Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ όλους και ειδικά τους kyrgeo1978 και Maxairo. Επειδή δεν έχω κάρτα μνήμης, υπάρχει άλλος τρόπος να περάσω το αρχείο;

 

Καλο θα ηταν εστω και μια καρτα μνημης 512mb να βρεις η να σου δωσει καποιος. Αλλη επιλογη εχεις μεσω odin κατεβαζωντας και διαφορετικο αρχειο αλλα θα εχεις τρυγωνακι οταν ανοιγει το κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλο θα ηταν εστω και μια καρτα μνημης 512mb να βρεις η να σου δωσει καποιος. Αλλη επιλογη εχεις μεσω odin κατεβαζωντας και διαφορετικο αρχειο αλλα θα εχεις τρυγωνακι οταν ανοιγει το κινητο σου.

 

Κάτι που διορθώνεται εύκολα με το triangle away (δωρεάν στο xda) πάντως..:p

Link to comment
Share on other sites

Τι εχει παθει το ρημαδι και εχει σχεδον γεμίσει η Internal που εχει για τις εφαρμογές?

250 ελεύθερα μείνανε, εχω 230 εφαρμογές κοντα, 5-6 παιχνιδια, ποτε δεν ειχα τέτοιο πρόβλημα.

Σέρνεται το κινητό

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τι εχει παθει το ρημαδι και εχει σχεδον γεμίσει η Internal που εχει για τις εφαρμογές?

250 ελεύθερα μείνανε, εχω 230 εφαρμογές κοντα, 5-6 παιχνιδια, ποτε δεν ειχα τέτοιο πρόβλημα.

Σέρνεται το κινητό

αν ειναι root βγαζει κατι τρελλα, παντως απο τις 230 εφαρμογες ποσες αληθεια σου ειναι χρησιμες ?

Link to comment
Share on other sites

Root ειναι ναι..

Αλλα το εχω παρατηρήσει οτι σερνεται κάπως.

/app, /data 500 ο ενας και 700 ο αλλος φακελος

Ουτε με το storage analyzer βρηκα ακρη.

 

Κοιτα δεν είναι οτι χρησιμοποιώ τις εφαρμογές τοσο, αλλα το οτι εχω οτι χρειαστώ επιτόπου.

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει οποιαδήποτε να αλλάξω κερνελ; Γιατί με της samsung είμαι ευχαριστημένος και δεν ξέρω τι διαφορές έχει του PhilZ.

 

Δεν ειναι αναγκαστικο να αλλαξεις kernel για να ρουταρεις jb. Εχω δώσει λινκ στο σχετικό thread... χωρίς τριγωνακια φυσικά, ουτε καν cwm δεν χρειάζεται

 

Edit: να το λινκ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1746794

Ειναι το τελευταίο αρχείο του OP. Αρκετοί λενε πως θέλει αναγκαστικά αλλαγή ο κερνελ αλλά δεν ισχύει πια

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες παιδια! Παρατηρησα σημερα με τη Neat οτι έχω 2 γραμμές 3G σήμα ( H+ ) μέσα σε μια τράπεζα που παω κάθε μέρα και με τη CM & Slim ειχα 3 γραμμές GSM ( G )
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να περασω την NEAT ROM , ακολουθησα τις οδηγιες, (FULL WIPE) αλλά εδω και 20 λεπτα μετά το reboot που ζητησε το κινητο μετα την εγκατασταση απο zip, δειχνει οτι ακομα φορτωνει. Σ' αυτη την περιπτωση τί κανω? Βγάζω μπαταρία και μετά? Λογικά δεν θα έχω ροοτ αφού έκανα όλα τα wipes.....
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να περασω την NEAT ROM , ακολουθησα τις οδηγιες, (FULL WIPE) αλλά εδω και 20 λεπτα μετά το reboot που ζητησε το κινητο μετα την εγκατασταση απο zip, δειχνει οτι ακομα φορτωνει. Σ' αυτη την περιπτωση τί κανω? Βγάζω μπαταρία και μετά? Λογικά δεν θα έχω ροοτ αφού έκανα όλα τα wipes.....

 

Πρωτα απ'ολα, για αυτο που λες για το root... Προφανως εννοεις για την προηγουμενη rom που ειχες, σωστα? Αυτη... παπαλα!!! Δεν υπαρχει πια!

 

Για την καθυστερηση που παρατηρεις, ισως να εχει (καποια) λογικη μια και η rom ειναι τεραστια σε μεγεθος (την κατεβασα κι εγω και θα την βαλω συντομα)... Μην "τραβας" την μπαταρια σε τετοιες περιπτωσεις, δεν προκειται να βοηθησει σε τιποτα...

 

Παντως, συμφωνα με την ωρα του post σου, θα πρεπει τωρα να εχει "μπει"... 'Η μηπως οχι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να περασω την NEAT ROM , ακολουθησα τις οδηγιες, (FULL WIPE) αλλά εδω και 20 λεπτα μετά το reboot που ζητησε το κινητο μετα την εγκατασταση απο zip, δειχνει οτι ακομα φορτωνει. Σ' αυτη την περιπτωση τί κανω? Βγάζω μπαταρία και μετά? Λογικά δεν θα έχω ροοτ αφού έκανα όλα τα wipes.....

συνηθως κανουμε επαννεκινηση και μεσω ρεκοβερι κανουμε wipe data,μετα παλι κανονικη εκινηση..και μαλλον ολα ωραια

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Edit: να το λινκ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1746794

Ειναι το τελευταίο αρχείο του OP. Αρκετοί λενε πως θέλει αναγκαστικά αλλαγή ο κερνελ αλλά δεν ισχύει πια

 

Είναι εύκολο να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος γιατί δεν το βρήκα και επειδή δεν ξέρω καν τι είναι το ΟΡ;

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο ποστ του λινκ, το τελευταιο αρχείο, που έχει superSu+busybox signed. Το φλασάρεις με το stock recovery χωρίς να χρειάζεται cwm ή αλλαγή kernel και δεν έχεις να ανησυχείς για τρίγωνα στην εκκίνηση... και είσαι root στο αψε σβήσε

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ποτε το φλασαρουμε Root_SuperSU.0.96-FreeSpace-signed.zip. Μηπως να το φλασαρω...? γιατι το preloade system ειναι 500ΜΒ περιπου μαζι με το ntfs, efs, Καμια ιδεα κανεις...πως θα καθαρισουμε system, preload, efs, ntfs...? H ειναι το κλειδωμενο αρχειο της samsung...? Φοραω JB XWLSS 4,1 Μηπως θελει repartition το emms extra pit...? γιατι στην JB εχει καποιο θεμα, επειδη στη αλλαγη rom δεν εγινε αυτο...? Η περναμε μια gingerbrade και μετα jelly bean και φτιαχνει η μηπως το pit...? Καμια ιδεα κανεις τι γινεται...?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η cyanogen έδωσε αναβάθμιση σε cm10.2 nightly (4.3), δεν βρίσκω όμως πουθενά τα gapps της ενώ αυτά της cm10.1 δεν δείχνουν να δουλεύουν.. φίλος προχώρησε στην αναβάθμιση και κόλλησαν τα πάντα.. τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η cyanogen έδωσε αναβάθμιση σε cm10.2 nightly (4.3), δεν βρίσκω όμως πουθενά τα gapps της ενώ αυτά της cm10.1 δεν δείχνουν να δουλεύουν.. φίλος προχώρησε στην αναβάθμιση και κόλλησαν τα πάντα.. τώρα;

 

οριστε τα gapps για 4,3 http://goo.im/gapps/gapps-jb-20130813-signed.zip

Link to comment
Share on other sites

Λεπον Όσοι είναι στην μεγάλη οικογένεια της RB, να γνωρίζουν ότι πλέον υπάρχει build compiled με sabermod+ linaro tool chain.Είναι ακόμη καλύτερη της μαμάς σε συνδυασμό με ντορι 9.36ν5.Δεν την δοκίμασα με του Gustavo γιατί πετάει μέχρι τώρα.Επίσης ο φίλος μας ο gio(jbam) το βράδυ θα βγάλει την δικιά του 4.3 με PA3.90 επάνω
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε ήδη βάλει την nordic 4.1.2 υπάρχει κάποιος λόγος να βάλουμε την ελληνική που βγήκε; Έχει κάτι καινούριο ξερω'γω;
Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε ήδη βάλει την nordic 4.1.2 υπάρχει κάποιος λόγος να βάλουμε την ελληνική που βγήκε; Έχει κάτι καινούριο ξερω'γω;

επανερχεται η εγγυηση,αν δεν ειναι τοσο παλιο το κινητο σου

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Slim πού έχει την επιλογή να κάνει kill την τρέχουσα εφαρμογή με το πλήκτρο back?
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Slim πού έχει την επιλογή να κάνει kill την τρέχουσα εφαρμογή με το πλήκτρο back?

Settings - Navigation - Hardware keys - Back key (long press)

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε ήδη βάλει την nordic 4.1.2 υπάρχει κάποιος λόγος να βάλουμε την ελληνική που βγήκε; Έχει κάτι καινούριο ξερω'γω;

 

Ναι, εχει. Καλυτερο modem κ αναβαθμησεις. Ψαξε στο google πχ xwlss vs xwlsw. Θα βρεις στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις αυτό, το περνάς στην sd card, κλείνεις το τηλέφωνο, πατάς Volume Up + Home + Power πατημένο για να μπεις στο stock recovery menu, μετά apply update from external storage, επιλέγεις το αρχείο που κατέβασες, κάνεις reboot αφού τελειώσει και είσαι έτοιμος με root. Για να πλοηγηθείς στο recovery menu πατάς volume up/down για πάνω/κάτω και power button για επιλογή. Δε θα έχεις τα γνωστά θαυμαστικά.

 

To πέρασα σήμερα. Μετά από μερικές ώρες κόλλησε στην οθόνη έναρξης και πλέον όταν το ανοίγω λέει να περάσω το δάχτυλο να το ξεκλειδώσω αλλά δεν γίνετε τίποτα. Την κατσάμε ?

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...