Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω μαζι σου...

Επιστροφη του γιωργου σημαινει γνωση...

Δεν ειναι και τοσο κακο ρε γιωργαρε να συμορφοθεις και λιγο με τους κανονες...

Ξερεις ποσο σε αγαπαω και σε θελω εδω...

 

Κ γω πιστευω πως σε ολους μας εχει λειψει ακομα κ ο τροπος που γραφει κ αναλυει,στη τελικη οποιος δε θελει ας προσπερναει τα ποστ του

Η γνωση του βεβαιως κ χρειαζεται εδω

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δοκιμασε κανεις? Παρατηρησε κανεις οτι μετα απο αυτο το κινητο σταματαει να δουλευει? Κολαει σε μια λουπα μπαινωντας στο launcher? Στη κεντρικη οθονη τελος παντων? Εκανα wipe/data factory reset...wipe cache και δεν επανερχεται με τιποτα.. Εχω τρελαθει 3 η ωρα τη νυχτα! Και τα ευσημα τα ακουει φιλος που μου εδωσε το λινκ!

 

πες μας ακριβώς τι έκανες γιατί εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτές τις ρυθμίσεις. Τις έχω τροποποιήσει άπειρες φορές μέχρι να βρώ τις σωστές που δουλεύουν πάντα και σε καμία περίπτωση δεν είχα πρόβλημα. μπορω να ανεβάσω και το CWM αρχείο που τις κάνει μόνο του αλλά ήθελα να μπορείτε να δείτε τί γίνεται στις ρυθμίσεις μέσα ευκολα και να μπορει να κάνει το mod και κάποιος λιγότερο έμπειρος. Το πιο γρηγορο κλειδωμα θα το δειτε με sygic by the way επειτα ερχεται το copilot και μετα ndrive και igo. Απο εφαρμογες το turboGPS κουμπώνει πιο γρήγορα από το gpsstatus.

Link to comment
Share on other sites

πες μας ακριβώς τι έκανες γιατί εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτές τις ρυθμίσεις. Τις έχω τροποποιήσει άπειρες φορές μέχρι να βρώ τις σωστές που δουλεύουν πάντα και σε καμία περίπτωση δεν είχα πρόβλημα. μπορω να ανεβάσω και το CWM αρχείο που τις κάνει μόνο του αλλά ήθελα να μπορείτε να δείτε τί γίνεται στις ρυθμίσεις μέσα ευκολα και να μπορει να κάνει το mod και κάποιος λιγότερο έμπειρος. Το πιο γρηγορο κλειδωμα θα το δειτε με sygic by the way επειτα ερχεται το copilot και μετα ndrive και igo. Απο εφαρμογες το turboGPS κουμπώνει πιο γρήγορα από το gpsstatus.

 

Αν και διαφωνώ με τις ρυθμίσεις αυτές, σε καμία περίπτωση δε πρόκειται να δημιουργήσουν το πρόβλημα που προαναφέρθηκε.

Κάπου αλλού είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και διαφωνώ με τις ρυθμίσεις αυτές, σε καμία περίπτωση δε πρόκειται να δημιουργήσουν το πρόβλημα που προαναφέρθηκε.

Κάπου αλλού είναι το πρόβλημα.

αυτες οι ρυθμισεις δεν προκειται οντως να δημιουργησουν αυτο το προβλημα.εγω θεωρω οτι αυτες οι ρυθμισεις βελτιωνουν ελεχιστα την ταχυτητα κλειδωματος αν και ισως ειναι placebo.στρατο εβαλα την ρομ σου και ειναι καταπληκτικη.εχει την ιδια ταχυτητα με λεομαρ και ξεπερναει ολες τις υπολοιπες

Link to comment
Share on other sites

στρατο εβαλα την ρομ σου και ειναι καταπληκτικη.εχει την ιδια ταχυτητα με λεομαρ και ξεπερναει ολες τις υπολοιπες

 

ασε ασε τρωμε τα ρουχα μας με την ρομ του στρατου...:lol:

ολα ειναι τοσο τέλεια που δεν ξερουμε τι να πειραξουμε...:p

 

Ευχαριστώ παιδιά :)

Αν θέλετε να την "παλέψετε" κι άλλο υπάρχουν κάτι script στο xda που βελτιώνουν;;; τη διαχείριση μνήμης. :D

 

Κάποιος φίλος με ρώτησε για ένα mod που κυκλοφορεί, το οποίο λέει ότι βελτιώνει το scroll, κάνοντας disable την scrolling cache.

Για άλλα τηλέφωνα δε ξέρω, αλλά στο δικό μας τηλέφωνο που το δοκίμασα, φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά :)

Αν θέλετε να την "παλέψετε" κι άλλο υπάρχουν κάτι script στο xda που βελτιώνουν;;; τη διαχείριση μνήμης. :D

 

Κάποιος φίλος με ρώτησε για ένα mod που κυκλοφορεί, το οποίο λέει ότι βελτιώνει το scroll, κάνοντας disable την scrolling cache.

Για άλλα τηλέφωνα δε ξέρω, αλλά στο δικό μας τηλέφωνο που το δοκίμασα, φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα.

 

υπαρχει καποιο λινκ να τα δουμε λιγο?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο λινκ να τα δουμε λιγο?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=21249201#post21249201

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991276

 

Σαν το 2ο υπάρχουν και άλλα στο xda και βέβαια πρέπει να ξέρεις 5 πράγματα πριν προσπαθήσεις οτιδήποτε. :)

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=21249201#post21249201

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991276

 

Σαν το 2ο υπάρχουν και άλλα στο xda και βέβαια πρέπει να ξέρεις 5 πράγματα πριν προσπαθήσεις οτιδήποτε. :)

 

Σχετικα με το πρωτο link, ειμαι υπερευχαριστημενος με τις ρυθμισεις απ'το android 4 που μπορεις να περασεις σε ginger, το scrolling ειναι απλα τελειο παντου, δεν μπορω να φανταστω ποσο καλυτερο μπορει να γινει..

 

Σχετικα με το 2ο, για συσκευες οπως x10, Ace κτλ πρεπει οντως να κανει δουλεια.. Στο δικο μας κινητο δεν νομιζω πως ειναι απαραιτητο η πως θα παρατηρησουμε κατι.. αλλα οτι μου εβαλες τρελο μικροβιο βραδυατικα κ με κολλησες, ναι τα καταφερες!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους...εχω προβλημα με το kies και δεν μπορω να κανω αναβαθμιση μεσω αυτου γιατι μου λεει:(η συσκευη σας δεν υποστηριζει αναβαθμιση υλικολογισμικου μεσω kies....τι μπορω να κανω για να μην το βγαζει; και κατι αλλο στο sales code δεν μου βγαζει eur, ειναι τικαρισμενο το kor και εχει και τα:xeu xeo xef kor itv dbt cpw. Ποιο απο αυτα πρεπει να επιλεξω;Κατι τελευταιο σας γραφω version του λογισμικου που εχω και πειτε μου αν ειναι το γνησιο της samsung γιατι εχω ενα θεμα μ αυτο...

pda: i9100xxkl1

phone:i9100xxkl1

csc:i9100oxakl1

build info: tue dec 6 05Q34Q13 kst 2011

εκδοση android: 2.3.6

εκδοση kernel:2.6.35.7-i9100xxkl1-cl783870 se.info@sep-64#2

συγνωμη αν σας κουρασα... ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο στο sales code δεν μου βγαζει eur, ειναι τικαρισμενο το kor και εχει και τα:xeu xeo xef kor itv dbt cpw.

 

Πέρασα κι εγώ την παραπάνω rom (KL1) και όντως δεν υπάρχει EUR Sales Code παρ' όλο που έιναι Open Europe rom.

Φυσικά έχει ελληνικά στο menu κτλ. αλλά το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι οτι τα sms τα οποία είναι γραμμένα στα ελληνικά, τα λαμβάνουν οι παραλήπτες με ερωτηματικά "??????". Είτε τα γράφω με πεζά είτε με κεφαλαία γράμματα.

 

Κατα τ' άλλα φαίνεται αρκετά καλή rom στο 1ο 24ωρο που την έχω στο κινητό..

 

Έχουμε καμιά λύση για το παραπάνω πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το πρωτο link, ειμαι υπερευχαριστημενος με τις ρυθμισεις απ'το android 4 που μπορεις να περασεις σε ginger, το scrolling ειναι απλα τελειο παντου, δεν μπορω να φανταστω ποσο καλυτερο μπορει να γινει..

 

Σχετικα με το 2ο, για συσκευες οπως x10, Ace κτλ πρεπει οντως να κανει δουλεια.. Στο δικο μας κινητο δεν νομιζω πως ειναι απαραιτητο η πως θα παρατηρησουμε κατι.. αλλα οτι μου εβαλες τρελο μικροβιο βραδυατικα κ με κολλησες, ναι τα καταφερες!!

 

Ποιες ρυθμίσεις λες;

 

Γεια σε ολους...εχω προβλημα με το kies και δεν μπορω να κανω αναβαθμιση μεσω αυτου γιατι μου λεει:(η συσκευη σας δεν υποστηριζει αναβαθμιση υλικολογισμικου μεσω kies....τι μπορω να κανω για να μην το βγαζει; και κατι αλλο στο sales code δεν μου βγαζει eur, ειναι τικαρισμενο το kor και εχει και τα:xeu xeo xef kor itv dbt cpw. Ποιο απο αυτα πρεπει να επιλεξω;Κατι τελευταιο σας γραφω version του λογισμικου που εχω και πειτε μου αν ειναι το γνησιο της samsung γιατι εχω ενα θεμα μ αυτο...

pda: i9100xxkl1

phone:i9100xxkl1

csc:i9100oxakl1

build info: tue dec 6 05Q34Q13 kst 2011

εκδοση android: 2.3.6

εκδοση kernel:2.6.35.7-i9100xxkl1-cl783870 se.info@sep-64#2

συγνωμη αν σας κουρασα... ευχαριστω εκ των προτερων!!!

 

Πέρασα κι εγώ την παραπάνω rom (KL1) και όντως δεν υπάρχει EUR Sales Code παρ' όλο που έιναι Open Europe rom.

Φυσικά έχει ελληνικά στο menu κτλ. αλλά το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι οτι τα sms τα οποία είναι γραμμένα στα ελληνικά, τα λαμβάνουν οι παραλήπτες με ερωτηματικά "??????". Είτε τα γράφω με πεζά είτε με κεφαλαία γράμματα.

 

Κατα τ' άλλα φαίνεται αρκετά καλή rom στο 1ο 24ωρο που την έχω στο κινητό..

 

Έχουμε καμιά λύση για το παραπάνω πρόβλημα?

 

Η ΧΧKL1 είναι μια έκδοση για developers, η οποία έχει και αρκετά bugs.Μην ασχοληθείτε παραπάνω και αλλάξτε την.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

πες μας ακριβώς τι έκανες γιατί εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτές τις ρυθμίσεις. Τις έχω τροποποιήσει άπειρες φορές μέχρι να βρώ τις σωστές που δουλεύουν πάντα και σε καμία περίπτωση δεν είχα πρόβλημα. μπορω να ανεβάσω και το CWM αρχείο που τις κάνει μόνο του αλλά ήθελα να μπορείτε να δείτε τί γίνεται στις ρυθμίσεις μέσα ευκολα και να μπορει να κάνει το mod και κάποιος λιγότερο έμπειρος. Το πιο γρηγορο κλειδωμα θα το δειτε με sygic by the way επειτα ερχεται το copilot και μετα ndrive και igo. Απο εφαρμογες το turboGPS κουμπώνει πιο γρήγορα από το gpsstatus.

Εκανα αντιγραφη/επικοληση τις ρυθμισεις που εγραφες στο καθε αρχειο ακριβως.

Τιποτα παραπανω! :Ο Την προηγουμενη μερα εβαλα 2.3.6 official rom (criskelo nomizo leei) με siyah 2.6.6 kernel .Ολα κυλουσαν μια χαρα χωρις να υπαρχει καποιο προβλημα και απλα οταν ξαπλωσα εκανα την αλλαγη αυτη.Απο κει και μετα χαλασαν ολα. Συγχιστηκα αδικα γιατι και ο φιλος που το προτινε αυτο του δουλεψε μια χαρα. Αλλα τετοια ωρα τη νυχτα μου κατσε καπως! Και ο τσιγγουνης 32 γιγα στο κινητο επειδη δεν θελω να εχω αχρηστα πραγματα που δεν χρησιμοποιω συχνα πριν λιγες ωρες που εγινε αυτο ειχα σβησει το ρομ απο μεσα! Εκανα αμαν να το περασω ξανα για να ξαναφλασαρω!

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αντιγραφη/επικοληση τις ρυθμισεις που εγραφες στο καθε αρχειο ακριβως.

Τιποτα παραπανω! :Ο Την προηγουμενη μερα εβαλα 2.3.6 official rom (criskelo nomizo leei) με siyah 2.6.6 kernel .Ολα κυλουσαν μια χαρα χωρις να υπαρχει καποιο προβλημα και απλα οταν ξαπλωσα εκανα την αλλαγη αυτη.Απο κει και μετα χαλασαν ολα. Συγχιστηκα αδικα γιατι και ο φιλος που το προτινε αυτο του δουλεψε μια χαρα. Αλλα τετοια ωρα τη νυχτα μου κατσε καπως! Και ο τσιγγουνης 32 γιγα στο κινητο επειδη δεν θελω να εχω αχρηστα πραγματα που δεν χρησιμοποιω συχνα πριν λιγες ωρες που εγινε αυτο ειχα σβησει το ρομ απο μεσα! Εκανα αμαν να το περασω ξανα για να ξαναφλασαρω!

 

Και να τα σβήσεις εντελώς αυτά τα αρχεία από το τηλέφωνο σου, αυτό θα λειτουργήσει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ρυθμίσεις λες;

 

Εννοώ τα αρχεία " app_process " και " system_server " (system/bin/) που ειναι παρμενα απο Android 4.0. Εβλεπα πολλους να μιλανε για καλυτερο (πιο smooth) scrolling κ να τα συμπεριλαμβανουν στις roms τους κ οταν το ειχα δοκιμασει πιο παλια οντως ειχε καλυτερη αισθηση.

Link to comment
Share on other sites

I9100XXKPA_I9100OXAKPA_OXA (ICS)

PDA: I9100XXKPA

PHONE: I9100XXKPA

CSC: I9100OXAKPA

 

Build date: January 5 2012.

 

http://www.sammobile.com/forum/showthread.php?t=3066

 

Φυσικά δεν είναι Kies release αλλά από ότι διαβάζω αρκετά καλύτερη από την προηγούμενη.

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου τι μπορω να κανω για να μπορω να κανω αναβαθμιση μεσω kies....

 

Βάλε ενα επίσημο firmware.

Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3693550#post3693550

Link to comment
Share on other sites

ειχα αλλαξει λογισμικο κ ειχα βαλει ενα ανεπισημο κ μετα επιδη δεν εβρισκα το επισημο κ επιδη δεν ξερω και πολλα το πηγα σε μαγαζι και εδωσα 30 ευρω για να μου βαλουν την επισιμη αλλα δεν μπορω να κανω αναβαθμιση μεσω kies....δηλαδη δεν ειναι επισημη εκδοση αφου δεν μπορω να κανω αναβαθμιση μεσω kies??
Link to comment
Share on other sites

ειχα αλλαξει λογισμικο κ ειχα βαλει ενα ανεπισημο κ μετα επιδη δεν εβρισκα το επισημο κ επιδη δεν ξερω και πολλα το πηγα σε μαγαζι και εδωσα 30 ευρω για να μου βαλουν την επισιμη αλλα δεν μπορω να κανω αναβαθμιση μεσω kies....δηλαδη δεν ειναι επισημη εκδοση αφου δεν μπορω να κανω αναβαθμιση μεσω kies??

 

Κάτι περίεργο έχουν κάνει. Μερικά posts πιο πίσω θα βρείς αντίστοιχη περίπτωση και πως το έλυσε.

 

Επίσης εδώ: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=17441937&postcount=25

Link to comment
Share on other sites

ειχα αλλαξει λογισμικο κ ειχα βαλει ενα ανεπισημο κ μετα επιδη δεν εβρισκα το επισημο κ επιδη δεν ξερω και πολλα το πηγα σε μαγαζι και εδωσα 30 ευρω για να μου βαλουν την επισιμη αλλα δεν μπορω να κανω αναβαθμιση μεσω kies....δηλαδη δεν ειναι επισημη εκδοση αφου δεν μπορω να κανω αναβαθμιση μεσω kies??

 

Σου απαντησα ηδη και στο mail που μου εστειλες πως οχι, δεν ειναι επισημη (τουλαχιστον στην Ελλαδα).

Εχει εδω μεσα ενα τοπικ με τις τελευταιες επισημες στην Ελλαδα και τροπο για να τις περασεις μονος σου με csc eur ωστε να στο αναγνωριζει και το KIES. Αν κ δεν μπορω να καταλαβω τι αναβαθμιση θες να κανεις και σε ποια εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

I9100XXKPA_I9100OXAKPA_OXA (ICS)

PDA: I9100XXKPA

PHONE: I9100XXKPA

CSC: I9100OXAKPA

 

Build date: January 5 2012.

 

http://www.sammobile.com/forum/showthread.php?t=3066

 

Φυσικά δεν είναι Kies release αλλά από ότι διαβάζω αρκετά καλύτερη από την προηγούμενη.

 

Ο Μαροκινός wanam την έχει για φλασάρισμα από cwm .Την κατεβάζω να τη φλασάρω.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1292825

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ο Μαροκινός wanam την έχει για φλασάρισμα από cwm .Την κατεβάζω να τη φλασάρω.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1292825

 

Πες μας εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Πες μας εντυπωσεις!

 

Εγκαταστάθηκε.Πρώτη εντύπωση πως είναι πολύ smooth .Θα δώ τώρα ,τι δουλεύει από εφαρμογές

 

edit

 

Μεχρι στιγμης φαινεται να δουλευουν ολα καλα.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγκαταστάθηκε.Πρώτη εντύπωση πως είναι πολύ smooth .Θα δώ τώρα ,τι δουλεύει από εφαρμογές

 

edit

 

Μεχρι στιγμης φαινεται να δουλευουν ολα καλα.

 

αυτο τι ειναι ρε παιδια?

νεο update στο παγωτο?

:)

Link to comment
Share on other sites

αυτο τι ειναι ρε παιδια?

νεο update στο παγωτο?

:)

 

yeap.Και εγκατασταση απο cwm.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...