Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σωστος εχεις δικιο...:lol::lol:

δεν με "έκοψε" καθολου...(εμμμ με τοσο αλκοολ σημερα...:lol::lol:)...

οποτε δεν πειραζουμε τιποτα για την ωρα...:)

 

Έτσι... Καλή Χρονιά σε όλους τους συμφορίτες...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

4.0.3 λοιπον.7 λεπτακια μου πηρε, ωραια πραγματα...

Ολα ειναι πιο smooth στην κινηση, ουτε lag ουτε τπτ.

Δοκιμαστε την αφοβα

 

Ε ρε τι μας περιμενει με την ολοκληρωμενη ICS.

 

Καλη χρονια σε ολους!

 

Και μια ακόμη ερώτηση.Αλλάζει ο bootloader αν βάλεις την ics μέσω ODIN;

 

Βρήκα αυτά στο xda για αρχή

 

Played with 4.0.3 (KP8) for a while and here are my first impressions.

 

a. Not sure a re-partition is required for 4.0 OS, but I did it anyway

b. Take a backup and format internal memory (not external SD card). Some applications from 2.3.X seems to have issues with existing folder structure

c. Touch Wiz launcher is buggy, especially when it comes to settings (Force close and home screen freeze). Change the launcher as per your wish (I use Go Launcher) and every thing works like a breeze

d. Google talk app does video chat

e. No swype (I use only Swiftkey though)

f. Call logs finally has a only call log option (Message logs was unnecessary)

g. Wifi reception is so-so in weak signals

h. Most google apps are updated

i. The stock Email app force closes even in normal operation

j. Quite stable if you are not in touchwiz launcher

 

 

Και ένας τρόπος για ρουτ.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=20895330&postcount=107

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως συστηνω ανεπιφυλακτα την τελευταια cm9 απο εδω .. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1410400 η εκδοση 31/12 δουλευουν ολα αψογα πανω της σχεδον.. ουτε FC ουτε τπτ ... μονο κατι μικροπροβληματακια
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους. Πηρε ο brother το S2 και θελω να το κανουμε ρουτ χωρις να γραψει ο counter , ειναι με KI4 2.3.4, δεν θελω να φλασαρω κατι ποιο νεο για αρχη! Κοιταξα το θεμα με το ρουτ αλλα σορυ, ψιλοχαθηκα με ολους αυτους τους τροπους! Ευχαριστω.:)

 

my Galaxy S

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους. Πηρε ο brother το S2 και θελω να το κανουμε ρουτ χωρις να γραψει ο counter , ειναι με KI4 2.3.4, δεν θελω να φλασαρω κατι ποιο νεο για αρχη! Κοιταξα το θεμα με το ρουτ αλλα σορυ, ψιλοχαθηκα με ολους αυτους τους τροπους! Ευχαριστω.:)

 

my Galaxy S

 

Χρησιμοποιοντας τον CF-root δεν ανεβαίνει ο counter. Στο XDA θα βρεις το σχετικό thread. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

Νομίζω οτι για την ΚΙ4 2.3.4 πρέπει να φλασαρεις με Odin αυτόν τον cf kernel. Διάβασε λίγο τις οδηγίες πριν το κανεις. Ειναι εξερετικα απλο.

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=725147&d=1316504902

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Άντε και η χρονιά ξεκινά με το δεξή. Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους και καλά

ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑΤΑ

CF-Root 5.2 KP1/2/4/8

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Update για την leaked ICS .Έφτιαξε ήδη root με CWM o Chainfire οπότε προχωρείστε άφοβα όσοι θέλετε να δοκιμάσετε.http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=20075898&postcount=8

 

 

Ουπς με πρόλαβαν:):p

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια οσοι την εχετε βαλει αξιζει τον κοπο???

γιατι και στις 2 εκδοσεις που προτεινεται βλεπω πολλα προβληματακια...:)

επισης αν την δοκιμασεις μετα απο recovery μπορεις να επανελθεις οπως ησουν η θελει αλλη διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια οσοι την εχετε βαλει αξιζει τον κοπο???

γιατι και στις 2 εκδοσεις που προτεινεται βλεπω πολλα προβληματακια...:)

επισης αν την δοκιμασεις μετα απο recovery μπορεις να επανελθεις οπως ησουν η θελει αλλη διαδικασια?

 

Νομίζω ότι επειδή βάζοντας ics μπαίνουν οι δικοί της bootloaders χρειάζεται για να επανέρθεις να βάλεις με Odin την βάση της ρομ που έχεις κάνει backup και μετά να περάσεις το backup..δεν είμαι σίγουρος όμως γιατί λόγω ημερών έχω μείνει πίσω στο διάβασμα:(

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια οσοι την εχετε βαλει αξιζει τον κοπο???

γιατι και στις 2 εκδοσεις που προτεινεται βλεπω πολλα προβληματακια...:)

επισης αν την δοκιμασεις μετα απο recovery μπορεις να επανελθεις οπως ησουν η θελει αλλη διαδικασια?

 

Προ καιρού είχα βάλει το πρώτο δοκιμαστικό ICS. Για να επανέλθω πέρασα μέσω Odin ένα cfroot, μου εγκατέστησε έτσι το CWM και κατευθείαν επανεφερα το nand backup μου απο την KJ3. Οπότε μην σε φοβίζει τωρα που υπάρχει και root γι αυτη.

Το θέμα ειναι κατα πόσο ειναι stable.

Ίσως το βράδυ βάλω την sim μου στο ΝΟΚΙΑ και την περάσω στο galaxy απλα για να δοκιμάσω 2-3 πραγματάκια που θέλω.

Περισσότερο βαριέμαι που πρέπει να κάνω format στην internal.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προ καιρού είχα βάλει το πρώτο δοκιμαστικό ICS. Για να επανέλθω πέρασα μέσω Odin ένα cfroot, μου εγκατέστησε έτσι το CWM και κατευθείαν επανεφερα το nand backup μου απο την KJ3. Οπότε μην σε φοβίζει τωρα που υπάρχει και root γι αυτη.

Το θέμα ειναι κατα πόσο ειναι stable.

Ίσως το βράδυ βάλω την sim μου στο ΝΟΚΙΑ και την περάσω στο galaxy απλα για να δοκιμάσω 2-3 πραγματάκια που θέλω.

Περισσότερο βαριέμαι που πρέπει να κάνω format στην internal.

 

μαλιστα thanks για τις απαντησεις παιδια..:)

εγω μαλλον θα περιμενω ακομη λιγο γιατι εχω στησει τοσο ομορφα το κινητο τωρα(με Pulse) που πραγματικα δεν μου κανει καρδια να το χαλασω...

με "τρωει" βεβαια το θεμα:p αλλα στο τελος της ημερας αν το δοκιμασω τελικα με βλεπω να γυρναω παλι εκει που ημουν...

θα δειξει στο μελλον...

Link to comment
Share on other sites

ΜΑ δεν ειναι αυτη η εκδοση για να μείνεις. Εγω θέλω να στησω απο την αρχη την pulse 1.3 και να κάνω ένα format στην internal. Απο τότε που το πήρα δεν του έχω κάνει ποτε.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιοντας τον CF-root δεν ανεβαίνει ο counter. Στο XDA θα βρεις το σχετικό thread. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

Νομίζω οτι για την ΚΙ4 2.3.4 πρέπει να φλασαρεις με Odin αυτόν τον cf kernel. Διάβασε λίγο τις οδηγίες πριν το κανεις. Ειναι εξερετικα απλο.

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=725147&d=1316504902

 

Το εκανα με odin και εδειξε o counter 1, αστα να πανε θα με φαει ο brother, αντε να μηδενισει τωρα! Απο το ξενερωμα δεν ειδα ουτε ρουτ αν εγινε τελικα

 

my Galaxy S

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα με odin και εδειξε o counter 1, αστα να πανε θα με φαει ο brother, αντε να μηδενισει τωρα! Απο το ξενερωμα δεν ειδα ουτε ρουτ αν εγινε τελικα

 

my Galaxy S

 

Δεν καταλαβαίνω το τόσο άγχος .Όποτε θες παίρνεις -δανείζεσαι ένα usb jig και καθάρισες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω το τόσο άγχος .Όποτε θες παίρνεις -δανείζεσαι ένα usb jig και καθάρισες.

 

Το βρισκεις απο ελλαδα ή απο εξωτερικο?, για το αγορασεις!

 

my Galaxy S

Link to comment
Share on other sites

για πες μας μερικα πραγματάκια παραπανω αν θες?:)

εφαρμογες κτλ σου δουλευουν ολα κανονικα?

καταφερες να επαναφέρεις το κινητο σου με τιτανιουμ κτλ οπως ηταν πριν???(εφαρμογες sms κλησεις και ολα τα σχετικα...)

στην καμερα και στο βιντεο της(αν δουλευει σωστα) ειδες καποια βελτιωση?? στο γνωστο θεμα με το focus του βιντεο και ολα τα σχετικα'???

 

Ειναι πολυ νωρις και εχω πολλα FCs.

Κλησεις, sms δουλευουν, καμερα δεν παρατηρησα καποια διαφορα.

Απλα εχουν προστεθει καποια καλουδια και εχω την εντυπωση οτι απο μπαταρια παει πολυ καλα.

Δινει παντως αλλη ομορφια στο κινητο.

 

Αναμενουμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως κάποιος από εσάς που έβαλε ICS έλεγξε αν υπάρχει ntfs υποστήριξη σε USB ή ακόμα καλύτερα σε external sd ;
Link to comment
Share on other sites

Το βρισκεις απο ελλαδα ή απο εξωτερικο?, για το αγορασεις!

 

my Galaxy S

 

Από έξω.Θα βρεις ένα κάρο στο ebay.Κι αν το χρειαστείς άμεσα (φτου φτου) κανονίζεις με κάποιον εδώ και το μηδενίζετε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια αν ξέρει κάποιος.. είμαι με CheckRom V4 και όλα ήταν καλά με οποιονδήποτε κέρνελ και αν δοκίμαζα και σήμερα έβαλα για 1η φορά τον siyah 2.6.3 και από εκείνη τη στιγμη και μετά το κινητό δεν βλέπει την κάρτα. Η κάρτα δουλεύει κανονικά σε όποιο άλλο κινητό την βάλω.

Δοκίμασα 3-4 κέρνελ και δεν βρήκα φως... επίσης έκανα και clear cache από CWM αλλά πάλι τίποτα...

 

Έχει κανείς καμια ιδέα?

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια αν ξέρει κάποιος.. είμαι με CheckRom V4 και όλα ήταν καλά με οποιονδήποτε κέρνελ και αν δοκίμαζα και σήμερα έβαλα για 1η φορά τον siyah 2.6.3 και από εκείνη τη στιγμη και μετά το κινητό δεν βλέπει την κάρτα. Η κάρτα δουλεύει κανονικά σε όποιο άλλο κινητό την βάλω.

Δοκίμασα 3-4 κέρνελ και δεν βρήκα φως... επίσης έκανα και clear cache από CWM αλλά πάλι τίποτα...

 

Έχει κανείς καμια ιδέα?

 

καρτα εννοεις την σιμ φανταζομαι...

τον φακελο efs τον ειχες κανει backup?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδια με υγεια κ ευτυχια.Μια απορια μονο εχω αυτο με τον counter τι ειναι?Kαι γιατι πρεπει να το μηδενιζουμε?Συγνωμη για την ακυρη ερωτηση αλλα δεν μπορουσα να βρω απαντηση αλλου.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ νομίζω πως είχα κάνει backup το efs όταν το είχα πάρει τον αύγουστο.. μπορείς να μου πεις το path που βρίσκεται το backup να δω αν το έχω?

Πάντως IMEI στη κατάσταση βλέπω ...

Εχω backup από τις 16 του Δεκέμβρη με CWM και από Τιτάνιουμ... απλά πριν κάνω restore έλεγα μήπως ήξερε καποιος κάτι ποιο εύκολο....

Edited by BlueChris

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλη χρονια παιδια με υγεια κ ευτυχια.Μια απορια μονο εχω αυτο με τον counter τι ειναι?Kαι γιατι πρεπει να το μηδενιζουμε?Συγνωμη για την ακυρη ερωτηση αλλα δεν μπορουσα να βρω απαντηση αλλου.

 

Υπάρχει περίπτωση περνώντας unofficial rom στη συσκευή σου να αυξηθεί ο custom binary counter που μετράει πόσες φορές έχει γίνει αυτό και θέτει τη συσκευή σου εκτός εγγύησης. Μηδενίζοντας τον και περνώντας μια official rom επανέρχεται και η εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προ καιρού είχα βάλει το πρώτο δοκιμαστικό ICS. Για να επανέλθω πέρασα μέσω Odin ένα cfroot, μου εγκατέστησε έτσι το CWM και κατευθείαν επανεφερα το nand backup μου απο την KJ3. Οπότε μην σε φοβίζει τωρα που υπάρχει και root γι αυτη.

Το θέμα ειναι κατα πόσο ειναι stable.

Ίσως το βράδυ βάλω την sim μου στο ΝΟΚΙΑ και την περάσω στο galaxy απλα για να δοκιμάσω 2-3 πραγματάκια που θέλω.

Περισσότερο βαριέμαι που πρέπει να κάνω format στην internal.

 

Τελικά εφόσον κ είναι δυνατόν να γίνει το backup σε προηγούμενο firmware λέω κ εγώ να κάνω έστω μια δοκιμή κ να γευτώ το σαντουιτσάκι έστω κ για λίγο....

Είναι μεγάλο δέλεαρ τελικά έστω κ unstable....

 

Το format στην internal γιατί πρέπει να γίνει όμως?Δέν έχω καταλάβει.....

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ νομίζω πως είχα κάνει backup το efs όταν το είχα πάρει τον αύγουστο.. μπορείς να μου πεις το path που βρίσκεται το backup να δω αν το έχω?

Πάντως IMEI στη κατάσταση βλέπω ...

Εχω backup από τις 16 του Δεκέμβρη με CWM και από Τιτάνιουμ... απλά πριν κάνω restore έλεγα μήπως ήξερε καποιος κάτι ποιο εύκολο....

 

αν δεν το εχεις περασει στο pc τοτε θα ειναι στην sd

πρεπει να υπαρχει φακελος efs back up

αλλα αφου λες οτι το βλεπεις το IMEI ισως να φτεει κατι αλλο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...