Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την παραπάνω έκδοση θεωρώ θα λυθούν πολλά προβλήματα αλλά πάλι θα έχει αρκετά bugs. Πιστεύω μέχρι τέλος Ιανουαρίου θα έχουμε μια αρκετά stable έκδοση CM9 για καθημερινή χρήση και όχι για πειράματα.

 

εγω βασικα δεν πρόκειται να πειραξω το κινητο μου ουτε για πλακα!!!

με Pulse τωρα πεταει...:)

αν δεν βγει σταθερη εκδοση με ολα τα καλουδια που εχω τωρα...παγωτο δεν τρωω μεχρι το καλοκαίρι...:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες επειδή ναι μεν το lock ήταν ταχύτατο αλλά παρατήρησα πρόβλημα με το accuracy έψαξα και το ΔΙΟΡΘΩΣΑ και αυτό . Πλέον κουμπώνει το ίδιο και ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ γρήγορα αλλά και ΣΩΣΤΑ . Έβγαλα το ENABLE_WIPER (wifi possitioning addon) καθώς χωρίς αυτό κουμπώνει πιο γρήγορα (αρχίζω να πιστευω ότι το wifi possitiong το κάνει enable η συσκευή από κάπου αλλου, οπότε να το έχουμε forced μεσα στο gps.conf ισως κάνει και conflict ) . ΣΗΜΕΙΩΣΗ Fasterfix δεν ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ και καλο είναι να uninstall καθως γραφει πάνω στους servers τον ίδιο όπως και στο GPS AIDS δεν πατάμε εκεί που λέει FIX. κλασσικα μετά απο το mod , reset AGPS data και download AGPS data απο GPS Status.

Σημείωση παίζοντας με τα modem και βάζοντας το KL1 δεν είδα καμία διαφορα στον χρόνο κλειδώματος. ίσως τυχαίο ...

Link to comment
Share on other sites

παντως εμενα εχτες που το δοκιμασα μου κλειδωσε σε 15sec, απο τελευταια φορα που ειχε χρησιμοποιειθει περιπου 180 χιλιομετρα μακρυα.

data off, omega 9.2.

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δέν θέλω να παραβιάζω τους κανόνες του forum θα κάνω την παρακάτω ερώτηση όσο μπορώ να είναι μέσα στα πλαίσια των κανονισμών.

Επειδή θέλω να αγοράσω μιά εφαρμογή απ το market κ ενώ δέν την έχω στο κιν μου την βγάζει ώς αγορασμένη ενώ δέν είναι κ όταν προσπαθώ να την κατεβάσω δέν με αφήνει για τους λόγους που ήδη ξέρουμε.

Δυστυχώς ξαναπέρασα την rom με full wipe όμως έχω το ίδιο αποτέλεσμα....

Πως θα μπορέσω τελικά να αφαιρέσω τον σύνδεσμο απ το market ωστε να υπάρχει διαθέσιμη επιλογή μέσω πληρωμής?

Δέν ξέρω κατα πόσο θα βοηθήσει αυτό όμως δέν την έχω κάν backup ούτε σάν εφαρμογή στο φάκελο του titanium....

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δέν θέλω να παραβιάζω τους κανόνες του forum θα κάνω την παρακάτω ερώτηση όσο μπορώ να είναι μέσα στα πλαίσια των κανονισμών.

Επειδή θέλω να αγοράσω μιά εφαρμογή απ το market κ ενώ δέν την έχω στο κιν μου την βγάζει ώς αγορασμένη ενώ δέν είναι κ όταν προσπαθώ να την κατεβάσω δέν με αφήνει για τους λόγους που ήδη ξέρουμε.

Δυστυχώς ξαναπέρασα την rom με full wipe όμως έχω το ίδιο αποτέλεσμα....

Πως θα μπορέσω τελικά να αφαιρέσω τον σύνδεσμο απ το market ωστε να υπάρχει διαθέσιμη επιλογή μέσω πληρωμής?

Δέν ξέρω κατα πόσο θα βοηθήσει αυτό όμως δέν την έχω κάν backup ούτε σάν εφαρμογή στο φάκελο του titanium....

 

νομιζω πως με το τιτανιουμ κανεις αποκοπη συνδεσμου απο το μαρκετ...για δοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

Το χω κάνει κ αυτό.....

Αλλα κ πάλι φαίνεται σάν αγορασμένο όταν δέν υπάρχει στο τηλέφωνό μου.Δέν με αφήνει να την κατεβάσω κ όταν την ''περνάω'' την βγάζει ώς μή ενημερωμένη κ φυσικά δέν με αφήνει να κάνω την ενημέρωση..

Το θέμα είναι οτι δέν μπορώ να την πληρώσω ωστε να την κατεβάσω....

 

Κάτι μου λέει ότι πρέπει να γίνει καινούργιος λογαριασμός στο google account όμως έτσι δέν θα μπορώ να κατεβάσω τις ήδη purchased εφαρμογές μου....

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Το χω κάνει κ αυτό.....

Αλλα κ πάλι φαίνεται σάν αγορασμένο όταν δέν υπάρχει στο τηλέφωνό μου.Δέν με αφήνει να την κατεβάσω κ όταν την ''περνάω'' την βγάζει ώς μή ενημερωμένη κ φυσικά δέν με αφήνει να κάνω την ενημέρωση..

Το θέμα είναι οτι δέν μπορώ να την πληρώσω ωστε να την κατεβάσω....

 

Κάτι μου λέει ότι πρέπει να γίνει καινούργιος λογαριασμός στο google account όμως έτσι δέν θα μπορώ να κατεβάσω τις ήδη purchased εφαρμογές μου....

 

Θα μπορείς, αλλάζοντας λογαριασμό μέσα από τις επιλογές του market.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το χω κάνει κ αυτό.....

Αλλα κ πάλι φαίνεται σάν αγορασμένο όταν δέν υπάρχει στο τηλέφωνό μου.Δέν με αφήνει να την κατεβάσω κ όταν την ''περνάω'' την βγάζει ώς μή ενημερωμένη κ φυσικά δέν με αφήνει να κάνω την ενημέρωση..

Το θέμα είναι οτι δέν μπορώ να την πληρώσω ωστε να την κατεβάσω....

 

Κάτι μου λέει ότι πρέπει να γίνει καινούργιος λογαριασμός στο google account όμως έτσι δέν θα μπορώ να κατεβάσω τις ήδη purchased εφαρμογές μου....

 

και γιατι δε βαζεις με τον ιδιο τροπο την αναβαθμισμενη εφαρμογη οπως την εβαλες πριν και δε μπορει να αναβαθμιστει τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.

 

Προβλημα με το go sms pro.

μετα τις τελευταιες ανανεωσεις του απο το μαρκετ

στα εισερχομενα μυνηματα μου τα γραφει 3 περιπου ωρες μετα απο την

ωρα που ειναι κανονικα με αποτελεσμα να ειναι ακαταστατα τα μυνηματα.

Τι μπορω να κανω?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανες ζημιά παραμονιάτικα Σάκη :lol:

 

Χαχαχα οχι τωρα ρε παιδια αμαρτια ειναι να ασχολουμαι ξανα με το μαραφετι τετοια μερα!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε ήδη :lol:

Δεν αρχίζω τα φλασαρίσματα όμως μην έχουμε τίποτα περίεργα και δε μπορούμε μετά να πάρουμε κανένα για χρόνια πολλά :D

Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε ήδη :lol:

Δεν αρχίζω τα φλασαρίσματα όμως μην έχουμε τίποτα περίεργα και δε μπορούμε μετά να πάρουμε κανένα για χρόνια πολλά :D

 

....ωχου.. Λεω να κανω το εγχειρημα... αμα δεν εχω κινητο να πω χρονια πολλα.. ελπιζω να εχει κανεις να μου δανεισει ενα.. χαχαχα:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε ήδη :lol:

Δεν αρχίζω τα φλασαρίσματα όμως μην έχουμε τίποτα περίεργα και δε μπορούμε μετά να πάρουμε κανένα για χρόνια πολλά :D

 

Για ενημερώστε παρακαλώ τι δουλεύει και τι όχι,όσοι τολμήσετε πρώτοι,γιατί μπήκε πάλι μέσα μας ο διάολος παραμονή πρωτοχρονιάς.:p

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω καλη χρονια σε ολους:)

 

να σαι καλα.. μεσα εχει τα εξης αρχεια..

 

πως τα χρησιμοποιω στο odin? οδηγειες εχουμε καπου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα.. μεσα εχει τα εξης αρχεια..

 

πως τα χρησιμοποιω στο odin? οδηγειες εχουμε καπου?

 

Για κοίτα εδώ.

http://knowmydroid.com/blog/install-leaked-ice-cream-sandwich-kp4-kp8-firmware-on-galaxy-s2

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

4.0.3 λοιπον.7 λεπτακια μου πηρε, ωραια πραγματα...

Ολα ειναι πιο smooth στην κινηση, ουτε lag ουτε τπτ.

Δοκιμαστε την αφοβα

 

Ε ρε τι μας περιμενει με την ολοκληρωμενη ICS.

 

Καλη χρονια σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

4.0.3 λοιπον.7 λεπτακια μου πηρε, ωραια πραγματα...

Ολα ειναι πιο smooth στην κινηση, ουτε lag ουτε τπτ.

Δοκιμαστε την αφοβα

 

Ε ρε τι μας περιμενει με την ολοκληρωμενη ICS.

 

Καλη χρονια σε ολους!

 

Η camera δουλεύει;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

4.0.3 λοιπον.7 λεπτακια μου πηρε, ωραια πραγματα...

Ολα ειναι πιο smooth στην κινηση, ουτε lag ουτε τπτ.

Δοκιμαστε την αφοβα

 

Ε ρε τι μας περιμενει με την ολοκληρωμενη ICS.

 

Καλη χρονια σε ολους!

 

για πες μας μερικα πραγματάκια παραπανω αν θες?:)

εφαρμογες κτλ σου δουλευουν ολα κανονικα?

καταφερες να επαναφέρεις το κινητο σου με τιτανιουμ κτλ οπως ηταν πριν???(εφαρμογες sms κλησεις και ολα τα σχετικα...)

στην καμερα και στο βιντεο της(αν δουλευει σωστα) ειδες καποια βελτιωση?? στο γνωστο θεμα με το focus του βιντεο και ολα τα σχετικα'???

Link to comment
Share on other sites

για πες μας μερικα πραγματάκια παραπανω αν θες?:)

εφαρμογες κτλ σου δουλευουν ολα κανονικα?

καταφερες να επαναφέρεις το κινητο σου με τιτανιουμ κτλ οπως ηταν πριν???(εφαρμογες sms κλησεις και ολα τα σχετικα...)

στην καμερα και στο βιντεο της(αν δουλευει σωστα) ειδες καποια βελτιωση?? στο γνωστο θεμα με το focus του βιντεο και ολα τα σχετικα'???

 

Φίλε freddaras το titanium αποκλείεται να δούλεψε.Αφού δεν υπάρχει τρόπος να κάνει ρουτ την καινούρια ρομ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Φίλε freddaras το titanium αποκλείεται να δούλεψε.Αφού δεν υπάρχει τρόπος να κάνει ρουτ την καινούρια ρομ.

 

σωστος εχεις δικιο...:lol::lol:

δεν με "έκοψε" καθολου...(εμμμ με τοσο αλκοολ σημερα...:lol::lol:)...

οποτε δεν πειραζουμε τιποτα για την ωρα...:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...