Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω αριθμο κατσκευης ΒΟΚΚ1 γινεται να βαλω την ΚΚ5 που μου ειπες εσυ η δεν παιζει ρολο τη εκδοση εχω για να κανω ρουτ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω εχω αριθμο κατσκευης ΒΟΚΚ1 γινεται να βαλω την ΚΚ5 που μου ειπες εσυ η δεν παιζει ρολο τη εκδοση εχω για να κανω ρουτ?

 

Σου έχω απαντήσει ήδη, μπορείς να βάλεις ότι έκδοση θέλεις, διάβασε τους οδηγούς για νέους χρήστες γιατί απ ότι βλέπω δεν καταλαβαινόμαστε..

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα π. Μεχρι να μ αφήσει να κατέβασω το pit.

Φλάσαρα cf-root και μπήκα σε recovery. Μετα εκανα restore το backup μου και επανηλθε ακριβώς όπως το είχα πριν φλασάρω την ICS:lol::wacko:

 

Ευχαριστω παιδια.

 

Edit

Γιώργο και σε σένα το ευχαριστω για την καλη σου πρόθεση και την σωστη λύση που προτεινες. Βασικα όλοι σας είχατε σωστές λύσεις.

Έπεσα τυχαία στην πιο απλη αφου το back up μου "ξανα έγραψε" την NAND και έσβησε όλα τα σφάλματα Ετσι διορθώθηκε το πρόβλημα που εμπόδιζε το μπουταρισμα.

Για επαληθευση πέρασα μετα την official ΚΙ4 και ειναι μια χαρά χωρις τρίγωνακια, με μηδενισμενο τον counter και φυσικα στημένη όπως είχα την συσκευη μου αφου δεν ειναι wipe.

 

Πραγματικα το λατρευω αυτο το τηλέφωνο. Ειναι τρομερό σε όλα του.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αριθμο κατσκευης ΒΟΚΚ1 γινεται να βαλω την ΚΚ5 που μου ειπες εσυ η δεν παιζει ρολο τη εκδοση εχω για να κανω ρουτ?

 

Για το BOKK1 χρησιμοποιεις το KK2. Εχει αναφερθει ο τροπος στις τροποποιησεις βελτιωσεις. Αν δεν το βρεις στειλε μου αυριο πμ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.. πως ελέγχω αν είναι μηδενισμένος ο counter ή αν χρειάζεται usb jig?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχετε υπ όψη σας οτι το jig για να μηδενίσει χρειαζεται παλαιότερο boot loader απ αυτόν που έχουν οι εκδοσεις 2.3.6 και ICS.

Οπότε χρειαζεται να φλασαρεις πρώτα τον παλιο και μετα jig για μηδενισμό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όταν μπεις σε download mode το γράφει πάνω πάνω

 

Ευχαριστώ Στράτο :) Και γίνεται να μηδενιστεί με κάποιο άλλο τρόπο εκτός απο USB Jig?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Στράτο :) Και γίνεται να μηδενιστεί με κάποιο άλλο τρόπο εκτός απο USB Jig?

 

Mε αντιστασούλα (αυτό είναι στην ουσία το jib).Αλλά είναι ταλαιπωρία.Πάρε ένα jig...σχεδόν τα χαρίζουν :D

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει ένα pm και να μου πει τον καλύτερο δυνατό συνδυασμό kernel-rom?Οσο γίνεται πιο customazible να είναι η rom τόσο το καλύτερο.Και αν δεν ζητάω πολλά αν έχει τον χρόνο αυτος που θα μου απαντήσει να μου λύσει κάποιες απορίες που έχω.Είμαι noobας δείξτε κατανόηση.

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει ένα pm και να μου πει τον καλύτερο δυνατό συνδυασμό kernel-rom?Οσο γίνεται πιο customazible να είναι η rom τόσο το καλύτερο.Και αν δεν ζητάω πολλά αν έχει τον χρόνο αυτος που θα μου απαντήσει να μου λύσει κάποιες απορίες που έχω.Είμαι noobας δείξτε κατανόηση.

 

Με ένα pm δεν θα πάρεις ολοκληρωμένη εικόνα των πραγμάτων. Διάβασε στο παρόν θέμα και θα καλυφθείς πλήρως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το SII εδω και 2 εβδομαδες το οποιο πηρα μεταχειρισμενο αλλα με αποδειξη αγορας απο Ελληνικο καταστημα. Η συσκευη φορα την GIGERBRED.XWKI8 η οποια φαινετε ως 2.3.5 και ως radio την Ι9100ΧΧΚΙ4. Δεν ξερω αν προκειτε για καποια custom ROM ή επισημη μαγειρεμενη αλλα εχω προβλημα λειτουργιας σε σύνδεση μαζικής αποθήκευσης για μεταφορα μεγαλων αρχειων. Εκανα αυτο που λεει στον οδηγο (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308970&highlight=mass+storage) αλλα και το USB Debugging κολπο που στα προηγουμενα Android κινητα επαιζαν χωρις καποιο προβλημα. Τωρα με το μαμα USB καλωδιο σε Windows 7 X64 δεν αναγνωριζει καθολου την συσκευη USB και σε Windows XP καποιες φορες την βλεπει και μαλιστα μπορω να ανοιξω και να δω τα περιεχομενα αλλα μετα απο λιγα δευτερολεπτα κολλαει και για να ξεκολλησει πρεπει να βγαλω το USB καλωδιο ή απο το τηλεφωνο ή απο το PC. Εχει κανεις αλλος τετοιο προβλημα? φταιει η ρομ? Να πω επισης οτι καπου διαβασα οτι κλεινοντας το bluetooth παιζει σε καποιους αλλα δυστυχως σε εμενα δεν...
Link to comment
Share on other sites

παιδες πως μπορω να αλλαξω ιμει ?

 

Τι εννοείς ακριβώς?? Γιατί να θέλεις κάτι τέτοιο?

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το SII εδω και 2 εβδομαδες το οποιο πηρα μεταχειρισμενο αλλα με αποδειξη αγορας απο Ελληνικο καταστημα. Η συσκευη φορα την GIGERBRED.XWKI8 η οποια φαινετε ως 2.3.5 και ως radio την Ι9100ΧΧΚΙ4. Δεν ξερω αν προκειτε για καποια custom ROM ή επισημη μαγειρεμενη αλλα εχω προβλημα λειτουργιας σε σύνδεση μαζικής αποθήκευσης για μεταφορα μεγαλων αρχειων. Εκανα αυτο που λεει στον οδηγο (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308970&highlight=mass+storage) αλλα και το USB Debugging κολπο που στα προηγουμενα Android κινητα επαιζαν χωρις καποιο προβλημα. Τωρα με το μαμα USB καλωδιο σε Windows 7 X64 δεν αναγνωριζει καθολου την συσκευη USB και σε Windows XP καποιες φορες την βλεπει και μαλιστα μπορω να ανοιξω και να δω τα περιεχομενα αλλα μετα απο λιγα δευτερολεπτα κολλαει και για να ξεκολλησει πρεπει να βγαλω το USB καλωδιο ή απο το τηλεφωνο ή απο το PC. Εχει κανεις αλλος τετοιο προβλημα? φταιει η ρομ? Να πω επισης οτι καπου διαβασα οτι κλεινοντας το bluetooth παιζει σε καποιους αλλα δυστυχως σε εμενα δεν...

 

Με ΚΙ4 , ΚΙ8 είχα πάρα πολλά προβλήματα.Ένα από αυτά ήταν και αυτό που αναφέρεις.Πήγα σε πιο καινούρια έκδοση και ηρέμησα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το SII εδω και 2 εβδομαδες το οποιο πηρα μεταχειρισμενο αλλα με αποδειξη αγορας απο Ελληνικο καταστημα. Η συσκευη φορα την GIGERBRED.XWKI8 η οποια φαινετε ως 2.3.5 και ως radio την Ι9100ΧΧΚΙ4. Δεν ξερω αν προκειτε για καποια custom ROM ή επισημη μαγειρεμενη αλλα εχω προβλημα λειτουργιας σε σύνδεση μαζικής αποθήκευσης για μεταφορα μεγαλων αρχειων. Εκανα αυτο που λεει στον οδηγο (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308970&highlight=mass+storage) αλλα και το USB Debugging κολπο που στα προηγουμενα Android κινητα επαιζαν χωρις καποιο προβλημα. Τωρα με το μαμα USB καλωδιο σε Windows 7 X64 δεν αναγνωριζει καθολου την συσκευη USB και σε Windows XP καποιες φορες την βλεπει και μαλιστα μπορω να ανοιξω και να δω τα περιεχομενα αλλα μετα απο λιγα δευτερολεπτα κολλαει και για να ξεκολλησει πρεπει να βγαλω το USB καλωδιο ή απο το τηλεφωνο ή απο το PC. Εχει κανεις αλλος τετοιο προβλημα? φταιει η ρομ? Να πω επισης οτι καπου διαβασα οτι κλεινοντας το bluetooth παιζει σε καποιους αλλα δυστυχως σε εμενα δεν...

 

Για άλλαξε τη USB που συνδέεις το κινητό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το SII εδω και 2 εβδομαδες το οποιο πηρα μεταχειρισμενο αλλα με αποδειξη αγορας απο Ελληνικο καταστημα. Η συσκευη φορα την GIGERBRED.XWKI8 η οποια φαινετε ως 2.3.5 και ως radio την Ι9100ΧΧΚΙ4. Δεν ξερω αν προκειτε για καποια custom ROM ή επισημη μαγειρεμενη αλλα εχω προβλημα λειτουργιας σε σύνδεση μαζικής αποθήκευσης για μεταφορα μεγαλων αρχειων. Εκανα αυτο που λεει στον οδηγο (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308970&highlight=mass+storage) αλλα και το USB Debugging κολπο που στα προηγουμενα Android κινητα επαιζαν χωρις καποιο προβλημα. Τωρα με το μαμα USB καλωδιο σε Windows 7 X64 δεν αναγνωριζει καθολου την συσκευη USB και σε Windows XP καποιες φορες την βλεπει και μαλιστα μπορω να ανοιξω και να δω τα περιεχομενα αλλα μετα απο λιγα δευτερολεπτα κολλαει και για να ξεκολλησει πρεπει να βγαλω το USB καλωδιο ή απο το τηλεφωνο ή απο το PC. Εχει κανεις αλλος τετοιο προβλημα? φταιει η ρομ? Να πω επισης οτι καπου διαβασα οτι κλεινοντας το bluetooth παιζει σε καποιους αλλα δυστυχως σε εμενα δεν...

 

Έχεις εγκαταστήσει το Kies ώστε να περάσουν οι drivers?

Στο Mac μου δεν μου χρειάστηκε. Συνδέθηκε αμέσως. Όμως στα windows στον υπολογιστη του γραφείου δεν συνδέονταν μεχρι που πέρασα το Kies.

Δεν ειναι λογικο βέβαια και μπορει να ειναι τυχαίο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχω version PDA:I9100XWKI4,PHONE:I9100 XXKI1,CSC:I9100 OXXKI2.Σκεφτομαι να βαλω την 2.3.6 βημα βημα με βοηθεια απο τα post που εξηγουν.Αλλα δεν ξερω πως θα γυρισω στην αρχικη για τυχον service και να μου το δεχεται το kies.

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκαταστήσει το Kies ώστε να περάσουν οι drivers?

Στο Mac μου δεν μου χρειάστηκε. Συνδέθηκε αμέσως. Όμως στα windows στον υπολογιστη του γραφείου δεν συνδέονταν μεχρι που πέρασα το Kies.

Δεν ειναι λογικο βέβαια και μπορει να ειναι τυχαίο.

 

Για την έκδοση που έχει είναι λογικό :p

Τα ίδια μου έκανε κι εμένα.Αναγνώριζε το κινητό όποτε ήθελε.Όταν δε το έβλεπε για να το ξαναδεί , έπρεπε να το κάνω reboot.

Άλλες φορές το ξανάβλεπε όταν άλλαζα usb θύρα, άλλες φορές μουλάρωνε και ξανά reboot.

Δε μου λειτούργησε το usb σωστά, ποτέ.

 

Εχω version PDA:I9100XWKI4,PHONE:I9100 XXKI1,CSC:I9100 OXXKI2.Σκεφτομαι να βαλω την 2.3.6 βημα βημα με βοηθεια απο τα post που εξηγουν.Αλλα δεν ξερω πως θα γυρισω στην αρχικη για τυχον service και να μου το δεχεται το kies.

 

Δεν είναι τίποτα δύσκολο διάβασε αυτό το θεματάκι και θα καταλάβεις. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309302

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Για την έκδοση που έχει είναι λογικό :p

Τα ίδια μου έκανε κι εμένα.Αναγνώριζε το κινητό όποτε ήθελε.Όταν δε το έβλεπε για να το ξαναδεί , έπρεπε να το κάνω reboot.

Άλλες φορές το ξανάβλεπε όταν άλλαζα usb θύρα, άλλες φορές μουλάρωνε και ξανά reboot.

Δε μου λειτούργησε το usb σωστά, ποτέ.

 

 

 

Δεν είναι τίποτα δύσκολο διάβασε αυτό το θεματάκι και θα καταλάβεις. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309302

 

Οκ σευχαρηστω!!

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω εγώ μια ερώτηση και να μου απαντήσει κάποιος αν ξέρει? Από το κινητό μου έβγαλα αρχικά το kies νομίζωντας ότι θα δουλεύει το kies air. Στο imac μου δυστυχώς δεν δουλεύει ούτε το kies air ούτε το airdroid (για μεταφορά αρχείων). Ξέρετε πως μπορώ να περάσω πίσω την εφαρμογή? Επίσης προσπαθώ εδώ και καιρό να περάσω πίσω την εφαρμογή allshare αλλά και πάλι δεν μπορώ παρόλο τις υποδείξεις που έχουν γίνει (πέρασα πρώτα εκεί που πρέπει την allshare, έκανα restart τίποτα...)

 

Έχω cfroot με original stock rom....αν κάποιος έχει καμιά ιδέα θα το εκτιμούσα!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω εγώ μια ερώτηση και να μου απαντήσει κάποιος αν ξέρει? Από το κινητό μου έβγαλα αρχικά το kies νομίζωντας ότι θα δουλεύει το kies air. Στο imac μου δυστυχώς δεν δουλεύει ούτε το kies air ούτε το airdroid (για μεταφορά αρχείων). Ξέρετε πως μπορώ να περάσω πίσω την εφαρμογή? Επίσης προσπαθώ εδώ και καιρό να περάσω πίσω την εφαρμογή allshare αλλά και πάλι δεν μπορώ παρόλο τις υποδείξεις που έχουν γίνει (πέρασα πρώτα εκεί που πρέπει την allshare, έκανα restart τίποτα...)

 

Έχω cfroot με original stock rom....αν κάποιος έχει καμιά ιδέα θα το εκτιμούσα!:happy:

Titanium back up Ευθύμη.

Πάρε backup εφαρμογές και δεδομένων συστήματος,

Ξανα φλασαρισε την ρομ κανε root περνώντας τον cf-root και ρίξε το backup σου απο το titanium.

 

Μετα μην ξανα σβησεις τίποτα αν δεν έχεις κρατήσει αντίγραφο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω εγώ μια ερώτηση και να μου απαντήσει κάποιος αν ξέρει? Από το κινητό μου έβγαλα αρχικά το kies νομίζωντας ότι θα δουλεύει το kies air. Στο imac μου δυστυχώς δεν δουλεύει ούτε το kies air ούτε το airdroid (για μεταφορά αρχείων). Ξέρετε πως μπορώ να περάσω πίσω την εφαρμογή? Επίσης προσπαθώ εδώ και καιρό να περάσω πίσω την εφαρμογή allshare αλλά και πάλι δεν μπορώ παρόλο τις υποδείξεις που έχουν γίνει (πέρασα πρώτα εκεί που πρέπει την allshare, έκανα restart τίποτα...)

 

Έχω cfroot με original stock rom....αν κάποιος έχει καμιά ιδέα θα το εκτιμούσα!:happy:

 

Σε λίγο θα σου έχω λύση χωρίς να σβήσεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...