Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλύτερη αυτ'η από τη Ressurection;;

 

Δεν έχω δοκιμάσει την καινουρια ressurection.Είναι η πρώτη με την καινούρια βάση που δοκιμάζω εκτός από τη στοκ και πέρα από τα παραπάνω θέματα δεν βλέπω άλλο πρόβλημα.

Να τονίσω μόνο ότι με αυτή τη βάση δεν δουλέυει η επαναφορά των apk με το Titanium για κάποιο άγνωστο λόγο.Αυτό μου συνέβη και με τη στοκ ρομ.Οπότε βρείτε εναλλακτικό backup και restore .

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Να τονίσω μόνο ότι με αυτή τη βάση δεν δουλέυει η επαναφορά των apk με το Titanium για κάποιο άγνωστο λόγο.Αυτό μου συνέβη και με τη στοκ ρομ.Οπότε βρείτε εναλλακτικό backup και restore .

 

Στην 8.5 Ressurection,δουλεύει το titanium κανονικά.

Pulse ROM 1.4 jkay 13.4.1

+ [THEME]*ICE CREAM SANDWICH v1.8*EMPIRE*

Link to comment
Share on other sites

Στην 8.5 Ressurection,δουλεύει το titanium κανονικά.

 

Τι να σου πω .Το ίδιο μου συνέβη και με τη στοκ οπότε υπέθεσα ότι είναι πρόβλημα της ρομ βάσης

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο φακελο αποθηκευονται αυτα που κατεβαζω απο το dropbox γιατι στο φακελο του δεν βρισκω τιποτα μεσα

 

Ακυρο το βρηκα τελικα ευχαριστω, να διαγραφει παρακαλω

Edited by Yiorgos
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καπου ειχε παρει το ματι μου μια λιστα με εφαρμογες που μπορουμε να παγωσουμε χωρις να δημιουργησουν προβληματα εχει κανεις κανενα λινκ προχειρο γιατι την εψαξα λιγο και δεν την βρηκα?

edit: ακυρο την βρηκα εδω

Edited by QalexisQ
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

παιδια ο siyah 2.6.12 ειναι παρα μα παρα πολυ καλος , πολυ καλη μπαταρια κ επισης δεν ανεβαζει ευκολα θερμοκρασια....:D
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να δυναμωσω ολους τους ηχους του? η ολα ειναι σιγα η ειμαι κουφαλογο.

 

μπορεις να δοκιμασεις καποιο προγραμμα volume+ ή dps manager.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι... Όποια rom και να βάλω έχω ένα θεματικι. Στην αρχική οθόνη στα εικονίδια "τηλέφωνο - επαφές - μηνύματα - εφαρμογές" το εικονίδιο για τις εφαρμογές μου το εμφανίζει τρίτο στην σειρά και όσο και αν έχω προσπαθήσει δεν έχω καταφέρει να το βάλω τέταρτο όπως στην Επίσημη rom . Μπορείτε να με βοηθήσετε με αυτό ???
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις τον RedPillKernel Rev1.2? Πως σας φανηκε? Με τον cf root ειμαι πολυ ικανοποιημενος, μου κραταει τουλαχιστον 2 μερες με normal χρηση και δεν ανεβαζει θερμοκρασια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι... Όποια rom και να βάλω έχω ένα θεματικι. Στην αρχική οθόνη στα εικονίδια "τηλέφωνο - επαφές - μηνύματα - εφαρμογές" το εικονίδιο για τις εφαρμογές μου το εμφανίζει τρίτο στην σειρά και όσο και αν έχω προσπαθήσει δεν έχω καταφέρει να το βάλω τέταρτο όπως στην Επίσημη rom . Μπορείτε να με βοηθήσετε με αυτό ???

 

(Τουλαχιστον στην rom που έχω εγώ - OMEGA) --> Πατάς το κάτω αριστερά κουμπί στην αρχική οθόνη --> preferances --> dock settings --> και κάνεις untick την επιλογή centered apps icon

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Ειμαι καινουριος κατοχος του τηλεφωνου και εχω μια ερωτηση που με τυρραναει ωρες:wacko::wacko: Πως μπορω να λαμβανω ειδοποιησεις για το facebook messenger, whatsapp, email accounts κτλ?? Εννοω οτι ειναι λες και δε δουλευον τα push notifications και δε μπορω να τα βρω και στα settings... Ειμαι σε gingerbread 2.3.5 χωρις root για την ωρα.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω φορματ την εσωτερικη sd. Ποιου φακελους πρεπει να κρατησω εκτος απο τον τιτανιουμ;
Link to comment
Share on other sites

ποιο navigation προτείνετε ? στο iphone είχα tomtom και ήμουν ΟΚ όπως και με το apptrckr, υπάρχει τπτ αντίστοιχο?

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

ποιο navigation προτείνετε ? στο iphone είχα tomtom και ήμουν ΟΚ όπως και με το apptrckr, υπάρχει τπτ αντίστοιχο?

Δεν επιτρέπεται να συζητάμε για τέτοια πράγματα εδώ μέσα. Αν κάνεις μια αναζήτηση στο google θα βρεις αρκετά παρόμοια του apptrackr για android.

 

Οσον αφορά το navigation, εγώ χρησιμοποιώ Navigon και Sygic και είμαι ευχαριστημένος.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες θελω γνωμες για 1-2 ρομ γρηγορες χωρις overclock ?...

 

Pulse :) .-

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια ωραία πατάτα... πείραζα τα εσώψυχα του SPB (σε τραγικό βαθμό) κ είχα ξεχάσει πως τον άλλο Launcher που χρησιμοποιώ τον έχω κάνει freeze... Ως αποτέλεσμα, κόλλησε ο SPB και αυτή τη στιγμή δεν έχω launcher να μπω να περάσω κάποιον άλλον ή να ανοίξω titanium να κάνω unfreeze τον παλιό ή γενικώς να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο.

 

Επανεκκινήσεις, τα γνωστά wipes κτλ δεν βοηθάνε. Επαναφορά backup ή Factory reset δεν θέλω να κάνω γιατί πρόκειται να χάσω πάρα πολλά σημαντικά πράγματα (έχω παλιό backup).

 

Σκέφτηκα να κάνω ένα cwm.zip το οποίο να περιέχει κάποιον launcher κ να το περάσω σε usb stick. Να φλασάρω μέσω recovery κ αφού είναι στο system/app directory λογικά να μου βγάλει να το επιλέξω με το που ανοίξει το τηλέφωνο.

Γίνεται αυτό? Κ αν ναι, πως θα το κάνω μέσω recovery ?

Χρησιμοποιώ usb otg κ usb stick που σίγουρα δουλεύουν κ τα 2 αλλά όσο κ να έψαξα να το κάνω mount μέσω recovery δεν το κατάφερα να δει το cwm.zip..

 

Καμιά ιδέα?? (Δεν έχω κ card reader αλλιώς θα το περνούσα στην external... αααααν δουλέψει κ το .zip αρχείο... long shot??)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια ωραία πατάτα... πείραζα τα εσώψυχα του SPB (σε τραγικό βαθμό) κ είχα ξεχάσει πως τον άλλο Launcher που χρησιμοποιώ τον έχω κάνει freeze... Ως αποτέλεσμα, κόλλησε ο SPB και αυτή τη στιγμή δεν έχω launcher να μπω να περάσω κάποιον άλλον ή να ανοίξω titanium να κάνω unfreeze τον παλιό ή γενικώς να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο.

 

Επανεκκινήσεις, τα γνωστά wipes κτλ δεν βοηθάνε. Επαναφορά backup ή Factory reset δεν θέλω να κάνω γιατί πρόκειται να χάσω πάρα πολλά σημαντικά πράγματα (έχω παλιό backup).

 

Σκέφτηκα να κάνω ένα cwm.zip το οποίο να περιέχει κάποιον launcher κ να το περάσω σε usb stick. Να φλασάρω μέσω recovery κ αφού είναι στο system/app directory λογικά να μου βγάλει να το επιλέξω με το που ανοίξει το τηλέφωνο.

Γίνεται αυτό? Κ αν ναι, πως θα το κάνω μέσω recovery ?

Χρησιμοποιώ usb otg κ usb stick που σίγουρα δουλεύουν κ τα 2 αλλά όσο κ να έψαξα να το κάνω mount μέσω recovery δεν το κατάφερα να δει το cwm.zip..

 

Καμιά ιδέα?? (Δεν έχω κ card reader αλλιώς θα το περνούσα στην external... αααααν δουλέψει κ το .zip αρχείο... long shot??)

 

Οταν συνδεεις το κινητο με το pc και εισαι σε recovery εχει επιλογη Mount usb storage αν θυμαμαι καλα, περασε το αρχειακι εκει μεσα για να το κανεις instal μεσω recovery.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεεις το κινητο με το pc και εισαι σε recovery εχει επιλογη Mount usb storage αν θυμαμαι καλα, περασε το αρχειακι εκει μεσα για να το κανεις instal μεσω recovery.

 

η αυτο η μπορεις αν ξερεις να περασεις τα αρχεια με adb

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεεις το κινητο με το pc και εισαι σε recovery εχει επιλογη Mount usb storage αν θυμαμαι καλα, περασε το αρχειακι εκει μεσα για να το κανεις instal μεσω recovery.

Αυτό έκανα μα δεν το βλέπει :mad:

Link to comment
Share on other sites

η αυτο η μπορεις αν ξερεις να περασεις τα αρχεια με adb

 

Ναι ειναι κ αυτο μια λυση μεσω του androidSDK

 

edit: αν θυμασαι ποια ρομ ειχες μπορεις να την περασεις απο πανω παλι την ιδια χωρις κανενα WIPE. λογικα θα ανοιξει και θα εχεις τα παντα κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κ τους δύο :)

 

η αυτο η μπορεις αν ξερεις να περασεις τα αρχεια με adb

Το ξέχασα τελείως μα τελείως... Αυτά συμβαίνουν όταν έχεις τέτοιο κινητό κ κάνεις να ανοίξεις το pc καμιά βδομάδα :happy:

Ναι ειναι κ αυτο μια λυση μεσω του androidSDK

 

edit: αν θυμασαι ποια ρομ ειχες μπορεις να την περασεις απο πανω παλι την ιδια χωρις κανενα WIPE. λογικα θα ανοιξει και θα εχεις τα παντα κανονικα.

Το πέρασα μέσω adb κ όλα οκ. Με προβλημάτισε βέβαια το γεγονός ότι δεν μπόρεσε να κάνει mount το usb stick αλλά μικρό το κακό.

Φοράω δική μου rom κ το σκέφτηκα να την ξαναφλασάρω αλλά με τον καιρό άλλαξα πολλά πράγματα πάνω στο κινητό χωρίς να τα περάσω στη rom στο pc, μάλλον ήρθε η ώρα.

 

Οφείλω να ομολογήσω πάντως πως με το android μετά από πολλά χρόνια σε symbian αισθάνεσαι πολύ μεγαλύτερη σιγουριά. Ότι κ να σου τύχει έχεις πληθώρα επιλογών για επαναφορά η διόρθωση του οποιουδήποτε λάθους..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...