Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειαζεται να γραφει με κεφαλαια. Γραφεις οπως θελεις, ομως στο αλλον θα πανε κεφαλαια. Μιλαω παντα για gsm κωδικοποιηση.

 

Edit: εχω πολυ καιρο να χρησιμοποιησω την στοκ εφαρμογη, μαλλον δεν μπορεις να γραψεις με μικρα 160 χαρ. Προσωπικα χρησιμοποιω το handsent sms οποτε γραφω με μικρα 160 χαρ, αλλα οπως ειπαμε αυτος που λαμβανει το μηνυμα διαβαζει κεφαλαια.

 

Στο θεμα των μηνυματων παντως, εχω την εντυπωση γενικοτερα πως παιζει ρολο και το κινητο/συσκευη του παραληπτη.

Δηλαδη με την stock εφαρμογη σε gsm κωδικοποιηση, αν θελεις να στειλεις μηνυματα σε διαφορα ατομα, σε αλλους θα πανε κανονικα και σε αλλους θα πανε με συμβολα (ερωτηματικα κυριως) αφου σε εχει προειδοποιησει φυσικα οτι το μηνυμα πιθανον να ειναι αλλοιωμενο.

Πιστευω δηλαδη πως καποιες συσκευες παραληπτων για καποιο λογο, δεν μπορουνα να παραλαβουν τα μηνυματα με την συγκεκριμενη κωδικοποιηση και αναγκαστικα, η θα την αλλαξεις σε αυτοματη και θα στειλεις ενα μηνυμα σε δυο η τρια μερη, η θα βαλεις καποια αλλη εφαρμογη τυπου go sms pro!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σημερα λεω να κατσω να περασω την ισπανικη 4.1.2.Εψαξα λιγο για rout στην εκδοση αυτη αλλα δεν βρηκα πολλα.Την εχει κανει κανεις root με επιτυχια?Επισης ειδα εδω οτι υπαρχει στο xda κατι που το κανεις Install και φευγει το τριγωνακι μηπως μπορει να μου το δωσει καποιος?Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

 

Έκανα ότι έλεγαν οι οδηγίες αλλά δεν μου φορτώνει...Μήπως πρέπει να κάνω κανένα άλλο κόλπο όπως rw permission?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σημερα λεω να κατσω να περασω την ισπανικη 4.1.2.Εψαξα λιγο για rout στην εκδοση αυτη αλλα δεν βρηκα πολλα.Την εχει κανει κανεις root με επιτυχια?Επισης ειδα εδω οτι υπαρχει στο xda κατι που το κανεις Install και φευγει το τριγωνακι μηπως μπορει να μου το δωσει καποιος?Ευχαριστω :)

για ροοτ στο xda εχει καποιον κερνελ syiah νομιζω αν το γραφω καλα,για το τριγωνο βαλε το triagle away επι πληρωμη στο play store, δωρεαν στο xda

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

φιλοι καλυσπερα να σας ρωτησω κατι που πιθανον να εχεται ξανα ασχοληθει

στα μυνηματα γιατι χρεωνει πολλους χαρακτηρες οταν γραφω με μικρα ελληνικα;;,,,αν αλλαξω σε gsm αλφαβητο τοτε μετραει κανονικα και γραφει μονο μεγαλα,,,δυστηχως εχω μαθει απο τα παλαιωτερα κινητα μου να γραφω μικρα αλλα να μην χρεωνομαι με ρυθμους παρανοιας!!μηπως υπαρχει καποια λυση;;;δουλευω το πληκτολογιο τυπου 3/4 γιατι αυτο με βολευει,,,

σας ευχαριστω κ περιμενω απαντηση σας;)

Kι εμένα με μικρά με βόλευε αλλά χρεώνονταν τα μηνύματα αβέρτα...Πήγαινε στις ρυθμίσεις, και εκεί που λέει "εισαγωγή λειτουργίας" βάλε αλφάβητο gsm, και θα γράφεις μόνιμα με κεφαλαία αλλά 160 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ότι έλεγαν οι οδηγίες αλλά δεν μου φορτώνει...Μήπως πρέπει να κάνω κανένα άλλο κόλπο όπως rw permission?

 

ε ναι ρε συ

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω, εχει βγει κανενας kernel για ισπανικη 4.1.2 που να εχει και τιποτα εξτρας εκτος απο ρουτ? το bln κυριως με ενδιαφερει!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω, εχει βγει κανενας kernel για ισπανικη 4.1.2 που να εχει και τιποτα εξτρας εκτος απο ρουτ? το bln κυριως με ενδιαφερει!

 

Εγω χρησιμοποιοω τον siyah v6.0 beta 4, ο οποιος σου δινει τα STweaks και απο εκει μεσα θα βρεις και το bln.

Αν και δεν τα εχω δοκιμασει ποτε.

Η διαφορα με μενα ειναι πως εχω Omega v19.2 που βασιζεται στην Ισπανικη 4.1.2, οποτε δεν ξερω αν θα παιζει καλα

αυτος ο kernel και με σενα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο mod για τα touch wiz apps της samsung σε 180-200 dpi; Όσο και να προσπαθώ γιατί να χρησιμοποιήσω samsung based ROMs μου είναι αδύνατο να χρησιμοποιήσω κάτι που είτε για τυφλό με περνάει, είτε ότι έχω χέρια κύκλωπα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω, εχει βγει κανενας kernel για ισπανικη 4.1.2 που να εχει και τιποτα εξτρας εκτος απο ρουτ? το bln κυριως με ενδιαφερει!

 

Έχει κανονικά Bln... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1617219

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

μιας και το έχω χάσει το διάβασμα στις τόσες πολλές σελίδες θέλω να ρωτήσω κάτι.

 

Αν φορτώσουμε το προσωρινό CWM recovery, πάρουμε ενα nandroid backup και κάνουμε όλα τα wipes (δεν έχω insane chip) μπορούμε να κάνουμε εγκατάσταση μιας custom rom (θέλω να δοκιμάσω την MIUI) ???

 

φυσικά με την ίδια διαδικασία μπορούμε να επαναφέρουμε το nandroid backup??

θα γράψει ο μετρητής έτσι ? (αν και έχω jig βέβαια δεν με ενοχλεί)

 

Ευχαριστώ και συγνώμη εαν υπάρχει κάπου απαντημένο κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

μιας και το έχω χάσει το διάβασμα στις τόσες πολλές σελίδες θέλω να ρωτήσω κάτι.

 

Αν φορτώσουμε το προσωρινό CWM recovery, πάρουμε ενα nandroid backup και κάνουμε όλα τα wipes (δεν έχω insane chip) μπορούμε να κάνουμε εγκατάσταση μιας custom rom (θέλω να δοκιμάσω την MIUI) ???

 

φυσικά με την ίδια διαδικασία μπορούμε να επαναφέρουμε το nandroid backup??

θα γράψει ο μετρητής έτσι ? (αν και έχω jig βέβαια δεν με ενοχλεί)

 

Ευχαριστώ και συγνώμη εαν υπάρχει κάπου απαντημένο κάτι τέτοιο.

 

Nαι αλλά γιατί δε το βάζεις μόνιμο;

Μόνιμο δε σημαίνει ότι κατσικώνεται.

Όποτε του φλασάρεις μία επίσημη, θα φύγει.

Δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρείσαι κάθε λίγο, βάζοντας το και μηδενίζοντας κιόλας, μιας και κάθε φορά που το βάζεις θα γράφει :)

Link to comment
Share on other sites

Στράτο ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Στο γιατί να μην βάλω μόνιμο cwm έχεις ένα δίκιο. απλά έλεγα να μην ξεσκ....σω το 3ων μηνών s2 μου αμέσως τόσο πολύ !!! αχαχαχ !!

 

να φανταστώ πως με την γνωστή εντολή απο adb μπορούμε να κάνουμε install το recovery-clockwork-touch-5.8.1.5-galaxys2 ???

Link to comment
Share on other sites

Στράτο ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Στο γιατί να μην βάλω μόνιμο cwm έχεις ένα δίκιο. απλά έλεγα να μην ξεσκ....σω το 3ων μηνών s2 μου αμέσως τόσο πολύ !!! αχαχαχ !!

 

να φανταστώ πως με την γνωστή εντολή απο adb μπορούμε να κάνουμε install το recovery-clockwork-touch-5.8.1.5-galaxys2 ???

 

Αυτό που έχεις είναι για προσωρινό.

Για μόνιμο θα πρέπει να περάσεις κερνελ που να το έχει μέσα.

Στο S2 είναι το recovery είναι μέσα στο zimage.

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά γιατί δε το βάζεις μόνιμο;

Μόνιμο δε σημαίνει ότι κατσικώνεται.

Όποτε του φλασάρεις μία επίσημη, θα φύγει.

Δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρείσαι κάθε λίγο, βάζοντας το και μηδενίζοντας κιόλας, μιας και κάθε φορά που το βάζεις θα γράφει :)

 

με το προσωρινό cwm πηγαίνοντας να κάνω install το zip απο external sd μου βγάζει error 7.

οπότε πιθανολογώ πως απο προσωρινό recovery δεν μπορείς να κάνεις install σε zip.

 

μήπως πρέπει να το κάνω install το zip απο το δικό του recovery ?

Link to comment
Share on other sites

με το προσωρινό cwm πηγαίνοντας να κάνω install το zip απο external sd μου βγάζει error 7.

οπότε πιθανολογώ πως απο προσωρινό recovery δεν μπορείς να κάνεις install σε zip.

 

μήπως πρέπει να το κάνω install το zip απο το δικό του recovery ?

 

Βρες τον κερνελ σου εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1877270

και δε θα το μετανοιώσεις :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα touch wiz apps για χαμηλότερα dpi που είχα ζητήσει πιο πάνω, φαίνεται πως υπάρχουν εδώ.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω στο system την διαδρομη για να αλλαξω τα εικονιδια των εφαρμογων?που στο διαολο ειναι εχω σκασει να ψαχνω να πουμε....
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω στο system την διαδρομη για να αλλαξω τα εικονιδια των εφαρμογων?που στο διαολο ειναι εχω σκασει να ψαχνω να πουμε....

Τα εικονίδια των εφαρμογών βρίσκονται μέσα στο .apk της εφαρμογής. Απο εκεί και πέρα εξαρτάται από το θέμα του launcher το αν θα αντικαθίστανται ή θα προβάλονται τα stock...

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που ενοχλώ και πάλι .. αλλά έχω ξανά μια απορία.

 

Υπάρχει περίπτωση η κάθε custom ρομ να περνάει και δικό της recovery ?? το recovery παει πακέτο με τον kernel ?

 

είχα βάλει το touch recovery PhilZ-cwm6 v4.00-b34 with CWM 6.0.2.7 based recovery και μετά πέρασα την JellyBam.

γυρνόντας σε recovery ξανα βλέπω ο cwm 6.

 

μήπως έχω χάσει επισόδια απο τις εποχές του HTC desire που το recovery εμενε οτι και να του έκανες ?

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που ενοχλώ και πάλι .. αλλά έχω ξανά μια απορία.

 

Υπάρχει περίπτωση η κάθε custom ρομ να περνάει και δικό της recovery ?? το recovery παει πακέτο με τον kernel ?

 

είχα βάλει το touch recovery PhilZ-cwm6 v4.00-b34 with CWM 6.0.2.7 based recovery και μετά πέρασα την JellyBam.

γυρνόντας σε recovery ξανα βλέπω ο cwm 6.

 

μήπως έχω χάσει επισόδια απο τις εποχές του HTC desire που το recovery εμενε οτι και να του έκανες ?

 

Δεν κατάλαβα καλά τι εχεις κάνει ,αλλά όταν περνάς official firmware χάνεται το ,root ,cwm recovery .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγκατασταση το recovery του philz. Εκανα τα wipes εβαλα την jellybam την εστησα ολα καλα και πηγα να μπω στο recovery ξανα για να κανω nandroid να το εχω.

 

Μπενοντας ρεκοβερυ, πουθενα το recovery που ειχα περασει, παρα μονο ενα cwm non touch 5 εκδοση!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...