Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι επειδή βάζοντας ics μπαίνουν οι δικοί της bootloaders χρειάζεται για να επανέρθεις να βάλεις με Odin την βάση της ρομ που έχεις κάνει backup και μετά να περάσεις το backup..δεν είμαι σίγουρος όμως γιατί λόγω ημερών έχω μείνει πίσω στο διάβασμα:(

 

Sent from Galaxy

 

Προ καιρού είχα βάλει το πρώτο δοκιμαστικό ICS. Για να επανέλθω πέρασα μέσω Odin ένα cfroot, μου εγκατέστησε έτσι το CWM και κατευθείαν επανεφερα το nand backup μου απο την KJ3. Οπότε μην σε φοβίζει τωρα που υπάρχει και root γι αυτη.

Το θέμα ειναι κατα πόσο ειναι stable.

Ίσως το βράδυ βάλω την sim μου στο ΝΟΚΙΑ και την περάσω στο galaxy απλα για να δοκιμάσω 2-3 πραγματάκια που θέλω.

Περισσότερο βαριέμαι που πρέπει να κάνω format στην internal.

 

Παρόλο που επανηλθε το backup μου μετα απο την σύντομη δοκιμη που εκανα στο ICS, πέρασα με Odin τον παλιο boot loader.

 

Το εκανα με odin και εδειξε o counter 1, αστα να πανε θα με φαει ο brother, αντε να μηδενισει τωρα! Απο το ξενερωμα δεν ειδα ουτε ρουτ αν εγινε τελικα

 

my Galaxy S

φίλε μου έχει αναφερθεί και απο άλλους οτι δεν ανεβαίνει με cf-root. Μάλιστα πριν που πέρασα την official ICS και έβαλα την συσκευη σε download mode είδα τον counter μου στο 2 ενω είχα περασει 2 custom rom και τον cf μέσω Odin αργότερα επειδη ήθελα να αντικαταστησω τον kernel που είχε ενσωματωμενο μια απ αυτες τις ρομ.

 

Τελικά εφόσον κ είναι δυνατόν να γίνει το backup σε προηγούμενο firmware λέω κ εγώ να κάνω έστω μια δοκιμή κ να γευτώ το σαντουιτσάκι έστω κ για λίγο....

Είναι μεγάλο δέλεαρ τελικά έστω κ unstable....

 

Το format στην internal γιατί πρέπει να γίνει όμως?Δέν έχω καταλάβει.....

κάποιοι λένε οτι οι Φάκελοι μερικών εφαρμογών περιέχουν στοιχεία που δημιουργούν προβληματα.

 

Φρόντισε να έχεις τον παλιο boot loader ώστε να τον επαναφερεις γιατι με τον νέο δεν μηδενίζει ο counter.

 

Σε λίγο θα σας πω εντυπώσεις.

 

EDIT

Λοιπον το σίγουρο ειναι οτι θέλει προσπάθεια για να μείνεις με αυτη την rom. Δεν κάνει κατα την γνώμη για καθημερινή χρήση. Παρουσιάζονται σε κάποιες περιπτώσεις προβληματακια.

 

Ξεκινω με όσα θυμάμαι.

Δεν υπάρχει το widget του καιρού. Αντίθετα υπάρχει στην lock screen χωρις εικονιδια όμως. Μόνο θερμοκρασίες.

 

Στον Dialer έχει καταργηθεί το tab επαφές. Πρέπει η να πας μέσω τις εφαρμογής contacts η μέσω του ιστορικού κλήσεων το οποίο στο κάτω μέρος αφου κανεις scrolling, έχει τις επαφές.

 

Στην κάμερα δεν δείχνει να έχει αλλάξει κάτι. Και αν έχει, δεν ειναι εύκολα ορατο. Την βλέπω πολυ κοντα σ αυτη των τελευταίων official. Ήλπιζα οτι θα χρησιμοποιηθει η official ICS.

 

Τα μενου θέλουν λίγο ψάξιμο. Σίγουρα ειναι καλύτερα έτσι.

 

Υπάρχουν νεα widgets για gmail και social hub.

 

Γενικα ειναι smooth σε touch and scrolling αλλα απο μπαταρία έχω την εντύπωση οτι κάτι δεν παει καλα. Χρειαζεται χρόνος για να έχω άποψη. Το ίδιο και για την θερμοκρασία. Μου φανηκε σαν να ανεβάζει λίγο παραπάνω. Δεν είμαι κατηγορηματικός γιατι στην φάση της δοκιμής εκανα πολλα πράγματα μαζι.

 

Γενικα δεν σου δίνεται η εντύπωση οτι άλλαξε κάτι πέρα απο τα εμφάνιση των μενου. Δηλαδη ταχύτητα κλπ.

Δεν μπορω να ξέρω κατα πόσο συμβάλει στην αξιοποίηση των πολυπυρηνων επεξεργαστων και κατα πόσο γίνεται αντιληπτό κάτι τέτοιο.

 

Ξέχασα να πω οτι στα θετικά συμπεριλαμβάνεται και το πολυ καλο σήμα. Με το ICS μέσα στο σπίτι μου είχα φουλ ολες τις γραμμές ενω μόλις πέρασα την KK5 μόλις 2 γραμμές. Το ίδιο και το wifi αλλα χωρις να είμαι απόλυτα σίγουρος εδω.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν δεν το εχεις περασει στο pc τοτε θα ειναι στην sd

πρεπει να υπαρχει φακελος efs back up

αλλα αφου λες οτι το βλεπεις το IMEI ισως να φτεει κατι αλλο...

 

Δυστηχώς ο φάκελος efs_backup είναι άδειος... θα δοκιμάσω το restore με CWM από 16-12-11 που έχω και ελπίζω να παίξει...

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που επανηλθε το backup μου μετα απο την σύντομη δοκιμη που εκανα στο ICS, πέρασα με Odin τον παλιο boot loader.

 

φίλε μου έχει αναφερθεί και απο άλλους οτι δεν ανεβαίνει με cf-root. Μάλιστα πριν που πέρασα την official ICS και έβαλα την συσκευη σε download mode είδα τον counter μου στο 2 ενω είχα περασει 2 custom rom και τον cf μέσω Odin αργότερα επειδη ήθελα να αντικαταστησω τον kernel που είχε ενσωματωμενο μια απ αυτες τις ρομ.

 

 

κάποιοι λένε οτι οι Φάκελοι μερικών εφαρμογών περιέχουν στοιχεία που δημιουργούν προβληματα.

 

Φρόντισε να έχεις τον παλιο boot loader ώστε να τον επαναφερεις γιατι με τον νέο δεν μηδενίζει ο counter.

 

Σε λίγο θα σας πω εντυπώσεις.

 

Ξέρεις μήπως φίλε μου πού θα βρώ τον παλιό bootloader?

Εγώ ακόμα κατεβάσω την ics....Με έχει φάει το μικρόβιο κ για να πώ την αλήθεια μου ανάθεμα κ άν ξέρω πώς περνά ο παλιός bootloader...:p

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις μήπως φίλε μου πού θα βρώ τον παλιό bootloader?

Εγώ ακόμα κατεβάσω την ics....Με έχει φάει το μικρόβιο κ για να πώ την αλήθεια μου ανάθεμα κ άν ξέρω πώς περνά ο παλιός bootloader...:p

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3911968#post3911968

:D

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks Στράτο.....

Με την ευκαιρία να σε ξαναευχαριστήσω κ επισήμως καθώς με τον παρακάτω τρόπο που μου είπες λύθηκε τελικά το θέμα της συσχετισης μή purchased app να φαίνεται ώς purchased στο market κ να μήν κατεβαίνει αλλα ούτε να παίρνει κ ενημερώσεις.....Πιστεύω θα βοηθήσει κ πολλούς άλλους που έχουν το συγκεκριμένο θέμα...

 

Επειδή δέν θέλω να παραβιάζω τους κανόνες του forum θα κάνω την παρακάτω ερώτηση όσο μπορώ να είναι μέσα στα πλαίσια των κανονισμών.

Επειδή θέλω να αγοράσω μιά εφαρμογή απ το market κ ενώ δέν την έχω στο κιν μου την βγάζει ώς αγορασμένη ενώ δέν είναι κ όταν προσπαθώ να την κατεβάσω δέν με αφήνει για τους λόγους που ήδη ξέρουμε.

Δυστυχώς ξαναπέρασα την rom με full wipe όμως έχω το ίδιο αποτέλεσμα....

Πως θα μπορέσω τελικά να αφαιρέσω τον σύνδεσμο απ το market ωστε να υπάρχει διαθέσιμη επιλογή μέσω πληρωμής?

Δέν ξέρω κατα πόσο θα βοηθήσει αυτό όμως δέν την έχω κάν backup ούτε σάν εφαρμογή στο φάκελο του titanium....

 

νομιζω πως με το τιτανιουμ κανεις αποκοπη συνδεσμου απο το μαρκετ...για δοκιμασε

 

Το χω κάνει κ αυτό.....

Αλλα κ πάλι φαίνεται σάν αγορασμένο όταν δέν υπάρχει στο τηλέφωνό μου.Δέν με αφήνει να την κατεβάσω κ όταν την ''περνάω'' την βγάζει ώς μή ενημερωμένη κ φυσικά δέν με αφήνει να κάνω την ενημέρωση..

Το θέμα είναι οτι δέν μπορώ να την πληρώσω ωστε να την κατεβάσω....

 

Κάτι μου λέει ότι πρέπει να γίνει καινούργιος λογαριασμός στο google account όμως έτσι δέν θα μπορώ να κατεβάσω τις ήδη purchased εφαρμογές μου....

 

Θα μπορείς, αλλάζοντας λογαριασμό μέσα από τις επιλογές του market.

 

και γιατι δε βαζεις με τον ιδιο τροπο την αναβαθμισμενη εφαρμογη οπως την εβαλες πριν και δε μπορει να αναβαθμιστει τωρα?

 

Λοιπόν ο τρόπος που πρότεινε ο Στράτος ήταν ο εξής.....

Απεγκατάσταση "εφαρμογής" - Εκκαθάριση cache/δεδομένων απ το market - Titanium Backup/Εργαλεία του market/καταστροφή όλων των συνδέσμων market....

 

Το είχα ξαναπροσπαθήσει όταν το πρότεινε κ ο mantzaros όμως δέν έιχε γίνει κάτι καθώς όπως πρότεινε ο Στράτος την εκκαθάριση δεδομένων/cache κ την απεγκατάσταση της εφαρμογής πρώτα..

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

 

Ξέχασα να πω οτι στα θετικά συμπεριλαμβάνεται και το πολυ καλο σήμα. Με το ICS μέσα στο σπίτι μου είχα φουλ ολες τις γραμμές ενω μόλις πέρασα την KK5 μόλις 2 γραμμές. Το ίδιο και το wifi αλλα χωρις να είμαι απόλυτα σίγουρος εδω.

 

φιλε ευχαριστούμε για το review διαβασα με μεγαλο ενδιαφέρον ολα αυτα που γραφεις!

περισσοτερο ομως εντύπωση μου εκανε αυτο που λες τωρα...

γιατι και εγω με cosmote εχω θεμα με το σήμα(κυριως στο 3g...)..

το μοναδικο μοντεμ που διορθώνει την κατάσταση στο κινητό μου ειναι το NEKI2...(μιλάμε ομως για απιστευτη διαφορα πραγμα που δεν μπορεσα να το καταλάβω ποτε!!!)

με ολα τα αλλα εχω θεμα!

τι μοντεμ εχει η ICS ?

μπορουμε να το βαλουμε ξεχωριστα για να δουμε αν θα εχει αποτέλεσμα στην ΚΚ5 που φοράμε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με restore με CWM και μετά restore με titanium επανήλθα κανονικά και μετά το restore παίζει και ο siyah o 2.6.3.... τώρα τι κόμπλα ήταν αυτή ένας θεός ξέρει...

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Από έξω.Θα βρεις ένα κάρο στο ebay.Κι αν το χρειαστείς άμεσα (φτου φτου) κανονίζεις με κάποιον εδώ και το μηδενίζετε.

ok, ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν φλασαρουμε με odin το MODEM_I9100XXKP8_REV_02_CL1092599.tar.md5 που υπαρχει στην ρομ του ics θα δουλεψει το κινητο η θα γινει ο χαμος??

ειμαι περιεργος να δοκιμασω το παραπάνω μοντεμ...:O

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν φλασαρουμε με odin το MODEM_I9100XXKP8_REV_02_CL1092599.tar.md5 που υπαρχει στην ρομ του ics θα δουλεψει το κινητο η θα γινει ο χαμος??

ειμαι περιεργος να δοκιμασω το παραπάνω μοντεμ...:O

 

Δεν ξέρω αν μπορει να γίνει κάτι τέτοιο. Βεβαίως θα μπορείς να επανελθεις όπως και να έχει αλλα δεν σε παροτρυνω.

Μην ξεχνάς εγω βρίσκομαι εκτός Ελλάδας σε χώρα που χρησιμοποιεί κεραίες αμερικανικής τεχνολογίας και σε ακτίνα ενός χιλιομέτρου έχω μια απο καθε πάροχο.

Παρόλα αυτα 3g με πάνω απο 2 γραμμές δεν είχα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορει να γίνει κάτι τέτοιο. Βεβαίως θα μπορείς να επανελθεις όπως και να έχει αλλα δεν σε παροτρυνω.

Μην ξεχνάς εγω βρίσκομαι εκτός Ελλάδας σε χώρα που χρησιμοποιεί κεραίες αμερικανικής τεχνολογίας και σε ακτίνα ενός χιλιομέτρου έχω μια απο καθε πάροχο.

Παρόλα αυτα 3g με πάνω απο 2 γραμμές δεν είχα.

 

ok ρωτουσα απο περιέργεια...:lol:

και εννοείται ποτε δεν δοκιμαζω κατι αν δεν παρω full back up στα παντα!

παντως με vodafone καρτα που δοκιμασα πριν απο λιγο το σημα του 3g ηταν φουλ σπιτι μου...

με cosmote με neki2 modem εχω 3 γραμμες..με ενα αλλο οποιοδήποτε μοντεμ μια γραμμη αν πιάσω θα ειμαι ευχαριστημένος..!

οκ σιγουρα ειναι αδυνατο το σημα στην περιοχη μου αλλα γιατι με το ενα μοντεμ να εχω τρεις γραμμες και με το αλλο μια με το ζορι δεν μπορω να το καταλαβω..:confused:

με μπερδευε και εξακολουθει να με μπερδευει αυτο το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

ok ρωτουσα απο περιέργεια...:lol:

και εννοείται ποτε δεν δοκιμαζω κατι αν δεν παρω full back up στα παντα!

παντως με vodafone καρτα που δοκιμασα πριν απο λιγο το σημα του 3g ηταν φουλ σπιτι μου...

με cosmote με neki2 modem εχω 3 γραμμες..με ενα αλλο οποιοδήποτε μοντεμ μια γραμμη αν πιάσω θα ειμαι ευχαριστημένος..!

οκ σιγουρα ειναι αδυνατο το σημα στην περιοχη μου αλλα γιατι με το ενα μοντεμ να εχω τρεις γραμμες και με το αλλο μια με το ζορι δεν μπορω να το καταλαβω..:confused:

με μπερδευε και εξακολουθει να με μπερδευει αυτο το θεμα...

 

Το ιδιο κ σε μενα που δοκιμασα παγωτο

Το μοντεμ παιζει στο xda βεβαια δεν εχω λινκ προχειρο

 

Εντιτ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1277593

 

[MODEM] Main modem XX versions flashable through CWM

 

Ετσι οπως το βλεπω εγω εχει ακομα καιρο το παγωτο να βγει σωστο...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

ok ρωτουσα απο περιέργεια...:lol:

και εννοείται ποτε δεν δοκιμαζω κατι αν δεν παρω full back up στα παντα!

παντως με vodafone καρτα που δοκιμασα πριν απο λιγο το σημα του 3g ηταν φουλ σπιτι μου...

με cosmote με neki2 modem εχω 3 γραμμες..με ενα αλλο οποιοδήποτε μοντεμ μια γραμμη αν πιάσω θα ειμαι ευχαριστημένος..!

οκ σιγουρα ειναι αδυνατο το σημα στην περιοχη μου αλλα γιατι με το ενα μοντεμ να εχω τρεις γραμμες και με το αλλο μια με το ζορι δεν μπορω να το καταλαβω..:confused:

με μπερδευε και εξακολουθει να με μπερδευει αυτο το θεμα...

 

Εμένα μου βρωμάει ότι επειδή το NEKI είναι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟY provider, ότι είναι "πειραγμένο" να δείχνει περισσότερο.

Το τι σου δείχνει στο τηλέφωνο είναι αποτέλεσμα κάποιου αλγόριθμου μέσα στο μόντεμ.Αν τον αλλάξεις μπορεί να δείχνει ότι θες.

Κάτι σαν το κόλπο που έκανε η apple στο iphone.

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω μολις περασα το XXKP8 modem πανω σε omega 10 XWKL1. Αποτελεσματα αυριο τωρα παω για υπνο. το τηλ παντως δουλευη κανονικα χωρις καποιο προβλημα
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βρωμάει ότι επειδή το NEKI είναι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟY provider, ότι είναι "πειραγμένο" να δείχνει περισσότερο.

Το τι σου δείχνει στο τηλέφωνο είναι αποτέλεσμα κάποιου αλγόριθμου μέσα στο μόντεμ.Αν τον αλλάξεις μπορεί να δείχνει ότι θες.

Κάτι σαν το κόλπο που έκανε η apple στο iphone.

 

λες ρε στρατο να παιζει τετοιο πραγμα???

γιατι πραγματικα θα σκασω με το θεμα...:blink:

τεσπα θα δοκιμασω το λινκ που δινει πιο πανω ο φιλος με το μοντεμ απο ics και θα επιστρεψω σε λιγο με εντυπώσεις..

στο σπιτι μου που εχω αδυνατο σημα θα φανει αν εχει διαφορα η οχι...

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω μολις περασα το XXKP8 modem πανω σε omega 10 XWKL1. Αποτελεσματα αυριο τωρα παω για υπνο. το τηλ παντως δουλευη κανονικα χωρις καποιο προβλημα

 

Θα το δοκιμασω κι εγω τοτε

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς σε μενα τα ιδια παλι!

με neki2 (πρωτη photo) δειχνει 2 γραμμες με KP8(δευτερη photo) καμια(η μια με το ζορι...)....:blink:

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς σε μενα τα ιδια παλι!

με neki2 (πρωτη photo) δειχνει 2 γραμμες με KP8(δευτερη photo) καμια(η μια με το ζορι...)....:blink:

 

Για δοκίμασε πλοήγηση στο ίντερνετ να δεις υπάρχει διαφορά η μόνο στις γραμμές φαίνεται;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε πλοήγηση στο ίντερνετ να δεις υπάρχει διαφορά η μόνο στις γραμμές φαίνεται;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

τωρα αυτο δοκιμαζω!

ενω εχω μηδέν γραμμες 3g η πλοήγηση παει σφαιρα!!!:)

λογικα θα επρεπε να αλλαξει σε 2g γιατι το εχω στο αυτόματο...αυτο ομως επιμενει με μηδεν γραμμες σε 3g και σερφαρει..

τι να πω περιεργα πραγματα..!

τωρα τι να κανεις?

να βαλεις παλι neki2 η να μεινεις οπως εισαι?

ειμαστε σιγουροι οτι το αποτέλεσμα σε neki ειναι "πειραγμενο"?

και αν δεν ειναι πως ειναι δυνατον να εχει τετοια διαφορά ...τι να πεις χαος..το θεμα:lol:

 

ασχετο te salat την υπογραφη σου απο το tapatalk πως καταφέρνεις και την κανεις να εμφανίζεται?

εχω την τελευταια εκδοση και δεν μου βγαζει την υπογραφη μου με τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

τωρα αυτο δοκιμαζω!

ενω εχω μηδέν γραμμες 3g η πλοήγηση παει σφαιρα!!!:)

λογικα θα επρεπε να αλλαξει σε 2g γιατι το εχω στο αυτόματο...αυτο ομως επιμενει με μηδεν γραμμες σε 3g και σερφαρει..

τι να πω περιεργα πραγματα..!

τωρα τι να κανεις?

να βαλεις παλι neki2 η να μεινεις οπως εισαι?

ειμαστε σιγουροι οτι το αποτέλεσμα σε neki ειναι "πειραγμενο"?

και αν δεν ειναι πως ειναι δυνατον να εχει τετοια διαφορά ...τι να πεις χαος..το θεμα:lol:

 

ασχετο te salat την υπογραφη σου απο το tapatalk πως καταφέρνεις και την κανεις να εμφανίζεται?

εχω την τελευταια εκδοση και δεν μου βγαζει την υπογραφη μου με τιποτα...

 

Υπόψιν ότι μόλις με επιβεβαίωσες με τις δικές σου δοκιμές :)

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν ότι μόλις με επιβεβαίωσες με τις δικές σου δοκιμές :)

 

αρα στρατο το "αληθινό" μου σημα ειναι αυτο που βλεπω τωρα μεσα στο σπιτι μου! μια γραμμη η καμια!:p

δύσκολο αλλα θα πρέπει να το αποδεχθώ ...:p

Link to comment
Share on other sites

αρα στρατο το "αληθινό" μου σημα ειναι αυτο που βλεπω τωρα μεσα στο σπιτι μου! μια γραμμη η καμια!:p

δύσκολο αλλα θα πρέπει να το αποδεχθώ ...:p

 

Έτσι πιστεύω.Η διαφορά είναι στην ένδειξη.

Έτσι δε το έφτιαξε και η apple που είχε παρόμοιο πρόβλημα; είπε ότι ήταν λάθος η ένδειξη, και με μια αλλαγή στο software το "διόρθωσε".

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις απ το ICS.

Εμφανισιακά είναι πολύ όμορφο το παγωτό.Λειτουργικά όμως δέν μπορείς να πείς.....

Πολλά FC σε αρκετές εφαρμογές,αρκετά ζεστό με max temp 33 idle όταν με την omega ήμουν πρίν 2 ώρες στους 24...

Μεγάλη κατανάλωση πόρων του λειτουργικού με 500 κ MB σε χρήση μετά απο restart 2 λεπτών..

Κάμερα το ίδιο αποτέλεσμα χωρίς καμία διαφορά όπως ανάφερε παραπάνω ο Κώστας.Το ίδιο lost auto focus που είχε κ πρίν..

Σε ταχύτητα ούτε εγώ κατάλαβα διαφορές (boot time/εναλλαγή εφαρμογών/άνοιγμα φώτο κ.τ.λ)

Θα συμφωνήσω οτι είναι πολύ smooth έστω κ unstable κ μπορεί να κάνω λάθος όμως παρατήρησα στο κατακόρυφο scrolling των ρυθμίσεων να μήν είναι τόσο ταχύτατο όσο ήταν πρίν.Δηλ να κόβετε κάπως η ταχύτητα του κ να μήν ολοκληρώνεται σάν εντολή.

Εχω αυτή την αίσθηση,μπορεί να πέφτω κ έξω....

Γενικά θέλει πολύ ψωμί για να θεωρηθεί λειτουργική......

Edited by paris_rx8
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι θα περιμένουμε πολυ μεχρι να έχουμε ICS official rom του επιπέδου των τελευταίων gingerbread.

Δεν με στεναχωρεί καθόλου.

Γενικα ενω μ αρέσουν οι καινοτομίες του ICS δεν έχω μείνει ικανοποιημενος ούτε στο nexus s όπου δοκίμασα custom closed to official ούτε απ αυτα που είδα σήμερα.

 

Παιδια έχω-εχουμε γίνει πολυ απαιτητικοι. Οι εταιρείες στο εξής θα πρέπει να ειναι πολυ προσεκτικές. Δεν θα ανεχθούμε πατάτες και συσκευες με lug η battery brain.

Δυστυχώς όταν βλέπουμε την apple να τα σκατωνει μ ένα update που δοκιμάζει σε beta απο τις 6/6/2011, να προετοιμαζόμαστε.

Τουλάχιστον εμείς αν δεν μας αρέσει το παγωτό ξανα γυρνάμε εκει που είμαστε.

 

@fredaras

Γι αυτο σου είπα δοκίμασε να κανεις πλοήγηση απο 3g.

Για να φαίνεται η υπογραφή σου πρέπει να την ενεργοποιησεις απο τις ρυθμίσεις της εφαρμογής

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι θα περιμένουμε πολυ μεχρι να έχουμε ICS official rom του επιπέδου των τελευταίων gingerbread.

Δεν με στεναχωρεί καθόλου.

Γενικα ενω μ αρέσουν οι καινοτομίες του ICS δεν έχω μείνει ικανοποιημενος ούτε στο nexus s όπου δοκίμασα custom closed to official ούτε απ αυτα που είδα σήμερα.

 

Παιδια έχω-εχουμε γίνει πολυ απαιτητικοι. Οι εταιρείες στο εξής θα πρέπει να ειναι πολυ προσεκτικές. Δεν θα ανεχθούμε πατάτες και συσκευες με lug η battery brain.

Δυστυχώς όταν βλέπουμε την apple να τα σκατωνει μ ένα update που δοκιμάζει σε beta απο τις 6/6/2011, να προετοιμαζόμαστε.

Τουλάχιστον εμείς αν δεν μας αρέσει το παγωτό ξανα γυρνάμε εκει που είμαστε.

 

@fredaras

Γι αυτο σου είπα δοκίμασε να κανεις πλοήγηση απο 3g.

Για να φαίνεται η υπογραφή σου πρέπει να την ενεργοποιησεις απο τις ρυθμίσεις της εφαρμογής

 

Συμφωνώ σχεδόν σε όλα.Που διαφωνώ...

Στο ότι "Δεν θα ανεχθούμε πατάτες και συσκευες με lug η battery brain."

Θα δεις ότι και με ένα τόνο προβλήματα να κυκλοφορήσει και να είναι και γνωστά από πριν, θα τρέξουν όλοι να το βάλουν και μετά θα γκρινιάζουν.

Υπάρχει ο απλός χρήστης που ούτε μπαίνει σε ένα φόρουμ και απλά συνδέει το κινητό του με το kies για να κάνει τα τυπικά. Αυτός που όταν του βγάλει "υπάρχει αναβάθμιση" , την κάνει και μετά έχει προβλήματα, δικαιολογείται να πει τα πάντα.

Ο χρήστης όμως που θεωρητικά ξέρει "κάτι παραπάνω" και ενημερώνεται, ενώ τώρα έχει μια σταθερότητα στο τηλέφωνο του με την 2.3.6, θα δεις ότι θα τρέξει να το βάλει και μετά θα βρίζει που δε δουλεύει το ένα, δε δουλεύει το άλλο.

Εδώ τα τελευταία apple με τεράστια θέματα (μπαταρίας, χάσιμο των κλήσεων) και όμως ο κόσμος τα αγοράζει σαν καραμέλες.

Είμαι 100% σίγουρος ότι θα κυκλοφορήσει πρόωρα υπό την πιέση του μάρκετινγκ και γι αυτό δε θα έχουν λυθεί όλα τα προβλήματα που είναι γνωστά αυτή τη στιγμή.

Θα πειραματιστούν πάνω στα τηλέφωνά μας λοιπόν για να βρουν τις λύσεις, θα το ανεχθούμε και θα πούμε κι ένα τραγούδι.

Παίρνουμε ότι μας αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...