Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα είναι οτι μάλλον το έχεις ρυθμίσει στο WCDMA/GSM (Auto mode) και σε συνδιασμό με το οτι δεν έχει καλό σήμα στη περιοχή σου με τον παροχό σου έχεις αυτά τα προβλήματα..Για δοκίμασε settings->wireless and network->mobile networks->network mode και βάλτο στο GSM..Νομίζω θα είσαι εντάξει μετά απο αυτό απο άποψη σήματος..

 

Γιάννη σ' ευχαριατώ αλλά τίποτα δυστυχώς... το δοκίμασα έκανα κι ένα restart καλού κακκού αλλά μάταια... δεν ξέρω ίσως να πάρω στην Samsung να ρωτήσω και θα σας πω...:O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση. Όσο για custom.. η μετάβαση μου σε custom είναι δεδομένη :lol: Ποια είναι η ποιο stable? Είναι το κινητό του αδερφού μου όπου δεν ασχολείται και πολύ, οπότε όσα λιγότερα bugs τόσο το καλύτερο.

 

Ε τότε τσάμπα έψαχνες για insecure stock. Για custom πας κατευθείαν εκεί :)

Τώρα βρήκες λάθος άνθρωπο να ρωτήσιες για custom αφού έχω δική μου (Pulse) :happy:

Καλύτερα να σου απαντήσουν άλλοι :)

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε τσάμπα έψαχνες για insecure stock. Για custom πας κατευθείαν εκεί :)

Τώρα βρήκες λάθος άνθρωπο να ρωτήσιες για custom αφού έχω δική μου (Pulse) :happy:

Καλύτερα να σου απαντήσουν άλλοι :)

 

 

Θα δοκιμάσω την pulse φυσικά! Πρέπει να στηρίζουμε τέτοιες προσπάθειες πιστεύω!:)

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση. Όσο για custom.. η μετάβαση μου σε custom είναι δεδομένη :lol: Ποια είναι η ποιο stable? Είναι το κινητό του αδερφού μου όπου δεν ασχολείται και πολύ, οπότε όσα λιγότερα bugs τόσο το καλύτερο.

 

Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα λιγότερα αλλά τα 0 bugs πας στην Pulse :) Και περνάς και όποιο theme θέλεις αν θες να ξεφύγεις απο τις στοκ (όσον αφορά τα χρώματα) καταστάσεις :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο iphone και στα wp7 είναι πιο "αναλογικά" και ενώ ενώ το android σου δίνει την αίσθηση του ψεύτικου, στο ios/wp7 είναι σαν να τραβάς το χέρι μια πραγματική ταινία απο κάτω.

 

Το περιέγραψες ΑΚΡΙΒΩΣ όπως το σκεφτόμουνα. Στο ios είναι σαν να τραβάς με το χέρι μια πραγματική ταινία από κάτω ενώ στο S2 όχι. Δεν το λέω για "κατά" του κινητού μας, καθώς η αίσθηση και τα θέλω είναι υποκειμενικά.

 

Αν πάντως βρει κάποιος λύση για τον stock browser να συμπεριφέρεται έτσι, please let us know :) Διότι ψάχνω και τίποτε δεν βρίσκω

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, μολις πηρα και εγω ενα S2 αν και παλιος χρηστης Android. Μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να εχω μονιμα απενεργοποιημενο το noise reduction απο τις κλησεις για να μην το κανω καθε φορα? Ευχαριστω προκαταβολικα! Ααααα, και Χρονια πολλα κιολας!

 

Ναι υπάρχει, το έχει φτιάξει ο StratosGR και είναι εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=323506

 

Δες το δεύτερο post :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να καταλάβω αυτό που σας ενοχλεί είναι ότι "κατεβαίνει" γρήγορα η σελίδα κάτω ?

Τραβάς δηλαδή μια πχ κάτω και η σελίδα "τρέχει" χωρίς σταματημό ?

Γιατί εμένα αυτό με εκνευρίζει στον στοκ browser .

Όπως επίσης στο ότι δεν υπάρχει αυτόματη προσαρμογή όταν μεγεθύνσεις ένα κείμενο .

Για αυτό έχω σαν βασικό browser τον όπερά.

Ολα είναι τόσο ομαλά με τον όπερά και το σερφαρισμα είναι παιχνιδάκι .

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην το αλλάξουν πότε αυτό. Μια σελίδα που είναι μεγάλη θέλει 10 scroll για να φτάσει στη μέση σε iPhone (υπάρχουν τεράστια blog). Ανάλογα με το πόσο απότομα κάνεις το scroll τόσο πιο μακρυά πάει κι αυτό είναι το πιο σωστό.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην το αλλάξουν πότε αυτό. Μια σελίδα που είναι μεγάλη θέλει 10 scroll για να φτάσει στη μέση σε iPhone (υπάρχουν τεράστια blog). Ανάλογα με το πόσο απότομα κάνεις το scroll τόσο πιο μακρυά πάει κι αυτό είναι το πιο σωστό.

 

Έτσι ακριβώς!!!

 

Θα με τρελανετε ρε παιδια. Χρησιμοποιω όλη μέρα το iPad 2 για browsing και δεν βλέπω καμία διάφορα που να με ενοχλεί. Ίσα ίσα το sgs2 ειναι μοναδική συσκευη εκτός iPad που μ ευχαριστεί στο browsing.

 

Επίσης αυτο το οτι δεν κεντραρει στην προσαρμογη της σελίδας δεν μπορω να το καταλάβω. Είχαμε ξανα διαφωνήσει fredaras :) αλλα δεν πεισθηκα αφου δεν βλέπω καμία διάφορα συν οτι ο official ειναι πολυ πιο γρήγορος απο τον opera.

 

Δείτε ένα ακόμα βίντεο για να πεισθειτε επιτέλους. Παρόλο που το βίντεο παράγεται την ίδια στιγμη και μάλιστα σε 30 f, το galaxy δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Το scrolling εξαρτάται απο την κίνηση του δαχτυλου μας πάνω στην οθόνη. Το θες σαν ταινία κάντο σαν ταινία. Το θες γρήγορο κάντο γρήγορο. Σκαλοπάτια και σαχλαμαρες λογο αδυναμιας του software, δεν υπάρχουν στο galaxy S2.

Για απόλυτο κεντραρισμα θα κάνετε διπλο ταπ στην πάνω αριστερή γωνία του κειμένου που θέλετε.

Αν πατατε στην μέση θα σας παει στην μέση. Αν πατήστε στην αρχη θα πάτε στην αρχη.

 

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς!!!

 

 

 

Επίσης αυτο το οτι δεν κεντραρει στην προσαρμογη της σελίδας δεν μπορω να το καταλάβω. Είχαμε ξανα διαφωνήσει fredaras :) αλλα δεν πεισθηκα αφου δεν βλέπω καμία διάφορα συν οτι ο official ειναι πολυ πιο γρήγορος απο τον opera.

 

 

 

 

το βιντεο ειναι απο τον πρωτο γαλαξια μου!

στο ειχα ξανανεβασει!

νομιζω οτι τα λεει ολα..:)

 

Ελπίζω να μην το αλλάξουν πότε αυτό. Μια σελίδα που είναι μεγάλη θέλει 10 scroll για να φτάσει στη μέση σε iPhone (υπάρχουν τεράστια blog). Ανάλογα με το πόσο απότομα κάνεις το scroll τόσο πιο μακρυά πάει κι αυτό είναι το πιο σωστό.

 

δεν διαφωνω εμενα με κουραζει λιγο!

μαλλον εχω μεγαλα δαχτυλα:lol::lol:

πολλες φορες θελω να παω καπου και μου "γλυστραει" πως να το πω..

με τον οπερα βολευομαι καλύτερα..οκ παιδια γουστα..:)

Link to comment
Share on other sites

το βιντεο ειναι απο τον πρωτο γαλαξια μου!

στο ειχα ξανανεβασει!

νομιζω οτι τα λεει ολα..:)

 

 

 

δεν διαφωνω εμενα με κουραζει λιγο!

μαλλον εχω μεγαλα δαχτυλα:lol::lol:

πολλες φορες θελω να παω καπου και μου "γλυστραει" πως να το πω..

με τον οπερα βολευομαι καλύτερα..οκ παιδια γουστα..:)

 

Έτσι το καταλαβαίνω εφοσον προκειται για θεμα προσωπικου γουστου. Αλλα νομίζω οτι στο βίντεο μου φαίνεται ξεκάθαρα το άριστο κεντραρισμα αλλα και το scrolling.

Κι εγω στο Nexus s έχω τον opera γιατι εκει υπάρχει διάφορα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έτσι το καταλαβαίνω εφοσον προκειται για θεμα προσωπικου γουστου. Αλλα νομίζω οτι στο βίντεο μου φαίνεται ξεκάθαρα το άριστο κεντραρισμα αλλα και το scrolling.

Κι εγω στο Nexus s έχω τον opera γιατι εκει υπάρχει διάφορα.

 

συμφωνεις τουλάχιστον οτι η αυτοματη προσαρμογη στο ζοομ ειναι κατι που θα επρεπε να εχει το κινητο μας απο την στιγμη που υπαρχει στον πρωτο γαλαξια??

Link to comment
Share on other sites

συμφωνεις τουλάχιστον οτι η αυτοματη προσαρμογη στο ζοομ ειναι κατι που θα επρεπε να εχει το κινητο μας απο την στιγμη που υπαρχει στον πρωτο γαλαξια??

 

Βρε σύ είδα τωρα το βίντεο σου. Χρησιμοποιείς εντελως λάθος τον browser.

Ποιος ο λόγος να κανεις pinch to zoom? αφου έχεις το double click. Ούτε στο iPhone δεν εκανα έτσι το browsing.

Για παράδειγμα όταν μπαίνω στο myphone κάνω ένα διπλο κλικ για να πάω στα υπό μενου και να επιλέξω τα υπό παρακολούθηση. Και μετα πάντα με διπλο κλικ και scrolling δεν χρειαζεται ποτε να κάνω zoom. Πάω ακριβώς εκει που θέλω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βρε σύ είδα τωρα το βίντεο σου. Χρησιμοποιείς εντελως λάθος τον browser.

Ποιος ο λόγος να κανεις pinch to zoom? αφου έχεις το double click. Ούτε στο iPhone δεν εκανα έτσι το browsing.

Για παράδειγμα όταν μπαίνω στο myphone κάνω ένα διπλο κλικ για να πάω στα υπό μενου και να επιλέξω τα υπό παρακολούθηση. Και μετα πάντα με διπλο κλικ και scrolling δεν χρειαζεται ποτε να κάνω zoom. Πάω ακριβώς εκει που θέλω.

 

:lol::lol::lol:

ειναι θεμα συνήθειας φιλε μου!

με το πρωτο γαλαξια (αλλα και τον οπερα φυσικα ) μπορουσα να προσαρμόσω το κειμενο σε οποιο μεγεθος ηθελα!

δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το λαθος? ασε που βολευει μερικες φορες απιστευτα!

στην τελικη ας υπηρχε η επιλογη(ΟΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΑΛΑΞΙΑ) και ας μην την εκανες χρηση ποτε..:)

ποτε δεν καταλαβα γιατι την αφαίρεσαν...

οταν απο νοκια/symbian πηγα σε android/galaxy ειχα εντυπωσιαστεί πραγματικα απο την συγκεκριμένη επιλογη..

στον εξαιρετικο dolphin υπαρχει αλλα με τα σημαδακια + και -..

κατι ειναι και αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θέμα Γαλαξια αλλα του official android browser νομίζω.

Εγω δούλευα πάντα έτσι όπως σου λέω ακόμα και με το S1 αλλα και το ipad:)

 

Ειναι θέμα συνήθειας και προφανώς οι περισσότεροι δουλεύουν με διπλο κλικ για να το καταργήσουν.

 

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θέμα Γαλαξια αλλα του official android browser νομίζω.

Εγω δούλευα πάντα έτσι όπως σου λέω ακόμα και με το S1 αλλα και το ipad:)

 

Ειναι θέμα συνήθειας και προφανώς οι περισσότεροι δουλεύουν με διπλο κλικ για να το καταργήσουν.

 

 

εγω παλι διαφωνω!

θεωρω την προσαρμογη κειμενου μεγαλη ευκολια που κανει το σερφαρισμα απολαυση:)

κακως που το βγαλανε παλι καλα που εχουμε τον οπερα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συμφωνώ με τον freddaras.Μου την σπάει απίστευτα που δε το κάνει αυτό.Αυτός είναι και ένας λόγος που έβαλα cm7 μιας και εκεί έχεις επιλογή αν το θες να προσαρμόζει το κειμενο ή όχι.Αλλά δυστυχώς η cm7 δεν είναι ολοκληρωμένη για το s2 π.χ. δεν έχει ραδιόφωνο και βιντεοκλήση και έτσι έβαλα πάλι samsung based rom.Ελπίζω αυτό να αλλάξει με την cm9
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι... Μικρό το "κακό" για τον καλύτερο kernel κατά την γνώμη μου, (από εποχές SGS είχε δείξει ότι κατέχει πολύ καλά το άθλημα ο hardcore...) αφού συνδυάζει άψογα σταθερότητα, γρηγοράδα και εξαιρετική αυτονομία στη μπαταρία...υπάρχει και αυτό για όποιον θέλει boot animation όμως http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=17977695&postcount=1946... Χρόνια Πολλά σε όλους με υγεία πάνω απ όλα...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Έχει καταφέρει κανείς να έχει boot animation με τον speedmod; Το δοκίμασα δύο φορές αλλά τίποτα. Την ώρα που έπρεπε να δείχνει το boot animation απλά μένει μαύρη οθόνη... :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ συμφωνώ με τον freddaras.Μου την σπάει απίστευτα που δε το κάνει αυτό.Αυτός είναι και ένας λόγος που έβαλα cm7 μιας και εκεί έχεις επιλογή αν το θες να προσαρμόζει το κειμενο ή όχι.Αλλά δυστυχώς η cm7 δεν είναι ολοκληρωμένη για το s2 π.χ. δεν έχει ραδιόφωνο και βιντεοκλήση και έτσι έβαλα πάλι samsung based rom.Ελπίζω αυτό να αλλάξει με την cm9

 

ετσι ειναι φιλε μου!

γουστα βεβαια αλλα γιατι να μην το εχω σαν επιλογη και οποιος θελει αν μην χρησιμοποιεί...:)

σοβαρα στο cm7 το ειχε ε?

ενδιαφέρον αυτο...

ας δουμε τι θα γινει και στο παγωτο..:)

για την ωρα ας ειναι καλα ο οπερα αν και μερικες φορες οντως αργει...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συμφωνώ με τον freddaras.Μου την σπάει απίστευτα που δε το κάνει αυτό.Αυτός είναι και ένας λόγος που έβαλα cm7 μιας και εκεί έχεις επιλογή αν το θες να προσαρμόζει το κειμενο ή όχι.Αλλά δυστυχώς η cm7 δεν είναι ολοκληρωμένη για το s2 π.χ. δεν έχει ραδιόφωνο και βιντεοκλήση και έτσι έβαλα πάλι samsung based rom.Ελπίζω αυτό να αλλάξει με την cm9

 

δεν το εχω ψαξει καθως δεν με ενδιαφερει αλλα δεν εχει καπου επιλογη autofit pages?

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω ψαξει καθως δεν με ενδιαφερει αλλα δεν εχει καπου επιλογη autofit pages?

 

δεν λειτουργει...

προφανω το autofit ειναι οταν ζουμαρεις μια φορα(διπλο χτυπημα) στο να φερει το κειμενο μπροστα σου...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία νέα παράφρονα.Άντε καλή χρονιά και με πολλά φλασαρισματα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αντε η ώρα η καλή....:p:lol:

Καλοδεχούμενη όμως κ μια stable (ics) έτσι για να γουστάρουμε....

Τί να πώ,την περιμένω πώς κ πώς όπως κ όλοι μας υποθέτω.....:D

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Με την παραπάνω έκδοση θεωρώ θα λυθούν πολλά προβλήματα αλλά πάλι θα έχει αρκετά bugs. Πιστεύω μέχρι τέλος Ιανουαρίου θα έχουμε μια αρκετά stable έκδοση CM9 για καθημερινή χρήση και όχι για πειράματα.
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...