Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερωτηση παιδια θελω να περασω την slim beam ειμαι τωρα με την omega 23

πρεπει να κανω κατι διαφορετικο? πχ οταν αλλαζω omega κανω Full wipe, και install from sd

και κατι αλλο αν δεν μεινω ευχαριστημενος και θελω να γυρισω στην omega θα δουλεψει το backup

που εχω κανει με το recovery?

ευχαριστω

 

 

 

μετα δυο μερες με slin bean ειμαι πολυ ευχαριστημενος

το μονο μελανο σημειο ειναι οτι ξαφνικα δεν δουλευει το lock screen εχω αλλαξει τα παντα αλλα δεν.

ξανα περασα απο πανω την rom αλλα τιποτα

ξερει κανεις ειναι bug τις rom θ φταιει κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετα δυο μερες με slin bean ειμαι πολυ ευχαριστημενος

το μονο μελανο σημειο ειναι οτι ξαφνικα δεν δουλευει το lock screen εχω αλλαξει τα παντα αλλα δεν.

ξανα περασα απο πανω την rom αλλα τιποτα

ξερει κανεις ειναι bug τις rom θ φταιει κατι αλλο?

 

Κάτι άλλο σου φταίει, εγώ μια βδομάδα με Slim δεν αντιμετώπισα κάτι τέτοιο...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι, η εφαρμογή ΝΕΤWORK (έκδοση 0.2.50349) είναι κάποια προεγκατεστημένη εφαρμογή του κινητού μας ή καμμιά μούφα? Γιατί πάτησα πάνω σε κάτι χαζοδιαφημιστικά που μου έρχονται και στις πληροφορίες εφαρμογής μου έβγαλε την ΝΕΤWORK (που έχει σαν εικονίδιο τις μπαρες δικτύου! Ευχαριστώ Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποιος την CM10.2 ? Δεν είχα πολύ χρόνο αλλά λίγο που διάβασα 'τρόμαξα' και δεν ξέρω αν πρέπει να προχωρήσω σε 'αναβάθμιση'... (ειμαι με cm10.1 nightly)

 

Εγω παντως απο cm 10.1 που λες εκανα update σε 10.2 και κολλησε το κινητο.. εκανα και fresh install και παλι το κινητο κολλαει μετα απο λιγη ωρα.. γενικα πολυ ασταθες...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απο cm 10.1 που λες εκανα update σε 10.2 και κολλησε το κινητο.. εκανα και fresh install και παλι το κινητο κολλαει μετα απο λιγη ωρα.. γενικα πολυ ασταθες...

 

Μην γίνεστε πειραματόζωα των devs ρε παιδά...

Βάλτε μια καλή 4.2.2 και περιμένετε κανένα μήνα για την 4.3

Εγώ για την ώρα τα πάω καλά με RB 4.2 (την Official Stable)....

 

Ειδικά για τον φίλο μου τον Tony, έχει κυκλοφορήσει η νέα (android 4.3) rom IWillDestroyYourPhone v.1.0 η οποία έχει μια νέα επαναστατική λειτουργία: μετατρέπει την συσκευή σε πρές παπιέ! ;)

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

RB by infected or Nico compiled with saber mod+ linaro είναι πολύ καλύτερες και με καλύτερη μπαταρία
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

RB by infected or Nico compiled with saber mod+ linaro είναι πολύ καλύτερες και με καλύτερη μπαταρία

 

Ποσο σου βγαζει μεσο ορο screen?

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι, η εφαρμογή ΝΕΤWORK (έκδοση 0.2.50349) είναι κάποια προεγκατεστημένη εφαρμογή του κινητού μας ή καμμιά μούφα? Γιατί πάτησα πάνω σε κάτι χαζοδιαφημιστικά που μου έρχονται και στις πληροφορίες εφαρμογής μου έβγαλε την ΝΕΤWORK (που έχει σαν εικονίδιο τις μπαρες δικτύου! Ευχαριστώ

 

Πέταμα..

Πρωτη φορά το βλεπω

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απο cm 10.1 που λες εκανα update σε 10.2 και κολλησε το κινητο.. εκανα και fresh install και παλι το κινητο κολλαει μετα απο λιγη ωρα.. γενικα πολυ ασταθες...

 

Πριν λίγες μέρες το ανάφερα που το έπαθε φίλος, απλώς ήθελε και τα gapps της 4.3 για να δουλέψει.. έπρεπε όμως να το έχουν αναφέρει κάπου..

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 3.5 ώρες με πολύ WiFi download

 

Ευχαρίστως να δοκιμασω τότε..

Αμα δώσεις και ενα λινκ με αυτη που φορας.. :)

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά για τον φίλο μου τον Tony, έχει κυκλοφορήσει η νέα (android 4.3) rom IWillDestroyYourPhone v.1.0 η οποία έχει μια νέα επαναστατική λειτουργία: μετατρέπει την συσκευή σε πρές παπιέ! ;)

 

Για δωσε link να δοκιμασω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως να δοκιμασω τότε..

Αμα δώσεις και ενα λινκ με αυτη που φορας.. :)

Θέλω και γω λινκ! :lol:

 

 

Για δωσε link να δοκιμασω!!!

Είσαι παληκάρι λέμε! ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

RB by infected or Nico compiled with saber mod+ linaro είναι πολύ καλύτερες και με καλύτερη μπαταρία

 

Αμα την περάσω πάνω από την official χρειάζεται να περάσω πάλι και τα gapps?

Link to comment
Share on other sites

http://www.androidfilehost.com/?fid=23060877490001108

 

Το βρήκα! Εδώ ειναι! Φλασαρω ηδη! Δοκίμασε και εσυ μητσάρα :P :)

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες official εννοεις την μαμα;

Ή official routbox;

 

Official rootbox.

Νομίζω πως στην rootbox δεν χρειάζεται αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Περάστε την ΑΠΘ πάνω ούτε gapps τίποτα

 

Έκανα clean install, δεν πειραζει ομως.. το θεμα μου ειναι αλλο... δε μου αρεσει το εφε που αλλαζουν τα παραθυρα.... αλλαζει αυτο με καποιο τροπο "?????????????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρειάζομαι το αρχείο /proc/config.gz αλλά δεν υπάρχει στην συσκευή μου. (Διάβασα κάπου ότι δεν υπάρχει γιατί ένα option του kernel δεν είναι enabled)

The option required is IKCONFIG or Kernel .config support

So if you want to have /proc/config.gz support you either need to recompile the kernel with CONFIG_IKCONFIG enabled or find a kernel that has it enabled by default.

Ξέρει κανείς πως μπορώ να ρυθμίσω τον kernel για να δημιουργήσει το αρχείο? Ή αν υπάρχει κάποιος kenrel που μπορώ να φλασάρω που να έχει enable αυτό το option?

Είμαι σε stock rom 4.1.2 και είμαι root με kernel από το τόπικ του PhilZ (XDA)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα clean install, δεν πειραζει ομως.. το θεμα μου ειναι αλλο... δε μου αρεσει το εφε που αλλαζουν τα παραθυρα.... αλλαζει αυτο με καποιο τροπο "?????????????

 

Εάν εννοείς εναλλαγή των παραθύρων όπως είπες τότε μόνο με κανένα launcher τύπου nova που σου επιτρέπει τέτοια αλλαγή αλλιώς δυστυχώς όχι.

Εάν εννοείς τα εφέ στο scrolling είναι στη θέση Rom control, General UI, list view animation.

 

@charsta800 για ποιο λόγο αν επιτρέπεται? Από περιέργεια. Μπορείς πάντα να ζητήσεις από τον Phil τη προσθήκη ή την ενεργοποίησή αυτής της ρύθμισης επίσης εάν δεν επηρεάζει κάπου, κάτι αρνητικά.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

@charsta800 για ποιο λόγο αν επιτρέπεται? Από περιέργεια.

 

Βασικά είναι για ένα project. Χρειάζομαι αυτό το αρχείο για μπορέσω να ρυθμίσω ένα module για να κάνω memory (RAM) dump (μέσω LiME και Volatility).

Link to comment
Share on other sites

Έκανα clean install, δεν πειραζει ομως.. το θεμα μου ειναι αλλο... δε μου αρεσει το εφε που αλλαζουν τα παραθυρα.... αλλαζει αυτο με καποιο τροπο "?????????????

 

System Settings

Developer Options

Window Animation Scale: Off

Transition Animation Scale: Off

 

Και ησύχασες

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...