Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο 2.2 το εκανα 2.3 και μετα 4.0.3 αλλα κολαει πως μπορω να το κανω 2.3 παλι?

 

Οχι οπως πριν. Απλα περνας το update.app απο το step 2 της 2.3.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχετε μήπως υπόψη σας καμιά θήκη ζώνης για το κινητό μας;

Με ένα search στο ebay δεν βρήκα κάτι αξιόλογο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! εχω το εξής πρόβλημα με το κινητό μου (Huawei ideos x5 pro ), ενας φίλος μου έκανε πολλές φορές λάθος το μοτίβο κλειδώματος στο κινητό μου με αποτέλεσμα αυτο να μου ζητάει το mail και τον κωδικό μου, ενω τα βάζω σωστά και τα δυο δεν τα δέχεται, και λογικά δεν τα δέχεται σαν σωστά γιατι δεν ειμαι συνδεδεμένος στο Internet! και εδω ειναι το πρόβλημα δεν μπορω να συνδεθώ στο ίντερνετ ενω ειναι κλειδωμένο . Προσπάθησα να κανω reset στο κινητό αλλα οταν παω να το ανοίξω με το vol +,- η οθόνη ανάβει αλλα ειναι ολη ροζ :/

 

δοκίμασα και αυτο που το διάβασα καπου αλλα και πάλι δεν δούλεψε :(

 

''Κάντε μία κλήση στο κινητό σας από ένα άλλο τηλέφωνο.

Απαντήστε την κλήση στο κινητό σας και στη συνέχεια πατήστε το κουμπί πίσω ή Home και θα σας μεταφέρει στην αρχική οθόνη.

Έχοντας ακόμα ενεργή την κλήση, ενεργοποιήσετε το wifi.

Τερματίστε την κλήση.

Γυρίστε το τηλέφωνο πίσω, στο κλειδωμένο μοτίβο, και εκεί που σας ζητά κωδικό, εισάγετε ξανά τα στοιχεία του Gmail account και θα σας βάλει μέσα.''

 

help pleeee

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν υπάρχει θέμα για τη συσκευή σου, οπότε σε λάθος μέρος άνοιξες το θέμα.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=167

Τώρα, η ροζ οθόνη εμφανίζεται σωστά πατώντας τα power + vol-/+. Για να μπορέσες να κάνεις επανφορά πρέπει να μπεις σε recovery mode και να κάνεις wipe data/factory reset. Για να το κάνεις αυτό πρέπει με απενεργοποιημένη τη συσκευή να πατήσεις και κρατήσεις πατημένο το πλήκτρο vol+ και να την ενεργοποιήσεις πατώντας το πλήκτρο power. Kράτα πατημένο το vol+ μέχρι να εμφανιστεί η οθόνη της recovery mode.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το λάθος, αν μπορεί κάποιος mod να το μεταφέρει.

Τώρα οσο για αυτο που ειπες για το vol + και το power button ανοίγει το κινητό κανονικά δεν με πάει στο recovery mode. :/

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να κάνω λάθος αφου μονο 2 κουμπιά πατάς ?

Μήπως υπάρχει κάποιος αλλος τρόπος να κάνω reset το κινητό ?

Edited by FlameBoy1
Link to comment
Share on other sites

Δύο κουμπιά πατάς, αν όμως πχ πατήσεις πρώτα το power και μετά το vol+(έστω και αν ο χρόνος μεταξύ των πατημάτων είναι ελάχιστος), η συσκευή θα κάνει κανονική εκκίνηση και όχι σε recovery mode.

Υπάρχει και άλλος τρόπος(μέσω υπολογιστή), αλλά δεν είμαι σίγουρος αν λειτουργεί αν η συσκευή δεν είναι root.

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να κάνω λάθος αφου μονο 2 κουμπιά πατάς ?

Μήπως υπάρχει κάποιος αλλος τρόπος να κάνω reset το κινητό ?

 

δοκιμασε χωρις μπαταρια με τη συσκευη στο φορτιστη.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά έχω ένα θέμα εχθές το κινητό μου είχε 10% μπαταρία και έκλεισε . Το έχω βάλει να φορτίζει και μου βγάζει ένα κόκκινο φωτάκι που αναβοσβήνει , πατάω το κουμπί για να το ανοίξω και δεν κάνει τίποτα , έχετε κάποια ιδέα για το τι παίζει ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα εχθές το κινητό μου είχε 10% μπαταρία και έκλεισε . Το έχω βάλει να φορτίζει και μου βγάζει ένα κόκκινο φωτάκι που αναβοσβήνει , πατάω το κουμπί για να το ανοίξω και δεν κάνει τίποτα , έχετε κάποια ιδέα για το τι παίζει ?

 

μετα απο 2-3 λεπτα αν το ξανανοιξεις θα ανοιξει κανονικα λογικα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα,

 

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Εχω αλλαξει τον κωδικο του gmail και ενω μπαινω κανονικα απο το pc, στο κινητο αρνειται να κανει log in. Λεει δεν βαζω σωστο κωδικο.

 

Τι μπορει να παιζει; Ξαναπερασα νεα ρομ μηπως εφταιγε αυτο αλλα παλι αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα. Πως γινεται ενω κανω log in απο το pc με τα ιδια στοιχεια που κανω κ στο κινητο στο ενα να μπαινει κ στο αλλο οχι;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα,

 

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Εχω αλλαξει τον κωδικο του gmail και ενω μπαινω κανονικα απο το pc, στο κινητο αρνειται να κανει log in. Λεει δεν βαζω σωστο κωδικο.

 

Τι μπορει να παιζει; Ξαναπερασα νεα ρομ μηπως εφταιγε αυτο αλλα παλι αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα. Πως γινεται ενω κανω log in απο το pc με τα ιδια στοιχεια που κανω κ στο κινητο στο ενα να μπαινει κ στο αλλο οχι;

 

αφου στο κανει με πανω απο μια rom τοτε δεν ειναι καν θεμα rom ουτε και modding του pro.Eισαι off topic εδω μεσα,καλυτερα να κανεις την ερωτηση σε μια πιο γενικη κατηγορια για android

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, εγώ την έκανα την βλακεία μάλλον!!!!

 

Ξεκίνησα την αναβάθμιση του Huawei U8800 IDEOS X5 Pro και στο πρώτο αρχείο σταμάτησε την αναβάθμηση. Έβγαλα την μπαταρία και τώρα δεν κάνει τίποτα.... δεν ανοίγει, δεν φορτίζει δεν ξεκινάει με τα +- και power ... τίποτα. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?? δεν συνδέετε με το pc. Τίποτα.

Τα αρχείο το κατέβασα από τη σελίδα τησ Huawei

HUAWEI U8800pro I Android 4.0 Software Upgrade

από 2.3 νομίζω.

 

Έχει κανείς καμία ιδέα??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, εγώ την έκανα την βλακεία μάλλον!!!!

 

Ξεκίνησα την αναβάθμιση του Huawei U8800 IDEOS X5 Pro και στο πρώτο αρχείο σταμάτησε την αναβάθμηση. Έβγαλα την μπαταρία και τώρα δεν κάνει τίποτα.... δεν ανοίγει, δεν φορτίζει δεν ξεκινάει με τα +- και power ... τίποτα. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?? δεν συνδέετε με το pc. Τίποτα.

Τα αρχείο το κατέβασα από τη σελίδα τησ Huawei

HUAWEI U8800pro I Android 4.0 Software Upgrade

από 2.3 νομίζω.

 

Έχει κανείς καμία ιδέα??

 

Ευχαριστώ

 

Αρχικα, είσαι σίγουρος οτι ήσουν στην 2.3 πριν ξεκινήσεις την αναβάθμιση?

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

νομίζω..δεν έχω τροπο να το ελέγξω τώρα.

Μπορεί αν ήταν 2.2.

 

το θέμα είναι οτι είναι τελείως ωεκρό το τηλ. πιστεύεις οτι μπορούν να κάνουν κάτι στην αντιπροσωπεία??

Είναι μέσα στην εγγύηση.

 

Ευχαριστώ

Αννα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

νομίζω..δεν έχω τροπο να το ελέγξω τώρα.

Μπορεί αν ήταν 2.2.

 

το θέμα είναι οτι είναι τελείως ωεκρό το τηλ. πιστεύεις οτι μπορούν να κάνουν κάτι στην αντιπροσωπεία??

Είναι μέσα στην εγγύηση.

 

Ευχαριστώ

Αννα

 

 

Σαφώς και μπορούν να το φτιάξουν, ακόμη και αν χρειάζεται αντικατάσταση της πλακέτας. Αν δεν φτιάχνεται είναι υποχρεωμένοι να στο αντικαταστήσουν. Εσύ φυσικά δεν θα πεις ότι το πείραξες.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι θα κάνει τουλάχιστον 15-20 μέρες να γυρίσει πίσω.

 

Αν ήσουνα σε 2.2 δεν έπρεπε να προσπαθήσεις να πας κατευθείαν στην 4.0

 

Χωρις μπαταρία, μόνο με τον φορτιστή, δείχνει σημάδια ζωής?

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει σημάδια ζωής με κανένα τρόπο, σαν να μην έχει ρεύμα καθόλου. Τίποτα. Θα το δώσω Δευτέρα στα MEDIA MARKT.

 

Ευχαριστώ πολύ

Αννα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα!Θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά αξίζει να κάνω την αναβάθμιση από 2.2.2 που είμαι τώρα στην 2.3.5!Υπάρχει περίπτωση να έχω προβλήματα;Επίσης δεν ξέρω τίποτα από root και όλα αυτά.Για να κάνω την αναβάθμιση θα πρέπει να έχω κάνει root πρώτα;Λυπάμαι αν ρωτάω χαζά πράγματα αλλά πραγματικά δεν γνωρίζω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά αξίζει να κάνω την αναβάθμιση από 2.2.2 που είμαι τώρα στην 2.3.5!Υπάρχει περίπτωση να έχω προβλήματα;Επίσης δεν ξέρω τίποτα από root και όλα αυτά.Για να κάνω την αναβάθμιση θα πρέπει να έχω κάνει root πρώτα;Λυπάμαι αν ρωτάω χαζά πράγματα αλλά πραγματικά δεν γνωρίζω.

Δε χρειαζεται root.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4286505 Προσπερνα το βημα 2.

 

Αξιζει η αναβαθμιση ειδικα αν περασεις μετα και μια custom(πειραγμενη) ROM. Θα δεις μεγαλη διαφορα.

Ολοι εδω μεσα ειμαστε με αλλες ROM κι οχι με αυτες που το δινει η εταιρια.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βάλω custom rom όπως λες τι γίνεται;Δεν θα λειτουργεί το ίδιο καλά;Τώρα έτσι όπως είναι είναι μια χαρά,κολλάει κάποιες φορές βέβαια,αλλά δεν έχω σημαντικά προβλήματα.Απλά και θέλω να το αλλάξω λίγο γιατί το βαρέθηκα αλλά και πολλές εφαρμογές δεν υποστηρίζονται στο 2.2.2.Φοβάμαι όμως μην γίνει καμιά στραβή.Μόνη μου αποκλείεται να το επιχειρήσω,ξέρεις μήπως σε ποιον μπορώ να απευθυνθώ για να μου το κάνει;Ας πούμε υπάρχει κάποιος που ασχολείται με τέτοια,δηλαδή σε τι είδους επαγγελματία πρέπει να πάω;Και κάτι τελευταίο αυτή η έκδοση από τη Huawei http://consumer.huawei.com/en/support/downloads/detail/index.htm?id=13574 δεν είναι ασφαλής;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βάλω custom rom όπως λες τι γίνεται;Δεν θα λειτουργεί το ίδιο καλά;Τώρα έτσι όπως είναι είναι μια χαρά,κολλάει κάποιες φορές βέβαια,αλλά δεν έχω σημαντικά προβλήματα.Απλά και θέλω να το αλλάξω λίγο γιατί το βαρέθηκα αλλά και πολλές εφαρμογές δεν υποστηρίζονται στο 2.2.2.Φοβάμαι όμως μην γίνει καμιά στραβή.Μόνη μου αποκλείεται να το επιχειρήσω,ξέρεις μήπως σε ποιον μπορώ να απευθυνθώ για να μου το κάνει;Ας πούμε υπάρχει κάποιος που ασχολείται με τέτοια,δηλαδή σε τι είδους επαγγελματία πρέπει να πάω;Και κάτι τελευταίο αυτή η έκδοση από τη Huawei http://consumer.huawei.com/en/support/downloads/detail/index.htm?id=13574 δεν είναι ασφαλής;

Αν εχεις καποιο φιλο που ασχοληται μπορεις να του το ζητησεις. Η διαδικασια δεν ειναι τοσο δυσκολη οσο φαινεται γι'αυτο και δεν υπαρχει καποιος επαγγελματιας που λες για να απευθυνθεις.

Αν ακολουθησεις σωστα τις οδηγειες και με τη βοηθεια των παιδιων εδω μεσα δεν υπαρχει περιπτωση να γινει στραβη.

Με custom δε θα εχεις κολληματα, θα ειναι πιο γρηγορο, θα εχεις περισσοτερα frames per second που σημαινει οτι η οθονη θα ειναι πιο smooth και θα κυλαει πιο ομαλα. Θα εχεις διαφορες βελτιωσεις οπως στην αποδοση της μπαταριας, την καμερα, το ανοιγμα των εφαρμογων, το gps κι εννοειται οτι θα ειναι πιο ομορφη η ROM. Τα πλεονεκτηματα ειναι παρα πολλα. Μπορω να γραφω για ωρα. Επισης θα εισαι και αυτοματα root που εχει και αυτο πολλα πλεονεκτηματα μεταξυ των οποιων τα πιο απλα ειναι οτι μπορεις να κανεις back up τα μηνυματα σου και τις εφαρμογες σου με ολες τις επιλογες τους και την προοδο τους π.χ. παιχνιδια.

Σου προτεινω αρχικα να περασεις αυτην την official ROM της HUAWEI που ειναι και η τελευταια για να αναβαθμιστεις. Στη συνεχεια βλεπουμε με την custom που θα σου προτεινα αυτην.

Διαβασε τον οδηγο που σου ειπα παραπανω κι αν εχεις αποριες εδω ειμαστε.

 

edit: Οφειλω να σου πω οτι βαζοντας custom ROM χανεις την εγγυηση πραμα το οποιο δεν ειναι σπουδαιο γιατι βαζοντας ξανα την επισημη γυρνας παλι σε εγγυηση.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βάλω custom rom όπως λες τι γίνεται;Δεν θα λειτουργεί το ίδιο καλά;Τώρα έτσι όπως είναι είναι μια χαρά,κολλάει κάποιες φορές βέβαια,αλλά δεν έχω σημαντικά προβλήματα.Απλά και θέλω να το αλλάξω λίγο γιατί το βαρέθηκα αλλά και πολλές εφαρμογές δεν υποστηρίζονται στο 2.2.2.Φοβάμαι όμως μην γίνει καμιά στραβή.Μόνη μου αποκλείεται να το επιχειρήσω,ξέρεις μήπως σε ποιον μπορώ να απευθυνθώ για να μου το κάνει;Ας πούμε υπάρχει κάποιος που ασχολείται με τέτοια,δηλαδή σε τι είδους επαγγελματία πρέπει να πάω;Και κάτι τελευταίο αυτή η έκδοση από τη Huawei http://consumer.huawei.com/en/support/downloads/detail/index.htm?id=13574 δεν είναι ασφαλής;

 

Αυτή είναι πράγματι η τελευταία διεθνής Gingerbread. Υπάρχει όμως και επίσημη ελληνική Gingerbread (με προεγκατεστημένο ελληνικό πληκτρολόγιο) αλλά αυτή είναι μόνο διαθέσιμη στο service της Huawei. Αν φοβάσαι να κάνεις την αναβάθμιση και δεν θέλεις να μπλέξεις με το θέμα της εγγύησης μπορείς να τους το πας και να σου περάσουν αυτοί την νέα έκδοση. Αυτό που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι ότι η Gingerbread είναι γρηγορότερη, με καλύτερη αυτονομία μπαταρίας, δεν έχει τα κοληματάκια που είχε η εργοστασιακή froyo και φυσικά αυτό που είπες με τη μεγαλύτερη υποστήριξη εφαρμογών.

 

Σου προτεινω αρχικα να περασεις αυτην την official ROM της HUAWEI που ειναι και η τελευταια για να αναβαθμιστεις.

 

Αν και νεότερη έκδοση η 572 είναι για την κινέζικη αγορά μόνο. Απ ότι θυμάμαι σε αυτή δεν λειτουργεί σωστά η αναγνώριση κλήσης στην Ελλάδα (το πρόβλημα με το +30) .

Το λέει και η Huawei..μην βάζετε εκδόσεις διαφορετικού region..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...