Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα εκανα αλλαγη firmware μεσω odin αλλα ενω το logo της cosmote εφυγε οι εφαρμογες της ειναι ακομα στο κινητο, γνωριζει κανεις τι να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

επρεπε να ρωτησεις στο ¨τροποποιησεις" παντως αν εισαι ρουτ απλα σβησε τις εφρμογες με καποιο προγραμμα απο το play edit.. θυρα 4
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Επιτρεψ'τε μου να ξαναποσταρω ενα προβλημα που μου παρουσιαζεται καθε φορα που θελω να επανελθω απο custom σε stock κατασταση (δεν το ειχα ποσταρει εδω, αλλα επειδη δεν ειχα παρει απαντηση και ισως καπου χαθηκε απο τα αλλα posts, ειπα να κανω μια ακομη προσπαθεια εδω...)

 

Γενικα, χρησιμοποιω official roms (τον τελευταιο καιρο ειμαι ως επι το πλειστον με LSS Nordic)... Κατα καιρους ομως, κανω διαφορες δοκιμες με custom και καθε φορα μου συμβαινει το εξης:

 

Οταν εχω καποια AOSP/CM rom και θελησω να επαναφερω το nandroid backup της official, αυτο γινεται χωρις κανενα προβλημα...Reboot και ειμαι ετοιμος...

 

Οταν ομως εχω δοκιμασει καποια custom βασισμενη σε Samsung (π.χ. διαφορες versions Omega, Wanamlite, Neat) και θελησω να επαναφερω το backup της official, τοτε αρχιζει ο... Γολγοθας! :p

 

Τελειωνει το restore, κανω reboot, αρχιζει την βελτιστοποιηση 200+ εφαρμογων και με το που παει να "μπει" και να ζητησει pin, αρχιζει: Application installer διακοπηκε, Application installer διακοπηκε, Application installer διακοπηκε...

 

Συνηθως, φλασαρωντας μεσω Odin την rom που θελω ολα πανε καλα... Σημερα ομως με "ξετιναξε", αρχισε να μην μπορει να "ξεκλειδωσει" την sim, να κανει συνεχως bootloops και τελικα, μετα το φλασαρισμα με το Odin, ξαναεκανα restore το backup και τωρα ειμαι ΟΚ...

 

Επαναλαμβανω οτι αυτο ΔΕΝ γινεται με AOSP/CM!!! Δεν ειναι παραξενο αυτο?

 

Θεωρειτε οτι χρειαζεται κατι αλλο που δεν κανω?

 

Ευχαριστω πολυ!

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Που θα βρω αυτό το viper audio?

Ψάχνω στο μάρκετ κ δεν υπάρχει? Δεν είναι εφαρμογή?

γραψε στην αναζητηση viper fx,εμενα βγαζει κατι με κινεζικα αλλα πρεπει να ειναι αυτο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

προσφατα, ουτε ενα μηνα αγορα και εγω used ενα samsung galaxy S II.

Μετα απο 1-2 μερες που μιλουσα με κατι παιδια ολοι με παροτρυναν να κανω update το andoid. Ηταν το 2.3.1 καπως ετσι.

Εβαλα και εγω το kies πανω στον υπολογιστη. και με την βοηθεια του εκανα το update σε 4.1.2.

Δεν προσεξα την καταναλωση για να ειμαι ειλικρινης που ειχε τις πρωτες μερες αλλα μετα απο το update προσεξα οτι με καποιες εφαρμογες οπως wifi ρουφαει την μπαταρια. ειναι φυσιολογικο?

επισης προσεξα αμα εχω το wifi ζεστενετε κιολας λιγο. αυτο ειναι φυσιολογικο?

επισης προσεξα οτι αμα μιλαω η οθοονη κοντα στο αυτι μου ζεστενετε. δεν μου μοιαζει φυσιολογικο αυτο.ειναι ομως?

απο οσα ανακατεψα και διαβασα υπαρχουν διαφορες rom και version andoid που κυκλωφορουν. πως μπορω να ξερω ποια ειναι καλη στο δικο μου? ποια εχει το δικο μου? γενικα ειμαι καινουριος στα android και ανακατωνω συνεχεια.

Εβαλα πανω το Go Power Master και το εβαλα στο super save mode και ετσι μαζευω λιγη μπαταρια. αλλα με ανυσηχει που ζεστενετε ειδικα οταν μιλαω. που ρουφαει την μπαταρια αμα εχει ανοικτο wifi. κατι νομιζω δεν του καθετε καλα. και η μνημη του συνεχεια διεχνει οτι φτανει τα 600τοσο mb κατελειμενη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

προσφατα, ουτε ενα μηνα αγορα και εγω used ενα samsung galaxy S II.

Μετα απο 1-2 μερες που μιλουσα με κατι παιδια ολοι με παροτρυναν να κανω update το andoid. Ηταν το 2.3.1 καπως ετσι.

Εβαλα και εγω το kies πανω στον υπολογιστη. και με την βοηθεια του εκανα το update σε 4.1.2.

Δεν προσεξα την καταναλωση για να ειμαι ειλικρινης που ειχε τις πρωτες μερες αλλα μετα απο το update προσεξα οτι με καποιες εφαρμογες οπως wifi ρουφαει την μπαταρια. ειναι φυσιολογικο?

επισης προσεξα αμα εχω το wifi ζεστενετε κιολας λιγο. αυτο ειναι φυσιολογικο?

επισης προσεξα οτι αμα μιλαω η οθοονη κοντα στο αυτι μου ζεστενετε. δεν μου μοιαζει φυσιολογικο αυτο.ειναι ομως?

απο οσα ανακατεψα και διαβασα υπαρχουν διαφορες rom και version andoid που κυκλωφορουν. πως μπορω να ξερω ποια ειναι καλη στο δικο μου? ποια εχει το δικο μου? γενικα ειμαι καινουριος στα android και ανακατωνω συνεχεια.

Εβαλα πανω το Go Power Master και το εβαλα στο super save mode και ετσι μαζευω λιγη μπαταρια. αλλα με ανυσηχει που ζεστενετε ειδικα οταν μιλαω. που ρουφαει την μπαταρια αμα εχει ανοικτο wifi. κατι νομιζω δεν του καθετε καλα. και η μνημη του συνεχεια διεχνει οτι φτανει τα 600τοσο mb κατελειμενη.

 

Σε λάθος thread είσαι... εδώ μιλάμε για τροποποιήσεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

προσφατα, ουτε ενα μηνα αγορα και εγω used ενα samsung galaxy S II.

Μετα απο 1-2 μερες που μιλουσα με κατι παιδια ολοι με παροτρυναν να κανω update το andoid. Ηταν το 2.3.1 καπως ετσι.

Εβαλα και εγω το kies πανω στον υπολογιστη. και με την βοηθεια του εκανα το update σε 4.1.2.

Δεν προσεξα την καταναλωση για να ειμαι ειλικρινης που ειχε τις πρωτες μερες αλλα μετα απο το update προσεξα οτι με καποιες εφαρμογες οπως wifi ρουφαει την μπαταρια. ειναι φυσιολογικο?

επισης προσεξα αμα εχω το wifi ζεστενετε κιολας λιγο. αυτο ειναι φυσιολογικο?

επισης προσεξα οτι αμα μιλαω η οθοονη κοντα στο αυτι μου ζεστενετε. δεν μου μοιαζει φυσιολογικο αυτο.ειναι ομως?

απο οσα ανακατεψα και διαβασα υπαρχουν διαφορες rom και version andoid που κυκλωφορουν. πως μπορω να ξερω ποια ειναι καλη στο δικο μου? ποια εχει το δικο μου? γενικα ειμαι καινουριος στα android και ανακατωνω συνεχεια.

Εβαλα πανω το Go Power Master και το εβαλα στο super save mode και ετσι μαζευω λιγη μπαταρια. αλλα με ανυσηχει που ζεστενετε ειδικα οταν μιλαω. που ρουφαει την μπαταρια αμα εχει ανοικτο wifi. κατι νομιζω δεν του καθετε καλα. και η μνημη του συνεχεια διεχνει οτι φτανει τα 600τοσο mb κατελειμενη.

ολα αυτα που αναφερεις συμβαινουν στην 4.1.2,στους πιο πολλους .κανε μερικες ρυθμισεις μονος σου χωρις αλλα προγραμματα,οπως στο δικτυο βαλε μονο gsm,φωτεινοτητα στο μισο και αυτοματο,ξετικαρε τον αυτοματο συνχρονισμο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!

:!: Το nandroid backup είναι MUST!!!!!!!!!!! :!:

 

Αδερφέ, ένα nandroid (εγώ έχω 2-3) δεν είναι κόπος και μπορεί να σε σώσει απο δύσκολες καταστάσεις...

Εκτός απο μερικά mb δεν έχει επιλέον κόστος... :happy:

Τα Nandroid Backup είναι για τους φλώρους. Αν δε ζεις λίγο τη ζωή σου στα άκρα παίρνοντας τέτοια ρίσκα δε λέει! :lol: Πέραν της πλάκας τώρα, εγώ από πέρυσι τέτοια εποχή τα σταμάτησα αυτά. Και wipes και backups και όλα. Είμαι πολύ dirty γενικά. Τα nandroid backups τα σταμάτησα γιατί έχω 370+ εφαρμογές και κάνει κάπου 25 λεπτά το backup και άλλο τόσο και παραπάνω το restore αν χρειαστεί. Αν έχω για παράδειγμα την Slim Bean 7.2 και φλασάρω χύμα την 7.5 και παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα τότε κάνω wipe cache/dalvik cache/fix permissions και στην τελική φλασάρω από πάνω την 7.2 (η οποία δούλευε έτσι κι αλλιώς από πριν). Wipes δεν κάνω ποτέ γιατί ό,τι φλασάρω βλέπω στο log του CWM ότι wipάρει και αντικαθιστά τα απαραίτητα. Ακόμη κι όταν αλλάζω ROM δεν wipάρω κάτι. Μόνο όταν πήγα από official σε custom έκανα wipe data/factory reset και στο καπάκι restore από Titanium.

3 ωρες οθονη ποτε δεν ειχα.... ποια Slim Bean λετε να βαλω ? Μαχαιρο εσυ φιλε ποια εχεις ? νομιζω την εχεις καιρο ε?

Εχει καλυτερη μπαταρια λες ?

Από τότε που βγήκε η 6.9 την έχω και περνάω ό,τι καινούρια version βγαίνει κατευθείαν και στο καπάκι Dorimanx 9.33. Δοκίμασα και τον 9.35 αλλά είχα ένα reboot μέσα σε μια ώρα χρήσης και γύρισα πίσω. Πάντα πιάνω τουλάχιστον 4 ώρες screen on, δεν έχω προσέξει πόσο % χάνω όταν είμαι σε deep sleep (καθώς και το κινητό :p) αλλά τα χω όλα κλειστά χωρίς καμία ανοιχτή εφαρμογή όταν κοιμάμαι. Κι έχω κάνει άπειρες εφαρμογές που δε χρειάζομαι hibernate με το Greenify PRO. Προτείνω να το αγοράσετε το Pro. 2 ευρώ κάνει, δεν είναι τίποτα γι' αυτά που προσφέρει και μπορείτε να κάνετε hibernate κι όλες τις εφαρμογές συστήματος εκ των οποίων είναι πάρα πολλές αυτές που τρέχουν στο background. Από STweaks έχω ανοίξει απλά το BLN και το Slide2Wake.

Επαναλαμβανω οτι αυτο ΔΕΝ γινεται με AOSP/CM!!! Δεν ειναι παραξενο αυτο?

 

Θεωρειτε οτι χρειαζεται κατι αλλο που δεν κανω?

 

Ευχαριστω πολυ!

Κάνεις όλα τα wipe από recovery πριν ξεκινήσεις το restore; Δοκίμασε να περάσεις την latest CWM Touch του PhilZ πριν το restore και κάντο από κει το restore. Δεν μπορώ να σκεφτώ τι μπορεί να φταίει. Πάντως βρήκες εναλλακτική και πετυχαίνεις το αποτέλεσμα που θες. Καλό θα 'ταν να κατέληγες σε μια ROM και να παραμείνεις εκεί για να αποφεύγεις τα backup/restore/Odin/bootloops κλπ γιατί και μόνο που τα διάβασα όλα αυτά κουράστηκα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα που αναφερεις συμβαινουν στην 4.1.2,στους πιο πολλους .κανε μερικες ρυθμισεις μονος σου χωρις αλλα προγραμματα,οπως στο δικτυο βαλε μονο gsm,φωτεινοτητα στο μισο και αυτοματο,ξετικαρε τον αυτοματο συνχρονισμο.

 

καταρχας συγνωμη που εγραψα σε λαθος θεμα. αν μπορειτε να μου μεταφερετε το θεμα μου στο σωστο δεν θα με πειραζε. για να μην το ανοιγω 2 φορες.

 

δηλαδη δεν εχει σχεση αν το version 4.1.2 που εβαλα με την rom που εχω? ειναι απλα κοινο? μπορω να βαλω αλλο version χωρις αυτα τα προβληματα?

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις όλα τα wipe από recovery πριν ξεκινήσεις το restore; Δοκίμασε να περάσεις την latest CWM Touch του PhilZ πριν το restore και κάντο από κει το restore. Δεν μπορώ να σκεφτώ τι μπορεί να φταίει. Πάντως βρήκες εναλλακτική και πετυχαίνεις το αποτέλεσμα που θες. Καλό θα 'ταν να κατέληγες σε μια ROM και να παραμείνεις εκεί για να αποφεύγεις τα backup/restore/Odin/bootloops κλπ γιατί και μόνο που τα διάβασα όλα αυτά κουράστηκα.

 

Οχι, wipes δεν εκανα, θεωρησα (και θεωρω) οτι το nandroid backup επαναφερει την συσκευη στην κατασταση που βρισκοταν οταν παρθηκε το backup... (σωστα?)

Αυτο που λες με την latest CWM Touch του PhilZ πριν το restore ειναι καλη ιδεα, αλλα και παλι σκεφτηκα οπως προανεφερα...

Βασικα, οπως εγραψα και στο προηγουμενο post, ειμαι fan των official, αλλα που και που θελω να δοκιμαζω διαφορα "πραγματακια"... Και σημερα ξενερωσα αρκετα, θα αργησω να ξαναφλασαρω!!!! :lol::lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Menu, system settings, developer options, ADVANCED REBOOT

 

Φιλε δεν ξερω γιατι αλλα δεν την βρισκω αυτην την επιλογη!στα ελληνικα μενου- ρυθμισεις συστηματος - και μετα εχω αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Οχι, wipes δεν εκανα, θεωρησα (και θεωρω) οτι το nandroid backup επαναφερει την συσκευη στην κατασταση που βρισκοταν οταν παρθηκε το backup... (σωστα?)

Αυτο που λες με την latest CWM Touch του PhilZ πριν το restore ειναι καλη ιδεα, αλλα και παλι σκεφτηκα οπως προανεφερα...

Βασικα, οπως εγραψα και στο προηγουμενο post, ειμαι fan των official, αλλα που και που θελω να δοκιμαζω διαφορα "πραγματακια"... Και σημερα ξενερωσα αρκετα, θα αργησω να ξαναφλασαρω!!!! :lol::lol::lol::lol:

 

Το cwm κάνει restore όλο το / εκτός από /sdcard & /extSdCard από το backup. Δε νομίζω να κάνει κανένα wipe. Ότι διαφορετικό έχει η προηγούμενη rom και δε γίνεται overwritten από αρχείο στο nandroid παραμένει. Πως να μην έχεις πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ξερω γιατι αλλα δεν την βρισκω αυτην την επιλογη!στα ελληνικα μενου- ρυθμισεις συστηματος - και μετα εχω αυτα...

 

Πιο κάτω είναι (η 4η απο το τέλος)

 

Το cwm κάνει restore όλο το / εκτός από /sdcard & /extSdCard από το backup. Δε νομίζω να κάνει κανένα wipe. Ότι διαφορετικό έχει η προηγούμενη rom και δε γίνεται overwritten από αρχείο στο nandroid παραμένει. Πως να μην έχεις πρόβλημα;

 

Γιαυτό το καλό το παληκάρι πάντα φλασάρει το gs2romwipe πριν απο το φλασάρισμα! :p

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό το καλό το παληκάρι πάντα φλασάρει το gs2romwipe πριν απο το φλασάρισμα! :p

 

Αλλιώς θα το χαρακτήριζα το συγκεκριμένο παλικάρι...

Υπάρχουν ήδη πολλά bugs, δε χρειάζεται ένα ακόμα script να προσθέσει τα δικά του. Οι επιλογές υπάρχουν στο CWM. Τα partition είναι συγκεκριμένα. Δεν είναι σκόνη τα αρχεία του λειτουργικού να μπουν στις χαραμάδες. Φτάνει πια με κάθε μπούρδα που βγάζει ο κάθε πικραμένος που δεν έχει άλλη δουλειά να κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Το cwm κάνει restore όλο το / εκτός από /sdcard & /extSdCard από το backup. Δε νομίζω να κάνει κανένα wipe. Ότι διαφορετικό έχει η προηγούμενη rom και δε γίνεται overwritten από αρχείο στο nandroid παραμένει. Πως να μην έχεις πρόβλημα;

 

Αυτο που λες δεν το ηξερα... Πιστευα οτι τα παντα "πατιουνται"... Αλλα και παλι, γιατι μου συμβαινει μονο σε stock based roms κι οχι σε AOSP? :confused:

 

Γιαυτό το καλό το παληκάρι πάντα φλασάρει το gs2romwipe πριν απο το φλασάρισμα! :p

 

Απο το ονομα του καταλαβαινω τι κανει (δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε, ουτε καν το ηξερα). "Πειραζει" ομως καθολου αποθ. χωρους internal/external?

 

Αλλιώς θα το χαρακτήριζα το συγκεκριμένο παλικάρι...

Υπάρχουν ήδη πολλά bugs, δε χρειάζεται ένα ακόμα script να προσθέσει τα δικά του. Οι επιλογές υπάρχουν στο CWM. Τα partition είναι συγκεκριμένα. Δεν είναι σκόνη τα αρχεία του λειτουργικού να μπουν στις χαραμάδες. Φτάνει πια με κάθε μπούρδα που βγάζει ο κάθε πικραμένος που δεν έχει άλλη δουλειά να κάνει...

 

Οποτε τι προτεινεις?

 

Υπαρχει καποιο αλλο wipe που θα με βοηθησει απο το CWM εκτος απο τα γνωστα? (cache, dalvik cache & βεβαια factory reset)

Τωρα που το σκεφτομαι, στο CWM, καπου στην επιλογη Wipedata/Factory reset υπαρχει μια επιλογη που λεει κατι για clean install, δεν θυμαμαι ακριβως... Τι ακριβως "καθαριζει" αυτη? (καταλαβαινεις τι φοβαμαι, αυτο που αναφερω πιο πανω για τους αποθ. χωρους...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία nighlty από CM και το κινητό μετά την επανεκκίνηση κόλλησε στο samsung logo. Τελικά αφού φλάσαρα μια παλιότερη nighlty + κερνελ dori έφτιαξε... (μόνο με την nightly δεν έφτιαξε). Τι μπορεί να φταίει ή να έκανα λάθος?

Είχα cm10.1 nightly + dori 9.14

Resurrection Remix Rom 5.5.8

(Προηγούμενο σετάρισμα: Neatrom v6.4 XXMS3- Apolo 4.15b Regular - Μόντεμ: xxms4)

Link to comment
Share on other sites

Πιο κάτω είναι (η 4η απο το τέλος

 

Εμενα εχει αυτην για τεταρτη απο το τελος...

 

Φίλε άνοιξε την εφαρμογή dev tools και πατα στην 1η επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε άνοιξε την εφαρμογή dev tools και πατα στην 1η επιλογή.

 

Φιλε μου εγω τον μονο τροπο που βρηκα ειναι με το cmw control που εχει μια επιλογη για recovery boot!εγω θα ηθελα να μπορω να το επιλεγω οταν παταω το power και μετα επανεκκίνηση να με ρωταει...fast boot...recovery...normal!

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε μου εγω τον μονο τροπο που βρηκα ειναι με το cmw control που εχει μια επιλογη για recovery boot!εγω θα ηθελα να μπορω να το επιλεγω οταν παταω το power και μετα επανεκκίνηση να με ρωταει...fast boot...recovery...normal!

 

Και εγώ για αυτό σου λέω. Το Dev tools το έχει η ρομ σωστά? άνοιξε το, η 1η επιλογή γράφει

"Επιλογές για προγραμματιστές"

Εκεί στο Advanced reboot βάλτο Show always

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες δεν το ηξερα... Πιστευα οτι τα παντα "πατιουνται"... Αλλα και παλι, γιατι μου συμβαινει μονο σε stock based roms κι οχι σε AOSP? :confused:

Το εντοπίζεις όταν πας από stock σε aosp γιατί η στοκ έχει πολύ περισσότερα απ' ότι κάθε άλλη custom. Οι υπόλοιπες το πολύ πολύ να έχουν καμιά εφαρμογή με τα data της που μένουν και απλά αφήνουν μερικά αχρησιμοποίητα αρχεία, που δεν επηρεάζουν τίποτα.

 

Απο το ονομα του καταλαβαινω τι κανει (δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε, ουτε καν το ηξερα). "Πειραζει" ομως καθολου αποθ. χωρους internal/external?

Κανένα τέτοιο script δεν έχει σκοπό να διαγράψει όλo τον αποθηκευτικό χώρο. Δεν έχει νόημα εξάλου. Το πολύ πολύ να καθαρίζει και τα data συγκεκριμένων εφαρμογών (τις αναφέρει στο OP).

 

Οποτε τι προτεινεις?

 

Υπαρχει καποιο αλλο wipe που θα με βοηθησει απο το CWM εκτος απο τα γνωστα? (cache, dalvik cache & βεβαια factory reset)

Τωρα που το σκεφτομαι, στο CWM, καπου στην επιλογη Wipedata/Factory reset υπαρχει μια επιλογη που λεει κατι για clean install, δεν θυμαμαι ακριβως... Τι ακριβως "καθαριζει" αυτη? (καταλαβαινεις τι φοβαμαι, αυτο που αναφερω πιο πανω για τους αποθ. χωρους...)

Από το storage στο cwm μια χαρά επιλογές για format /system, /cache, /data κλπ.. Για πιο γρήγορα factory reset/wipe cache & dalvik cache και format /system. Κάθε άλλο partition είναι συγκεκριμένα αρχεία. Αν χρειαστεί θα γίνουν overwritten.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...