Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εγώ πίστευα ότι το update σε 2.3 θα γινόταν OTA, ή έστω μέσω pc, με μια λογική διαδικασία. Διάβασα όλες τις σελίδες, για το κινητό και απογοητευτηκα. Είδα για σελίδες στα κινεζικά και μια διαδικασία πιο πολύπλοκη κι από το να βάζεις custom rom. Όλα αυτά με απομακρύνουν από αυτή την επιλογή, δεδομένου ότι συσκευή με froyo δε μου "λέει" κάτι. Ίσως στραφώ σε zte skate.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα γινει και ΟΤΑ η αναβαθμιση απλα η WIND μας δουλευει οσο να'ναι. Κατι για τελη Δεκεμβρη ακουγεται τωρα απο ατομα που ρωτησαν. Επισης δεν συμφωνω πως ειναι πολυπλοκη η διαδικασια. Ενα φακελο φτιαχνεις, πετας 2 αρχεια μεσα και τελος.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Θα γινει και ΟΤΑ η αναβαθμιση απλα η WIND μας δουλευει οσο να'ναι. Κατι για τελη Δεκεμβρη ακουγεται τωρα απο ατομα που ρωτησαν. Επισης δεν συμφωνω πως ειναι πολυπλοκη η διαδικασια. Ενα φακελο φτιαχνεις, πετας 2 αρχεια μεσα και τελος.

Ναι.. Σ ευχαριστώ. ίσως να μου φάνηκε "βουνό", επειδή άλλο να διαβάζεις, άλλο να χεις τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

γιατι τρεφετε ελπιδες οτι η wind θα σας δωσει wind-rom?

αλλα εστω οτι δινει so what?

τι θα μας προσφερει;

το service λεει οτι δεν εχει προβλημα με την εγγυηση αρα ειμαστε καλυμενοι με την 2.3.5.

. ίσως να μου φάνηκε "βουνό".

ισα-ισα που εξεχει απο το επιπεδο της θαλασσας.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις σου ειχε βγει η κεραια?

Απο τοτε που μου επεσε κατω κλειδωνει και ξεκλειδωνει συνεχεια με τους δορυφορους.

Λες να εχει βγει και η δικοια μου?Τι εκανεσ το πηγες για service?Το εφτιαξες μονος σου?

 

Εμενα δεν μου ειχε πεσει κατω.. αλλα το ειχα παει στο service για καθαρισμο απο σκονη και μετα δεν δουλευε το gps.. ετυχε εκεινη την περιοδο να κανω και αλλαγη σε 2.3 και νομιζα οτι για αυτο εφταιγε η 2.3.. το πηγα αλλες δυο φορες στο service.. εμπαιναν χαρτες απο wifi εβρισκε σημα ..νομιζαν οτι δουλευε και μου ελεγαν δεν εχει προβλημα.. (στην arvato ειναι το service.. που ειναι υπευθυνη εταιρια και για sony ericsson και για πολλες συσκευες ακομα..) μεχρι που βρηκα ενα παλικαρι του εξηγησα να μην μπει απο wifi αλλα να το απενεργοποιήσει απο ρυθμισεις και να βρει σημα απο σκετο gps .. το εκανε καταλαβε οτι δεν δουλευει και εψαξε hardware και βρηκε οτι ειχε ξεκωλησει η κεραια (ενα καλωδιο ..ειναι..) και μου το εφτιαξε .. το αλλαξε τελειως.. και πλεον βλεπει πολλους δορυφορους μια χαρα.. μαλλον στον καθαρισμο δεν προσεξε ο τεχνικος και το τραβηξε.. με ρωτησε κι ολας αν μου ειχε πεσει.. παντως εκτος απο το οτι δεν με ακουσαν οι 2 τεχνικοι για το θεμα του σηματος γενικα ομως σαν εταιρια και ολοι οι αλλοι υπαλληλοι και ο τροπος που λειτουργει ειναι πολυ εξυπηρετικοι .. πολυ καλο service.. Μην το ψαχνεται παιδια.. λεμε για την σκονη η το wifi καλωδιο οτι βγηκε.. εδω το iphone 4 το πληρωνεις τοσα λεφτα και ηδη 2-3 συσκευες εχουν παρει φωτια την ωρα που φορτιζουν την νυχτα.. οπως εχω δει και σε αναζητηση google οτι σε παρα πολλες συσκευες πολυ πιο ακριβες και lg και iphone μπαινουν σκονες στην οθονη.. παραγωγη ειναι .. οτι κατσει.. εγγυηση να εχετε κι ολα γινονται..

Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

. παντως εκτος απο το οτι δεν με ακουσαν οι 2 τεχνικοι για το θεμα του σηματος γενικα ομως σαν εταιρια και ολοι οι αλλοι υπαλληλοι και ο τροπος που λειτουργει ειναι πολυ εξυπηρετικοι .. πολυ καλο service.. Μην το ψαχνεται παιδια.. ..

 

Το ειχες παει στο service μονος σου? Δεν το πηγες πρωτα απο καταστημα της Wind? Η arvato ξερω που ειναι αλλα δεν ξερω αν μπορω να παω μονος μου εκει για επισκευη. Νομιζα οτι θα επρεπε να μου δωσουν ενα χαρτι, κατι τελος παντων απο τη Wind πριν παω στο service (οι οποιοι στη Wind μου εχουν πει οτι δεν ξερουν που ακριβως γινεται η επισκευη των κινητων).

Το ρωταω αυτο γιατι σε μια συσκευη που πηρα ειχε καμμενο πιξελ και επρεπε να περιμενω 15 μερες για να το ελεγξουν να δουν αν οντως ειναι καμμενο και μετα να γινει αντικατασταση (ειχα DOA τοτε).

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις>Αποορητο>Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

 

Αν κάνουμε factory reset, χάνουμε τις όποιες εφαρμογές βάλαμε εμείς ή μόνο τις ρυθμίσεις που κάναμε; δηλ το fr είναι κάτι σαν format;

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνουμε factory reset, χάνουμε τις όποιες εφαρμογές βάλαμε εμείς ή μόνο τις ρυθμίσεις που κάναμε; δηλ το fr είναι κάτι σαν format;

 

Ακριβώς. Τα πάντα χάνονται.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω λιγο ξανα κατι που με απασχολει:

 

Παρατηρει κανεις καποιο lag στο κινητο, αμεσως μετα απο ξεκλειδωμα, για 5-10 δευτερολεπτα? Εμενα το κανει, μολις το ξεκλειδωνω ψιλοσερνεται(απο την αρχη το εκανε, οταν ακομα ηταν μανισιο χωρις καν εφαρμογες κλπ, δε φταιει δηλαδη το οτι ειναι φορτωμενο τωρα).Μετα απο λιγο, ολα πανε smooth. Απλα ειναι εκνευριστικο και δε ξερω γιατι το κανει.

 

Επισης, με την καμερα δεν ειχα ασχοληθει καθολου και ειπα σημερα να τραβηξω καμια φωτο και κανενα βιντεο. Μου φαινεται επιεικως αθλια η ποιοτητα. Στις φωτο τα χρωματα δε μου αρεσουν αλλα ειναι υποφερτες. Στο βιντεο ομως πολλα χαλια. Με φωτισμο δωματιου ΣΕΡΝΕΤΑΙ το βιντεο, ενω και ο ηχος ειναι "μπουκωμενος". Σκεφτομαι μηπως εχει θεμα με την καμερα το δικο μου...

Εχει κανεις κανενα sample να ανεβασει να συγκρινω?

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις κανενα sample να ανεβασει να συγκρινω?

ανεβασε ενα δικο σου στο mediafire να το παιξουμε σε pc

 

Παρατηρει κανεις καποιο lag στο κινητο, αμεσως μετα απο ξεκλειδωμα, για 5-10 δευτερολεπτα? Εμενα το κανει, μολις το ξεκλειδωνω ψιλοσερνεται(απο την αρχη το εκανε, οταν ακομα ηταν μανισιο χωρις καν εφαρμογες κλπ, δε φταιει δηλαδη το οτι ειναι φορτωμενο τωρα).Μετα απο λιγο, ολα πανε smooth. Απλα ειναι εκνευριστικο και δε ξερω γιατι το κανει.

 

δεν εχω,εαν ειχα θα το ειχα σπασει,δεν τα μπορω τα lag

edit:και χωρις

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Οριστε 2 δειγματα. Ξερω οι συνθηκες δεν ειναι οι καλυτερες, αλλα και παλι νομιζω πως θα επρεπε να ειναι πολυ καλυτερο το βιντεο.

Το ενα ειναι με φλας, το αλλο χωρις.

http://www.mediafire.com/?92zsbu0rk22x77f

 

http://www.mediafire.com/?knxkue61218j1dl

 

 

Σε λιγο θα ανεβασω και βιντεακι με το lag που λεω να καταλαβετε τι ακριβως εννοω.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, ειμαι και εγω καινουργιος στο χωρο των smartphones και του anroid και διαβαζω ολα αυτα που κανετε και μου φαινονται απιστευτα!!! Ξερει καποιος να μου πει που θα βρουμε κανενα κλειδι για το Sygic aura και αν ναι αν χρειαζεται κατι παραπανω απ το κωδικο? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξερει καποιος να μου πει που θα βρουμε κανενα κλειδι για το Sygic aura και αν ναι αν χρειαζεται κατι παραπανω απ το κωδικο? Ευχαριστω

 

Καθότι είσαι καινούργιος οφείλω να σε ενημερώσω ότι στο παρόν forum απαγορεύεται οποιουδήποτε είδους συζήτηση για παράνομο / "σπασμένο" λογισμικό. Αναφέρεται ρητά στους κανονισμούς τους οποίους αποδέχτηκες κατά την εγγραφή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Γνωριζετε αν η συσκευη εχει οριο στη χωρητικοτητα των καρτων που μπορει να δεχτει. Σκεφτομαι 16gb class 4 (μιας κ οι μεγαλυτερες ταχυτητες ανεβαζουν πολυ την τιμη, αλλωστε κυριως για podcasts, μουσικη την θελω). Η 2η ερωτηση ειναι οτι η καρτα μνημης θα ερθει να προστεθει πανω στα 2gb της "internal SD card"? Δηλ, θα παρω μια 16αρα κ θα μου λεει οτι εχω 18gb SD available? Στο setting>SD card&phone storage γινεται οντως ο διαχωρισμος αναμεσα SD card κ internal SD card, σε πολλες εφαρμογες ομως οχι.
Link to comment
Share on other sites

Οριστε 2 δειγματα.

 

χαλια εινα στα γρηγορα πλανα

να ενα δειγμα αλλα σε τις συνθηκες και με ποιο app??

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα! Γνωριζετε αν η συσκευη εχει οριο στη χωρητικοτητα των καρτων που μπορει να δεχτει. Σκεφτομαι 16gb class 4 (μιας κ οι μεγαλυτερες ταχυτητες ανεβαζουν πολυ την τιμη, αλλωστε κυριως για podcasts, μουσικη την θελω).

 

Διαβάζει απροβλημάτιστα την 16άρα.

 

Η 2η ερωτηση ειναι οτι η καρτα μνημης θα ερθει να προστεθει πανω στα 2gb της "internal SD card"? Δηλ, θα παρω μια 16αρα κ θα μου λεει οτι εχω 18gb SD available? Στο setting>SD card&phone storage γινεται οντως ο διαχωρισμος αναμεσα SD card κ internal SD card, σε πολλες εφαρμογες ομως οχι.

 

Όχι, θα τον βλέπεις σαν ξεχωριστό χώρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σε πολλες εφαρμογες ομως οχι.

ναι σε ολα αλλα το τελευταιο δεν το καταλαβα!

Link to comment
Share on other sites

Οριστε 2 δειγματα. Ξερω οι συνθηκες δεν ειναι οι καλυτερες, αλλα και παλι νομιζω πως θα επρεπε να ειναι πολυ καλυτερο το βιντεο.

Το ενα ειναι με φλας, το αλλο χωρις.

http://www.mediafire.com/?92zsbu0rk22x77f

 

http://www.mediafire.com/?knxkue61218j1dl

 

 

Σε λιγο θα ανεβασω και βιντεακι με το lag που λεω να καταλαβετε τι ακριβως εννοω.

 

Φιλαράκι κάνε αναβάθμιση ή δοκίμασε με μια άλλη εφαρμογή λήψης βίντεο γιατί κάνουν παρα πολύ σπασιμο τα βιντεάκια που ανέβασες. Κι εγώ την 1η μερα που το πηρα παρατηρησα σπασιματακι σε εσωτερικο χωρο αλλα καμια σχεση με τα δικα σου βιντεο, Σε εξωτερικό χώρο ήταν πολύ καλύτερα (παλι με λιγα σπασιματακια βεβαια).

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και με fxcamera και με lgcamera, τα ιδια χαλια εχει. Θα δοκιμασω και σε ιδανικες συνθηκες να δω μηπως φτιαχνει..

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

χαλια εινα στα γρηγορα πλανα

να ενα δειγμα αλλα σε τις συνθηκες και με ποιο app??

 

Οριστε και ενα με καλες συνθηκες. Βελτιωμενο πολυ, αν και βλεπω διαφορα παλι σε σχεση με αυτο που μου εδωσες. Επισης ο ηχος οπως ειπα φαινεται μπουκωμενος και μαλιστα για να ακουστει, πρεπει να ανεβασω την ενταση στα ηχεια σχεδον στη μεση. Για δες το και πες μου :)

 

http://www.mediafire.com/?siwzh4mwkisvtz3

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και ενα με καλες συνθηκες. Βελτιωμενο πολυ, αν και βλεπω διαφορα παλι σε σχεση με αυτο που μου εδωσες. Επισης ο ηχος οπως ειπα φαινεται μπουκωμενος και μαλιστα για να ακουστει, πρεπει να ανεβασω την ενταση στα ηχεια σχεδον στη μεση. Για δες το και πες μου :)

 

http://www.mediafire.com/?siwzh4mwkisvtz3

 

τελειο για κινητο:)

επειδη ειναι κατι που ΔΕΝ με ενδιαφερει και δεν το εχω ψαξει,ισως καποια ρυθμιση να θελει σε σκοτεινο χωρο,οπως στις φωτογραφιες που θελει λαμπα ....

και διορθωνεται καπως,ζητειται ειδικος περι video:p

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

kalhspera paidia

θα ηθελα να ρωτησω αν το πηρε καποιος στο χερι του να το δουλεψει για να μαθουμε αμα εβγαλε προβληματα οπως το προηγουμενο

ειμαι αναμεσα σε 3 HTC Explorer LG Optimus Hub E510 και Huawei U8800 IDEOS X5 Pro πια ειναι η γνωμη σας?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

Θα ήθελα την βοήθεια σας εαν και το λέω εκ των προταίρων (και ξέρω οτι ειμαι πολυ λαθος) δεν εχω διαβασει ολο το νημα σας..

Ενας φιλος μου εφυγε για το εξωτερικο και πριν φυγει, αγορασε αυτο το κινητο τηλεφωνο. Απο μαμα λοιπον φοραει εκδοση android 2.2.2 και οχι 2.3 όπως αναφερεται...

 

Του κολλαει απο οτι μου λεει αρκετα και που κ που κανει restart.Απο οτι καταλαβαινω ειναι θεμα ρομ.

Ο φίλος βεβαια δεν πολυ ξερει απο αυτα οποτε προσπαθω να βρουμε την λυση αυτη τη στιγμη που σας γραφω μεσω skype.

Υπαρχει απλος τροπος να περασει κατι official ευκολα ή να περιμενω να γυρισει Ελλαδα, να το πιασω στα χερια μου και να του "αλλαξω τα φωτα?? "

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

kalhspera paidia

θα ηθελα να ρωτησω αν το πηρε καποιος στο χερι του να το δουλεψει για να μαθουμε αμα εβγαλε προβληματα οπως το προηγουμενο

ειμαι αναμεσα σε 3 HTC Explorer LG Optimus Hub E510 και Huawei U8800 IDEOS X5 Pro πια ειναι η γνωμη σας?

Ευχαριστω

 

Αν ρίξεις μια ματιά σε προηγούμενες σελίδες θα διαβάσεις αρκετά σχόλια χρηστών.

Εφόσον βρίσκεσαι σε αναζήτηση νέας συσκευής, μπορείς να ανοίξεις θέμα στο παρακάτω forum:

Επιλογή κινητού

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

Θα ήθελα την βοήθεια σας εαν και το λέω εκ των προταίρων (και ξέρω οτι ειμαι πολυ λαθος) δεν εχω διαβασει ολο το νημα σας..

Ενας φιλος μου εφυγε για το εξωτερικο και πριν φυγει, αγορασε αυτο το κινητο τηλεφωνο. Απο μαμα λοιπον φοραει εκδοση android 2.2.2 και οχι 2.3 όπως αναφερεται...

 

Του κολλαει απο οτι μου λεει αρκετα και που κ που κανει restart.Απο οτι καταλαβαινω ειναι θεμα ρομ.

Ο φίλος βεβαια δεν πολυ ξερει απο αυτα οποτε προσπαθω να βρουμε την λυση αυτη τη στιγμη που σας γραφω μεσω skype.

Υπαρχει απλος τροπος να περασει κατι official ευκολα ή να περιμενω να γυρισει Ελλαδα, να το πιασω στα χερια μου και να του "αλλαξω τα φωτα?? "

περιεργο μου φαινεται να παρουσιαζει τετοια συμπτωματα καινουργια συσκευη!

μπορεις να μας γραψεις ακριβως(μενου>ρυθμισεις>σχετικα με το τηλεφωνο)τι σου γραφει,θελουμε ολα τα χαρακτηριστικα,και θα δουμε τι μπορουμε να κανουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...