Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα

Έκανα αναβάθμιση σε 2,3,5 εδώ και λίγες μέρες . όλα καλά εκτός από τις επαφές όπου θέλει το +30 για αναγνώριση . υπάρχει κάτι που το επιδιορθώνει αυτό η πρέπει να βάλω σε όλες το +30

ευχαριστώ καλά Χριστούγεννα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξεκινα να βαζεις +30 σε ολα.

Κατα προτιμηση καντο με το HiSuite μεσω PC για να μη σου παρει πολλη ωρα.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Μήπως μπορεί κάποιος που αναβάθμισε σε 2.3.5 να μας γράψει τις διαφορές που είδε στις ρυθμίσεις με την 2.2.2 ?

Το λέω γιατί αγόρασα προχτές ένα SE NeoV που φοράει την 2.3.4 και δεν μου άρεσε και πολύ, πχ στις επαφές δεν έχει δυνατότητα δημιουργίας ομάδων και ούτε δυνατότητα ταξινόμησης κατά όνομα ή επίθετο. Δεν ξέρω αν είναι ιδιαιτερότητα της 2.3.4 ή κάποια περιέργεια της SE για αυτό σας ρωτάω.

 

Ευχαριστώ!

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κάνει με τα mods της Sony Ericsson και όχι του λειτουργικού αυτού καθεαυτού.

 

 

Ευχαριστώ! επιβεβαιώνετε η άποψή μου ότι η SE κάνει ότι θέλει χωρίς να υπολογίζει την λειτουργικότητα και φιλικότητα πρός τον χρήστη....

 

πρός το παρόν προτιμώ με τα 1.000 το X5 μου από το SE NeoV.

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Μήπως μπορεί κάποιος που αναβάθμισε σε 2.3.5 να μας γράψει τις διαφορές που είδε στις ρυθμίσεις με την 2.2.2 ?

Το λέω γιατί αγόρασα προχτές ένα SE NeoV που φοράει την 2.3.4 και δεν μου άρεσε και πολύ, πχ στις επαφές δεν έχει δυνατότητα δημιουργίας ομάδων και ούτε δυνατότητα ταξινόμησης κατά όνομα ή επίθετο. Δεν ξέρω αν είναι ιδιαιτερότητα της 2.3.4 ή κάποια περιέργεια της SE για αυτό σας ρωτάω.

 

Ευχαριστώ!

 

Να κοιταξεις τις προηγουμενες σελιδες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να κοιταξεις τις προηγουμενες σελιδες.

 

 

Μάλιστα... σε ευχαριστώ για την βοήθεια.... ρώτησα κάτι πολύ συγκεκριμένο που προφανώς δεν έχει απαντηθεί σε προηγούμενα ποστ, (ναι τα διάβασα όλα προτού σας ενοχλήσω) ο athanaso77 μου απάντησε πάνω στο θέμα.

Αν μου βρείς εσύ κάπου γραμμένη την απάντηση σε αυτό που ρώτησα ευχαρίστως να σου ζητήσω συγνώμη που σε ενόχλησα.

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

''Μήπως μπορεί κάποιος που αναβάθμισε σε 2.3.5 να μας γράψει τις διαφορές που είδε στις ρυθμίσεις με την 2.2.2 ? ''

 

Εχουν επισυμανθει πολλες φορες οι διαφορες τους. Για το συγκεκριμενο που ρωτας εχεις δικιο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος που αναβάθμισε σε 2.3.5 να μας γράψει τις διαφορές που είδε στις ρυθμίσεις με την 2.2.2 ?

 

λέει εδώ : http://goo.gl/ovPm4

 

Updated UI

WebM video playback capability

Improved copy/paste

Social networking features

Near Field Communication support

Native VoIP/SIP support

Video call support

NFC API improvements (peer to peer communication

Open Accessory API

Voice or video chat using Google Talk

Improved network performance for the Nexus S 4G

Fixed Bluetooth issues on the Samsung Galaxy S

Gmail app. improvements

 

επίσης ανέβηκε η υποστηριζόμενη ανάλυση σε 1366×768 WXGA.

 

Ανάλυση και βιντεοκλήση για εμένα οι σημαντικότερες διαφορές αλλά γενικά τρίχες κατσαρές.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

αγνοησε τις οδηγιες του pdf,

φτιαξε ενα φακελο με ονομα dload στην sd,

μετονομασε το αρχειο update.app του στεπ 2 σε update_g.app,

αφου το μετονομασεις το περνεις μαζι με το update.app του step1 kai το βαζεις στο φακελο dload sthn sd card.

μετα πας στο τηλεφωνο-> ρυθμισεις->αποθηκευτικος χωρος->(τερμα κατω πατας:αναβαθμιση λογισμικου) και περιμενεις μεχρι να κανει επανεκινιση.

 

αυτην την ρομ μπορουμε να την και στο προηγουμενο μοντελο το χ5 το απλο....?

Link to comment
Share on other sites

λέει εδώ : http://goo.gl/ovPm4

Ανάλυση και βιντεοκλήση για εμένα οι σημαντικότερες διαφορές αλλά γενικά τρίχες κατσαρές.

 

 

Μπράβο φίλε, αυτό ακριβώς έψαχνα! :up: Σε ευχαριστώ!

 

Απ΄ότι είδα, θα συμφωνήσω μαζί σου, δεν βλέπω φοβερές διαφορές. Καλά είμαι και με την 2.2.2 .

 

Γ.

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

αυτην την ρομ μπορουμε να την και στο προηγουμενο μοντελο το χ5 το απλο....?

 

από όσο θυμάμαι όχι!! Θα στο κάνει "τούβλο".

 

@frapedia είναι πολύ για να είναι από την 2.3.5 μόνο. Μάλλον ιδέα σου είναι ή έχει αρχίσει να δίνει η μπαταρία και απλά συνέπεσε με την άλλη ρομ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας παίδες!σήμερα πήρα και εγώ το κινητό.Μπορείτε να προτείνεται μια κάρτα μνήμης γιατί αυτή που έχει μέσα είναι πολύ μικρή?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους κ χρονια πολλα.

το προβλημα που αντιμετωπιζω με το κινητο μου ειναι ακριβως αυτo:

 

http://www.youtube.com/watch?v=2cBMpDLgX2E

 

δεν ξερω τι μπουρδες λενε αυτοι στα σχολια εγω εχω δει κ δουλεψει ideos x5, 2.3.7 στα 1,5 κ δεν το εκανε ουτε για πλακα.

επισης μου κανει τρομερη εντυπωση που κανενας δεν το παρατηρησε-ενοχλησε αυτο οταν αγορασε το κινητο.

αν γνωριζει καποιος πως μπορει να διορθωθει ας απαντησει,ειδικοτερα αν γινετε χωρις root.

επιμενω πως 2 διαφορετικα x5 pro εκαναν ακριβως το ιδιο πραγμα.

διαβασα πως αν ξεκλειδωσω τα fps sta 55-60 πολυ πιθανο να φτιαξει αλλα δεν βρηκα σαφεις οδηγειες για να το κανω αυτο.

το κινητο ειναι αναβαθμισμενο στην επισημη 2.3.5

Edited by valas_tolo
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας παίδες!σήμερα πήρα και εγώ το κινητό.Μπορείτε να προτείνεται μια κάρτα μνήμης γιατί αυτή που έχει μέσα είναι πολύ μικρή?

 

Καλημερα και Χρονια Πολλα.Οτι χωρητικοτητας καρτα microsd και να παρεις να ειναι class 6 και πανω.Εγω εχω μια 8gb class 6.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με το lag της οθονης λυνεται με ξεκλειδωμα των fps.

δοκιμασα κ τα links του ακαλος κ ενα προγραμμα που βρηκα αλλα δεν τα καταφερα.

το εχει κανει καποιος να μου πει πως ακριβως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα σε ολους. Μπορει καποιος να μου δωσει Λινκ για την επισημη 2.3 ;

Το θελει ενας φιλος.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για micro sd class 4 δεν προτεινεται δλδ ε?

γιατι κοιταγα αυτην http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=20865&cat=4

 

Από 4 και πάνω είσαι εντάξει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τα fps πως θα τα ξεκλειδωσω???

πρεπει να ειμαι rooted για να γινει?

ας βοηθησει καποιος μην πεταξω καμια μερα απο τη ζουρλια μου 200 euro στη θαλασσα....

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θέλει ρουταρισμα πρωτα, αλλα εγω θα σου προτεινω να κοιταξεις να περασεις καστομ ρομ που θα στα κανει ολα πακετα!

Αν δεν σε νοιάζει που δν λειτουργει το ραδιο περνα την cm7 του genokolar πως τον λενε

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θέλει ρουταρισμα πρωτα, αλλα εγω θα σου προτεινω να κοιταξεις να περασεις καστομ ρομ που θα στα κανει ολα πακετα!

Αν δεν σε νοιάζει που δν λειτουργει το ραδιο περνα την cm7 του genokolar πως τον λενε

παλευω μηπως δε χασω την εγγυηση.

αν και στην τελικη τα τσακαλια της hawaii επρεπε να ειχαν προσεξει πως οι εκδοσεις που ειναι στα 30 fps ειναι απαραδεκτες λειτουργικα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...