Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε λες να την δοκιμάσω ε..

Μπορείς να μου πεις την διαδικασία του φλασαρίσματος; ..Επίσης έχω κρατήσει backup εφαρμογές και δεδομένα (επαφές, sms, ρυθμίσεις κτλ) με το titanium ..θα γίνει κανονικά η επαναφορά; ..

 

Edit: ok την φλάσαρα. :)

Edited by g4ssecca
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς δοκιμάσει αυτήν την ROm?¨Εχει πολυ ενδιαφέρον λίστα με fixes και τροποποιήσεις ενώ παράλληλα είναι slim rom...

 

XWLP7- Dynamic v1.2

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1582217

Link to comment
Share on other sites

για το Tapatalk δοκιμασε να Κανεις refresh your favorites μεσα απο την εφαρμογη μηπως και φτιαξει

 

Και πάλι τίποτα δυστυχώς.....

 

http://dl.dropbox.com/u/5066093/2012-04-15%2022.52.49.png

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι τίποτα δυστυχώς.....

 

http://dl.dropbox.com/u/5066093/2012-04-15%2022.52.49.png

 

Ανανέωση στο tapatalk έχεις κάνει από το μαρκετ ;

Link to comment
Share on other sites

για το Tapatalk δοκιμασε να Κανεις refresh your favorites μεσα απο την εφαρμογη μηπως και φτιαξει

 

Σβήσε από τα αγαπημένα το myphone κ ξαναβάλτο μετά.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε λες να την δοκιμάσω ε..

Μπορείς να μου πεις την διαδικασία του φλασαρίσματος; ..Επίσης έχω κρατήσει backup εφαρμογές και δεδομένα (επαφές, sms, ρυθμίσεις κτλ) με το titanium ..θα γίνει κανονικά η επαναφορά; ..

 

Edit: ok την φλάσαρα. :)

 

Κοιτα με τις επαναφορες απο Titanium εχω ακουσει διαφορα οπως το οτι μπορει να κολησουν καποιες εφαρμογες η ακομα κ το τηλεφωνο..

Να σου πω την αληθεια δεν ξερω τι ισχυει:(

Εννοω παντα για αλλαγη μεταξυ διαφορετικων ρομ και οχι απο uptade σε update μιας συγκεκριμενης

Edited by manosf23
CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Σβήσε από τα αγαπημένα το myphone κ ξαναβάλτο μετά.

 

Ok τα κατάφερα.... Ευχαριστώ.

 

Για το άλλο το θέμα του συγχρονισμού καμιά ιδέα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω εχω δοκιμασει την AOKP του bezke (ουσιαστικα εχουν ιδια βαση με την CM9 με περισσοτερο customization) και εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος.

Απο μπαταρια μεχρι στιγμης μια χαρα ειναι... Εχθες κατα τις 2 το μεσημερι το εβγαλα απο την φορτιση και με αρκετη χρηση το εβαλα να φορτισει πριν 20 λεπτα(τωρα που γραφω ειναι 9:25 το βραδυ) και ειχε και 25%

 

Η συγκεκριμένη ROM χρησιμοποιεί και τους 2 πυρήνες ,η έχει απενεργοποιήσει τον ένα πυρήνα

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα το gps fix του GEOX σε επισημη ICS 4.0.3 αλλα μετα δεν εβρισκε καθολου το gps προφανως το fix ειναι μονο για 2.3.Χ παιζει κατι αντιστοιχο για τις ICS ROM?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά αν θέλουμε να περάσουμε πάλι official rom τι διαδικασία ακολουθούμε; ..Γίνεται να την περάσουμε όπως περνάμε την custom; ..

 

Έχει δική του διαδικασία... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα το gps fix του GEOX σε επισημη ICS 4.0.3 αλλα μετα δεν εβρισκε καθολου το gps προφανως το fix ειναι μονο για 2.3.Χ παιζει κατι αντιστοιχο για τις ICS ROM?

 

Tι πρόβλημα έχει το GPS της LPS που φοράς; Χρειάζεσαι κάποιο fix?

Btw, κανένα fix για gingerbread δεν κάνει σε ice cream sandwich....

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη ROM χρησιμοποιεί και τους 2 πυρήνες ,η έχει απενεργοποιήσει τον ένα πυρήνα

 

Οχι οχι χρησιμοποιουνται και οι 2 πυρηνες κανονικα(οποτε χρειαζονται φυσικα)

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Tι πρόβλημα έχει το GPS της LPS που φοράς; Χρειάζεσαι κάποιο fix?

Btw, κανένα fix για gingerbread δεν κάνει σε ice cream sandwich....

 

δεν το δοκιμασα ιδιαιτερα για να σου πω απλα επειδη το fix της 2.3 ηταν πολυ καλο ειπα να το βαλω απο την αρχη αλλα δεν εκανε τελικα. Τωρα που εχω τα μαμα αρχειακια θα το δοκιμασω και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες καμια aokp δεν εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο?

 

δοκιμασε κανενας μηπως την τελευταια resurrection να πει εντυπωσεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να κανω dual boot 8α αντιμετοπισω προβληματα με την σταθεροτητα του κινητου μου?εχω την omega v10 παρα πολυ καλη και σκεφτομαι να βαλω και καποια αλλη ποια μου πρωτεινεται ισαξια της?καποιος που εχει κανει dual boot να μου περιγραψει την διαδικασια?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω εχω δοκιμασει την AOKP του bezke (ουσιαστικα εχουν ιδια βαση με την CM9 με περισσοτερο customization) και εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος.

Απο μπαταρια μεχρι στιγμης μια χαρα ειναι... Εχθες κατα τις 2 το μεσημερι το εβγαλα απο την φορτιση και με αρκετη χρηση το εβαλα να φορτισει πριν 20 λεπτα(τωρα που γραφω ειναι 9:25 το βραδυ) και ειχε και 25%

Να σε ρωτήσω με την rom του bezke την sd card την αναγνωρίζει γιατί σε εμένα δεν την διάβαζε και αυτό συμβαίνει σε κάθε Aopk rom 4.0.4.

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες καμια aokp δεν εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο?

 

δοκιμασε κανενας μηπως την τελευταια resurrection να πει εντυπωσεις?

 

Την πέρασα το πρωί και όλα δείχνουν όπως πάντα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα το πρωί και όλα δείχνουν όπως πάντα μια χαρά

 

να φανταστω οτι ελληνικο πληκτρολογιο δεν εχει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

να φανταστω οτι ελληνικο πληκτρολογιο δεν εχει?

 

δυστυχώς δεν έχει.

 

Χρειάζομαι την βοήθεια σας, έχω την Resurrection Remix ics v1.4 και όταν ενώνω το κινητό με το pc μου (ubuntu 12.04) εμφανίζεται μονο η εσωτερική μνήμη .Τι πρέπει να κάνω για να εμφανιστεί και η εξωτερική ?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες καμια aokp δεν εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο?

δοκιμασε κανενας μηπως την τελευταια resurrection να πει εντυπωσεις?

Αυτο γιατι το ics android keyboard απο default δεν εχει ελληνικα δυστυχως, ακομα δεν δοκιμασα να παρω το stock πληκτρολογιο απο καποια samsung official ics μηπως δουλεψει, θα το δω.

 

 

 

Να σε ρωτήσω με την rom του bezke την sd card την αναγνωρίζει γιατί σε εμένα δεν την διάβαζε και αυτό συμβαίνει σε κάθε Aopk rom 4.0.4.

 

Αν πας mnt/emmc με καποιον root explorer θα βρεις την εξωτερικη σου καρτα. Παλια ηταν mnt/sdcard/external_sdcard.

Edit : Τωρα ξαναδιαβασα το post σου, αν εννοεις την εσωτερικη μνημη δοκιμασε να την κανεις mount απο recovery αν κ μου κανει εντυπωση αυτο που λες.

 

δυστυχώς δεν έχει.

 

Χρειάζομαι την βοήθεια σας, έχω την Resurrection Remix ics v1.4 και όταν ενώνω το κινητό με το pc μου (ubuntu 12.04) εμφανίζεται μονο η εσωτερική μνήμη .Τι πρέπει να κάνω για να εμφανιστεί και η εξωτερική ?

Αν ψαξεις λιγο στο thread της Resurrection θα βρεις εναν οδηγο που σου δινει μια εντολη να τρεξεις σε terminal ωστε να στην αναγνωριζει, 2 λεπτα δουλεια ειναι αλλα ειμαι απο κινητο κ δεν εχω προχειρο το link.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-6

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω με την rom του bezke την sd card την αναγνωρίζει γιατί σε εμένα δεν την διάβαζε και αυτό συμβαίνει σε κάθε Aopk rom 4.0.4.

 

Οχι αυτο συμβαινει μονο στην καινουρια build AOKP(build 32). Εγω φοραω την 31 με το update 12/04 και την διαβαζει κανονικα... Την ειχα βαλει και εγω και μολις ειδα το προβλημα την εβγαλα και ξαναγυρισα στην 31 μεχρι να διορθωθει το προβλημα

 

Και για οσους ειπαν πριν για το ελληνικο πληκτρολογιο, εμενα ειχε και η build 31 και η build 32...

Edited by manosf23
CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Αν ψαξεις λιγο στο thread της Resurrection θα βρεις εναν οδηγο που σου δινει μια εντολη να τρεξεις σε terminal ωστε να στην αναγνωριζει, 2 λεπτα δουλεια ειναι αλλα ειμαι απο κινητο κ δεν εχω προχειρο το link.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-6

 

2200 και κατι ποστ :) εκανα search για ubuntu linux external memory αλλα τιποτα

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Οκ μαγκες ευχαριστω...σκεφτομουν να δοκιμασω τη resurrection αλλα χωρις ελληνικα δεν....παραμενω με cm9 που εχει και ελληνικα και αναγνωριζει κανονικα την external οταν το συνδεω στο pc

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...