Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εννοω να ανοιγει απλως η οθονη(στην miui που εχω το υποστηριζει αυτο),εννοω να ανοιγω κλεινω το τηλ με αλλο κουμπι

Εννοεις να ενεργοποιεις και απενεργοποιεις το κινητο;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν εννοω να ανοιγει απλως η οθονη(στην miui που εχω το υποστηριζει αυτο),εννοω να ανοιγω κλεινω το τηλ με αλλο κουμπι

 

Εννοείς κάτι τέτοιο? (αλλαγή hardware key)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=850464

Για δοκίμασέ το.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Γεια σας παιδια!!!!Εξακολουθω να εχω ακομα αυτη την συσκευη(3,5 χρονια τωρα συνολο) και ηθελα να ρωτησω αν οι αναβαθμησεις που υπαρχουν διαφοροποιηθηκαν η βελτιοθηκαν μετα απο τοσο καιρο....γινεται ακομα να κανω αναβαθμηση σε αυτες τις εκδοσεις???Αν ναι υπαρχει ελληνικο μενου σε αυτες???και σε πειρπτωση που μπορω να κανω αναβαθμηση πρεπει να κανω αναγκαστικα επανεκινηση στο κινητο στις εργοστασιακες ρυθμησεις για να διαγραφουν ολα τα δεδομενα που εχει??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!!!Εξακολουθω να εχω ακομα αυτη την συσκευη(3,5 χρονια τωρα συνολο) και ηθελα να ρωτησω αν οι αναβαθμησεις που υπαρχουν διαφοροποιηθηκαν η βελτιοθηκαν μετα απο τοσο καιρο....γινεται ακομα να κανω αναβαθμηση σε αυτες τις εκδοσεις???Αν ναι υπαρχει ελληνικο μενου σε αυτες???και σε πειρπτωση που μπορω να κανω αναβαθμηση πρεπει να κανω αναγκαστικα επανεκινηση στο κινητο στις εργοστασιακες ρυθμησεις για να διαγραφουν ολα τα δεδομενα που εχει??

Οι αναβαθμισεις του Android εννοεις; KitKat και Lollipop;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αναφερομαι στις εκδοσεις που μιλους στα προιγουμενα μηνηματα οι χρηστες....2.3 και 4.0...πηγα να τις κατεβασω απο την σελιδα της huawei αλλα τα αρχεια που κατεβαζω δεν μπορω να τα ανοιξω....τις εκδοσεις που μου λες δεν περιμενω να τις σηκωνει αυτο το κινητο....
Link to comment
Share on other sites

Αναφερομαι στις εκδοσεις που μιλους στα προιγουμενα μηνηματα οι χρηστες....2.3 και 4.0...πηγα να τις κατεβασω απο την σελιδα της huawei αλλα τα αρχεια που κατεβαζω δεν μπορω να τα ανοιξω....τις εκδοσεις που μου λες δεν περιμενω να τις σηκωνει αυτο το κινητο....

Δεν ξερω τι θες να κανεις ουτε με ποια ROM εισαι αλλα αν θελεις να βαλεις καποια ROM στο κινητο θα σου συστηνα να φλασαρεις μεσω recovery μια Gingerbread custom ROM για να εχεις ενα λειτουργικο και σταθερο κινητο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα σε ενα σιτε και βρηκα μερικες εκδοσεις απο την Gingerbread....Ποια εκδοση θα ηταν καλυτερη να κατεβασω και να εγκαταστησω στο συγκεκριμενο κινητο???Υπαρχει μεγαλη διαφορα αναμεσα στις εκδοσεις που εχουν βγαλει??Για την ακριβεια βρηκα αυτο το σιτε...Ποια απο αυτες τις εκδοσεις μου προτυνετε να εγκαταστησω????Τα ακριβει χαρακτηριστικα του κινητου μου ειναι: huawei ideos x5 u8800 pro...και εχει την εκδοση 2.2.2.
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα σε ενα σιτε και βρηκα μερικες εκδοσεις απο την Gingerbread....Ποια εκδοση θα ηταν καλυτερη να κατεβασω και να εγκαταστησω στο συγκεκριμενο κινητο???Υπαρχει μεγαλη διαφορα αναμεσα στις εκδοσεις που εχουν βγαλει??Για την ακριβεια βρηκα αυτο το σιτε...Ποια απο αυτες τις εκδοσεις μου προτυνετε να εγκαταστησω????Τα ακριβει χαρακτηριστικα του κινητου μου ειναι: huawei ideos x5 u8800 pro...και εχει την εκδοση 2.2.2.

 

Αυτές δεν κάνουν για το pro μην τις δοκιμάσεις. Πρώτα πρέπει να περάσεις την official 2.3.5 και μετά να διαλέξεις μια custom rom που να βασίζεται στην 2.3 έκδοση του android. Οδηγίες θα βρείς αναλυτικότατες στις προηγούμενες σελίδες. Ρίξε και εδω μια ματιά που έχει όλα τα link για τα αρχεία που θα χρειαστείς και αν δεν είσαι σίγουρος για κάτι, ρώτησε εδώ πριν το δοκιμάσεις.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Όπως προσπαθούσα να περάσω απο 2.3.5 stallion σε 4.0 για να περάσω μετα σε 5.1 (Βγήκε πρόσφατα ένα nightly)

Εκανα την μεγιστη πατατα να μην κρατησω backup στα recovery και τα boot.img με το αποτελεσμα να εχω ενα μονιμο blue screen (η στην καλυτερη μονο το animation boot σε περιπτωση που βαλεις λαθος backup)

 

Αν καποιος εχει backup απο 2.3.5 ideos x5 pro (U8800 pro) θα με υποχρέωνε και θα έσωζε μια ζωή! (του κινητού!)

 

Τα αρχεία

amss.mbn

boot.img

EMMCBOOT.MBN

recovery.img

(Νομιζω και εναν folder META-INF)

Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω αποχορηστει 2 χρονια το κινητο προσπαθησε να φλασαρεις μια ρομ μεσω adb λογικα θα το κανεις οπως ηταν εργοστασιακο αν το καταφερεις
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!

Βρήκα ενα tutorial για το πως να κανω αυτο που λες... αλλα ο τυπος μπαινει σε recovery mode κατι που δεν μπορω να κανω γιατι προφανως εσβησα και τα αρχεια που βοηθούσαν το κινητό να κανει το bootloading sto recovery! (αρχεια που δεν βρισκω πουθενα δυστυχώς!!)

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/download/b3qkwulqemswxfq/Froyo_GB_image_folders.zip

 

Τα βρηκα... στο πανω λινκ εχει για 2.2 και 2.3 u8800 pro δεν ξερω αν πιανουν και για το απλο!

Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/download/b3qkwulqemswxfq/Froyo_GB_image_folders.zip

 

Τα βρηκα... στο πανω λινκ εχει για 2.2 και 2.3 u8800 pro δεν ξερω αν πιανουν και για το απλο!

 

δεν εκαναν για το απλο ειχε διαφορετικο επεξεργαστη αν θυμαμαι καλα

Ψαξε στο xda μπορει να εχει καμια official ρομ

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...