Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο,και καθαρισες

http://www.megaupload.com/?d=55XORRPE

ας μπει στο πρωτο post να μην το ψαχνουμε καθε φορα

 

αυτη ειναι η προηγουμενη εκδοση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γράψτο λίγο πιο αναλυτικά και το ανεβάζω.

U8800Pro V100R001C00B512G001 Overseas Normal Gingerbread

ποια ειναι η ακριβως προηγουμενη?522 αν θυμαμαι καλα

δε μπορω να την βρω πουθενα να τη κατεβασω

 

αυτη ειναι η προηγουμενη εκδοση...

 

????

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν υπάρχει 522 για το pro. H 522 είναι η τελευταία official για το απλό.

Για το pro τελευταία είναι η 540 και η προηγούμενη η 512(αν δεν κάνω λάθος, μιας και δεν έχω το pro).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, για τον οδηγο με μαμα ρομ(2.2.2) και ολα τα καλουδια, δυστθχως δεν μπορεσα εχθες και ετσι θα κοιταξω να τον τελειωσω μεχρι αυριο....και θα ειναι μονο για οσους δεν βιαστηκαν να φλασαρουν τις δοκιμαστικες εκδοσεις(2.3)......... οσο για επιστροφη στην 2.2.2 δεν βλεπω φως...και δεν ξερω αν γινεται...δεν βρηκα ακομα κανεναννα το εχει ξαναγυρισει σε 2.2.2...

Και τα σκορ μου ειναι..

Neocore..55.5

Quadrant...2800 - 3000

Antutu χωρις καρτα μνημης...3350 - 3500

Ολα αυτα με o/c 245/1613,smartass v2......νομιζω δεν εχω να ζηλεψω πολλα πραγματα σε ταχυτητα απο τα ρομ που υπαρχουν μεχρι τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα η θηκη η tpu της sikai.Δεν ειναι ασχημη το μονο που με χαλαει ειναι το κουμπι πανω για να ξεκλειδωνεις το κινητο που δεν εχει πολυ καλη αισθηση.Ισως μαλακοσουν τα λαστιχα με το καιρο..

Καποιες ερωτησουλες θελω να κανω!

1.Ενεργοποιωντας τα δεδομενα ανοιγω στην ουσια το 3g?Eτσι να το ανοιγω?

2.Το χρηση μεγαλης ισχυος που λεει σε κατι δικτυα το εχουμε on η off?

3.Το H με το τικ πανω στην μπαρα διπλα απο την οθονη τι σημαινει?

4.Υπαρχει δυνατοτητα να εχω στις επαφες δεξια ελληνικους χαρακτηρες και οχι μονο ξενους?

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα και χρονια πολλα!!!

 

Ρε παιδια δεν δουλευει το GPS, καμια ιδέα για το τι να παιζει δοκιμασα igo - sygic - και το δικο του προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Και αλλο καπακι να σας βαλουν η σκονη ισως μπαινει οπως και σε πολλες αλλες συσκευες απο αλλες μαρκες.. εγω το ελυσα το προβλημα με εναν απλο screen protector για ολες τις οθονες που πηρα απο media mark.. το εκοψα και το εβαλα.. η οθονη μαζευει πολυ σκονη και λεκιαζει πανευκολα.. τωρα με τον screen protector που δεν φαινετε καν δεν εχει ξαναπερασει σκονη την διωχνει.. και ουτε λεκιαζει..το πηγα βεβαια πρωτα για καθαρισμο.. και εδω και 2 μηνες δεν εχει περασει.. προσωπικα θεωρω πολυ καλυτερη την 2.3 και σαν interface και γιατι παει πολυ πιο γρηγορα.. οταν ειναι να κολλησει μετα απο καποιο δυνατο game η προγραμματα οταν γυριζεις αρχικη οθονη λεει "φορτωση σε εξελιξη.." για 1-2 δευτερα και μετα παιζει πολυ γρηγορα.. στην παλια κολλουσε και εσυ εκανες δουλεια με δυσκολια μεχρι να ξεκολλησει.. και γενικα παει πιο γρηγορα οταν διαβαζει ολες τις εφαρμογες για backup οταν διαβαζει app to sd.. αν την κανετε σωστα εχετε αλλο κινητο.. απλα θελει πληκτρολογιο και handset sms.. πολυ καλυτερη απο τα original και γινεται κινηταρα.. Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα και χρονια πολλα!!!

 

Ρε παιδια δεν δουλευει το GPS, καμια ιδέα για το τι να παιζει δοκιμασα igo - sygic - και το δικο του προγραμμα.

Επίσης με το GPS Test δεν βλεπω κανενα δορυφορο

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι δοκίμασες εκτός σπιτιού. (γιατί υπάρχουν και πόντιοι...:lol:)

 

Τσέκαρε το Quick gps να κατεβάσει λίγα δεδομένα από νετ να το βοηθήσει να λοκάρει πιο γρήγορα.

 

Αν δεν πάλι, έχει κάποιο πρόβλημα. Πήγαινε το πίσω.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

φυσικα εκτος σπιτιου, ποσο χρονο πρεπει να κανει για να βρει δορυφορο.

με Μiui πριν να το ανοιξεις εχεις κλειδωσει

γιατι απλουστατα ψαχνει μονο "Ευρωπαικα"

με stock rom παντα ειχα προβλημα

κατεβασε gpsfix αλλα θαρρω θελει root

Edited by kostas981
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι δοκίμασες εκτός σπιτιού. (γιατί υπάρχουν και πόντιοι...:lol:)

 

Τσέκαρε το Quick gps να κατεβάσει λίγα δεδομένα από νετ να το βοηθήσει να λοκάρει πιο γρήγορα.

 

Αν δεν πάλι, έχει κάποιο πρόβλημα. Πήγαινε το πίσω.

 

εχεις κανενα Link για το προγραμμα ?

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα και χρονια πολλα!!!

 

Ρε παιδια δεν δουλευει το GPS, καμια ιδέα για το τι να παιζει δοκιμασα igo - sygic - και το δικο του προγραμμα.

Επίσης με το GPS Test δεν βλεπω κανενα δορυφορο

 

Κανε και κατι ακομα που σε μερικες συσκευες πιανει..που ξερεις!

Με ανοιχτο το Gps κανε επαννεκινηση το κινητο.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα και χρονια πολλα!!!

 

Ρε παιδια δεν δουλευει το GPS, καμια ιδέα για το τι να παιζει δοκιμασα igo - sygic - και το δικο του προγραμμα.

Επίσης με το GPS Test δεν βλεπω κανενα δορυφορο

 

Tο ειχα παθει και εγω.. το να μην βλεπει κανενα δορυφορο τοτε σιγουρα εχει ξεκολλησει η κεραια.. στο service εβαζαν χαρτες το εβρισκε μεσω wifi και νομιζαν οτι δουλευε κανονικα.. μεχρι που ενας ειδε οτι ειχε ξεκολλησει το καλωδιο της κεραιας .. το αλλαξε και αμεσως βρηκε πολλους.. οταν το ειχα παει για καθαρισμο οθονης .. μαλλον καποιος εκανε προχειροδουλεια και το τραβηξε.. πες τους το να το κοιταξουν.. σιγουρα ειναι αυτο αν δεν βρισκει κανεναν δορυφορο.. softwareικα ειχα δοκιμασει τα παντα αλλα τιποτα.. τωρα πλεον βρισκει δορυφορους και μεσα σε κτιρια.. και με 2.3.5 πλεον..

Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω παρα πολυ.με βοηθησατε οσο δεν παει.εχτες ολη μερα προσπαθουσα να κανω την αναβαθμιση με το αρχειο που δινει η Huawei το οποιο περιεχει ενα στεπ μεσα κ κοντεψα να τρελαθω!!!το κινητο ειναι παρα πολυ καλο δεν εχω παραπονο αλλα θα μπορουσε να εχει καλυτερη υποστηριξη.
Link to comment
Share on other sites

εχουμε καμια επισημη ενημερωση απο Wind για 2.3.5 γιατι ρωτησα το καταστημα της περιοχης μου και τους ειπα τι θα γινει και μου ειπε βαλτην μονος σου...

 

Με εγγυηση τι γινεται αν την βαλω ?

Link to comment
Share on other sites

πόση μνήμη για αποθήκευση εφαρμογών έχει ενσωματωμένη;;;

 

2gb είναι η εσωτερική του μνήμη..!

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

πόση μνήμη για αποθήκευση εφαρμογών έχει ενσωματωμένη;;;

 

1gb διαθεσημη.. και για την ακριβεια σχεδον 850 mb.. το αλλο 1 gb χρησιμοποιειται αλλου..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...