Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν στο επιτρέπει το ρημάδι...

Ούτε να αλλάξεις σειρά, ούτε να τα αλλάξεις ούτε να τα απενεργοποιήσεις...

 

Με omega γίνεται πάντως...

Βάζεις όσα θες, με όποια σειρά τα θες...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

CameraMX λεγεται... ναι βαλτην ειναι καλη

Αμα βαλω την slim, αλλαζει μονο τον κερνελ? Εννοω πως το μοντεμ που εχω τωρα xxms3 θα μεινει το ιδιο η βαζει δικο του?

 

Επισης επειδη περνιεται και μεσω sd, δεν εχει τριγωνακι, σωστα?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Μου την προτεινεις δλδ να την βαλω? Αυτο που λενε οτι οι στοκ βγαζουν καλυτερες φωτο δεν ισχυει? Επισης, αυτο το προγραμμα που προτεινεις, δεν το βρισκω στο store.

 

Αμα βαλω την slim, αλλαζει μονο τον κερνελ? Εννοω πως το μοντεμ που εχω τωρα xxms3 θα μεινει το ιδιο η βαζει δικο του?

 

Επισης επειδη περνιεται και μεσω sd, δεν εχει τριγωνακι, σωστα?

 

Βάλε όποια ROM θες, κράτα ένα nadroid backup πριν και αν δεν σου αρέσει απλά κάνε restore...

Το πόσο καλή είναι μια rom είναι σχετικό με τα γούστα του καθενός

Εγώ προσωπικά προτιμώ Slim / RB / CM - Τώρα φοράω Slim

 

Η ROM αλλάζει ΜΟΝΟ τον κέρνελ και όχι το modem

 

ΔΕΝ θα έχεις τριγωνάκι...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αμα βαλω την slim, αλλαζει μονο τον κερνελ? Εννοω πως το μοντεμ που εχω τωρα xxms3 θα μεινει το ιδιο η βαζει δικο του?

 

Επισης επειδη περνιεται και μεσω sd, δεν εχει τριγωνακι, σωστα?

 

Θα παραμείνει MS3 και δεν έχει τριγωνάκι.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Εχω Vodafone... εχετε να προτεινετε κανενα καλο modem ? η να αφησω αυτο που έχει η Slim ?

 

Τι εννοεις να αφησεις αυτο που εχει η σλιμ? Παραπανω λετε πως δεν αλλαζει το μοντεμ, αρα εσυ εχεις τις βονταφον λογικα...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω την CM10.2 και κοιτάζω λίγο το δρόμο της "επιστροφής" πρώτα!

 

Έχω ήδη κάνει root με την χρήση του busybox. Από το λίγο διάβασμα που έκανα σκέφτομαι να μην πειράξω ούτε τον kernel πριν βάλω την την custom ROM (και ας αναφέρουν το αντίθετο στο site της cyanogen). Γενικά συμφωνείτε με αυτό; Δεν έχω το insane chip.

 

Η επιλογή που προσφέρει το Kies για την επαναφορά του τηλεφώνου σε stock ROM είναι εφικτή λύση για επαναφορά του τηλεφώνου από custom ROM σε "εργοστασιακή κατάσταση" χωρίς χρήση του nandroid backup;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δουλεύετε cm διαβάστε να ενημερωθείτε

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=44746084

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια θελω να περασω την slim beam ειμαι τωρα με την omega 23

πρεπει να κανω κατι διαφορετικο? πχ οταν αλλαζω omega κανω Full wipe, και install from sd

και κατι αλλο αν δεν μεινω ευχαριστημενος και θελω να γυρισω στην omega θα δουλεψει το backup

που εχω κανει με το recovery?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια θελω να περασω την slim beam ειμαι τωρα με την omega 23

πρεπει να κανω κατι διαφορετικο? πχ οταν αλλαζω omega κανω Full wipe, και install from sd

και κατι αλλο αν δεν μεινω ευχαριστημενος και θελω να γυρισω στην omega θα δουλεψει το backup

που εχω κανει με το recovery?

ευχαριστω

 

Tα ίδια θα κάνεις.

Αν είναι "καλό" το backup, θα δουλέψει (έχει τύχει κάποιες φορές τα backup αρχεία να είναι κατεστραμμένα).

Link to comment
Share on other sites

Ωραια απο μπαταρια... και αρκετες δυνατοτητες... απο camera ΓΕΝΙΚΑ σε ολες τις ΡΟΜ να βαλετε το CameraFX... Ανοίγετε το κοκκινο εικονιδιο που λεει One Shot & τραβατε... στα settings εχει για compress... 85 ειναι το default σε ΟΛΕΣ τις καμερες... αυτο σε αφηνει να πας 100... δηλαδη 0 compression... τραβαει & μεγαλυτερα MB & ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καθαρη εικονα... εχει διαφορα στο PC... επίσης τραβάει 16:9 που η stock camera δεν υποστηριζει

 

Εγώ δεν το βλέπω το κόκκινο εικονίδιο στην camera MX

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δουλεύετε cm διαβάστε να ενημερωθείτε

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=44746084

 

Για τα λεφτά τα κάνεις όλα...

 

Στο επίπεδο που έφτασε η CM σήμερα αναμενόμενο. Το open source είναι το βιβλίο του μαθητή και το χρυσωρυχείο του έμπειρου. Ελάχιστα σοβαρά open source projects υπόκεινται σε καθεστώς πλήρης ελευθερίας. Because it's open source, doesn't mean it's free!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το βλέπω το κόκκινο εικονίδιο στην camera MX

 

Στο μενου σου κοιτα, γραφει one shot, ξεχωριστό εικονίδιο

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς κάποιο πρόγραμμα που ενώ βιντεοσκοπεί να μπορεί να τραβήξει και φωτογραφία ταυτόχρονα αλα SG3??? Μήπως ζητάω πολλά και δεν το υποστηρίζει η κάμερά μας?
Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά τα κάνεις όλα...

 

Στο επίπεδο που έφτασε η CM σήμερα αναμενόμενο. Το open source είναι το βιβλίο του μαθητή και το χρυσωρυχείο του έμπειρου. Ελάχιστα σοβαρά open source projects υπόκεινται σε καθεστώς πλήρης ελευθερίας. Because it's open source, doesn't mean it's free!

 

Όλα μα όλα γίνονται για την κονόμα τελικά

Γι αυτό φαγώθηκαν να λένε θα δουλεύουμε και καλά μόνο σε open source τηλέφωνα, μαύρο στην σαμμυ

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόνο αυτό κάνεις. Είναι super απλό. Η διαφορά των 2 αρχείων είναι μονο η έκδοση του supersu που αλλοστε θα γίνει update από το play

 

kogos μόλις το δοκίμασα και πραγματικά ήταν διαδικασία δευτερολέπτων! Ευχαριστώ πάρα πολύ, είσαι Θεός! :D

 

 

Τώρα έχω κάποιες άσχετες ερωτήσεις που απευθύνονται σε όποιον γνωρίζει και έχει την όρεξη να απαντήσει.

 

1)Με την ολοκλήρωση του root μου έγραψε και κάτι για csc EUR ενώ έχω περάσει την LSW XEU. Μου άλλαξε csc με το ροοτάρισμα;

Πως μπορώ να δω από το κινητό το csc και ότι όντως το κινητό έχει ροοταριστεί;

 

2)Πως βλέπω τον counter αν είναι 0 για να είμαι καλυμμένος στο θέμα της εγγύησης;(αφορά άλλο S2 που του πέρασα την ελληνική 4.1.2 και είναι αροοτάριστο)

 

3)Πως "παίζω" τώρα με το root και τις επιλογές του, μέσω του Super SU;

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο άσχετα reboots που μου έκανε η Slim 8 με Dori 9,14

επέστρεψα σε RB 4.2 με dori 9.14 (αν πιστεύεις Σοφέ ότι ο Gustavo 12/7 θα είναι πιο σταθερός ρίξε ένα reply plz)

Αν αρχίσει τα χαζά και η RB την βλέπω να ξαναστήνω την αρχαία CM μου (του 7/Μαίου)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο άσχετα reboots που μου έκανε η Slim 8 με Dori 9,14

επέστρεψα σε RB 4.2 με dori 9.14 (αν πιστεύεις Σοφέ ότι ο Gustavo 12/7 θα είναι πιο σταθερός ρίξε ένα reply plz)

Αν αρχίσει τα χαζά και η RB την βλέπω να ξαναστήνω την αρχαία CM μου (του 7/Μαίου)

 

Reboot ο 9.14; Impossibru!!! Μήπως είχες αλλάξει τίποτα περίεργο στο STweaks; ή μήπως το ζόρισες υπερβολικά και θα έκανε έτσι κι αλλιώς reboot; ή μήπως έβαλες καμιά περίεργη εφαρμογή τελευταία; Εγώ με Dori 9.38 κοντεύω 2 μέρες uptime χωρίς κανένα πρόβλημα. Είναι η πρώτη έκδοση μετά την 9.33 που κανείς δε δήλωσε sod, reboot ή freeze. Αν δε θες Dorimanx βάλε KangBang 1.3 που έχει και BLN.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο άσχετα reboots που μου έκανε η Slim 8 με Dori 9,14

επέστρεψα σε RB 4.2 με dori 9.14 (αν πιστεύεις Σοφέ ότι ο Gustavo 12/7 θα είναι πιο σταθερός ρίξε ένα reply plz)

Αν αρχίσει τα χαζά και η RB την βλέπω να ξαναστήνω την αρχαία CM μου (του 7/Μαίου)

 

Εγώ είμαι με το build του infected_, RB 4.2 και Gustavo 17/7 εδώ και αρκετές μέρες και δηλώνω ευχαριστημένος. Έχω καιρό να δοκιμάσω Dorimanx αλλά αν σου δουλεύει καλά δεν βρίσκω λόγο να αλλάξεις :-)

Εντωμεταξύ, έχει μια βδομάδα που τελείωσε η εγγύηση και σήμερα βρήκε να χαλάσει το μικρόφωνο..

Link to comment
Share on other sites

είμαι με slim 7 και μου έβγαλε το update εδώ και κανα μήνα (δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο)

θέλει wipe η το βάζω έτσι?

Link to comment
Share on other sites

είμαι με slim 7 και μου έβγαλε το update εδώ και κανα μήνα (δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο)

θέλει wipe η το βάζω έτσι?

Το βάζεις έτσι.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...