Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν αναβουν ουτε την ημερα ουτε το βραδυ τότε να πας στην wind γιατι πιθανον να ειναι βλαβη φίλε μου.

 

Τελικά έφταιγε η ρομ... πέρασα την MIUI πάνω από την 2.2 και για αυτό παρουσιάστηκαν αυτά τα προβλήματα. Τώρα που έβαλα την 2.3.5 είναι όλα εντάξει... Σε ευχαριστώ πάντως!

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα τρελλαθω.

αφου εκανα τη τελευταια αναβαθμιση.κατι παιχτηκε με τις επαφες

οταν με καλουνε δεν εμφανιζεται το ονομα τους αλλα μονο το τηλεφωνο,παρολο που τους εχω αποθηκευμενους μεσα...

Link to comment
Share on other sites

θα τρελλαθω.

αφου εκανα τη τελευταια αναβαθμιση.κατι παιχτηκε με τις επαφες

οταν με καλουνε δεν εμφανιζεται το ονομα τους αλλα μονο το τηλεφωνο,παρολο που τους εχω αποθηκευμενους μεσα...

 

Κλασικό πρόβλημα της 2.3.5 . Δοκίμασε να βάλεις μπροστά στις επαφές σου το +30. Το ίδιο πρόβλημα είχα.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έφταιγε η ρομ... πέρασα την MIUI πάνω από την 2.2 και για αυτό παρουσιάστηκαν αυτά τα προβλήματα.

δεν φταιει η rom,φταιει που την εβαλες απο 2.2

θελει 2.3 και μετα Miui

θα τρελλαθω.

αφου εκανα τη τελευταια αναβαθμιση.κατι παιχτηκε με τις επαφες

οταν με καλουνε δεν εμφανιζεται το ονομα τους αλλα μονο το τηλεφωνο,παρολο που τους εχω αποθηκευμενους μεσα...

γιατι τα τηλεφωνα αρχιζουν απο 69 ενω τα μηνυματα ερχονται σε 3069

τα ιδια επαθα και εγω

αχρηστη rom παντως,(540G)τιποτα το ουσιαστικο

Edited by kostas981
Link to comment
Share on other sites

γιατι τα τηλεφωνα αρχιζουν απο 69 ενω τα μηνυματα ερχονται σε 3069

τα ιδια επαθα και εγω

αχρηστη rom παντως,(540G)τιποτα το ουσιαστικο

 

Θα συμφωνήσω με τον Κώστα. Τίποτα το ιδιαίτερο η ρομ. Με την MIUI, προς το παρών, έχω βρει την υγειά μου...

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Κώστα. Τίποτα το ιδιαίτερο η ρομ. Με την MIUI, προς το παρών, έχω βρει την υγειά μου...

και εγω σε MIUI ειμαι,εαν επαιζε και το ραδιο....

εβαλα και το περιφημο iphone theme και ειδικα το lockscreen ειναι ολα τα λεφτα κατα την γνωμη μου.

Edited by kostas981
Link to comment
Share on other sites

και εγω σε MIUI ειμαι,εαν επαιζε και το ραδιο....

εβαλα και το περιφημο iphone theme και ειδικα το lockscreen ειναι ολα τα λεφτα κατα την γνωμη μου.

 

Όντως μεγάλο μείον το ράδιο... :(

Εγώ πάντως προσπαθώ να ξεφύγω από το i-phone style.. :p

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω ένα τεράστιο πρόβλημα με το κινητό μου το huawei ideos u8800 pro ...

Έκανα μια βλακεια και ήθελα να το αναβαθμίσω από android 2.2 σε 2.3...

Λοιπόν μπήκα σε ένα site για να κατεβάσω την rom

το συγκεκριμένο site είναι αυτό http://sourceforge.net/projects/genoandroid/files/ και κατέβασα το update-cm-9.0.0-RC0--KANG-signed.zip

Tο εγκατέστησα και αντί να μου ανοίξει κανονικά το λογισμικό μου έβγαλε μια μλε οθόνη το εκλησα και πάτησα το κουμπί έντασης (+) και το κουμπί power και μου έβγαλε πάλι την μπλε οθόνη, το ξανάεκλησα και πάτησα το κουμπί έντασης (+) το κουμπί (-) και το power και μου έβγαζε μια ροζ οθόνη!

 

Eχω κάνει τα πάντα σας παρακαλω βοηθηστε δεν ξέρω τι να κάνω..:cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κι από εμένα, χρόνια πολλά σε όλους και καλώς σας βρήκα!

Είμαι κι εγώ κάτοχος του Huawei U8800pro εδώ και και μία εβδομάδα και τελικά μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στο συμπέρασμα ότι ότι δουλεύει καλά δεν το πειράζουμε..

Είμαι με την μαμίσια 2.2.2 και δεν μπορώ τελικά να βρω ένα λόγο γιατί θα πρέπει να πάω στην 2.3.5 που από ότι είδα δεν υπάρχει πλέον ούτε στο site της Huawei. Τελικά τι κερδίζω παραπάνω εκτός από την ταλαιπωρία να ξαναπερνάω εφαρμογές και επαφές?

Το μόνο μου πρόβλημα είναι η σκόνη που αρχίζει σιγά σιγά να μαζεύεται στο εσωτερικό του τηλεφώνου.

Αυτή είναι και η μεγαλύτερη μ@λ@κί@ του τηλεφώνου.

Το προηγούμενο post μου το διόρθωσα μιας και βρήκα τελικά αυτή την περιβόητη 2.3.5 και τον τρόπο που γίνεται η αναβάθμιση.

Το μόνο ερώτημα που μου έχει μείνει είναι αν η συγκεκριμένη έκδοση έχει υποστήριξη ελληνικών..

Αν και τελικά όπως είπα και πιο πάνω για την ώρα θα μείνω με την μαμίσια μιας και δεν έχω προβλήματα.

Edited by drakos35
Βρήκα άκρη
Link to comment
Share on other sites

Akalos,τελικα σημερα μου ηρθε το κινητο απο το service!!Ολα ενταξει,δουλευει ρολοι!

Εεεε...1,5 μηνας ηταν αυτος..μπουχτησα!!:)

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια και απο μενα παιδια! :)

για τους φιλους που δεν ειναι σιγουροι τι πρεπει να κανουν στο θεμα της αναβαθμισης του pro,

θα παρακαλουσα παρα πολυ να διαβασουν τις αρχικες σeλιδες του thread, και μετα να ρωτανε,γιατι απ'οτι βλεπω εδω μεσα επαναλαμβανομαστε χωρις λογο!

εγω ειμαι απο τους πρωτους που ανεβηκα απο 2.2 σε 2.3 εδω και μερικουσ μηνες ,και δουλευοθν ολα ρολοι!

τωρα ,μερικοι πως τα κανουν και τα μπερδευοθν τα πραγματα,τι να πω!

αν δεν ειστε σιγουροι,βρε καλα μου παιδια,μην προχωρατε!

ο φιλτατος ακαλος εχει ανεβασει εδω μεσα την 2.3.5 ,κατεβαστετην απο εκει ,και μαλιστα υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες!

φιλικα παντα,

και αν δεν την βρισκετε,οσοι τελος παντων ενδιαφερεστε,πειτε μου να την ανεβασω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με τη σκόνη τι γίνεται τελικά? Αξίζει να στείλω πίσω το κινητό ή είναι γενικά πρόβλημα του μοντέλου? Πραγματικά μόνο εγω το θεωρω μειωνέκτημα?
Link to comment
Share on other sites

Akalos,τελικα σημερα μου ηρθε το κινητο απο το service!!Ολα ενταξει,δουλευει ρολοι!

Εεεε...1,5 μηνας ηταν αυτος..μπουχτησα!!:)

ηρθε;εχπρες το service βλεπω!

καλως τα δεχτηκες λοιπον

αντε να το iphone-ιασεις:lol:

Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι ακόμα. Για όσους έχουν ακόμα Froyo 2.2.2 πώς μπορώ να βάλω έναν δικό μου ήχο για τα μηνύματα? Δεν βλέπω επιλογή.

 

Κατέβασε την εφαρμογή Zedge ringtones από το Market.

Με αυτήν μπορείς να κατεβάσεις χιλιάδες ήχους για το κινητό σου αλλά και αν ακόμα θέλεις τον δικό σου ήχο

η εφαρμογή φτιάχνει ένα φάκελο ringtones στην κάρτα sd οπού μπορείς να ρίξεις μέσα τα δικά σου ηχητικά αρχεία και να επιλέξεις αυτό που θέλεις.:)

 

Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω και δεν έχω κανένα πρόβλημα να χρησιμοποιώ τους δικούς μου ήχους.

Ελπίζω να σε βοήθησα..

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή Zedge ringtones από το Market.

Με αυτήν μπορείς να κατεβάσεις χιλιάδες ήχους για το κινητό σου αλλά και αν ακόμα θέλεις τον δικό σου ήχο

η εφαρμογή φτιάχνει ένα φάκελο ringtones στην κάρτα sd οπού μπορείς να ρίξεις μέσα τα δικά σου ηχητικά αρχεία και να επιλέξεις αυτό που θέλεις.:)

 

Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω και δεν έχω κανένα πρόβλημα να χρησιμοποιώ τους δικούς μου ήχους.

Ελπίζω να σε βοήθησα..

 

Ευχαριστω πολυ! Οντως πετυχε!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με τη σκόνη τι γίνεται τελικά? Αξίζει να στείλω πίσω το κινητό ή είναι γενικά πρόβλημα του μοντέλου? Πραγματικά μόνο εγω το θεωρω μειωνέκτημα?

 

Το παρουσιαζουν αρκετες συσκευες και εχει ξαναειπωθει και αρκετες φορες.Τωρα εαν το προβλημα σου παραγινει και εχει μπει τοση πολυ σκονη που σε ενοχλει,στειλε το στο service για καθαρισμα.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Το παρουσιαζουν αρκετες συσκευες και εχει ξαναειπωθει και αρκετες φορες.Τωρα εαν το προβλημα σου παραγινει και εχει μπει τοση πολυ σκονη που σε ενοχλει,στειλε το στο service για καθαρισμα.

 

Αντιμετωπιζεται το προβλημα με καποια θηκη?

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζεται το προβλημα με καποια θηκη?

 

Ισως,καπου σε καποια post αυτο πρεπει να ξαναειπωθηκε(για το θεμα θηκης)δεν θυμαμαι ομως συγκεκριμενα που αλλα καποιος που εχει παρει αναλογη τετοια θηκη και φυσικα να του εκανε δουλεια για το συγκεκριμενο προβλημα να μπορει να σου απαντησει με σιγουρια.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δειτε λιγο ενα προβληματακι που εχω και ξεχνουσα να το αναφερω.

 

Ο βλακας το προσεξα αρκετες μερες μετα την αγορα οποτε φανταζομαι για DOA δε το συζητω.

Οπως κοιτας το κινητο απο τα πλαγια, φαινεται να εχει γινει ελλατωματικη συγκολληση της οθονης κι ετσι φαινεται απο πισω ενα λευκο φως και γενικα δειχνει πολυ ασχημα γιατι φαινεται που τελειωνει η εσωτερικη οθονη.

Δειτε τις φωτο και θα καταλαβετε.

 

Αμα το παω WIND παιζει να μου το αλλαξουν?

 

Eτσι ειναι οπως φαινεται απο πανω καθετα, κανενα προβλημα.

http://img855.imageshack.us/img855/4039/dsc00445g.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Απο πλαγια ομως:

 

http://img193.imageshack.us/img193/4543/dsc00444nw.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img26.imageshack.us/img26/6429/dsc00446uu.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img215.imageshack.us/img215/3002/dsc00447o.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έτσι είναι.

Δεν το θεωρώ πρόβλημα.

 

Και σε μένα το ίδιο, από την δεξιά πλευρά της οθόνης όπως το κοιτάμε φαίνεται λευκό φως. Άρα είναι πρόβλημα σχεδιασμού.

Αναφορικά με την σκόνη τώρα δεν έχω πρόβλημα. Επειδή δεν βλέπω κάποια σχισμή στο δικό μου, νομίζω οτι φταίει το βύσμα ακουστικών σε συνδυασμό με σκονισμένο περιβάλλον (?) Ίσως (αν βέβαια δεν χρησιμοποιεί κάποιος το βύσμα ακουστικών) η λύση να ήταν ένα μικροσκοπικό κομμάτι μεμβράνης πάνω από την είσοδο των ακουστικών (τύπου κουζίνας) και από πάνω μια θήκη σιλικόνης. Θα μου πεις βέβαια ότι αυτά είναι καραγκιοζιλίκια! Πάντως ακριβώς το ίδιο θέμα σκόνης και στο ίδιο σημείο είχε κατά πολλούς το Nokia 5800 (όπου υπήρχε χαλαρή συνένωση του σασί στην πάνω δεξιά γωνία) αλλά εμένα ποτέ δεν έπιασε σκόνη για 3 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δειτε λιγο ενα προβληματακι που εχω και ξεχνουσα να το αναφερω.

 

Ο βλακας το προσεξα αρκετες μερες μετα την αγορα οποτε φανταζομαι για DOA δε το συζητω.

Οπως κοιτας το κινητο απο τα πλαγια, φαινεται να εχει γινει ελλατωματικη συγκολληση της οθονης κι ετσι φαινεται απο πισω ενα λευκο φως και γενικα δειχνει πολυ ασχημα γιατι φαινεται που τελειωνει η εσωτερικη οθονη.

Δειτε τις φωτο και θα καταλαβετε.

 

Αμα το παω WIND παιζει να μου το αλλαξουν?

 

Eτσι ειναι οπως φαινεται απο πανω καθετα, κανενα προβλημα.

http://img855.imageshack.us/img855/4039/dsc00445g.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Απο πλαγια ομως:

 

http://img193.imageshack.us/img193/4543/dsc00444nw.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img26.imageshack.us/img26/6429/dsc00446uu.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img215.imageshack.us/img215/3002/dsc00447o.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Sheik λιγο νωρις το παρατηρησες φιλε!!Νομιζω σχεδον σε ολα ετσι ειναι οποτε μην ανχωνεσαι!;)

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο, από την δεξιά πλευρά της οθόνης όπως το κοιτάμε φαίνεται λευκό φως. Άρα είναι πρόβλημα σχεδιασμού.

Αναφορικά με την σκόνη τώρα δεν έχω πρόβλημα. Επειδή δεν βλέπω κάποια σχισμή στο δικό μου, νομίζω οτι φταίει το βύσμα ακουστικών σε συνδυασμό με σκονισμένο περιβάλλον (?) Ίσως (αν βέβαια δεν χρησιμοποιεί κάποιος το βύσμα ακουστικών) η λύση να ήταν ένα μικροσκοπικό κομμάτι μεμβράνης πάνω από την είσοδο των ακουστικών (τύπου κουζίνας) και από πάνω μια θήκη σιλικόνης. Θα μου πεις βέβαια ότι αυτά είναι καραγκιοζιλίκια! Πάντως ακριβώς το ίδιο θέμα σκόνης και στο ίδιο σημείο είχε κατά πολλούς το Nokia 5800 (όπου υπήρχε χαλαρή συνένωση του σασί στην πάνω δεξιά γωνία) αλλά εμένα ποτέ δεν έπιασε σκόνη για 3 χρόνια.

 

Βασικα εχω την εντυπωση οτι η σκονη μπαινει απο τη συνδεση του πλαστικου η αλλιως wannabe μεταλλικου περιβληματος με την οθονη. Το θεμα ειναι αν αξιζει να αλλαξω τη συσκευη με την εγγυηση η αν ειναι ενα προβλημα π το χουν οι περισσοτεροι. οι εφαρμογες γινονται καπως back up η πρεπει να τις ξανακατεβασω? α επισης του χω κανει πολυ light χρηση και δν εχει κλεισει μηνα.:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...