Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Freddaras, ποιο προγραμμα χρησιμοποιεις? Αυτο που ειχε δουλεψει σε'μενα κ το εφτιαξα οταν επαθα την ιδια ζημια ηταν το GoSms.

 

Με καποια εφαρμογη διεγραψα ολα τα sms, ουτε κενα τιποτα. Επειτα επανεφερα το backup με τα μηνυματα μου, μετα μετεφερα μια μια τη καθε συζητηση στον ιδιωτικο φακελο(χωρις κλειδωμα για να μην κολλαει), οποτε δεν φαινοταν κανενα μηνυμα κανονικα, τελος επανεκκινηση κ μετα τα επανεφερα ξανα στη θεση τους. Μετα οτι δοκιμασα να διαγραψω εφευγε κανονικα.

Μια φορα μου συνεβει κ απο τυχη το ελυσα ετσι, αν βρω κατι αλλο θα σου πω.. Ειχα παρατηρησει πως οταν εσβηνα ολα τα μηνυματα μετα δεν ειχα θεμα, οταν ομως επανεφερα το backup κ μετα, ακομα κ τα νεα μηνυματα εμεναν κενα κ το προβλημα συνεχιζοταν πριν το διορθωσω.

 

Δεν γνωριζω κ πως να δημιουργησω το προβλημα ωστε να ψαξω για λυση..

 

Edit: Μολις ανακαλυψα τι κανει το Secure Mode στο Jkay panel, βολικο ωστε να μην κλειδωνεις οταν εισαι σπιτι κ με ενα κλικ να κλειδωνεις οταν εισαι εξω.

 

Να σε ρωτησω κατι φιλε μου?

mms ειχες στα sms σου μεσα?

γιατι βλεπω οτι αν επαναφέρω τα sms μου χωρις τα mms το προβλημα λυνεται.:blink:

(το ιδιο ειχε γινει και την αλλη φορα....)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σε ρωτησω κατι φιλε μου?

mms ειχες στα sms σου μεσα?

γιατι βλεπω οτι αν επαναφέρω τα sms μου χωρις τα mms το προβλημα λυνεται.:blink:

(το ιδιο ειχε γινει και την αλλη φορα....)

 

Να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι για να πω με σιγουρια. Γραψε στο search του xda 1/1/1970 κ θα σου βγαλει κ αλλες περιπτωσεις, καποιος καταφερε να επαναφερει κ sms κ mms διαγραφοντας καποια αρχεια απο data/data κτλ κατι τετοιο ειπε κ επανεφερε χωρις προβλημα. Ειδα κ στο google παντως ανα καιρους συμβαινει το συγκεκριμενο θεμα κ ειναι ενοχλητικο. Χτυπαει μηνυματα,ημερολογιο,email,επαφες.. Τι θα σου τυχει ειναι..

Μηπως μετα απο καποιο αριθμο mms αρχιζει κ δημιουργειτε το προβλημα? Δεν μπορω πραγματικα να καταλαβω τι το προκαλει.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι για να πω με σιγουρια. Γραψε στο search του xda 1/1/1970 κ θα σου βγαλει κ αλλες περιπτωσεις, καποιος καταφερε να επαναφερει κ sms κ mms διαγραφοντας καποια αρχεια απο data/data κτλ κατι τετοιο ειπε κ επανεφερε χωρις προβλημα. Ειδα κ στο google παντως ανα καιρους συμβαινει το συγκεκριμενο θεμα κ ειναι ενοχλητικο. Χτυπαει μηνυματα,ημερολογιο,email,επαφες.. Τι θα σου τυχει ειναι..

Μηπως μετα απο καποιο αριθμο mms αρχιζει κ δημιουργειτε το προβλημα? Δεν μπορω πραγματικα να καταλαβω τι το προκαλει.

 

το εχω ψαξει φιλε μου!

και λυση δεν βρηκα!

και δεν ειναι τελικα θεμα γαλαξια αφου ειδα και στο φορουμ μας παρα πολλα παιδια με αλλες android συσκευες εχουν το ιδιο προβλημα!

απλα ειναι απιστευτα ενοχλητικό! σε μαμαει την ψυχολογία μιλαμε!

τωρα αναγκαστικά θα αποθηκεύσω ολα τα mms μου(αν και θα προτιμουσα να τα ειχα εκει που ειναι) θα τα σβησω και μετα θα επαναφερω ολα τα sms μου χωρις τα mms...

και την αλλη φορα το ιδιο πραγμα ειχε γινει...

απορω πως δεν το εχουν λυσει ακομη το θεμα γιατι ειναι απιστευτα σπαστικο!

να τωρα χωρις να θελω να γινω κακος τετοια πραγματα με νοκια δεν ειχες ποτε...

τελος παντων...

προσοχη παντως γιατι θα το βρειτε και αλλοι μπροστα σας!

εγω επαθα δυο σοκ αυτη την εβδομαδα....

το ενα με το mms που αντι να παει στον συναδελφο πηγε στο αφεντικο μου και αυτο με το 1970 που μου συμβαινει για δευτερη φορα...

αργα η γρηγορα καπου καποτε κτλ θα βγουν αυτα τα προβληματα και σε σας....

Link to comment
Share on other sites

το εχω ψαξει φιλε μου!

και λυση δεν βρηκα!

και δεν ειναι τελικα θεμα γαλαξια αφου ειδα και στο φορουμ μας παρα πολλα παιδια με αλλες android συσκευες εχουν το ιδιο προβλημα!

απλα ειναι απιστευτα ενοχλητικό! σε μαμαει την ψυχολογία μιλαμε!

τωρα αναγκαστικά θα αποθηκεύσω ολα τα mms μου(αν και θα προτιμουσα να τα ειχα εκει που ειναι) θα τα σβησω και μετα θα επαναφερω ολα τα sms μου χωρις τα mms...

και την αλλη φορα το ιδιο πραγμα ειχε γινει...

απορω πως δεν το εχουν λυσει ακομη το θεμα γιατι ειναι απιστευτα σπαστικο!

να τωρα χωρις να θελω να γινω κακος τετοια πραγματα με νοκια δεν ειχες ποτε...

τελος παντων...

προσοχη παντως γιατι θα το βρειτε και αλλοι μπροστα σας!

εγω επαθα δυο σοκ αυτη την εβδομαδα....

το ενα με το mms που αντι να παει στον συναδελφο πηγε στο αφεντικο μου και αυτο με το 1970 που μου συμβαινει για δευτερη φορα...

αργα η γρηγορα καπου καποτε κτλ θα βγουν αυτα τα προβληματα και σε σας....

 

Ναι ειναι προβλημα του Android Os, αλλοι λενε οτι φταινε mms που δεν εχουν σταλει, αλλοι λενε οτι το καταφερανε αλλα καμια σοβαρη λυση δεν διαβασα ουτε εγω κ ειναι πραγματι το χειροτερο bug που μου ειχε τυχει. Αν ξανατυχει θα το ψαξω περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια οι ρομ ics που εχουν βγαλει παιζουν καλά ή εχουν θεματα?

 

Ακόμα έχουν θέματα, υπομονή για πιο stable builds.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τροπος να βελτιώσουμε την απόδοση του wifi?

παρατηρώ οτι αργεί να συνδεθεί χαρακτηριστικά οταν αλλάζω wifi spot ενω εχει κάνει απομνημόνευση του κωδικού...

επίσης σε οριακά σήματα αποσυνδέεται συνεχώς...

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Σε οριακές λήψεις είναι φυσιολογικό.Όταν λες αργεί, πόσο εννοείς;

Ποιον kernel χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Σε οριακές λήψεις είναι φυσιολογικό.Όταν λες αργεί, πόσο εννοείς;

Ποιον kernel χρησιμοποιείς;

2.6.35.7 xwkk5,χθες περίμενα 10 λεπτα,με καλο σήμα και ενω πριν ειχα ανοίξει τα δεδομένα για να συνδεθώ και εκει που το ειχα παρατήσει,ξαφνικά συνδέθηκε,δεν γίνεται πάντα αυτό...

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

2.6.35.7 xwkk5,χθες περίμενα 10 λεπτα,με καλο σήμα και ενω πριν ειχα ανοίξει τα δεδομένα για να συνδεθώ και εκει που το ειχα παρατήσει,ξαφνικά συνδέθηκε,δεν γίνεται πάντα αυτό...

 

Αν είχες συνδεθεί πριν με "δεδομένα" είναι χαρακτηριστικό αυτό.

Κλείσε τα δεδομένα και περίμενε να σβήσει το εικονίδιο.Μετά άνοιξε το wifi.Θα συνδέεται γρήγορα μετά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

δοκιμαζω απο το σαββατο τον void kernle echo και εχω μεχρι στιγμης να πω τα καλυτερα στο θεμα μπαταριας.δεν εχω κανει πληρη δοκιμη δηλαδη σε εργασιμη μερα πως τα καταφερνει αλλα για 26 ωρες σε αναμονη μου χαλασε 12% μπαταρια με κλειστα τα δατα καθως ημουν σπιτι ολη μερα και ειχα λαπτοπ για ιντερνετ και σχεδον καθολου χρηση καθως με πηραν τηλ κανα 6-7 φορες ολη τη κυριακη

το καλο του ειναι οτι ενω ειναι σε τοσο βαθυ υπνο το συστημα με το που παταω ανοιγει και ειναι ζωντανο!!πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο με κερνελ ενω σημερα θα κανω τη δοκιμη σε εργασιμη μερα ωστε να δω και σε κανονικη χρηση πως τα παει

παντως στο θεμα αναμονης ειναι σουπερ!!!

Link to comment
Share on other sites

μαστελο δοκίμασε να βάλεις μόντεμ KL1 και κερνελ void echo

με το μόντεμ αυτο σε μένα συνδέεται πιο γρήγορα από κάθε αλλο

 

sent from the king galaxy s2

Link to comment
Share on other sites

μαστελο δοκίμασε να βάλεις μόντεμ KL1 και κερνελ void echo

με το μόντεμ αυτο σε μένα συνδέεται πιο γρήγορα από κάθε αλλο

 

sent from the king galaxy s2

 

γεια σου φιλε.

 

αυτο το μοντεμ εχω,το κερνελ που λες που θα το βρω?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

επειδή είμαι στη δουλειά αν κάποιος μπορέσει και δώσει λινκ οκ,αλλιώς θα δώσω εγώ αλλά όχι νωρίτερα από το απόγευμα που θα επιστρέψω σπίτι.πάντως αν έχεις μόντεμ kl1 η αλλαγή κερνελ ίσως μα μην είναι και τόσο καθοριστική

πρέπει πάντως να υπάρχει λίνκ

λίγες σελίδες πριν, σε αυτό εδώ το θρεντ

sent from the king galaxy s2

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

μαστελο δοκίμασε να βάλεις μόντεμ KL1 και κερνελ void echo

με το μόντεμ αυτο σε μένα συνδέεται πιο γρήγορα από κάθε αλλο

 

sent from the king galaxy s2

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3894444#post3894444

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε.

 

αυτο το μοντεμ εχω,το κερνελ που λες που θα το βρω?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1357020

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησω κατι ?εβαλα τον νεο κερνελ κ εγω, οι αυτονομια που λετε ειναι

καταρχας με 1.2 τον επεξεργαστη ή 1.6 ?

εχετε εγκατεστημενο ταυτοχρονα και το set cpu?και αν ναι εκει πρεπει να αλλαξω καποιες ρυθμισεις?με τι governor?

και τελος την επιλογη του κερνελ μεσα στο μενου του(μεσω terminal kai option enable gpu/cpu) το εχετε κανει?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς το φίλο fredy η όποιον άλλον θυμάται.Ποιο ακριβώς ήταν το καλό μόντεμ που είχαμε πριν το ΝΕΚΙ2;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς το φίλο fredy η όποιον άλλον θυμάται.Ποιο ακριβώς ήταν το καλό μόντεμ που είχαμε πριν το ΝΕΚΙ2;

 

βασικα αν θυμαμαι καλα πριν ειχαμε το XXKI4:)

Link to comment
Share on other sites

βασικα αν θυμαμαι καλα πριν ειχαμε το XXKI4:)

 

thanks Freddy.Αυτό πρέπει να είναι γιατί το έχουν και οιπαλαιότερες omega

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τροπος να βελτιώσουμε την απόδοση του wifi?

παρατηρώ οτι αργεί να συνδεθεί χαρακτηριστικά οταν αλλάζω wifi spot ενω εχει κάνει απομνημόνευση του κωδικού...

επίσης σε οριακά σήματα αποσυνδέεται συνεχώς...

2.6.35.7 xwkk5,χθες περίμενα 10 λεπτα,με καλο σήμα και ενω πριν ειχα ανοίξει τα δεδομένα για να συνδεθώ και εκει που το ειχα παρατήσει,ξαφνικά συνδέθηκε,δεν γίνεται πάντα αυτό...

 

Oυσιαστικη βελτιωση αποδοσης wifi,απαιτει hardware επεμβαση. Δεν θα μπορουσε να γινει απο τον καθενα. Αλλα και αν καποιος θα το επιχηρουσε,τα αποτελεσματα μπορει να ηταν τραγικα. Ισως με πολυ κοπο και με αρκετες γνωσεις,θα μπορουσε καποιος να εχει θετικο αποτελεσμα. Δεν νομιζω οτι θα το προσπαθουσε κανεις.

Στo προβλημα που αναφερεις,θα μπορουσαν να ευθυνονται κατα κυριο λογο,τα wifi spot. Kαι ακομα περισσοτερα.

Σε οριακές λήψεις είναι φυσιολογικό.Όταν λες αργεί, πόσο εννοείς;

Ποιον kernel χρησιμοποιείς;

Αν είχες συνδεθεί πριν με "δεδομένα" είναι χαρακτηριστικό αυτό.

Κλείσε τα δεδομένα και περίμενε να σβήσει το εικονίδιο.Μετά άνοιξε το wifi.Θα συνδέεται γρήγορα μετά.

 

Πολυ Σωστα StratoGR,αλλα μαλλον αλλου ειναι το προβλημα του. Επιπλεον StratoGR στα πολυ ορθα σου προαναφερομενα,θα μπορουσε ενας συνδιασμος modem και kernel,να επηρεασει κατα εναν τροπο + / - ,την ταχυτητα δεδομενων agps. Aλλα ο συνδιασμος αυτος,δεν θα ηταν τοσο σημαντικου οφελους. Πολυ μικρο +/- με τις δεδομενες hardware & παροχου συνθηκες. Οσο αφορα ομως το battery life,το modem σε 2% και ο kernel στο αλλο 98% παιζουν μεγαλο ρολο. Οπως ξερεις StratoGR στην ουσια ο kernel,επηρεαζει το modem σε αυτο. Αλλα και το build του modem,παιζει το δικο του μικρο ρολο.

 

καλημερα

δοκιμαζω απο το σαββατο τον void kernle echo και εχω μεχρι στιγμης να πω τα καλυτερα στο θεμα μπαταριας.δεν εχω κανει πληρη δοκιμη δηλαδη σε εργασιμη μερα πως τα καταφερνει αλλα για 26 ωρες σε αναμονη μου χαλασε 12% μπαταρια με κλειστα τα δατα καθως ημουν σπιτι ολη μερα και ειχα λαπτοπ για ιντερνετ και σχεδον καθολου χρηση καθως με πηραν τηλ κανα 6-7 φορες ολη τη κυριακη

το καλο του ειναι οτι ενω ειναι σε τοσο βαθυ υπνο το συστημα με το που παταω ανοιγει και ειναι ζωντανο!!πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο με κερνελ ενω σημερα θα κανω τη δοκιμη σε εργασιμη μερα ωστε να δω και σε κανονικη χρηση πως τα παει

παντως στο θεμα αναμονης ειναι σουπερ!!!

 

Ο kernel που αναφερεις,αποδιδει θετικα στο battery life και στην ζωντανια του συστηματος.Υστερει σε πολλα αλλα.

Καλυτερος και πιο ολοκληρωμενος και φυσικα πιο αξιοπιστος και σταθερος ο Cfroot. Γουστα ειναι αυτα. Πολυ ενδιαφερον ομως η δοκιμη σου.

 

μαστελο δοκίμασε να βάλεις μόντεμ KL1 και κερνελ void echo

με το μόντεμ αυτο σε μένα συνδέεται πιο γρήγορα από κάθε αλλο.

 

Η προταση σου δεν θα παιξει καθοριστικο ρολο,για το προβλημα που αντιμετωπιζει ο φιλος.

Και αν αυτο συμβει,θα ειναι καθαρα ενα τυχαιο και υποκειμενικο φαινομενο. Αλλα δεν θα συμβει,στους περισσοτερους που θα το επιχηρησουν. Πολυ καλη ομως η προταση σου,ως δοκιμη σε αλλους τομεις.

 

Φιλικα Μακης

 

Ακολουθει Οff topic συγνωμη για αυτο.

 

Δεν ειμαι ο Γιωργος και οι αρμοδιοι μπορουν να το τσεκαρουν αυτο. Τον ξερω προσωπικα και δεν συμφωνω με τον τροπο του.

Τον εχει πειραξει κατι,παρα πολυ. Και να ξερετε ολοι,οτι δεν ειναι ενας αλκοολικος καραγκιοζης οπως σας εχει παρουσιαστει,αλλα πολυ ιδιορρυθμος. Αντιθετος ειναι γνωστος σε αρκετους Θεσσαλονικεις,για την προσφορα του στον χωρο της τεχνολογιας και οχι μονο. Με οικογενειακη παραδοση στον χωρο. Φιλε Γιωργο σε παρακαλω και εγω να σταματησεις και να ανεβασεις εδω στο myphone forum,την Rom που ολοι μαζι εχουμε φτιαξει και την υπεροχη εφαρμογη battery life sgs2,που σε βοηθησαμε να τελειοποιησεις. Παντα ειχες σεβασμο για ολους μας. Δεν σου φταινε τα υπολοιπα μελη. Και ξερω οτι θα το σεβαστεις.

 

Παρακαλω τους αρμοδιους moderators,να τον βοηθησουν σε αυτο,εστω και με ενα αλλο profil . Η προσπαθεια του θεωρω οτι ειναι μοναδικη και πιστευω πως θα το επιβαιβεωσουν πολλοι που θα τα δοκιμασουν. Αν και ειναι υπο δοκιμη ακομα,πλεον απο τον ιδιο. Παρακαλω για την επανενταξη του,ως μελος.

 

Με Σεβασμο Φιλικα Mακης

Edited by Makiskoroneos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν

επειδή με το GPS του S2 δεν ήμουν καθόλου ευχαριστημένος με τον απιστευτο χρόνο που έκανε να κλειδώσει τόσο indoor , τόσο και εν κινήσει σε σχέση με το HTC HD2 , προσπάθησα να βρώ μία λύση έτσι ώστε να κλειδώνει ΑΚΑΡΙΑΙΑ και χωρίς να χρειάζεσαι WIFI για να το πετύχεις. Τα fix που κυκλοφορούν για ελλάδα είτε είναι μισά από άποψης κώδικα , δηλαδή δεν ανοίγουν ΟΛΑ τα ADDONS που υποστηρίζει το S2 , είτε έχουν 2 με 3 NTP servers και εκεί είναι που γίνεται το πανηγύρι γιατί καταλήγεις OUT OF SYNC με το ρολόϊ που έχουν οι NTP που σημαίνει οτι μόνο περιμένεις να χρονίσει το GPS αλλά δεν πρόκειται . Επίσης όταν θες να κατεβάσεις XTRA data , επειδή στις Official ROM τουλάχιστον εγώ δεν έχω δει κάποιο κουμπάκι που να λέει download XTRA όπως είχε το HD2, πηγαίνοντας να κατεβάσεις είτε με GPS AIDS , είτε με GPS STATUS στην πραγματικότητα κατεβάζεις σκουπίδια . Έτσι λοιπόν μετά από πολλά πειράματα κατάφερα να κάνω το GPS να χρονίζει ΤΑΧΥΤΑΤΑ βρίσκοντας ΠΟΛΛΟΥΣ δορυφόρους , χωρίς να θέλεις WIFI ανοιχτό για βοήθεια, αρκεί να ενημερώνεται που και που το αρχείο XTRA. Χαρακτηριστικά το GPS κλειδώνει indoor σε μέσο όρο κάτω από , έως 19 sec , μετρημένο με GPS Status , GPS AIDS , Turbo GPS ,Ndrive ,Copilot , iGO και Sygic και σχεδόν πάντα κουμπώνει 7/7 δορυφόρους.

 

Η διαδικασία Περιλαμβάνει Τροποποίηση 2 αρχείων. Του gps.conf που βρίσκεται στον φάκελο etc του root και του sirfgps.conf που βρίσκεται στον ίδιο φάκελο . Ας ξεκινήσουμε με έναν root explorer ανοίγοντας τον φάκελο etc και φτιάχνοντας αντίγραφα για αυτά τα 2 αρχεία , το gps.conf και το sirfgps.conf . Αφού τα κρατήσουμε σαν αντίγραφα τότε μπορούμε να τα κάνουμε edit άφοβα .

 

ΤΟ sirfgps.conf το κάνουμε edit και θα πρέπει να είναι

 

#CSR SiRF plc

#PROJECT_NAME : white Space is not allowed

#UART_DRIVER : Uart Driver Path

#RESET_GPIO : Reset GPIO Driver Path

#ONOFF_GPIO : OnOff GPIO Driver Path

#EXTERNAL_LNA : 1 - use External LNA, 0 - use Internal LNA only

#REF_CLOCK_26MHZ: 1 - use 26MHz TCXO, 0 - use 16.369MHz TCXO

#UART_BAUD_RATE : 0 - 115200bps 1 - 230400, 2 - 460800, 3 - 57600

#FREQUENCY_AIDING : 0 - Disable, 1 - Enable

#SENSOR_AIDING : 0 - Disable, 1 - Enable

#SET_ID_IMSI : 1 - Use IMSI for SET ID, 0 - Use MSISDN for SET ID, especially for Japan Network Operators

#DEBUGGING_FILES : 0 - no log file, 1 - log files enabled

#SSL_ENABLED : 0 - SSL Disabled, 1 - SSL Enabled

#CERTI_VERSION : 0 - TLSv1 , 1 - SSLv3 , 2 - SSLv23

#CP_RESPONSETIME : 0 - no priority, 1 - resposne priority time, 2 - resposne priority position ,3 - resposne priority use entire response time

#REAIDING=20

#CONTROL_PLANE : 1 - CP Enabled, 0 - CP Disabled, for MP3 player or PND

#ATT_NETWORK_OPERATOR : 1 - for AT&T, 0 - for other network operator

PROJECT=SAMSUNG_S5PC210

UART_DRIVER=/dev/s3c2410_serial1

RESET_GPIO=/sys/devices/virtual/sec/gps/GPS_nRST/value

ONOFF_GPIO=/sys/devices/virtual/sec/gps/GPS_PWR_EN/value

EXTERNAL_LNA=1

REF_CLOCK_26MHZ=1

UART_BAUD_RATE=2

FREQUENCY_AIDING=1

SENSOR_AIDING=1

SET_ID_IMSI=1

DEBUGGING_FILES=0

SSL_ENABLED=0

CERTI_VERSION=0

CP_RESPONSETIME=2

CONTROL_PLANE=1

ATT_NETWORK_OPERATOR=0

EMC_ENABLE=1

LOG_PATH=/sdcard/gps/csr

 

Το gps.conf θα πρέπει να είναι

 

NTP_SERVER=chronos.asda.gr

NTP_SERVER=ntp.databank.com.gr

NTP_SERVER=ntp.asda.gr

NTP_SERVER=ntp.ntua.gr

NTP_SERVER=clock.auth.gr

NTP_SERVER=ntp.hol.gr

NTP_SERVER=gr.pool.ntp.org

NTP_SERVER=0.gr.pool.ntp.org

NTP_SERVER=1.gr.pool.ntp.org

NTP_SERVER=2.gr.pool.ntp.org

NTP_SERVER=3.gr.pool.ntp.org

NTP_SERVER=europe.pool.ntp.org

NTP_SERVER=0.europe.pool.ntp.org

NTP_SERVER=1.europe.pool.ntp.org

NTP_SERVER=2.europe.pool.ntp.org

NTP_SERVER=3.europe.pool.ntp.org

XTRA_SERVER_1=/data/xtra.bin

AGPS=/data/xtra.bin

AGPS=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

DEFAULT_AGPS_ENABLE=TRUE

DEFAULT_USER_PLANE=TRUE

REPORT_POSITION_USE_SUPL_REFLOC=1

QOS_ACCURACY=50

QOS_TIME_OUT_STANDALONE=60

QOS_TIME_OUT_agps=89

QosHorizontalThreshold=1000

QosVerticalThreshold=500

AssistMethodType=1

AgpsUse=1

AgpsMtConf=0

AgpsMtResponseType=1

AgpsServerType=1

AgpsServerIp=3232235555

INTERMEDIATE_POS=1

C2K_HOST=c2k.pde.com

C2K_PORT=1234

SUPL_HOST=FQDN

SUPL_HOST=lbs.geo.t-mobile.com

SUPL_HOST=supl.google.com

SUPL_PORT=7276

SUPL_SECURE_PORT=7275

SUPL_NO_SECURE_PORT=3425

SUPL_TLS_HOST=FQDN

SUPL_TLS_CERT=/etc/SuplRootCert

ACCURACY_THRES=5000

CURRENT_CARRIER=common

 

έτσι μετά από reboot το S2 θα έχει ENABLE τα εξής :

Network Time Protocol Server Addon

XTRA Server and Backups Addon

Intermediate Possition Addon

SUPL Support Addon

C2K PDE Support Addon

Wifi Positioning Addon <----------------------- αυτο ΟΧΙ

User Plane / Control Plane Addon

 

για να κατεβάζουμε τα XTRA data εγώ χρησιμοποιώ το GPS Status .

META to reboot κάνουμε ένα reset τα ΧTRA data και μετα κάνουμε Download XTRA κανονικά και δεν χρειάζεται να ξαναμηδενίσουμε αν δεν βάλουμε χέρι στις ρυθμίσεις των παραπάνω αρχείων.

 

Το δοκιμασε κανεις? Παρατηρησε κανεις οτι μετα απο αυτο το κινητο σταματαει να δουλευει? Κολαει σε μια λουπα μπαινωντας στο launcher? Στη κεντρικη οθονη τελος παντων? Εκανα wipe/data factory reset...wipe cache και δεν επανερχεται με τιποτα.. Εχω τρελαθει 3 η ωρα τη νυχτα! Και τα ευσημα τα ακουει φιλος που μου εδωσε το λινκ!

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε Γιωργο σε παρακαλω και εγω να σταματησεις και να ανεβασεις εδω στο myphone forum,την Rom που ολοι μαζι εχουμε φτιαξει και την υπεροχη εφαρμογη battery life sgs2,που σε βοηθησαμε να τελειοποιησεις. Παντα ειχες σεβασμο για ολους μας. Δεν σου φταινε τα υπολοιπα μελη. Και ξερω οτι θα το σεβαστεις.

 

Παρακαλω τους αρμοδιους moderators,να τον βοηθησουν σε αυτο,εστω και με ενα αλλο profil . Η προσπαθεια του θεωρω οτι ειναι μοναδικη και πιστευω πως θα το επιβαιβεωσουν πολλοι που θα τα δοκιμασουν. Αν και ειναι υπο δοκιμη ακομα,πλεον απο τον ιδιο. Παρακαλω για την επανενταξη του,ως μελος.

 

Με Σεβασμο Φιλικα Mακης

 

Φίλε Μάκη, δυστυχώς ο Γιώργος έχει πλέον μόνιμο ban και είναι πολύ δύσκολο (μάλλον αδύνατο) να ξαναενταχθεί στο myphone.. Οφείλω να ομολογήσω πάντως ότι θα ήθελα να δοκιμασω τη ρομ του και το προγραμματακι..

Αφού όπως αναφέρεις είστε και άλλα άτομα που έχετε συμβάλλει στη δημιουργία τους γιατί δεν κάνετε ένα team να ανεβάσετε εδώ στο forum τη δουλειά σας?

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασε κανεις? Παρατηρησε κανεις οτι μετα απο αυτο το κινητο σταματαει να δουλευει? Κολαει σε μια λουπα μπαινωντας στο launcher? Στη κεντρικη οθονη τελος παντων? Εκανα wipe/data factory reset...wipe cache και δεν επανερχεται με τιποτα.. Εχω τρελαθει 3 η ωρα τη νυχτα! Και τα ευσημα τα ακουει φιλος που μου εδωσε το λινκ!

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου ξεκινάει το κινητό από αυτό, σίγουρα κάτι άλλο έκανες (ή δεν έκανες, τυχαίο ίσως?). Δυστυχώς τέτοια ώρα (ξημερώματα) γίνονται τα περίεργα και συνήθως είναι δικό μας λάθος ;)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα χαμπαρι το εξης κουφο....

Εχω συγχρονισμενες επαφες του facebook απο το socialhub να φαινονται στις επαφες μου αλλα οταν μπαινω στην επαφη τα τηλεφωνα και τα email που ειναι αντιστοιχισμενα ειναι κουβαρι,καμια σχεση με την πραγματικοτητα.

Δηλαδη αλλο ονομα ειναι η επαφη και οταν μπεις μεσα εχει αλλο τηλ και email.

Διεγραψα τον λογαριασμο του facebook και τον ξαναδημιουργησα αλλα μετα τον συγχρονισμο παλι τα ιδια...

Τι να κανω????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...