Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω οδηγό για να περάσω την τελευταία cyanogen για το SGSII;

 

Edit: Βρήκα τελικά τη λύση στο xda, και πέρασα την τελευταία cyanogenmod 10.1. Και μάλλον με αυτή θα μείνω. Θεωρώ αν και έχω δοκιμάσει μόνο την Omega samsung based, ότι είναι μάλλον η καλύτερη λύση για custom rom. Τονίζω ότι δεν με ενδιαφέρει το ραδιόφωνο.

Edited by gfilnet
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε συ τρέξε το κέρνελ script που ανέβασα και μετά βάλε τον κέρνελ που θες

 

Πηγα να το κατεβασω αλλα δεν μου πατιέται το download.πρεπει να εχω και εγω Dropbox?

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να το κατεβασω αλλα δεν μου πατιέται το download.πρεπει να εχω και εγω Dropbox?

 

Ακυρο.το κατεβασα τελικα με τον stock browser! !!ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα,

 

εχω αλλαξει αρκετες rom αλλα ως τωρα δεν με ενοιαζαν τα save απο τα παιχνιδια και ξαναπερναγα ολες τις εφαρμογες απο την αρχη.

Τωρα θελω να αλλαξω rom αλλα μετα να επαναφερω τα παιχνιδια οπως ηταν ακριβως..

 

Πως το κανουμε αυτο??

 

Εαν δεν εισαι root κατέβασε το carbon απτο play και εισαι οκ! Εμενα μου δουλεψε μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος το cf-root για XWLSD 4.1.2 thanks

 

Λέγοντας για cf-root ψάχνεις για τροποποιημένο kernel.. Για την 4.1.2 κάτι αντίστοιχο είναι ο Philz. Εάν τον θες, εδώ είσαι.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αφοτου περασα τον dorimanx και μετα οταν βγαινει το πληκτρολογιο για να γραψω σπυ δινει την δυνατότητα να το μετακινείς πανω κατω...πως μπορω να το βγαλω αυτο?

Υ.Γ ξαναπερασα τον philz και παραμενει εκει ακλόνητο!!!

Edited by als2008
Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας για cf-root ψάχνεις για τροποποιημένο kernel.. Για την 4.1.2 κάτι αντίστοιχο είναι ο Philz. Εάν τον θες, εδώ είσαι.. :happy:

 

Κάνει για rom που εχω δεν θα εχει πρόβλημα και το kies θα το βλεπει

Link to comment
Share on other sites

πριν περασω την 4.1.2 στο SG2 με το odin και με την βοηθεια του οδηγου θελω να ρωτησω τα εξης;

 

1. ποια εκδοση πρεπει να περασω απο αυτες (I9100XWLSD ή I9100XWLS8);;;

2. Ποια απο αυτες εχει την Ελληνικη γλωσσα;;;

3. Πρεπει να κανω backup;;; υπαρχει καποιος οδηγος στο forum;;;

Αν εχω κανει backup τα παντα με το kies αυτο ειναι αρκετο;;;

4. Το κινητο το πηρα απο vodafone αλλα οταν ξεκιναει δεν βγαζει το σημα της vodafone, ποτε προχωραω αφοβα;;;

5. Εχω το "τρελο" chip. πρεπει να προσεξω κατι;;;

 

μοντελο GT-I9100

android 4.0.3

εκδοση βασικου φασματος Ι9100XXLPS

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ;;;

Link to comment
Share on other sites

Κάνει για rom που εχω δεν θα εχει πρόβλημα και το kies θα το βλεπει

 

Εάν διαβάσεις στο link που σου έδωσα, θα δεις πως κάνει.. Αυτόν δίνει και η ομάδα της Omega στη ρομ της.. :happy:

 

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ;;;

 

1. Είναι τα ίδια πράγματα. Προτίμησε την LSD που είναι πιο πρόσφατη.

2. Από 4.0.x και πάνω όλες περιέχουν ελληνικά. Ακόμα και οι custom roms.

3. Backup κάνεις εάν εσύ θέλεις. Οδηγός υπάρχει εδώ. Μέσω του Kies θα μπορέσεις να σώσεις μόνο μηνύματα και επαφές αν δεν κάνω λάθος, τίποτα άλλο.

4. Δεν έχει να κάνει αυτό. Ξέχνα το απλά.. :lol:

5. Για το Insane Chip, έχουμε πει πως είναι επίφοβο μόνο εάν δοκιμάσεις factory reset από Recovery σε έκδοση 4.0.4. Στην Jelly Bean δεν υπάρχει θέμα τέτοιο. Παρόλα αυτά, μπορείς πολύ απλά να κάνεις το reset μέσα από το μενού του κινητού, ώστε να μην σε απασχολεί τίποτα. Ενημερωτικά, οποιοσδήποτε νέος kernel, είναι "safe" για εμάς με το insane chip. Οπότε εάν είσαι root με safe kernel, κάνεις άφοβα reset από Recovery.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα. Πάω για τσιπουράκια.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ;;;

στο ποστ 6114 εχει ειδη μια απαντηση,αλλα και ο φιλος giov87 σε απαντησε πιο αναλυτικα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εγώ κάτι; Μπορεί να μπει κάποιο custom kernel με τη stock rom του κινητού;

Αυτή την απορία την είχα κι εγώ. Επίσης μπορεί κάποιος να πει επιγραμματικά ποιά είναι η δουλεια του kernel σε σχέση με τη rom? ή να δώσει κανα link

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα φίλτατοι:

έχω Build: XWLSD

ROM την Ισπανική 4.1.2 (με το update που έκανα απο KIES)

 

και λέω να ρουτάρω περνώντας το αρχείο του Philz: PhilZ-cwm6-XWLSD-OXX-4.64-fixed.zip

Είναι συμβατό ή θα γίνει καμμιά χαζομάρα; Το OXX σημαίνει κάτι συγκεκριμένα;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα φίλτατοι:

έχω Build: XWLSD

ROM την Ισπανική 4.1.2 (με το update που έκανα απο KIES)

 

και λέω να ρουτάρω περνώντας το αρχείο του Philz: PhilZ-cwm6-XWLSD-OXX-4.64-fixed.zip

Είναι συμβατό ή θα γίνει καμμιά χαζομάρα; Το OXX σημαίνει κάτι συγκεκριμένα;

 

Αυτό χρειάζεσαι εφόσον είσαι σε LSD build. Εάν επιλέξεις το .zip αρχείο, τότε το περνάς από Recovery, ενώ το .tar μέσω Odin.. Απλά ενημερωτικά. Η ίδια δουλειά γίνεται.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό χρειάζεσαι εφόσον είσαι σε LSD build. Εάν επιλέξεις το .zip αρχείο, τότε το περνάς από Recovery, ενώ το .tar μέσω Odin.. Απλά ενημερωτικά. Η ίδια δουλειά γίνεται.. :happy:

 

Παίζει ρόλο ότι το CSC του Philz είναι OXX ενώ της Ισπανικής FOP? :confused:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο ότι το CSC του Philz είναι OXX ενώ της Ισπανικής FOP? :confused:

 

Δεν το επηρεάζει. Το πολύ πολύ το αλλάζεις μετά.. αν και δεν θα χρειαστεί.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πως αλλάζουμε χρώμα ή εικονίδια στη notification bar;

 

 

Αν εννοείς μέσα απο τις ρυθμίσεις του κινητού, όχι δεν αλλάζουν χρειάζεται mod, (υπάρχουν άφθονα στο xda) ;)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς μέσα απο τις ρυθμίσεις του κινητού, όχι δεν αλλάζουν χρειάζεται mod, (υπάρχουν άφθονα στο xda) ;)

 

το γνωριζω οτι μεσω των ρυθμισεων δε γινεται. αν θελεις δωσε μου κανενα λινκ να με κατατοπισεις.:)

Link to comment
Share on other sites

το γνωριζω οτι μεσω των ρυθμισεων δε γινεται. αν θελεις δωσε μου κανενα λινκ να με κατατοπισεις.:)

Αυτο εχω εγω για δες το http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2132796 πρωτα φλασαρεις το θεμα και μετα αν θες αλλαζεις και μπαταριες που εχει πιο κατω

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω οδηγό για να περάσω την τελευταία cyanogen για το SGSII;

 

Edit: Βρήκα τελικά τη λύση στο xda, και πέρασα την τελευταία cyanogenmod 10.1. Και μάλλον με αυτή θα μείνω. Θεωρώ αν και έχω δοκιμάσει μόνο την Omega samsung based, ότι είναι μάλλον η καλύτερη λύση για custom rom. Τονίζω ότι δεν με ενδιαφέρει το ραδιόφωνο.

 

καλησπερα

δωσε ενα λινκ να κατεβασω κ να την δοκιμασω

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

δωσε ενα λινκ να κατεβασω κ να την δοκιμασω

ευχαριστω

 

Κάνε κλικ στην υπογραφή μου.. Και ραδιόφωνο μπορείς να έχεις με χρήση του SpiritFM.. Ότι θελήσετε στείλτε μου παιδιά.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε κλικ στην υπογραφή μου.. Και ραδιόφωνο μπορείς να έχεις με χρήση του SpiritFM.. Ότι θελήσετε στείλτε μου παιδιά.. ;)

 

ευχαριστω φιλε μου

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...