Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει ο ηχος του s2 δεν ειναι και ο καλύτερος που μπορεί να υπάρξει αλλά οχι σε τέτοιο βαθμό .

Για αρχή θα σου προτεινα αν δεν βαριέσαι να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων .

Αν είσαι root υπάρχουν διάφορα mod που αυξάνουν τον ήχο. αλλά αν δεν εισαι δοκίμασε κάποιες εφαρμογές απο το play .

Οπως:

Sound Boost

Speaker Boost

ή και καποιον αλλο player οπως Poweramp

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εντάξει ο ηχος του s2 δεν ειναι και ο καλύτερος που μπορεί να υπάρξει αλλά οχι σε τέτοιο βαθμό .

Για αρχή θα σου προτεινα αν δεν βαριέσαι να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων .

Αν είσαι root υπάρχουν διάφορα mod που αυξάνουν τον ήχο. αλλά αν δεν εισαι δοκίμασε κάποιες εφαρμογές απο το play .

Οπως:

Sound Boost

Speaker Boost

ή και καποιον αλλο player οπως Poweramp

 

ειμαι root με 4.0.4 xlpt.

To sound boost εχει χαλια κριτικες στο play,αλλα το προβλημα δεν ειναι η ενταση αλλα το οτι δεν ακουγεται η φωνη.Τα οργανα κανονικα μονο η φωνη,εντωμεταξυ αν βγαλω τα ακουστικα απο το ηχειο ακουγεται κανονικα οπως πρεπει.....παραξενο..

Link to comment
Share on other sites

ειμαι root με 4.0.4 xlpt.

To sound boost εχει χαλια κριτικες στο play,αλλα το προβλημα δεν ειναι η ενταση αλλα το οτι δεν ακουγεται η φωνη.Τα οργανα κανονικα μονο η φωνη,εντωμεταξυ αν βγαλω τα ακουστικα απο το ηχειο ακουγεται κανονικα οπως πρεπει.....παραξενο..

 

Αρα το πρόβλημα σου είναι τα ακουστικά .

Δοκίμασες κάποια άλλα ?? Να υποθέσω οτι στης κλήσεις με τα ακουστικά δεν έχεις πρόβλημα και ακούς κανονικά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

αν διαβασες το αρχικο ποστ,δοκιμασα τα ακουστικα του γιου μου (sony ericsson) και ακουγοταν οπως τα δικα μου..και ναι στις κλησεις με ακουστικα δεν ακουγοταν καλα με τα δικα μου ακουστικα.....ηταν πολυ χαμηλα
Link to comment
Share on other sites

Παντως αν και δεν τα χρησιμοποιησα σχεδον καθολου τα ακουστικα,μια μερα που βαριομουν τα φορεσα πανω στο μηχανακι(ναι οκ βλακια μου) και ακουγοταν μια χαρα οταν εβαλα να παιξει ραδιοφωνο.Ποιοτικα και δυνατα.

Mp3 δεν ακουσα καμια φορα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παντως,δεν ειναι οτι ειμαι παραξενος και θελω να ακουω απο τα 20 εως τα 20.000 Hz,δεν θελω ποιοτητα Krell +Mark Levinson,θελω να ακουω την φωνη του τραγουδιστη...
Link to comment
Share on other sites

αν διαβασες το αρχικο ποστ,δοκιμασα τα ακουστικα του γιου μου (sony ericsson) και ακουγοταν οπως τα δικα μου..και ναι στις κλησεις με ακουστικα δεν ακουγοταν καλα με τα δικα μου ακουστικα.....ηταν πολυ χαμηλα

 

Ναι τώρα διάβασα ποιο προσεκτικά το αρχικό σου ποστ .

Γνώμη μου ταπεινή :κανε factory reset και αν δεν φτιάξει το πας για service .

Με άλλον player δοκίμασες ???

Μπορείς βέβαια να περάσεις και κάποιο άλλο firmware για να δεις αν αλλάξει κάτι ,δεν νομίζω βέβαια αλλά δεν έχεις να χάσεις και κάτι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ειναι ομως δυνατο να δουλευεουν ολα τελεια εκτος απο αυτο;;

Δοκιμασα με musiXmatch χωρις διαφορα.

Αλλο firmware....;;;;;

Edited by kermitlabross
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να μην κάνει καλή επαφή το "καρφί" από τα ακουστικά όταν μπαίνει στην είσοδο των ακουστικών, ίσως να έχει χαλαρώσει η υποδοχή των ακουστικών ή κάτι να κουνήθηκε μέσα και έτσι να ακούς όργανα αλλά όχι φωνή...παίξε λίγο με την υποδοχή των ακουστικών μήπως εκεί ειναί το πρόβλημα, μου έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο στα ακουστικά που έχω στον υπολογιστή μου, και είχε πρόβλημα η υποδοχή στην κάρτα ήχου... Edited by peter77377
Κάρτα ήχου ήθελα να πω...

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας το s2 ενός φίλου του πέρασε έναν κερνελ και τώρα το τηλ δεν ανοίγει ούτε νταουνλοαντ ούτε ρεικοβερι τίποτα νεκρό τι μπορούμε να κάνουνε;
Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας το s2 ενός φίλου του πέρασε έναν κερνελ και τώρα το τηλ δεν ανοίγει ούτε νταουνλοαντ ούτε ρεικοβερι τίποτα νεκρό τι μπορούμε να κάνουνε;

 

Μου ακούγεται σαν να έβαλε κέρνελ άλλου τηλεφώνου...π.χ. από Galaxy S...

Μπορεί να δοκιμάσει να βγάλει την μπαταρία (για κανένα λεπτό).

Μετά να κρατάει τα γνωστά κουμπιά για να μπει recovery και κρατώντας τα πατημένα να βάλει τη μπαταρία.Αν δεν ανοίξει....service...

Link to comment
Share on other sites

Προς αποφυγη πατατας...ειμαι με 4.0.3 και. Syiah. 5.0 και θελω να βαλω την jellybam εκτος απο backup που φροντιζω να κανω για την οποιαδηοτε αλλαγη πρεπει να κανω factory reset η. Μονο τα τρια. Wipes? και. Εαν θελω να επιστρεψω απλα ενα restore apo cwm? ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Προς αποφυγη πατατας...ειμαι με 4.0.3 και. Syiah. 5.0 και θελω να βαλω την jellybam εκτος απο backup που φροντιζω να κανω για την οποιαδηοτε αλλαγη πρεπει να κανω factory reset η. Μονο τα τρια. Wipes? και. Εαν θελω να επιστρεψω απλα ενα restore apo cwm? ευχαριστω πολυ.

 

Ριζετ και περνάς την τζελυ η οποία είναι φοβερή με το νέο απντειτ 25/10.ξανά ριζετ και ριστορ.εγώ έτσι κάνω

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας wifi

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Dual boot με τον ιδιο kernel. Μηηπως;

 

Δεν ξέρω μη σε πάρω στο λαιμό, κάπου είχα διαβάσει ότι ακόμη δεν γίνεται με την μπαμ γιατί o σιγια 5 είναι ακόμη μπετα

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας wifi

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

ok to εκανα με dual boot kai συιαη 5β1.

 

Δεν είναι ρε φίλος κορυφή jelly bam?

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας wifi

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

αν διαβασες το αρχικο ποστ,δοκιμασα τα ακουστικα του γιου μου (sony ericsson) και ακουγοταν οπως τα δικα μου..και ναι στις κλησεις με ακουστικα δεν ακουγοταν καλα με τα δικα μου ακουστικα.....ηταν πολυ χαμηλα

 

ειναι ομως δυνατο να δουλευεουν ολα τελεια εκτος απο αυτο;;

Δοκιμασα με musiXmatch χωρις διαφορα.

Αλλο firmware....;;;;;

 

Υπάρχει πιθανότητα να μην κάνει καλή επαφή το "καρφί" από τα ακουστικά όταν μπαίνει στην είσοδο των ακουστικών, ίσως να έχει χαλαρώσει η υποδοχή των ακουστικών ή κάτι να κουνήθηκε μέσα και έτσι να ακούς όργανα αλλά όχι φωνή...παίξε λίγο με την υποδοχή των ακουστικών μήπως εκεί ειναί το πρόβλημα, μου έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο στα ακουστικά που έχω στον υπολογιστή μου, και είχε πρόβλημα η υποδοχή στην κάρτα ήχου...

 

Πολυ πιθανο να συμβαινει αυτο που λεει και ο φιλος peter77377 ! Ειχε συμβει και στην δικη μου συσκευη και το προβλημα λυθηκε χωρις κατι το φοβερο,απο το Service. Eυχομαι σε εσενα να ειναι κατι πιο απλο και να μη χρειαστει να το επισκευθεις :).

Παρα πολυ καλη εφαρμογη για boost volume,ειναι και αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=org.signalos.audioboostgs2&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5zaWduYWxvcy5hdWRpb2Jvb3N0Z3MyIl0.

Και σε paid και οπου αλλου ξερεις ;).

Edited by mark99
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Είμαι κάτοχος 14 μήνες περίπου και είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος. Ούτε ΝΟΤΕ2, Ούτε S3 με συγκινούν να καταλάβετε. Έχω διαβάσει κάποια πράγματα για root αλλά δεν έχω ασχοληθεί εις βάθος γιατί αισθάνομαι ότι δεν θα μου έδινε κάτι που να το έχω ανάγκη. Είναι όμως 2-3 εφαρμογές που χρειάζομαι και θέλουν root. Δυστυχώς όμως έχω στο τηλ εφαρμογές που θα μου είναι κόπος να ξαναπεράσω, ειδικά με όσα έχω αποθηκεύσει σε αυτές (ρυθμίσεις κλπ). Μνμ, επαφές κλπ δεν με απασχολούν ιδιαίτερα καθώς μπορώ να τα κάνω backup με το Kies.

 

Και έρχομαι στο ερώτημα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω root ΔΙΑΤΗΡΩΝΤΑΣ το τηλέφωνο ακριβώς όπως είναι τώρα? Δλδ να κάνω το ρουτ αλλά μετά την επανεκκίνηση να μην βρεθώ με ένα άδειο τηλέφωνο.

 

Το τηλέφωνο είναι γερμανικό και έχει μόνο τις επίσημες αναβαθμίσεις επάνω (πρώτος χρήστης). Τώρα είναι με την 4.0.4 από Cosmote και γράφει τα επόμενα :

 

http://s12.postimage.org/qj0z4nnpp/Screenshot_2012_10_27_12_16_14.png

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν χάνεις κατι αν κανεις root .

Θα έχανες αν έκανες factory reset κάτι που δεν χρειαζεται να γίνει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και επαυξανω! Για τηνjellbam

 

ομοίως συμφωνώ για την jellybam, το μόνο θέμα που έχω είναι η κατανάλωση μπαταρίας όταν είναι ενεργή η οθόνη, ακόμα και με ελάχιστη φωτεινοτητα, κάνοντας browsing σε μία ώρα έχω πτώση 25%, με την ics είχα 10-12%. Κέρνελ siyah, ομοίως και με τον cm.

Ελπίζω να διορθωθεί σε μελλοντική αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Τοσο καλη είναι ρε παιδες;;

 

Ναι είναι και με το νέο Swype πετάει.Κάνε 3 κύκλους και θα σταθεροποιηθεί η μπαταρία.το καλό είναι ότι φορτίζει γρηγορότερα

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν χάνεις κατι αν κανεις root .

Θα έχανες αν έκανες factory reset κάτι που δεν χρειαζεται να γίνει .

 

Ευχαριστω καταρχάς. Από οσα έχω διαβάσει το ιδανικό ρουτ δεν θέλει πλήρη διαγραφή μετα για να "κάτσει" καλά? Αν όχι ποια είναι η προτιμότερη εκδοσή για σίγουρη διατήρηση ?

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...