Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση στα 4s με 5.0.1 οταν περνεται τηλεφωνο η σασ παιρνουν ακουτε την φωνη σας 2 φορες ? Να την ακουτε εσεις οχι ο αλος που συνομιλατε, σε ολες περιπου της κλησεις που κανω ακου την φωνη μου 2η φορα και δεν μπορω να καταλαβω στο που οφειλετε....

 

Να υποθεσω οτι εννοεις μια ηχω που ακουγεται οταν μιλάς?

Είναι προβλημα που εμφανίζεται σε καμποσες συσκευες (γκουγκλαρε το)

Εχεις κι το αλλο προβλημα που οταν καλεις κάποιον δεν ακουγεται τιποτα απο το τηλεφωνο ενω ο συνομιλητης σου σε ακουει κανονικά?

Αγνωστο αν ειναι θεμα hardware ή software.

Eλπίζω η 5.1 να το εχει διορθώσει.

Link to comment
Share on other sites

στο πίσω μέρος σε πιο σημείο φίλε μου;

 

Kαλησπερα αν και αργοπορημενα ....Το κινητο ζεσταινεται ευκολα...ειτε μιλισω 1 λεπτο τηλ , ειτε αν παιξω ενα παιχνιδι, ειτε λιγο internet...μιλαω για 2 λεπτα μαξ...Και ζεσταινεται σχεδον σε ολο το μηκος του πισω καλλυματος..Και επισης η μπαταρια πεφτει για χαβαλε...σε μια ωρα πεφτει πανω απο 20% με 3 λεπτα ομιλια , 5 λεπτα wifi και 3 sms και λιγο παιχνιδι . Και το ξαναστελνω και περιμενω (και ελπιζω ως προς αντικατασταση)

Τοσο πολυ ζεσταινεται και σας?Με την παραμικρη χρηση?Δηλαδη αμα καλοκαιριασει θα φτιαχνω πρωινο με μπεικον και αυγα πισω του?

Τι μπορω να κανω παραπανω?

Edited by xaphs
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα αν και αργοπορημενα ....Το κινητο ζεσταινεται ευκολα...ειτε μιλισω 1 λεπτο τηλ , ειτε αν παιξω ενα παιχνιδι, ειτε λιγο internet...μιλαω για 2 λεπτα μαξ...Και ζεσταινεται σχεδον σε ολο το μηκος του πισω καλλυματος..Και επισης η μπαταρια πεφτει για χαβαλε...σε μια ωρα πεφτει πανω απο 20% με 3 λεπτα ομιλια , 5 λεπτα wifi και 3 sms και λιγο παιχνιδι . Και το ξαναστελνω και περιμενω (και ελπιζω ως προς αντικατασταση)

Τοσο πολυ ζεσταινεται και σας?Με την παραμικρη χρηση?Δηλαδη αμα καλοκαιριασει θα φτιαχνω πρωινο με μπεικον και αυγα πισω του?

Τι μπορω να κανω παραπανω?

 

πίσω για αλλαγή μαζί με την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

πίσω για αλλαγή μαζί με την εγγύηση

 

 

 

Το πηγα την 1η φορα κααι δεν καναν τπτ...Ελπιζω για την 2η...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να ρωτησω πως μπορω να περασω στο iphone μου αχρειαστο βεβαια να ειναι το προγραμμα find my iphone.Tο παιρναω απο το APP STORE?Eιναι δωρεαν?Στο pc πως το παιρναω.Στο pc εχω windows 7 και στο laptop εχω vista.Πως μπορω να το περασω?Αν ξερει καποιος φιλος ας μου πει.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να ρωτησω πως μπορω να περασω στο iphone μου αχρειαστο βεβαια να ειναι το προγραμμα find my iphone.Tο παιρναω απο το APP STORE?Eιναι δωρεαν?Στο pc πως το παιρναω.Στο pc εχω windows 7 και στο laptop εχω vista.Πως μπορω να το περασω?Αν ξερει καποιος φιλος ας μου πει.Ευχαριστω.

 

Πληκτρολογεις στο Ίντερνετ http://www.icloud.com βάζεις το id και το password και απο εκεί σε βάζει στο περιβάλλον για διάφορες εργασίες μια απο αυτές αυτή του find my iPhone

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Θελω να ρωτησω πως φτιαχνουν apple id και συνθηματικο.Εχω ενα αλλα μου το εφτιαξε ενας φιλος μου και τωρα λειπει στο εξωτερικο και θελω να κανω και αλλο.Επισης θελω να ρωτησω αν υπαρχει προβλημα οταν π.χ εχει το κινητο 50%μπαταρια κ το συνδεσω με το itunes για να περασω κατι και αρχιζει να φορτιζει.Λετε να μειωνεται η αποδοση της μπαταριας σιγα σιγα.Οταν πεφτει κατω απο 20%

πρεπει να συνδεω στην πριζα?π.χ αν το αφησω να πεσει κατω απο 10% υπαρχει κανενα προβλημα?Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Θελω να ρωτησω πως φτιαχνουν apple id και συνθηματικο.Εχω ενα αλλα μου το εφτιαξε ενας φιλος μου και τωρα λειπει στο εξωτερικο και θελω να κανω και αλλο.

Εφόσον έχεις ήδη γιατί θέλεις να φτιάξεις άλλο. Αν απλά δεν θυμάσαι τον κωδικό σου πήγαινε εδώ και κάνε restore. Αν παρόλα αυτά θέλεις να δημιουργήσεις καινούριο, μπες εδώ.

 

 

 

Επισης θελω να ρωτησω αν υπαρχει προβλημα οταν π.χ εχει το κινητο 50%μπαταρια κ το συνδεσω με το itunes για να περασω κατι και αρχιζει να φορτιζει.Λετε να μειωνεται η αποδοση της μπαταριας σιγα σιγα.Οταν πεφτει κατω απο 20%

πρεπει να συνδεω στην πριζα?π.χ αν το αφησω να πεσει κατω απο 10% υπαρχει κανενα προβλημα?Ευχαριστω

Όχι, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Μην ανησυχείς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το παθαινω αυτο. Εχω κ γω το 4s. Τη μπορει να χρειαζεται;;;

 

Να υποθεσω οτι εννοεις μια ηχω που ακουγεται οταν μιλάς?

Είναι προβλημα που εμφανίζεται σε καμποσες συσκευες (γκουγκλαρε το)

Εχεις κι το αλλο προβλημα που οταν καλεις κάποιον δεν ακουγεται τιποτα απο το τηλεφωνο ενω ο συνομιλητης σου σε ακουει κανονικά?

Αγνωστο αν ειναι θεμα hardware ή software.

Eλπίζω η 5.1 να το εχει διορθώσει.

 

 

Και εγω το παθαινω αυτο. Εχω κ γω το 4s. Τη μπορει να χρειαζεται;;;

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το παθαινω αυτο. Εχω κ γω το 4s. Τη μπορει να χρειαζεται;;;

 

Είναι θέμα hardware και όσοι το έχετε να τα πάτε στα καταστήματα που τα πήρατε είτε για αντικατάσταση (όσοι μπορείτε) είτε για service. Όταν πήρα το δικό μου από Κατ/μα Wind μου είπαν ότι υπάρχει ένα θέμα σε κάποια κινητά που είχαν δώσει με το μικρόφωνό τους. Πιθανών να εννοούσαν αυτό ακριβώς που περιγράφετε παραπάνω.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το παθαινω αυτο. Εχω κ γω το 4s. Τη μπορει να χρειαζεται;;;

 

Το "πρόβλημα που οταν καλεις κάποιον δεν ακουγεται τιποτα απο το τηλεφωνο ενω ο συνομιλητης σου σε ακουει κανονικά" το διορθώνει η 5.1

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παθαινω μονο οταν ειμαι συνδεδεμενος σε wifi . Πιστευω οταν βγει η 5.1 θα διορθωθουν αυτα τα προβληματα
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα hardware και όσοι το έχετε να τα πάτε στα καταστήματα που τα πήρατε είτε για αντικατάσταση (όσοι μπορείτε) είτε για service. Όταν πήρα το δικό μου από Κατ/μα Wind μου είπαν ότι υπάρχει ένα θέμα σε κάποια κινητά που είχαν δώσει με το μικρόφωνό τους. Πιθανών να εννοούσαν αυτό ακριβώς που περιγράφετε παραπάνω.

 

Μιλαμε για οταν μιλαω εγς να ακουω τον ηχο μου πισο σαν ηχο χωρις να το ακουει ο συνομιλιτης μ? Γιατι κ εμενα μου το κανει...

 

Να υποθεσω οτι εννοεις μια ηχω που ακουγεται οταν μιλάς?

Είναι προβλημα που εμφανίζεται σε καμποσες συσκευες (γκουγκλαρε το)

Εχεις κι το αλλο προβλημα που οταν καλεις κάποιον δεν ακουγεται τιποτα απο το τηλεφωνο ενω ο συνομιλητης σου σε ακουει κανονικά?

Αγνωστο αν ειναι θεμα hardware ή software.

Eλπίζω η 5.1 να το εχει διορθώσει.

 

Μιλαμε για ηχο που την ακουως μονο εγω κ ειναι η δικια μου φωνη. Ο αλος δεν εχει καποιο προβλημα στο να με ακουει δυο φορες. Επηδει το googlara για να το κοιταξω δεν βρηκα αντιστιχο θεμα ακριβως ιδιο με το δικο μου κ ενα θεμα που βρηκα ελεγε οτι εχει προβλημα του αλου το κινητο αν ακουω εγω την ηχω κατι τετοιο οτι αυτος που την ακουει εχει προβλημα ο αλος με το μικροφονο, αλλα το θεμα ειναι οτι εγω το ακους σε ολα τα τηλ που θα παρω. Περιμενω την 5.1 για να βγαλω συμπερασμα....

Edited by GreekMu
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι μιας που αναφέρουμε συχνά πυκνά την έλευση της 5.1?

Όταν με το καλό μας έρθει, ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να την περάσουμε?

Από το ίδιο το κινητό over the air ή μέσω σύνδεσης στα itunes?

Επίσης, έχω ακούσει ότι είναι καλό μετά το πέρασμα αναβάθμισης να κάνουμε hard reset στο τηλέφωνο και set up as new iphone για να καθίσει πιο ομαλά το firmware...Σωστό ή ράδιο - αρβύλα? :lol:

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μπορείς είτε με OTA είτε κατευθείαν από το PC σου.

Εάν δεν "κάτσει" καλά, τότε θα πρέπει να κάνεις RESTORE και set as new.

Link to comment
Share on other sites

Το "πρόβλημα που οταν καλεις κάποιον δεν ακουγεται τιποτα απο το τηλεφωνο ενω ο συνομιλητης σου σε ακουει κανονικά" το διορθώνει η 5.1

 

Η 5.1 ειναι διαθεσημη; Μεσω του itunes γινεται αυτο;;;

Link to comment
Share on other sites

Η 5.1 θα είναι διαθέσιμη κατά πάσα πιθανότητα την επόμενη Τετάρτη το βραδύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Υπάρχει κάπου κάποιος αναλυτικός οδηγός για τους νέους χρήστες Iphone?

Πως θα ενεργοποιήσεις τη συσκευή/sim, τις λειτουργίες του iTunes κλπ;

 

Επίσης, έχω ένα θέμα.

Προσπαθώ να μεταφέρω τις επαφές ενός Nokia 5230 στο iPhone 4S.

Το πρόβλημα είναι ότι η έκδοση του PC Suite που υποστηρίζει το συγκεκριμένο μοντέλο Nokia δε μου δίνει επιλογή για συγχρονισμό μέσω του Outlook.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Link to comment
Share on other sites

@sutzuk

Πρέπει να ψαχτείς μόνος σου...

Υπάρχουν κάποιοι οδηγοί στο myphone.gr // maclife.gr // iphonehellas.gr

 

Για τις επαφές καλύτερα πήγαινε από ένα κατάστημα κινητής να τις περάσουν μέσω data transfer (κόστος ≈5€)

Αν είναι λίγες μπορείς να τις αντιγράψεις στη κάρτα sim και να τις περάσεις... Αλλιώς θες outlook! Είναι λίγο μπερδεμένο αν είναι πάρα πολλές δηλ. πάνω από 300,400 κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Υπάρχει κάπου κάποιος αναλυτικός οδηγός για τους νέους χρήστες Iphone?

Πως θα ενεργοποιήσεις τη συσκευή/sim, τις λειτουργίες του iTunes κλπ;

 

Επίσης, έχω ένα θέμα.

Προσπαθώ να μεταφέρω τις επαφές ενός Nokia 5230 στο iPhone 4S.

Το πρόβλημα είναι ότι η έκδοση του PC Suite που υποστηρίζει το συγκεκριμένο μοντέλο Nokia δε μου δίνει επιλογή για συγχρονισμό μέσω του Outlook.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

 

iPhone Οδηγός Χρήσης για λογισμικό iOS 5.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Υπάρχει κάπου κάποιος αναλυτικός οδηγός για τους νέους χρήστες Iphone?

Πως θα ενεργοποιήσεις τη συσκευή/sim, τις λειτουργίες του iTunes κλπ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

 

http://help.apple.com/iphone/5/interface/

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά..Έκανα sync από το Iphone 3gs στο 4s όλα τα αρχεία και περάστηκαν όλα κανονικά τι πρώτη φορα και η επαφές όλα κανένα πρόβλημα...Σήμερα κάτι m@l@κι@ έκανα και αφού τα είχα και τα δυο συνδεμένα στον υπολογιστή και ξαναέκανα sync μου βγάζει τις επαφές ανακατεμένες γιατί?:worry:
Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS χρειαζομαι βοηθεια:( . μιλαω για iphone 4s. εκανα στον υπολογιστη μου αναβαθμηση κατεβασα τωρα itunes παω να συνδεσω το τηλ κ ουτε που το διαβαζει. ουτε το pc ουτε το itunes. τι μπορω να κανω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Υπάρχει κάπου κάποιος αναλυτικός οδηγός για τους νέους χρήστες Iphone?

Πως θα ενεργοποιήσεις τη συσκευή/sim, τις λειτουργίες του iTunes κλπ;

 

Επίσης, έχω ένα θέμα.

Προσπαθώ να μεταφέρω τις επαφές ενός Nokia 5230 στο iPhone 4S.

Το πρόβλημα είναι ότι η έκδοση του PC Suite που υποστηρίζει το συγκεκριμένο μοντέλο Nokia δε μου δίνει επιλογή για συγχρονισμό μέσω του Outlook.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

 

Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα με το 6303i μου και έκανα το εξής: αποθήκευσα τις επαφές ώς CSV μέσω του PC Suite (δεν υποστηρίζεται από Ovi), δημιούργησα ένα λογαριασμό gmail που αναγνωρίζει το συγκεκριμένο format, έκανα import στο Addresbook του και κατόπιν μέσω iTunes Sync με το Iphone 4S.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...