Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα!Υπαρχει καποιο καταστημα που μπορει καποιος να αγορασει το κινητο?

 

Η Huawei απ ότι είδα ανακοίνωσε στη σελίδα της στο fb την κυκλοφορία του Ascend Y300 που είναι διπύρηνο 1,2Ghz με οθόνη 4" στα 169 ευρώ. Ποιός ο λόγος να ψάχνεις το X5 pro πλέον? :blink:

Link to comment
Share on other sites

εαν το βρει στα 90€ και τον καλυπτει;

γιατι να δωσει 170€

 

αυτο ακριβώς..Βασικα το εχω το κιν αλλα επειδη με τις ROM του gkalen απογειωνεται, θεωρω πως ειναι super επιλογη για καποιον που θελει να κανει το πρωτο βημα στα smartphones.

Link to comment
Share on other sites

90-95 ευρω το δινουν στις αγγελιες,αν ειναι σε καλη κατασταση εξωτερικα τοτε δεν ειναι και κακια αγορα δεδομενου οτι για τα εσωτερικα εχει πανω κατω κανα χρονο εγγυηση ακομα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά, φίλος θέλει να του αναβαθμίσω το Χ5 Pro. Έχει πάνω ακόμα GB και έχει πρόβλημα με το GPS. Πείτε καμιά γρήγορη bug-free ROM να του περάσω. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

 

μετά από downgrade στην 2.3 τα Ελληνικά κάνανε φτερά. Ξέρει κανείς πως μπορώ να τα επαναφέρω μαζί με το Huawei IME;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω.

προσπαθω να κανω downgrade απο ics σε 2.3.5.

Εγκατεστησα unlock pinkscreen και cwm recovery εκανα ολα τα βηματα αλλα αφου επιλεξω το zip αρχειο με την ρομ βγαζει τα εξης μηνυματα:finding update package...

opening update package...

installing update...

installation aborted.

Η ρομ που προσπαθηασα να εγκαταστησω ειναι:HUAWEI_U8800P_Android_2.3_V100R001C00B521_Oversea_Normal_05010TXB

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω.

προσπαθω να κανω downgrade απο ics σε 2.3.5.

Εγκατεστησα unlock pinkscreen και cwm recovery εκανα ολα τα βηματα αλλα αφου επιλεξω το zip αρχειο με την ρομ βγαζει τα εξης μηνυματα:finding update package...

opening update package...

installing update...

installation aborted.

Η ρομ που προσπαθηασα να εγκαταστησω ειναι:HUAWEI_U8800P_Android_2.3_V100R001C00B521_Oversea_Normal_05010TXB

 

Λαθος! Για downgrade το μονο που θες ειναι να φλασαρεις μονο το step 2 απο καποια Gingerbread με τον φακελο dload.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λαθος! Για downgrade το μονο που θες ειναι να φλασαρεις μονο το step 2 απο καποια Gingerbread με τον φακελο dload.

το οτι εκανα λαθος το καταλαβα :O

απλα αλλαξα κινητο και ηθελα να δωσω το 8800 στη γυναικα μου οσο το δυνατον απροβληματιστο και πιο αμπλο.

καταφερα τελικα να περασω την stalion ics αλλα για καποιο λογο δεν αναγνωριζει την καρτα sim .

τωρα δοκιμαζω την Horsemageddon_NEW και βλεπουμε.

μπα αυτη δεν κανει reboot.

κανια προταση?

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

το οτι εκανα λαθος το καταλαβα :O

απλα αλλαξα κινητο και ηθελα να δωσω το 8800 στη γυναικα μου οσο το δυνατον απροβληματιστο και πιο αμπλο.

καταφερα τελικα να περασω την stalion ics αλλα για καποιο λογο δεν αναγνωριζει την καρτα sim .

τωρα δοκιμαζω την Horsemageddon_NEW και βλεπουμε.

μπα αυτη δεν κανει reboot.

κανια προταση?

 

Ρε παιδια προσεχετε τι κανετε. Η Horsemagedon ειναι βασισμενη σε 2.2 (froyo). Ξαναπερασε την Stallion με τα σωστα βηματα κι αν συνεχιζει το προβλημα της sim περιμενε να σου απαντησει ο gkalen.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το οτι εκανα λαθος το καταλαβα :O

απλα αλλαξα κινητο και ηθελα να δωσω το 8800 στη γυναικα μου οσο το δυνατον απροβληματιστο και πιο αμπλο.

καταφερα τελικα να περασω την stalion ics αλλα για καποιο λογο δεν αναγνωριζει την καρτα sim .

τωρα δοκιμαζω την Horsemageddon_NEW και βλεπουμε.

μπα αυτη δεν κανει reboot.

κανια προταση?

 

ελπιζω να εννοεις 8800pro e?Γιατι το 8800 ειναι αλλο μοντελο..!

 

Καλημέρα,

 

μετά από downgrade στην 2.3 τα Ελληνικά κάνανε φτερά. Ξέρει κανείς πως μπορώ να τα επαναφέρω μαζί με το Huawei IME;

 

Ευχαριστώ

 

Βασικα εκει ειναι ακομα,αφου ειναι Multilanguage η official.Ρυθμισεις γλωσσας και ρυθμισεις πληκτρολογιου (η κατι τετοιο,το εχω στα αγγλικα)

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Ναι το pro εννοω.

2 χρονια λες να μην ξερω το κινητο μου?:)

Τελος παντων το pro παει στη γυναικα μου πληρως λειτουργικο χαρης τη βοηθεια σας κι εγω αναβαθμιζομαι λιγο:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το pro έχω, κι εγώ το step 2 έκανα μονο παιδιά, αλλά στις γλώσσες πληκτρολογίου δεν υπάρχουν Ελληνικά ούτε πλέον βλέπω το Huawei IME.

 

Στη γλώσσα γυρνάει Ελληνικά, στο πληκτρολόγιο δεν υπάρχει.

Edited by chrissdegrece
Link to comment
Share on other sites

Το pro έχω, κι εγώ το step 2 έκανα μονο παιδιά, αλλά στις γλώσσες πληκτρολογίου δεν υπάρχουν Ελληνικά ούτε πλέον βλέπω το Huawei IME.

 

Στη γλώσσα γυρνάει Ελληνικά, στο πληκτρολόγιο δεν υπάρχει.

 

Το πληκτρολογιο της HUAWEI ειναι στο step 3. Γιατι δε δοκιμαζεις καποιο αλλο πληκτρολογιο;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Α ευχαριστώ, θα δοκιμάσω να βάλω το step 3 αν και βλέπω ότι το Update_g.app είναι μόνο 1ΚΒ , τόσο μικρό;

 

Μετονομασε το σε update.app και βαλτο μονο του στον dload φακελο.

Οφειλω να σε ενημερωσω οτι υπηρχαν περιπτωσεις που το step 3 δημιουργησε καποια προβληματα σε καποιους.

Φανταζομαι οτι δεν εχεις σκοπο να μεινεις στην επισημη 2.3. Σωστα;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Α ευχαριστώ, θα δοκιμάσω να βάλω το step 3 αν και βλέπω ότι το Update_g.app είναι μόνο 1ΚΒ , τόσο μικρό;

 

υπαρχουν πολυ καλυτερα οπως το smart keyboard pro που εχει ολες τις γλωσσες μεσα

Link to comment
Share on other sites

Μετονομασε το σε update.app και βαλτο μονο του στον dload φακελο.

Οφειλω να σε ενημερωσω οτι υπηρχαν περιπτωσεις που το step 3 δημιουργησε καποια προβληματα σε καποιους.

Φανταζομαι οτι δεν εχεις σκοπο να μεινεις στην επισημη 2.3. Σωστα;

 

Εχεις καμιά καλύτερη πρόταση και αξιόπιστη γιατί ψάχνομαι; Η επίσημη ICS σέρνεται και δεν αφήνει σχεδόν καθόλου ελεύθερη μνήμη. Μου την έδωσε στα νεύρα, τώρα που γύρισα στην 2.3 αισθάνομαι σαν να πήρα καινούριο τηλέφωνο.

 

Εφτασε σε σημείο η ICS να μη μπορεί ουτε Backup να παρει και έβγαζε error "Out of memory" , ΕΛΕΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καμιά καλύτερη πρόταση και αξιόπιστη γιατί ψάχνομαι; Η επίσημη ICS σέρνεται και δεν αφήνει σχεδόν καθόλου ελεύθερη μνήμη. Μου την έδωσε στα νεύρα, τώρα που γύρισα στην 2.3 αισθάνομαι σαν να πήρα καινούριο τηλέφωνο.

 

Εφτασε σε σημείο η ICS να μη μπορεί ουτε Backup να παρει και έβγαζε error "Out of memory" , ΕΛΕΟΣ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2140664

Λενε οτι ειναι η καλυτερη και δεν αμφιβαλω. Εχει και ICS look. Την εχει φτιαξει ο δικος μας o gkalen.

 

Αριστη επισης ειναι και αυτη: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1553705

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για ίδια έκδοση (GB) , μήπως ξέρεις ποια είναι τα πλεονεκτήματα της custom rom;

 

Επίσης είδα κάποιους με 4.2.2!! Αντε και την έβαλαν, αφηνει καθόλου μνήμη ελεύθερη για καμια εφαρμογή ή γυρνάμε 20 χρόνια πίσω σε mode τηλεφωνώ στέλνω κανενα SMS και τέλος; Ειδαμε και τα χαϊρια του ICS, σουρνεται το εργαλείο.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα έχει αρχίσει να μου χάνει το δίκτυο και να γράφει "μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης" και να χρειάζεται επανεκκίνηση για να μπορεί να ξανασυνδεθεί. Δοκίμασα με το android assistant να κάνω "kill" τις selected processes καθώς και με το fast reboot, αλλά δεν έγινε κάτι. Μετά άλλαξα την sim επειδή την είχα καιρό και είπα μήπως είχε πάθει κάτι αλλά και πάλι τα ίδια. Ξέρει κανείς τι φταίει και πως μπορώ να το διορθώσω? Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα έχει αρχίσει να μου χάνει το δίκτυο και να γράφει "μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης" και να χρειάζεται επανεκκίνηση για να μπορεί να ξανασυνδεθεί. Δοκίμασα με το android assistant να κάνω "kill" τις selected processes καθώς και με το fast reboot, αλλά δεν έγινε κάτι. Μετά άλλαξα την sim επειδή την είχα καιρό και είπα μήπως είχε πάθει κάτι αλλά και πάλι τα ίδια. Ξέρει κανείς τι φταίει και πως μπορώ να το διορθώσω?

 

τι rom εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Μαύρη οθόνη δεν κάνει boot u8800 pro, εχω δοκιμάσει τον συνδιασμό πλήκτρων για το ξεκίνημα, αυτό συνέβει μετά απο αποτυχημένη προσπάθεια αναβάθμισης, υπάρχει τρόπος επαναφοράς του;
Link to comment
Share on other sites

Μαύρη οθόνη δεν κάνει boot u8800 pro, εχω δοκιμάσει τον συνδιασμό πλήκτρων για το ξεκίνημα, αυτό συνέβει μετά απο αποτυχημένη προσπάθεια αναβάθμισης, υπάρχει τρόπος επαναφοράς του;

 

τι rom ειχες μεσα και τι rom πηγες να βαλεις και πως?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...