Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον παιδες ....παρα πολλες δοκιμες στο θεμα μοντεμ κρατησε 3,5 περιπου ωρες με 6 S2 σε 7 διαφορετικα σημεια με πολλες εκδοσεις μοντεμ σε δικτυο cosmote με ρομ ολα ειχαν criskelo . το αποτελεσμα πολυ κουφο :X. περισσοτερα αργοτερα.......:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα . εχω το i tech naro 601 το οποιο συνδεετε με 3 συσκευες ταυτοχρονα. πηγα να το συνδεσω μονο με τον γαλαξια μας αλλα ενω συνδεθηκε στην κληση δεν ακουω τον συνομιλιτη μου . το δοκιμασα σε αλλο κινητο και λειτουργει. λεω θα ειναι ασυμβατοτητα με το s II . στο θεμα με τα αξεσουαρ του s II διαβασα οτι καποια παιδια ειχαν αγορασει το nokia BH-608 kai δουλευε στο κινητο μας , οποτε πηγα και πηρα το ιδιο. αντιμετωπιζω ομως το ιδιο προβλημα . δεν ακουω τον συνομιλητη μου. αυτος με ακουει κανονικα. να σημειωσω πως και το νεο bluetooth που πηρα το εχω δοκιμασει σε αλλο κινητο και δουλευει κανονικα. ξερετε τι πρεπει να κανω για να δουλεψει ;

 

update.

 

τελικα μου δουλεψε το νεο ακουστικο . αλλα ενιμετωπισω το παραπανω προβλημα μετα απο λιγη ωρα συνδεσης bluetooth-s II ενω παραμενει συνδεδεμενο . και για να μου λυνεται το προβλημα πρεπει να κανω επανεκκινηση στο τηλεφωνο . ξερει κανεις γιατι το κανει αυτο ;;

Edited by tasosp1984
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Πέρασα την Cognition 777r1 (Android version 2.3.5 - i9100XXKI3) και διαπίστωσα ότι χάθηκε το ραδιόφωνο. Δεν μπορώ να το βρω πουθενά. Δεν με ενδιαφέρουν τα ραδιόφωνα του μάρκετ, καθώς δουλεύουν streaming. Εγώ θέλω της μάνας του για τα fm, am. Επίσης το Samsung Apps δεν βρίσκεται πουθενά ώστε να συνδεθώ. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο τοτε που περασα τη 2.3.6 το κινητο κανει περιπου 4 φορες την ημερα restart μονο του. Δεν αντιμετωπιζω αλλο προβλημα. Καμιά ιδέα?

 

ελα ρε φιλε μου και λεω τρελος ειμαι μονο σε μενα συμβαίνει αυτο???:p

πανω απο 6 φορες restart απο το πρωι...να μην πω μεχρι 10!!!

επαθα σοκ μιλαμε:confused:

επισης η εφαρμογη facebook σταμάτησε να μου δουλευει!

ΔΟΥΛΕΨΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ UPDATE ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤ!

προφανως υπαρχει θεμα με πολλες εφαρμογές και την 2.3.6..(οι οποιες μεχρι τωρα δουλευαν σωστα!!)

και νομιζω οτι ο cf root ειχε ΤΡΟΜΕΡΟ battery drain σε μενα!

στη χρήση μπαταριας ειχα το λειτουργικό συστημα android στο 30 με 40% συνέχεια!

απο το μεσημερι και μετα εβαλα τον τελευταιο κερνελ του τουρκου και το πραγμα δειχνει να εχει στρώσει !

τρομερη βελτιωση μπαταριας(καμια σχεση με πριν) ενω τα restars δείχνουν-για την ωρα τουλάχιστον-να εχουν σταματήσει...θα δουμε ομως.

προφανως κατι δεν παει καλα γενικως!

 

ps :opps τωρα που σου γραφω εφαγα ακομη ενα ρεσταρτ! ετσι χωρις λογο! μπροστά στα ματια μου εγινε...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Πέρασα την Cognition 777r1 (Android version 2.3.5 - i9100XXKI3) και διαπίστωσα ότι χάθηκε το ραδιόφωνο. Δεν μπορώ να το βρω πουθενά. Δεν με ενδιαφέρουν τα ραδιόφωνα του μάρκετ, καθώς δουλεύουν streaming. Εγώ θέλω της μάνας του για τα fm, am. Επίσης το Samsung Apps δεν βρίσκεται πουθενά ώστε να συνδεθώ. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Ευχαριστώ.

 

FMRadio

SamsungApps

Κατέβασε τα παραπάνω αρχεία. Πέρασε τα στο κινητό σου κάπου από το pc σου και με root explorer κάνε τα επικόλληση μέσα στο system/app/. Πήγαινε στο μενού εφαρμογών και θα τα δεις εκεί. (ΜΗΝ πας να τα κάνεις εγκατάσταση γιατί νομίζω τα αναγνωρίζει μόνο ως εφαρμογές συστήματος κ λογικά δεν θα καταφέρεις τίποτα. Αν το κάνεις όπως σου λέω πιστεύω θα δουλέψουν.)

 

δεδομενου οτι ειμαι root, μπορω καπως να αντικαταστησω μονο το battery indicator με αυτο το στρογγυλο που δειχνει ποσοστο, χωρις ομως να πειραχτει κατι αλλο?

 

Αν δεν κατάφερες να το κάνεις μόνος σου, στείλε μου το framework-res.apk (είναι εδώ -> system/framework/framework-res.apk <- πήγαινε με root explorer κ κάνε το αντιγραφή κ επικόλληση κάπου στο κινητό ώστε να μπορείς να το μεταφέρεις στο pc πχ. mnt/sdcard/). Αφού μου το στείλεις, στείλε και ένα link ή φωτογραφία με το εικονίδιο που θες για μπαταρία.

 

Edit: Επίσης είναι λογικό αρκετές από τις εφαρμογές που ήδη έχουμε να μην είναι συμβατές με καινούργιες εκδόσεις λογισμικού ειδικά όταν πρόκειται για αλλαγές όπως 2.3.5 σε 2.3.6 μιας κ πρόκειται για αλλαγές στη βασική δομή του λογισμικού. Επίσης είναι πολύ πιθανόν αυτές οι εφαρμογές να προκαλούν κ σημαντικά προβλήματα στις κύριες λειτουργίες του κινητού, μου έχει τύχει λόγω GoSMS πιο παλιά όταν δεχόμουν κλήση να μου την ανοίγει αυτόματα στο ηχείο κ όχι στο ακουστικό (το ανακάλυψα γιατί έβγαλαν bugfix συγκεκριμένα γι' αυτό το λόγο). Και θα δείτε γενικώς αλλόκοτη συμπεριφορά, μικροπροβλήματα που δεν είχατε πριν κ battery drain αν περάσετε από 2.3.5 σε 2.3.6 χωρίς full wipe (υπάρχουν φυσικά κ εξαιρέσεις).

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

ειναι δευτερη φορα που το κανει για καποιο λογο μπλοκαρει, παγωνει η οθονη ,δεν ανταποκρινεται.το κλεινω στο ανοιγμα δεν μου διαβαζει την καρτα και λεει οτι ειναι κατεστραμενη και μου ζητα να την μορφοποιηση.ενω η καρτα στο pc δουλευει κανονικα.πως μπορω να την ξαναδιαβασει χωρις να τις κανω format.εχει συμβει σε κανεναν ?
Link to comment
Share on other sites

[url="http://www.2shared.com/file/ytA9wayf

 

Edit: Επίσης είναι λογικό αρκετές από τις εφαρμογές που ήδη έχουμε να μην είναι συμβατές με καινούργιες εκδόσεις λογισμικού ειδικά όταν πρόκειται για αλλαγές όπως 2.3.5 σε 2.3.6 μιας κ πρόκειται για αλλαγές στη βασική δομή του λογισμικού. Επίσης είναι πολύ πιθανόν αυτές οι εφαρμογές να προκαλούν κ σημαντικά προβλήματα στις κύριες λειτουργίες του κινητού, μου έχει τύχει λόγω GoSMS πιο παλιά όταν δεχόμουν κλήση να μου την ανοίγει αυτόματα στο ηχείο κ όχι στο ακουστικό (το ανακάλυψα γιατί έβγαλαν bugfix συγκεκριμένα γι' αυτό το λόγο). Και θα δείτε γενικώς αλλόκοτη συμπεριφορά, μικροπροβλήματα που δεν είχατε πριν κ battery drain αν περάσετε από 2.3.5 σε 2.3.6 χωρίς full wipe (υπάρχουν φυσικά κ εξαιρέσεις).

 

το καταλαβα αυτο σημερα belive me!

τωρα επιτελους εχω αρχισει να στρωνω λιγο το κινητο...

θα δουμε πως θα παει!

Link to comment
Share on other sites

ειναι δευτερη φορα που το κανει για καποιο λογο μπλοκαρει, παγωνει η οθονη ,δεν ανταποκρινεται.το κλεινω στο ανοιγμα δεν μου διαβαζει την καρτα και λεει οτι ειναι κατεστραμενη και μου ζητα να την μορφοποιηση.ενω η καρτα στο pc δουλευει κανονικα.πως μπορω να την ξαναδιαβασει χωρις να τις κανω format.εχει συμβει σε κανεναν ?

 

Αφού τη διαβάζει το pc, μετέφερε τα αρχεία στο pc.Βάλτην ξανά στο κινητό και κάντην format.Βγάλτη και βάλτη πάλι στο pc και ξαναπέρνα τα αρχεία σου.Βάλτη πάλι στο κινητό και δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

 

Ο mvideoplayer που αναφερθηκε πιο πανω και ο dice player ειναι πολυ καλος. Ο δευτερος ειναι paid -ομως εχει trial για να τον δοκιμασεις..

Παντως το emit εχει δικο του player που παιζει σχεδον τα παντα και υποτιτλους.

 

Τον έβαλα τον mvideoplayer αλλά δεν ξερω πως να τον κανω να ανοιγει αυτος σαν default player.Θα ψάξω ξανα τις ρυθμίσεις. Θα δοκιμάσω και vlc και ελπίζω να βρώ κάποια άκρη....

QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι περασατε την τελευταιο φιρμ(2.3.6)βαλατε το χακ στην καμερα??

ειμαι σε δίλημμα εδω και δεν ξερω τι να κανω!

απο την μια εχει βελτιωθει κατα πολυ η καμερα απο την αλλη δεν ξερω τι γινεται με το βιντεο(αν πχ σε μια συναυλία μπορει να γραψει καθαρα κτλ κτλ κτλ...)...

εχει κανει κανενας δοκιμες πανω σε αυτο το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι περασατε την τελευταιο φιρμ(2.3.6)βαλατε το χακ στην καμερα??

ειμαι σε δίλημμα εδω και δεν ξερω τι να κανω!

απο την μια εχει βελτιωθει κατα πολυ η καμερα απο την αλλη δεν ξερω τι γινεται με το βιντεο(αν πχ σε μια συναυλία μπορει να γραψει καθαρα κτλ κτλ κτλ...)...

εχει κανει κανενας δοκιμες πανω σε αυτο το θεμα?

 

Νομιζω πως αφου το mod ηταν για προηγουμενη εκδοση.. το .apk της καμερας ειναι προηγουμενης εκδοσης? οποτε αν το περασεις μαλλον θα επαναφερεις τη καμερα απο προηγουμενο λογισμικο? Υποθετω, δεν γνωριζω.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως αφου το mod ηταν για προηγουμενη εκδοση.. το .apk της καμερας ειναι προηγουμενης εκδοσης? οποτε αν το περασεις μαλλον θα επαναφερεις τη καμερα απο προηγουμενο λογισμικο? Υποθετω, δεν γνωριζω.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

ναι για αυτο ρωτησα...:)

θα εχεις καλυτερο βιντεο αλλα η καμερα θα παει ενα φιριμ πισω..

οποτε εχουμε θεμα με το βιντεο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχω το εξης προβλημα...Εχω το S2 δεν το εχω πειραξει καθολου και ξαφνικα δεν το αναγνωριζει το KIES καθολου!!!Οταν το συνδεω δεν ανοιγει το KIES και οταν απο μονος μου το ανοιγω,μετα δεν συνδεεται το κινητο καθολου...Μου βγαζει στο κινητο ΜΤΡ συνδεθηκε και τιποτα αλλο.Σαν δισκο και τη μεμορυ στικ τα βλεπει κανονικα!!!Τι μπορει να φταιει????
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχω το εξης προβλημα...Εχω το S2 δεν το εχω πειραξει καθολου και ξαφνικα δεν το αναγνωριζει το KIES καθολου!!!Οταν το συνδεω δεν ανοιγει το KIES και οταν απο μονος μου το ανοιγω,μετα δεν συνδεεται το κινητο καθολου...Μου βγαζει στο κινητο ΜΤΡ συνδεθηκε και τιποτα αλλο.Σαν δισκο και τη μεμορυ στικ τα βλεπει κανονικα!!!Τι μπορει να φταιει????

 

πηγαινε ρυθμισεις - εφαρμογες - αναπτυξη και ξετικαρε τον εντοπισμο σφαλματων .

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτησουλα ? απο την 2.3.3 εχω παει στην 2.3.5 αλλα ο kernel παραμενει ο ιδιος. αυτο ειναι σωστο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτησουλα ? απο την 2.3.3 εχω παει στην 2.3.5 αλλα ο kernel παραμενει ο ιδιος. αυτο ειναι σωστο?

 

Δεν ειναι λογικο βασικα..

Απο ποια 2.3.3 σε ποια 2.3.5 γιατι υπαρχουν διαφορες εκδοσεις.. Κ πως καταλαβες πως εμεινε ο ιδιος κερνελ? Εισαι Rooted η οχι?

 

Edit: Συγγνωμη για το offtopic αλλα ριξτε μια ματια στο παρακατω αρθρο. Σιγουρα θα το βρειτε ενδιαφερον :-)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322013

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε το Samsung apps πατα το αριστερο κουμπι αφης και επελεξε το AD προτιμησεις διαφημ.

Δες εαν ειναι ενεργοποιημενο και ξετικαρε το.

Περιμενω να μας πεις νεα στο θεμα σου μετα απο το παραπανω

 

Oταν παω να ανοιξω το Samsung Apps, μου ζηταει να απενεργοποιησω την επιλογη για εγκατασταση εφαρμογων που προερχονται απο αγνωστες πηγες.

 

Ειναι ασφαλης κινηση αυτη;

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις - εφαρμογες - αναπτυξη και ξετικαρε τον εντοπισμο σφαλματων .

 

Δεν ηταν τικαρισμενο...Κατι αλλο φταιει...

 

Τελικα το τικαρα,πηγα να το συνδεσω και δεν γινοταν...Το ξετικαρα μετα και εγινε η δουλεια,συνδεθηκε...Τι να πω?Περιεργα πραγματα...Ευχαριστω για την βοηθεια...

Edited by john9147
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη οπου να σου δειχνει τις κλησεις που εχεις κανει (οπως ακριβως η stock εφαρμογη με τις εξερχομενες-εισερχόμενες), αλλα αν παρεις καποιον 5 φορες πχ να μην στον εμφανιζει 5 φορες στην λιστα. Να στον εμφανιζει μια φορα και οταν πατησεις πανω του να σου εμφανιζει το ιστορικο κλησεων για την συγκεκριμενη επαφη.

Κατι σαν σορταρισμα δηλαδη.

Ετσι ηταν στο bada που ειχα και ειναι λιγο μπαχαλο τωρα το ιστορικο κλησεων.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη οπου να σου δειχνει τις κλησεις που εχεις κανει (οπως ακριβως η stock εφαρμογη με τις εξερχομενες-εισερχόμενες), αλλα αν παρεις καποιον 5 φορες πχ να μην στον εμφανιζει 5 φορες στην λιστα. Να στον εμφανιζει μια φορα και οταν πατησεις πανω του να σου εμφανιζει το ιστορικο κλησεων για την συγκεκριμενη επαφη.

Κατι σαν σορταρισμα δηλαδη.

Ετσι ηταν στο bada που ειχα και ειναι λιγο μπαχαλο τωρα το ιστορικο κλησεων.

 

Για δοκίμασε την εφαρμογή DW ..

Είναι εξαιρετική..και κάνει αυτό που θες

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη οπου να σου δειχνει τις κλησεις που εχεις κανει (οπως ακριβως η stock εφαρμογη με τις εξερχομενες-εισερχόμενες), αλλα αν παρεις καποιον 5 φορες πχ να μην στον εμφανιζει 5 φορες στην λιστα. Να στον εμφανιζει μια φορα και οταν πατησεις πανω του να σου εμφανιζει το ιστορικο κλησεων για την συγκεκριμενη επαφη.

Κατι σαν σορταρισμα δηλαδη.

Ετσι ηταν στο bada που ειχα και ειναι λιγο μπαχαλο τωρα το ιστορικο κλησεων.

Στο tab Αγαπημένα των κλήσεων δεν είναι αυτό που ζητάς. Λέει επαφή (5) και πατώντας πάνω βλέπεις το ιστορικό!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με απεγκατασταση του dolphin hd δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα με επανεκκινησεις μεχρι στιγμης. Αρκετοι αναφερουν οτι εχουν προβλημα με αυτη την εφαρμογη...

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Στο tab Αγαπημένα των κλήσεων δεν είναι αυτό που ζητάς. Λέει επαφή (5) και πατώντας πάνω βλέπεις το ιστορικό!

 

πλα εικει δειχνει αυτες που εχεις καλεσει περισσοτερο. Τις υπολοιπες δεν τις εμφανιζει.

Βασικα αυτο χρησιμοποιω μεχρι τωρα, απλα ελεγα μηπως υπηρχε εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ οτιδήποτε σας απασχολεί σχετικά με αναβαθμίσεις μέσω Kies και flash via Odin των Επίσημων Rom να το ποστάρετε εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309593

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...