Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με ποιο android market εισαι;

εαν εισαι με το τελευταιο εχουν αναφερθει πολλα προβληματα.

εμενα με 3g δεν εμπαινε με τιποτα,με wifi πολυ lag

με το τελευταιο (3.3.1 νομιζω). Αυτο που ειπες με εβαλε σε σκεψεις κ τελικα το θεμα λυθηκε (προς το παρον τουλαχιστον) με τον εξης τροπο. factory reset μετα εκλεισα κατι updater που βρηκα στο running apps, ανοιξα ασυρματο κ μπηκα στο "παλιο" market που ειχε το τηλεφωνο απο το κουτι του. Κατεβασε κανονικα εφαρμογες. Καπου στην πορεια ομως εκανε αναβαθμιση στο καινουριο android store, αλλα ευτυχως συνεχισε να δουλευει κανονικα (προς το παρων!)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με το τελευταιο (3.3.1 νομιζω). Αυτο που ειπες με εβαλε σε σκεψεις κ τελικα το θεμα λυθηκε (προς το παρον τουλαχιστον) με τον εξης τροπο. factory reset μετα εκλεισα κατι updater που βρηκα στο running apps, ανοιξα ασυρματο κ μπηκα στο "παλιο" market που ειχε το τηλεφωνο απο το κουτι του. Κατεβασε κανονικα εφαρμογες. Καπου στην πορεια ομως εκανε αναβαθμιση στο καινουριο android store, αλλα ευτυχως συνεχισε να δουλευει κανονικα (προς το παρων!)

καπως ετσι ηταν και στο δικο μου και σκεφτομαι να γυρισω στο παλιο μια και καλη.

τα εχουν κανει θαλασσα

Link to comment
Share on other sites

μια λυση που προτεινουν ειναι

1) Using Titanium Backup (Or another app that lets you do this) either Freeze (Paid app) or Backup, then delete Market Update (Free App)

2) Go to Settings, Applications, Manage Applications, and scroll down to market, and select

3) Uninstall updates from Market

Link to comment
Share on other sites

Απο το store δεν παιζει να το κατεβασω γιατι το store δεν μου κατεβαζει τιποτα. Πηγα στη σελιδα του developer, κατεβασα το apk κ το εστειλα στον εαυτο μου, αλλα δεν μου το εγκατεστησε γιατι δεν εχει root access.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζεται εγκατάσταση κάποιου antivirus ή firewall στο κινητό?

Αν είπα κάτι γελοίο γελάστε ελεύθερα

 

Χαχαχαχα..οχι δεν ειπες κατι γελοιο υπαρχουν αμα θες στο market antivirus.. αλλα γενικα στο linux δεν ειναι και τοσο αναγκη ακομα.. ετσι πιστευω..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εφταιγε το ρουτερ μου... ελεος...

 

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=555473&page=2

 

χα χα μόλις θα σε ρωτούσα γιατί είχα κ εγω το ιδιο πρόβλημα κ στο χ3 κ στο χ5 με αυτο το ρουτερ!

 

Απίστευτη λεπτομέρεια με τη DNS, που να το βρεις μονός!

 

Tapawhat

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζεται εγκατάσταση κάποιου antivirus ή firewall στο κινητό?

Αν είπα κάτι γελοίο γελάστε ελεύθερα

 

:lol::lol::lol::lol::X:wacko:;)

και δεν βαζεις!

κακο δεν του κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλως σας βρηκα. :) 1o μου post. Eδω και 7 μηνες εχω μετακομισει Κυπρο. Μπηκα στο skroutz.gr κ οι μονοι 3 που πουλανε το κινητο αυτο δε στελνουν εκτος Ελλαδας. Γνωρίζετε εσεις καποιο κατάστημα που πουλαει το συγκεκριμενο κινητο στην Ευρωπη? (κατα προτιμηση Αγγλια/Γερμανια), διοτι εχω φαει το ιντερνετ κ δεν το βρισκω να πωλειται πουθενα.

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω παραθέτω την ανάρτηση της HUAWEI στη σελίδα της στο facebook...

 

The Android 2.3 Gingerbread upgrade for the IDEOS X5 is now available for download on our website. Please note that this is a trial version and that you may experience some issues when using Wifi.

 

We also confirm that the better experienced version will be released on December 30th, 2011. Our sincere apologies for the delay. Please be advised that we are putting into place processes to ensure that these delays do not happen again.

 

Αν και νομίζω αναφέρεται στο απλά και όχι στο pro...

www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω παραθέτω την ανάρτηση της HUAWEI στη σελίδα της στο facebook...

 

The Android 2.3 Gingerbread upgrade for the IDEOS X5 is now available for download on our website. Please note that this is a trial version and that you may experience some issues when using Wifi.

 

We also confirm that the better experienced version will be released on December 30th, 2011. Our sincere apologies for the delay. Please be advised that we are putting into place processes to ensure that these delays do not happen again.

 

Αν και νομίζω αναφέρεται στο απλά και όχι στο pro...

 

και στο απλό χ5 να αναφέρεται σιγά σιγά θα βγαλουν και για το προ.

Οπότε η wind θα φωσει την 2.3 Gingerbread απ το 2012 και μετά...

Link to comment
Share on other sites

και στο απλό χ5 να αναφέρεται σιγά σιγά θα βγαλουν και για το προ.

Οπότε η wind θα φωσει την 2.3 Gingerbread απ το 2012 και μετά...

 

Οχι στην wind ηταν ξεκαθαροι.. δεν θα κανουν καμμια αναβαθμιση για huawei αλλα μονο για zte .. απο τη στιγμη λεει που η huawei εχει επισημο αντιπροσωπο ελλαδα να μιλησω με αυτους.. μου εδωσε το ονομα του και μου ειπε σιγουρα.. πριν λιγο καιρο.. τo gps τελικα δουλευει.. ηταν θεμα hardware ειχε βγει η κεραια.. και αφου δεν μου ειχε πεσει ποτε μαλλον κατα λαθος οταν μου το καθαρισαν την πρωτη φορα θα το τράβηξαν το καλωδιακη.. sorry για την γκρινια μου με την 2.3 δειχνει να δουλευει καλα.. απλα ηταν λιγο τραβηγμενο να μου φωναζουν "κινησεις πανικου και ... μη γινει χαμος.." στα καλα καθουμενα χωρις να εχω κανει κατι κακο και με καινουργιο κινητο να μη δουλευει.. παντως για να μην εχουμε προβληματα οποιος παει να κανει το update οπωσδήποτε πριν στην 2.2 factory reset και μετα update.. γιατι δεν σβηνει αρκετα αρχεια αλλιως και γενικα υπαρχουν θεματα..

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ,παρατηρησα κατι στο θεμα με τα μυνηματα.

οταν στελνω sms,παραδιδεται αλλα δεν μου χτυπαει ηχος οτι παραδοθηκε!

θα πρεπει να ειμαι καρφομενος στην οθονη για να δω αν παραδοθηκε!

etsi ειναι και σε σας,

υπενθυμιζω πως ειμαι με 2.3.5

αλλα και σε ενα φιλο με 2.2 το ιδιο του κανει.τι στο καλο?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ,παρατηρησα κατι στο θεμα με τα μυνηματα.

οταν στελνω sms,παραδιδεται αλλα δεν μου χτυπαει ηχος οτι παραδοθηκε!

θα πρεπει να ειμαι καρφομενος στην οθονη για να δω αν παραδοθηκε!

etsi ειναι και σε σας,

υπενθυμιζω πως ειμαι με 2.3.5

αλλα και σε ενα φιλο με 2.2 το ιδιο του κανει.τι στο καλο?

 

ναι φιλε ουτε εμενα κανει καποιον ηχο στην παραδοση(2.2 εχω)..αλλα διπλα απο το μυνημα που εχεισ στειλει στα δεξια σου βγαζει ενα σηματακι για το αν παραδοθηκε....αν θες το κοιτας απο εκει οποια στιγμη θες..

The Dust Of |The Times...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Οχι στην wind ηταν ξεκαθαροι.. δεν θα κανουν καμμια αναβαθμιση για huawei αλλα μονο για zte .. απο τη στιγμη λεει που η huawei εχει επισημο αντιπροσωπο ελλαδα να μιλησω με αυτους.. μου εδωσε το ονομα του και μου ειπε σιγουρα.. πριν λιγο καιρο.. θεματα..

 

Εγώ πάλι που μίλησα με wind αλλά και με την εκπροσωπώ της huawei εδώ στην Ελλάδα με διαβεβαίωσαν πως θα το βγάλει κανονικά η wind! Μάλιστα ο εκπροσωπως μου δηλωσε πως είναι έτοιμη η έκδοση αλλά καθυστερεί να δωθει το οκ απο την wind! Μάλλον μας κοροϊδεύουν ασταμάτητα!

www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι που μίλησα με wind αλλά και με την εκπροσωπώ της huawei εδώ στην Ελλάδα με διαβεβαίωσαν πως θα το βγάλει κανονικά η wind! Μάλιστα ο εκπροσωπως μου δηλωσε πως είναι έτοιμη η έκδοση αλλά καθυστερεί να δωθει το οκ απο την wind! Μάλλον μας κοροϊδεύουν ασταμάτητα!

 

Του το ειπα 3 φορες .. τον πιεσα τοτε .. οτι αλλος συναδελφος του μου ειχε πει οτι θα βγαλουν.. περιμενα μιλησε με τεχνικους και μου ειπε πως ..δεν.. και οτι να κρατησω το ονομα του.. δεν ξερω.. παντως ειμαι οκ πλεον με την 2.3.5 απο china.. αφου λυθηκε το θεμα με gps.. παει πιο γρηγορα απο πριν το κινητο.. και κανονικη μνημη εχω.. ειχαν γινει 1 μεγαλο λαθος και το ξαναλεω αν κανει καποιος update.. πρωτα factory reset σε 2.2 και μετα update σε 2.3..

Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι,

Μ έχουν τρελάνει στα τηλέφωνα, από wind, για επιδότηση. Δεδομένης της οικονομικής κατάστασης, καταλήγω στη συγκεκριμένη συσκευή.

Ήθελα μόνο να σας ρωτήσω, γιατί μπλέχτηκα διαβάζοντας.. Το κινητό με το που το αγοράζω φοράει 2.2 ή 2.3; Αν είναι με 2.2 έχει κυκλοφορήσει επίσημα update σε 2.3 ή πάμε σε λύση custom rom; Υπάρχουν custom roms αλήθεια;

Αυτό μόνο κι αν έχετε κάποια σημαντική παρατήρηση, εσείς που το δουλεύετε καιρό. Τί διάβασα παραπάνω; Έχετε προβλήματα με το gps;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι,

Μ έχουν τρελάνει στα τηλέφωνα, από wind, για επιδότηση. Δεδομένης της οικονομικής κατάστασης, καταλήγω στη συγκεκριμένη συσκευή.

Ήθελα μόνο να σας ρωτήσω, γιατί μπλέχτηκα διαβάζοντας.. Το κινητό με το που το αγοράζω φοράει 2.2 ή 2.3; Αν είναι με 2.2 έχει κυκλοφορήσει επίσημα update σε 2.3 ή πάμε σε λύση custom rom; Υπάρχουν custom roms αλήθεια;

Αυτό μόνο κι αν έχετε κάποια σημαντική παρατήρηση, εσείς που το δουλεύετε καιρό. Τί διάβασα παραπάνω; Έχετε προβλήματα με το gps;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Φοραει 2.2.. υπαρχει επισημη αναβαθμιση σε 2.3 που δουλευει κανονικα.. αρκει πριν κανεις update να κανεις factory reset..και δεν χανεις εγγυηση..με το gps εγω ειχα θεμα αλλα ειχε βγει η κεραια δεν εχει να κανει με το λειτουργικο.. οταν μου το εφτιαξαν βλεπει πολλους δορυφορους..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Νομίζω πως μου κάνει :-)

 

Παρτο το κινητο αφοβα και νομιζω θα μεινεις ικανοποιημενος!:D

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Φοραει 2.2.. υπαρχει επισημη αναβαθμιση σε 2.3 που δουλευει κανονικα.. αρκει πριν κανεις update να κανεις factory reset..και δεν χανεις εγγυηση..με το gps εγω ειχα θεμα αλλα ειχε βγει η κεραια δεν εχει να κανει με το λειτουργικο.. οταν μου το εφτιαξαν βλεπει πολλους δορυφορους..

 

Τι εννοεις σου ειχε βγει η κεραια?

Απο τοτε που μου επεσε κατω κλειδωνει και ξεκλειδωνει συνεχεια με τους δορυφορους.

Λες να εχει βγει και η δικοια μου?Τι εκανεσ το πηγες για service?Το εφτιαξες μονος σου?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...