά αν έχει σπάσει την συσκευη το παιδί το κινητό μπορεί να μην ξανά ανοίξει!! Τι να κάνω;; Κάνω επαναφορά ; Να Δοκιμάσω να το σπασω η το αφήνω κ απλα δεν συνδεομαι με τα δεδομένα αλλά μόνο μέσο wifi????
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας σε κάτι πολύ σημαντικό! Πριν λίγες μέρες έκανα ανταλλαγή την συσκευή μου με ένα iPhone 4S...το παιδί μου είπε ότι είναι απο Γαλλία η συσκευή κ ότι δεν έχει κουτί κ απόδειξη αγοράς καθώς του τα κράτησαν στο τελωνείο. ..το τελευταίο που με ενδιαφέρει είναι αυτό, το πρόβλημα μου είναι ότι στις πληροφορίες γράφει orange France αντί για cosmote κ η εταιρεία μου είπε πως χρειάζεται επαναφορά ρυθμίσεων αλλά αν έχει σπάσει την συσκευη το παιδί το κινητό μπορεί να μην ξανά ανοίξει!! Τι να κάνω;; Κάνω επαναφορά ; Να Δοκιμάσω να το σπασω η το αφήνω κ απλα δεν συνδεομαι με τα δεδομένα αλλά μόνο μέσο wifi????

 

Φίλε αν έβαλες τη κάρτα σου και δουλεύεις κανονικά το τηλέφωνο κάνε το restore άφοβα , αν πάλι είναι κλειδωμένο μην το κάνεις τίποτα , απλώς βρίσκεις αυτόν που το αντάλλαξες και του το δίνεις πίσω .

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο SIM tray είναι μόνο η κάρτα σου ή έχει και ένα μικρό τσιπάκι μαζί;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε η συσκευή σου είναι από εξωτερικό. Δεν θα δουλεύει η sim αν κανείς restore και περάσεις την τελευταία έκδοση 6.1.3 και δεν θα έχεις τηλέφωνο μέχρι να βγει unlock στην 7.0 τον Σεπτέμβριο η να αγοράζεις μια άλλη turbo sim η όπως θα λέγεται που θα δουλεύει στην 7.0.

Η αλλιώς πληρώνεις για να στο ξεκλειδώσει επίσημα η εταιρεία και να είναι σαν ελληνικό.

Μπορεί να σε μπερδεψα λίγο αλλά αν δεν έχεις όρεξη για ψάξιμο καλύτερα γύρισε το πίσω αν γίνεται και ψάξε να αγοράζεις ελληνική συσκευή να είναι οκ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε καταρχην ευχαριστω για την απαντηση....πριν λιγες μερες εκανα την εμημερωση κ η συσκευη ειναι μια χαρα, 2ον αν κανω restart φοβαμαι μην τυχον κ δεν ξανα ανοιξει η συσκευη...απο την αλλη παλι μου ζητησε ενα παιδι το imeι θα παρει την εταιρια να ρωτησει ποσο κοστιζει να το ξεκληδωσει, αν συμφερει καλος...το προβλημα μου ειπε ειναι πως αν ειναι σπασμενη η συσκευη τοτε iphone τελος
Link to comment
Share on other sites

Μας έχεις μπερδέψει κάπως.

Η συσκευή είναι jailbreak?

Ποια έκδοση φοράει;

Είναι σίγουρα από εξωτερικό η συσκευη;

Αν βγάλεις το tsip και βάλεις μόνο την sim έχει σήμα κάνει κλήσεις;

Πες μας κάποια λεπτομέρεια παραπάνω να βρούμε μια άκρη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν ξερω φιλε μου..αν ειναι jailbreak....στις πληροφοριες του φορεα γραφει orange france κ δεν μπορω να μπω internet εκτος απο wifi!! θα δοκιμασω χωρις το τσιπακι...
Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν είσαι jailbreak. Δοκίμασε χωρίς το τσιπ να δεις αν έχεις κανονικά σήμα και αν κάνει κλήσεις
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μολις το δοκιμασα....ανοιξε πηγα στις πληροφοριες κ αντι για orange france εγραφε cosmote αλλα δεν μπορω να παρω τηλ...μου γραφει insert sim κ κατι τετοια !!! απορία : αν βρω απο ενα παλιο iphone ελληνικο κ βαλω το αντιστοιχο τσιπ στην καρτουλα?
Link to comment
Share on other sites

μολις το δοκιμασα....ανοιξε πηγα στις πληροφοριες κ αντι για orange france εγραφε cosmote αλλα δεν μπορω να παρω τηλ...μου γραφει insert sim κ κατι τετοια !!! απορία : αν βρω απο ενα παλιο iphone ελληνικο κ βαλω το αντιστοιχο τσιπ στην καρτουλα?

 

Μας μπερδεύεις έτσι όπως τα λες.

Αρα έχεις μια συσκευή από εξωτερικό η οποία δεν είναι jailbreak και δουλεύει με το τσιπ.

Οπότε βάζεις το τσιπ και το δουλεύεις έτσι και δεν κανείς αναβαθμισεις αν δεν είσαι σίγουρος ότι θα δουλεύει και πάλι το τσιπ.

Οσο για το Ίντερνετ από Cosmote

Μπορείς να αλλάξεις τις ρυθμίσεις χειροποίητα δεν είναι τίποτα αυτό.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μας μπερδεύεις έτσι όπως τα λες.

Αρα έχεις μια συσκευή από εξωτερικό η οποία δεν είναι jailbreak και δουλεύει με το τσιπ.

Οπότε βάζεις το τσιπ και το δουλεύεις έτσι και δεν κανείς αναβαθμισεις αν δεν είσαι σίγουρος ότι θα δουλεύει και πάλι το τσιπ.

Οσο για το Ίντερνετ από Cosmote

Μπορείς να αλλάξεις τις ρυθμίσεις χειροποίητα δεν είναι τίποτα αυτό.

 

φιλε μου επειδη και εγω εχω απο το εξωτερικο και το δουλευω χωρις προβλημα με gevery δεν μπορω να βαλω ρυθμισεις για ιντερνετ απο q telecom, δεν υπαρχει η επλογη..λeει φορεας telcel 14.0..δεν εχω ιδεα τι να κανω και πως να περασω ρυθμισεις για q internet..καμια βοηθεια?

και κατι αλλο..μπορω να το ξεκλειδωσω μια και καλη και να το δουλευω χωρις gevery?σαν να ειναι ελληνικο,,,

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/Γενικά/Δεδομένα/Κινητό δίκτυο δεδομένων για δες λίγο μήπως μπορείς να αλλάξεις τις ρυθμίσεις.

Ναι μπορείς επίσημα να το ξεκλειδωσεις και μετά να είναι σαν να αγοράστηκε από Ελλάδα εφ όρου ζωής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δείτε ένα βιντεάκι που ανέβασα με το ios 7 theme και κάποια άλλα tweaks που κάνουν την 6.1.2 να μην ζηλεύει τίποτα από το νέο ios.

Έχοντας όλα αυτά στην συσκευή μου η οποία τρέχει απροβλημάτιστα όσο και ένα no JB i4s, δεν με απασχολεί το αν θα είναι βαρύ το ios 7.

 

Η ανάλυση στο βίντεο είναι χαμηλή γιατί η σύνδεση μου δεν άντεχε HD.

 

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/Γενικά/Δεδομένα/Κινητό δίκτυο δεδομένων για δες λίγο μήπως μπορείς να αλλάξεις τις ρυθμίσεις.

Ναι μπορείς επίσημα να το ξεκλειδωσεις και μετά να είναι σαν να αγοράστηκε από Ελλάδα εφ όρου ζωής

 

δεν υπαρχουν καθολου ρυθμισεις για apn settings....manual υπαρχει τροπος να εχω q internet?το τηλεφωνο ειναι unlock απο εξωτερικο

Link to comment
Share on other sites

couros1 κ εγω αυτο το προβλημα εχω..ελπιζω να βρουμε λυση διαφορετικα θα παω να το ξεκληδωσω με την ελπιδα οτι θα ανοιξει η συσκευη γιατι αν ειναι σπασμενο υπαρχει περιπτοση να μην ξανα ανοιξει ποτε!! το κοστος περιπου το γνωριζουμε??
Link to comment
Share on other sites

couros1 κ εγω αυτο το προβλημα εχω..ελπιζω να βρουμε λυση διαφορετικα θα παω να το ξεκληδωσω με την ελπιδα οτι θα ανοιξει η συσκευη γιατι αν ειναι σπασμενο υπαρχει περιπτοση να μην ξανα ανοιξει ποτε!! το κοστος περιπου το γνωριζουμε??

 

το κοστος ειναι αναλογα με την εταιρεια που ειναι κλειδωμενη η συσκευη. Αν θελετε στειλτε π.μ να τα πουμε.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέπτομαι να το πάρω σε λίγες μέρες… από θέμα cameras πως τα πάει?

 

Εξαιρετικη. Θα το ευχαριστηθεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέπτομαι να το πάρω σε λίγες μέρες… από θέμα cameras πως τα πάει?

 

Τέλειο. Δεν υπάρχει λόγος να βγάλουν καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέπτομαι να το πάρω σε λίγες μέρες… από θέμα cameras πως τα πάει?

 

Έχουμε ξαναγράψει λίγα μηνύματα πριν σχετικά.

Η κάμερα για την εποχή που κυκλοφόρησε το 4s ήταν ίσως η καλύτερη πλην του Ν8 της Nokia.

Σήμερα θεωρείται ξεπερασμένη αν συγκριθεί με τα πρόσφατα κορυφαία μοντέλα και φυσικά το iPhone 5s που θα κυκλοφορήσει σε 3 μήνες.

Πάσχει πολύ στις φωτο με χαμηλό φωτισμό, το φλας είναι αδύνατο και βγάζει εύκολα κόκκινα μάτια.

Σε ιδανικές συνθήκες φωτισμού είναι ικανοποιητική. Μονο στα μακρινά πλάνα δεν έχει την ευκρίνεια που διαθέτουν τα πρόσφατα ακριβά smartphone.

Εννοείται ότι παραμένει πολύ καλύτερη σε σύγκριση με σημερινα κινητά μεσαίας κατηγορίας.

 

Στην βιντεοσκόπηση είναι απο τα καλύτερα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...