Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν τους το παει για αναβαθμιση, το κακο ειναι οτι θα της περασουν ICS η οποια σερνεται. Πρεπει να τους το τονισει πως θελει να παει και να μεινει στην GB.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν βάλω custom rom όπως λες τι γίνεται;Δεν θα λειτουργεί το ίδιο καλά;Τώρα έτσι όπως είναι είναι μια χαρά,κολλάει κάποιες φορές βέβαια,αλλά δεν έχω σημαντικά προβλήματα.Απλά και θέλω να το αλλάξω λίγο γιατί το βαρέθηκα αλλά και πολλές εφαρμογές δεν υποστηρίζονται στο 2.2.2.Φοβάμαι όμως μην γίνει καμιά στραβή.Μόνη μου αποκλείεται να το επιχειρήσω,ξέρεις μήπως σε ποιον μπορώ να απευθυνθώ για να μου το κάνει;Ας πούμε υπάρχει κάποιος που ασχολείται με τέτοια,δηλαδή σε τι είδους επαγγελματία πρέπει να πάω;Και κάτι τελευταίο αυτή η έκδοση από τη Huawei http://consumer.huawei.com/en/support/downloads/detail/index.htm?id=13574 δεν είναι ασφαλής;

Αν βοηθαει αυτος ο οδηγος ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343712

Ειναι ευκολο, δεν θα'χεις προβλημα.

Επισης αναλυτικο οδηγο στ'αγγλικα εχω, εδω ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=37953739 ... σ'ενδιαφερει το πρωτο κομματι που λεει update from froyo to gingerbread, και στη δικη σου περιπτωση δεν σ'ενδιαφερουν τα βηματα 1 και 2 , συνεχιζεις απο το 3 και μετα.

Η εκδοση που λες ( u8800 pro B521 overseas) , δεν σου κανει γιατι εχει μονο το στεπ2 μεσα, πρεπει να κατεβασεις κι αυτη .... http://www.mediafire.com/download/7dyy01dzy68ns94/U8800Pro+V100R001C00B572G001%28Gingerbread%29.rar ... γιατι εχει μεσα και τα τρια στεππου θα χρειαστεις.

Θα κατεβασεις λοιπον και τις δυο και απ'αυτη(B572) θα χρειαστεις μονο τα στεπ 1 και 3 ( το δευτερο στεπ θα το παρεις απ'αυτη (B521)που εχεις στο λινκ σου.

Μπορεις βεβαια να χρησιμοποιησεις κι αυτη που λεω εγω ( B572) , αλλα αρχιζει με κινεζικα και εχει το προβλημα αναγνωρισης των επαφων χωρις το +30 μπροστα, το οποιο βεβαια λυνεται βαζοντας το cust.img της ελληνικης ρομ, που μπορω να σου δωσω, αλλα καλυτερα μετα την εγκατασταση της official gb να προχωρησεις σε εγκατασταση custom rom.

Μελετησε το λιγο και αν εχεις αποριες, ρωτα πριν κανεις οτιδηποτε.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Για να ανακεφαλαιώσω λοιπόν: Με τη βοήθεια αυτού του οδηγού http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343712 ξεκινάω κάνοντας αναβάθμιση από 2.2 σε 2.3.5 χρησιμοποιώντας τα step1 και step3 από εδώ http://www.mediafire.com/download/7dyy01dzy68ns94/U8800Pro+V100R001C00B572G001%28Gingerbread%29.rar και το step2 το παίρνω από εδώ http://consumer.huawei.com/en/support/downloads/detail/index.htm?id=13574 (μέσα σε αυτό το αρχείο από τη huawei μου εμφανίζει ένα αρχείο με όνομα UPDATE.APP ( αυτό είναι το step2; ) το οποίο όμως όταν ξεzipαρω δεν αναγνωρίζεται από τα windows και απλά γράφει ότι είναι αρχείο APP,αυτό είναι πρόβλημα ; )Στη συνέχεια και αφού,με το καλό,ολοκληρωθεί η αναβάθμιση και θέλω να περάσω custom ROM θα πρέπει να περάσω το Recovery 5.0.27 από εδώ http://sourceforge.net/projects/genoandroid/files/recovery5.0.2.7_en_u8800pro.img/download και έπειτα την custom ROM που μου είπατε,δηλαδή αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2140664 .Σωστά όλα αυτά;Τώρα πάνω στο θέμα με την custom ROM θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση η αναβάθμιση θα γίνει με τη χρήση 2 διαφορετικών αρχείων,ενώ η custom ROM λέει ότι είναι βασισμένη στην official B572,εγώ που θα έχω βάλει τα steps 1 και 3 από τη μία και το step 2 από την άλλη,για να μην έχω το πρόβλημα με την αναγνώριση κλήσης,θα έχω πρόβλημα με αυτή τη ROM;Και επίσης κατά τη γνώμη σας ποια ROM είναι η καλύτερη;Είναι όντως αυτή που μου πρότεινε ο TUPAC_RIP;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το step2 ειναι το update.app.

Αφου περασεις την επισημη 2.3 δε θα εχεις κανενα προβλημα με καμια custom rom βασισμενη στην 2.3.

Οσο για το ποια custom rom ειναι η καλυτερη... αυτο ειναι μια πολυυυυ μεγαλη κουβεντα που τελικα δεν εχει απαντηση! Εξαρταται απο το τί θελει ο καθενας και πού να δωσει βαρυτητα. Οι 2.3 custom roms που παιζουν καλο παιχνιδι ειναι 3-4. Μια απο αυτες ειναι και αυτη που σου προτεινα. Ο λογος ειναι οτι μιας και εισαι καινουργια και για να μην μπλεχτεις με κι αλλα μικροπραματα, αυτη η rom ειναι η πιο κοντινη στην official και ετοιμη για χρηση. Εννοειται οτι εχει ολα τα πλεονεκτηματα μιας custom rom οπως σου ειπα παραπανω και επισης την εχει επιμεληθει ο δικος μας gkalen οπως και πολλες αλλες.

Οποτε σου προτεινω να τη δοκιμασεις και μετα αν το θελησεις να πειραματιστεις και με αλλες, μιας και η διαδικασια αλλαγης custom rom θα ειναι πολυ γρηγορη αφου θα εχεις ιδη αναβαθμηστει και δε θα χρηαστει να κανεις ξανα ολα τα βηματα. Αυτη εξαλλου ειναι και η μαγεια του πειραματισμου στο Android.

Καλη αρχη λοιπον, προσοχη στον οδηγο, και να δεις μετα που θα νοιωσεις τη διαφορα στο κινητο σου.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

...Μπορεις βεβαια να χρησιμοποιησεις κι αυτη που λεω εγω ( B572) , αλλα αρχιζει με κινεζικα και εχει το προβλημα αναγνωρισης των επαφων χωρις το +30 μπροστα, το οποιο βεβαια λυνεται βαζοντας το cust.img της ελληνικης ρομ, που μπορω να σου δωσω...

 

Ωπ...δεν το ήξερα αυτό. Αν αλλάξεις δηλαδή το cust.img στην pink screen από μια οποιαδήποτε gingerbread και βάλεις της ελληνικής την μετατρέπεις σε ελληνική? Εκεί βρίσκεται δηλαδή μόνο η διαφορά της?

Αν το έχεις ανεβάσει κάπου δώσε link :food: (γιατί εγώ το έσβησα εκείνο το backup που είχα από την ελληνική)

Link to comment
Share on other sites

Ωπ...δεν το ήξερα αυτό. Αν αλλάξεις δηλαδή το cust.img στην pink screen από μια οποιαδήποτε gingerbread και βάλεις της ελληνικής την μετατρέπεις σε ελληνική? Εκεί βρίσκεται δηλαδή μόνο η διαφορά της?

Αν το έχεις ανεβάσει κάπου δώσε link :food: (γιατί εγώ το έσβησα εκείνο το backup που είχα από την ελληνική)

Ετσι ακριβως ειναι, το cust.img ειναι που αλλαζει.

Αλλα μετα δεν θα'χεις τα power buttons στο notification.

Το εχω μεσα σε καποιες παλιοτερες stallion, θα το βρω και θα τ'ανεβασω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

SOS SOS

γεια χαρα κ απο εμενα .προσπαθησα να κανω update σε 2.3.5 και εβγαλε failed στο 2 stept στο τελος της μπαρας αλλα δουλεψε το τηλεφωνο αλλα με μερικα προβληματα(wi-fi radio) εκανα ροοτ με cwm . εβαλα το 2.2 απο wind δεν το πηρε.εβαλα στην συνεχεια 2.2 τησ huawei και ενω εδειξε διαδικασια επιτιυχης το τηλεφωνο δεν ανοιγει οθτε ποζ οθονη ουτε recovery ,απλα κανει μονο την δονηση . μπορω να κανω κατι? (δεν εχει εγγυηση)

Link to comment
Share on other sites

Για ξαναδοκιμασε να περασεις την 2.3.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

SOS SOS

γεια χαρα κ απο εμενα .προσπαθησα να κανω update σε 2.3.5 και εβγαλε failed στο 2 stept στο τελος της μπαρας αλλα δουλεψε το τηλεφωνο αλλα με μερικα προβληματα(wi-fi radio) εκανα ροοτ με cwm . εβαλα το 2.2 απο wind δεν το πηρε.εβαλα στην συνεχεια 2.2 τησ huawei και ενω εδειξε διαδικασια επιτιυχης το τηλεφωνο δεν ανοιγει οθτε ποζ οθονη ουτε recovery ,απλα κανει μονο την δονηση . μπορω να κανω κατι? (δεν εχει εγγυηση)

Δεν καταλαβα καλα τι εχεις κανει ...

Εβαλες 2.3 και μετα 2.2 απο τη wind? ???

Δεν το πιανω αυτο που λες , γιατι δεν εχει η wind 2.2 για να τη βαλεις μονος σου αλλα ουτε και η huawei..

Εχεις σιγουρα το u8800 prο? ??

Ποια 2.3 κατεβασες? ?? Απο ποιο λινκ? ??

Το οτι δεν ανοιγει ουτε ροζ οθονη δεν μου ακουγεται καλο ..

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να κανω update σε 2.3 με το official της huawei και εκανε fail στο τελειωμα.Μετα αφου περασα το cwm βρηκα στο xda-developers σε ενα post το backup απο Cwm της wind με το αρχικο 2.2 και ουτε αυτο πετυχε.διαβαζα τα forum του xda και βρηκα την 2.2 (Β042) της huawei.αυτην περαστικε επιτυχως κ οταν το ανοιξα εκανε μονο μια δονηση με μαυρη οθονη.ουτε ροζ οθονη εχω, ουτε σε recovery cwm μπορω να μπω.

Ξαναδοκιμασα το 2.3 (Β521) οπος μου ειπατε κ δεν ξεκιναει το update, εχω μαυρη οθονη με μια δονηση

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να κανω update σε 2.3 με το official της huawei και εκανε fail στο τελειωμα.Μετα αφου περασα το cwm βρηκα στο xda-developers σε ενα post το backup απο Cwm της wind με το αρχικο 2.2 και ουτε αυτο πετυχε.διαβαζα τα forum του xda και βρηκα την 2.2 (Β042) της huawei.αυτην περαστικε επιτυχως κ οταν το ανοιξα εκανε μονο μια δονηση με μαυρη οθονη.ουτε ροζ οθονη εχω, ουτε σε recovery cwm μπορω να μπω.

Ξαναδοκιμασα το 2.3 (Β521) οπος μου ειπατε κ δεν ξεκιναει το update, εχω μαυρη οθονη με μια δονηση

 

Παλι δεν μου λες το λινκ που κατεβασες την official ...

Οπως σου ειπα δεν υπαρχει στην huawei η 2.2.2 , αυτη που λες ( Β042 ) , ισως ηταν για το u8800 το απλo και οχι το προ.

H froyo 2.2.2 official για το u8800 pro ειναι στo πρωτο λινκ της υπογραφης μου ( Ηorsemageddon ).

Κατεβασε την απο κει και ξαναδοκιμασε, αλλα δυσκολα τα πραγματα αν εχεις βαλει official για το απλο u8800 ...

Η B521 gingerbread ειναι ενταξει αλλα η αλλη που λες δεν τη ξερω ( B042 ).

 

Edit

How to get back to froyo

Το λινκ για τη froyo ( b025 ) ,για το προ ειναι αυτο ... http://www.mediafire.com/download/qr2a66qwmhvqqun/How+to+get+back+to+Froyo(Android2.2).zip

Μακαρι να το σωσεις το τηλ..

 

Και επισης το cwm recovery backup που εκανες δεν θα δουλευε εφοσον ησουνα σε gingerbread, τζαμπα το'κανες αυτο, αλλα θα μπορουσες να το σωσεις αν ρωταγες πριν να βαλεις την Β042 ( που μαλλον δεν ειναι για το προ ).

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Παλι δεν μου λες το λινκ που κατεβασες την official ...

Οπως σου ειπα δεν υπαρχει στην huawei η 2.2.2 , αυτη που λες ( Β042 ) , ισως ηταν για το u8800 το απλo και οχι το προ.

H froyo 2.2.2 official για το u8800 pro ειναι στo πρωτο λινκ της υπογραφης μου ( Ηorsemageddon ).

Κατεβασε την απο κει και ξαναδοκιμασε, αλλα δυσκολα τα πραγματα αν εχεις βαλει official για το απλο u8800 ...

Η B521 gingerbread ειναι ενταξει αλλα η αλλη που λες δεν τη ξερω ( B042 ).

 

Edit

How to get back to froyo

Το λινκ για τη froyo ( b025 ) ,για το προ ειναι αυτο ... http://www.mediafire.com/download/qr2a66qwmhvqqun/How+to+get+back+to+Froyo(Android2.2).zip

Μακαρι να το σωσεις το τηλ..

 

Και επισης το cwm recovery backup που εκανες δεν θα δουλευε εφοσον ησουνα σε gingerbread, τζαμπα το'κανες αυτο, αλλα θα μπορουσες να το σωσεις αν ρωταγες πριν να βαλεις την Β042 ( που μαλλον δεν ειναι για το προ ).

 

ευχαριστώ για την βοήθεια τα προσπαθησα ολα αλλα δυστυχώς δεν καταφερα κατι μαλλον παει το huawei. παρηγγειλα το lenovo s 750

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την βοήθεια τα προσπαθησα ολα αλλα δυστυχώς δεν καταφερα κατι μαλλον παει το huawei. παρηγγειλα το lenovo s 750

 

Το ειπαμε αυτο; Δοκιμασες να βαλεις σε φακελο dload το update.app απο το step 2 της official 2.3 χυμα στην sd και μετα με κλειστο το κινητο και χωρις μπαταρια να πατησεις ταυτοχρονα τα δυο κουμπια του ηχου και να κουμπωσεις τον φορτιστη;

Ή στον dload να βαλεις το update.app απο step 1 της official 2.3 μαζι με το update_g.app απο το αντιστοιχο step 2 και την ιδια διαδικασια.

Ή με αυτα της 2.2.

Παιξε.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ειπαμε αυτο; Δοκιμασες να βαλεις σε φακελο dload το update.app απο το step 2 της official 2.3 χυμα στην sd και μετα με κλειστο το κινητο και χωρις μπαταρια να πατησεις ταυτοχρονα τα δυο κουμπια του ηχου και να κουμπωσεις τον φορτιστη;

Ή στον dload να βαλεις το update.app απο step 1 της official 2.3 μαζι με το update_g.app απο το αντιστοιχο step 2 και την ιδια διαδικασια.

Ή με αυτα της 2.2.

Παιξε.

τοσα που δοκιμασα νομιζω οτι το εκανα αλλα θα το ξανατσεκαρο σε λιγες μερες που θα εχω το τηεφωνο παλι στα χερια μου .ευχαριστο και παλι

Edited by navi55
διόρθωση quote
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπερα σε ολα τα παιδια!

 

Πρωτη φορα χθες επιχειρησα να κανω update το κινητο μου. Δεν εχω ιδεα! Σιγα λεω, ποσο δυσκολο μπορει να ειναι; Κανω την κλασσικη αναζητηση στο Google και μετα απο λιγα λεπτα αναζητησεων σε διαφορα site, μπαινω στο επισημο της HUAWEI και ψαχνω να βρω το νεο Android.

 

Μιας και δεν ηξερα καν πιο μοντελο κινητου εχω, βρισκω το κουτι που το αγορασα και λεει επανω "U8800 PRO X5" (αν και αργοτερα ειδα κατω απο την μπαταρια λεει μονο U8800 Pro). Τελεια! Ψαχνω να βρω κανενα Android version της προκοπης και πεφτω επανω στο 4.0 το Gingerbread νομιζω ειναι.

 

Ε, χωρις πολλα πολλα, το κατεβαζω και ανοιγω σα καλο παιδι το Manual. Προσοχή! ..λέει, ειναι αποκλειστικά μόνο για το U8800 PRO. Χα! Γατάκι, αυτο έχω και γω. Πεταω λοιπον το αρχειο dload μεσα στην SD κάρτα κανω με απολυτη αυτοπεποιθηση Update SD Card (οπως ελεγαν οι οδηγιες στο Manual) και το κινητο κανει επανεκίνηση.

 

...Και ερχετε το εγκεφαλικο! "Update Failed" μου λέει.. Τι ερωτευμενος και χαζομάρες! Αυτο το σφίξιμο που ένιωσα στην καρδιά δεν υπάρχει! OK, cool λεω μη μασας, αστο λιγο και βλέπουμε. [...] Αφου περασε λίγη ώρα, προσπαθησα να το κανω force close με το power button, αλλα δεν εσβηνε! Βγαζω λοιπον την μπαταρία και απο τοτες.. μαυρη μαυρίλα πλάκωσε! Τι να παταω το on/off, τι να παταω τα volume +/- τι να το κανω με μπαταρία ή με το καλωδιο του USB.. εκείνο εκεί το σκασμένο, να μην ανοίγει.

 

Έψαξα πάνω απο 5 ώρες να βρω λύση, τίποτε! Μετά από αναζητήσεις, όλοι λέγανε για γαλάζιες και ροζ οθόνες. Εμένα μαύρη ρε παιδιά, σα το γαιδουρι! Τιποτε λες και ειναι χωρις μπαταρία δεν ανοιγει με τιποτα! Ωσπου η ώρα πήγε 3 το πρωι και κουτουλούσα. Άστο λέω για αύριο...

 

Ε, και σήμερα μπήκα εδώ μπας και με βοηθήσει κανεις. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που είχα πριν ειναι η 2.3

 

Φιλε μου εφοσον δεν ειχες κανει ποτε update στο τηλ.. μαλλον ειχες 2.2 και οχι 2.3 , και δυστυχως πηγες να βαλεις android 4 πανω απο τη 2.2 ... ( υπαρχει μια σειρα σ'αυτο, απο 2.2 σε 2.3 και μετα 4... και αναποδα απο 4... σε 2.3 και μετα 2.2 , δεν πηδαμε εκδοσεις γιατι αλλιως την πηδ@@ξαμε )

Τωρα τελος, μονο στο service το σωζεις.

Αναποδα τα'κανες τα πραγματα, πρωτα επρεπε να ρωτησεις και μετα να πραξεις ... τωρα ειναι αργα, δεν επανερχεται το τηλ... ,μακαρι να'χεις εγγυηση ακομα, και δεν θα πληρωσεις τιποτα.

Αν δεν εχεις εγγυηση, δεν ξερω ποσο μπορει να κοστιζει η επισκευη.

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο Manual δε το εγραφε αυτο ομως! Ελεγε απλα να κανω τα βήματα! Τουλαχιστον φτιαχνετε ετσι; Ηθελα να 'ξερα πως θα το ανοιξει ο τεχνικος. Αφου οτιδηποτε και αν κανω δεν ανοιγει!
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο Manual δε το εγραφε αυτο ομως! Ελεγε απλα να κανω τα βήματα! Τουλαχιστον φτιαχνετε ετσι; Ηθελα να 'ξερα πως θα το ανοιξει ο τεχνικος. Αφου οτιδηποτε και αν κανω δεν ανοιγει!

Στο manual λογικα το ελεγε αυτο, αλλα απο 2.3 σε 4...

Μαλλον πας για αλλαγη πλακετας, ουτε κι εκει θα το ανοιξουν το τηλ..

Το τηλ.. ειναι νεκρο και δεν ανοιγει πλεον απο κανεναν.

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο Manual δε το εγραφε αυτο ομως! Ελεγε απλα να κανω τα βήματα! Τουλαχιστον φτιαχνετε ετσι; Ηθελα να 'ξερα πως θα το ανοιξει ο τεχνικος. Αφου οτιδηποτε και αν κανω δεν ανοιγει!

δεν νομιζω οτι το εγραφε ετσι

βγαλε μπαταρια και βαλτου τον φορτιστη και δες εαν ανοιγει χωρις μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα

χρειαζομαι βοηθεια εκανα ''επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων'' στο Huawei U8800 IDEOS X5

και τωρα μου εχει συνεχεια την οθονη ανοιχτη και γραφει IDEOS..

Τι πρεπει να κανω γιατι δεν ειναι και δικο μου το κινητο SOS

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

χρειαζομαι βοηθεια εκανα ''επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων'' στο Huawei U8800 IDEOS X5

και τωρα μου εχει συνεχεια την οθονη ανοιχτη και γραφει IDEOS..

Τι πρεπει να κανω γιατι δεν ειναι και δικο μου το κινητο SOS

Το κινητο εχει αναβαθμιστει ποτε; Ποια εκδοση του android τρεχει; Εχεις αλλαξει το recovery; Αν οχι μπορεις να δεις εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4286505 πως να περασεις την official ROM. Καταρχας εχεις το pro ή το απλο;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ξερω αν ειναι το απλο η το pro υπαρχει τροπος απο αλλου να το μαθω? νομιζω μ αυτα που βρηκα στο διαδυκτιο οτι ειναι το απλο.. δεν εχει αναβαθμιστει..
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ξερω αν ειναι το απλο η το pro υπαρχει τροπος απο αλλου να το μαθω? νομιζω μ αυτα που βρηκα στο διαδυκτιο οτι ειναι το απλο.. δεν εχει αναβαθμιστει..

Βγαλε την μπαταρια και δες τι γραφει μεσα.

Στο recovery mode μπορεις να μπεις; Με κλειστη τη συσκευη πατα το κουμπι αυξησης εντασης ηχου μαζι με το κουμπι ενεργοποιησης μεχρι να πεις στο recovery. (Μπορει να ειναι και το κουμπι της μειωσης, δεν θυμαμαι)

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...