Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομίζω οτι φταίει το βύσμα ακουστικών

και εγω ετσι νομιζω.

το προβλημα μου ειναι οι απιστευτες δακτυλιες που αφηνω στην οθονη.

δεν τολμω να το αγγιξω...λεμε τωρα.

πολυ ευαισθητη ρε παιδια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εγω ετσι νομιζω.

το προβλημα μου ειναι οι απιστευτες δακτυλιες που αφηνω στην οθονη.

δεν τολμω να το αγγιξω...λεμε τωρα.

πολυ ευαισθητη ρε παιδια.

 

+1000

 

παρήγγειλα screen protector που ευαγγελίζεται ότι είναι fingerprint free. Για να δούμε...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχω την εντυπωση οτι η σκονη μπαινει απο τη συνδεση του πλαστικου η αλλιως wannabe μεταλλικου περιβληματος με την οθονη.

 

Μεταλλικο ειναι, μου επεσε με την γωνια και στραβωσε το πλαισιο, εκανε λακουβα.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχω την εντυπωση οτι η σκονη μπαινει απο τη συνδεση του πλαστικου η αλλιως wannabe μεταλλικου περιβληματος με την οθονη. .....

Χα χα εγραψες μεγαλε !

 

+1000

 

παρήγγειλα screen protector που ευαγγελίζεται ότι είναι fingerprint free. Για να δούμε...

 

Καλα και το πιστεψες οτι ειναι fingerprint free ? Αποκλειεται,εκτος κι αν ειναι ακριβο!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Sheik λιγο νωρις το παρατηρησες φιλε!!Νομιζω σχεδον σε ολα ετσι ειναι οποτε μην ανχωνεσαι!;)

 

Oh yes, κι εμενα ετσι ακριβως ειναι, απ' τα δεξια φαινεται φως στο πλαι, το ειχα δει απ την 1η μερα αλλα ημουν σιγουρος οτι ετσι ειναι (δυστυχως), μου ειχαν ηδη κανει μια αντικατασταση λογω του οτι ελειπε το τζαμακι της καμερας και ειπα σιγαμην ξαναπαω...

Όμως ρε παιδες εμενα σκονη δεν περναει καθολου (εχω θηκη).

Link to comment
Share on other sites

Και μένα έχει αυτό το άνοιγμα κάτω αριστερά... αλλά παρόλο που δεν έχω θήκη (ακόμα) δεν έχει μαζέψει σκόνη...! Edited by Thanosar13
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Σκονη ουτε εμενα εχει μαζεψει ποτε.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Σκονη ουτε εμενα εχει μαζεψει ποτε.

 

Τα ιδια και σε μενα!Δεν εχω θηκη.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ο Κινεζος μαλλον θα παρει το δρομο της επιστροφης για τα πατρια εδαφη του, μπορει καποιος να μ πει πως μπορω να κανω back up τις εφαρμογες μ για να μην τις ξαναφορτωνω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδη ο Κινεζος μαλλον θα παρει το δρομο της επιστροφης για τα πατρια εδαφη του, μπορει καποιος να μ πει πως μπορω να κανω back up τις εφαρμογες μ για να μην τις ξαναφορτωνω?

 

Με το Titanium Backup αλλά απαιτεί να είσαι root. Εναλλακτικά με το MyBackup αλλά με λιγότερες δυνατότητες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το Titanium Backup αλλά απαιτεί να είσαι root. Εναλλακτικά με το MyBackup αλλά με λιγότερες δυνατότητες.

 

Συγκεκριμένα αν έχεις την MIUI, έχω την εντύπωση πως είναι από μόνη της Root... άρα ότι καλύτερο το Titanium Backup..!

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με τη σκόνη τι γίνεται τελικά? Αξίζει να στείλω πίσω το κινητό ή είναι γενικά πρόβλημα του μοντέλου? Πραγματικά μόνο εγω το θεωρω μειωνέκτημα?

 

Φιλε μου εγω εχω παντα τα κινητα σε υφασματινη θηκη, στιλ καλτσακι, και συγκεκριμενα σε αυτο το κινητο εχω ζελατινα οθονης. Δεν εχει μπει ουτε ενας κοκκος σκονης. Το εχω 3 μηνες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις. Έχει μήπως κανείς άποψη για αυτή τη θήκη( http://www.amazon.co.uk/HUAWEI-IDEOS-X5-U8800-PROTECTORS/dp/B005EHQU08/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1325671734&sr=1-1 )? Φαίνεται να καλύπτει καλά το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

το μόνο κακό σε αυτήν την θήκη είναι ότι θα γίνεται ογκώδες το κινητό.Πολλά παιδιά πρότειναν την sikai tpu case,την περιμένω και εγώ να μου έρθει οπότε ψάξε και αυτήν!

http://www.ebay.com/itm/SiKai-TPU-case-Huawei-IDEOS-X5-U8800-case-LCD-case-/200641625561

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις. Έχει μήπως κανείς άποψη για αυτή τη θήκη( http://www.amazon.co.uk/HUAWEI-IDEOS-X5-U8800-PROTECTORS/dp/B005EHQU08/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1325671734&sr=1-1 )? Φαίνεται να καλύπτει καλά το κινητό.

 

το μόνο κακό σε αυτήν την θήκη είναι ότι θα γίνεται ογκώδες το κινητό.Πολλά παιδιά πρότειναν την sikai tpu case,την περιμένω και εγώ να μου έρθει οπότε ψάξε και αυτήν!

http://www.ebay.com/itm/SiKai-TPU-case-Huawei-IDEOS-X5-U8800-case-LCD-case-/200641625561

 

Ακριβως. Η θηκη που προτεινει απο αμαζον ο φιλος θα το κανει παντοφλα. Εγω πήρα μια σαν σικαι (ακριβως η ιδια αλλα δεν γραφει πουθενα σικαι) και ειναι τελεια πραγματικα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απ΄ ότι έχω ακούσει οι SIKAI και Nillkin είναι οι καλύτερες θήκες.

Εγώ προσωπικά περιμένω απο το ebay την Nillkin... http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200658625652&ssPageName=ADME:L:COSI:US:1123#ht_8741wt_1164

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

ααααααααααααα

θα το σπασω

εχω την 540 και δε μπορω να κανω ρουτ.

ποια ειναι η ακριβως προηγουμενη?522 αν θυμαμαι καλα

δε μπορω να την βρω πουθενα να τη κατεβασω :(

Link to comment
Share on other sites

Για περιπτώσεις σαν τη δική σου(και δική μου) έδωσα το παραπάνω link.

Κάτι παίζει με την επικοινωνία της συσκευής με το adb, και σαν αποτέλεσμα αποτυγχάνει η διαδικασία με τον αυτόματο τρόπο.

Σε σένα φαίνεται ότι αρχικά τρέχει το αρχείο για να ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός root, αλλά τελικά αποτυγχάνει και έτσι όταν πάει να αντιγράψει τα άλλα απαραίτητα αρχεία, βλέπει ότι τελικά δεν έχει ενεργοποιηθεί, οπότε και δεν μπορεί να γράψει στους καταλόγους του συστήματος.

Με το χειροκίνητο τρόπο που περιγράφω στο link(ο οποίος χρησιμοποιεί όλες τις εντολές του runme.bat) πάντως δεν βγαίνει κανένα σφάλμα και η διαδικασία πετυχαίνει με την πρώτη. Το έχω δοκιμάσει ήδη 4 φορές.

Link to comment
Share on other sites

όχι οι εντολές δίνονται μία μία. Αν ήταν για όλες μαζί, χρησιμοποιούσες το runme.bat της εφαρμογής, που στην ουσία αυτό κάνει.

Κατ' αρχήν ναι μεν χρησιμοποιείς το command prompt, αλλά μερικές εντολές δίνονται από το κέλυφος των windows, και άλλες από το κέλυφος του android.

Όταν πληκτρολογήσεις το adb shell μπαινεις στο κέλυφος του android, ενώ όταν δίνεις εντολές adb push, χρησιμοποιείς το κέλυφός των windows για να στείλεις αρχεία στη συσκευή με τη βοήθεια της γέφυρας επικοινωνίας adb.

Άλλωστε το αρχείο που χρησιμοποιείται για το rooting είναι το zergRush, το οποίο σίγουρα μπορεί να κάνει ροοτ τη συσκευή.

Edited by dancer_69
Link to comment
Share on other sites

τι κανω?

αυτο,και καθαρισες

http://www.megaupload.com/?d=55XORRPE

ας μπει στο πρωτο post να μην το ψαχνουμε καθε φορα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτο,και καθαρισες

http://www.megaupload.com/?d=55XORRPE

ας μπει στο πρωτο post να μην το ψαχνουμε καθε φορα

 

Γράψτο λίγο πιο αναλυτικά και το ανεβάζω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...