Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατι δεν μπορω να δω καθολου το oftopic του αντιστοιχου θεματος?

 

Tα off topic θέματα διαγράφονται για ευνόητους λόγους μετά από κάποιον καιρό. Μάλλον το θέμα που ψάχνεις διαγράφτηκε, γι'αυτό δε μπορείς να το δεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, καταλαβα... οποτε βαλε τωρα την Nordic ή οποιαδηποτε αλλη μεταγενεστερη της Ισπανικης & οταν με το καλο ερθει και η επισημη Ελληνικη, την βαζεις κι αυτη...

 

να ρωτησω κ κατι τελευταίο

 

αν περασω την nordic θα εμφανιστει το κίτρινο τριγωνάκι; αυτο θα φυγει μόνο αν περασω μετα απο πανω την ελληνική;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κ κατι τελευταίο

 

αν περασω την nordic θα εμφανιστει το κίτρινο τριγωνάκι; αυτο θα φυγει μόνο αν περασω μετα απο πανω την ελληνική;

 

Τριγωνακι θα εμφανιστει οταν κανεις root μεσω Odin...

 

OXI οταν φλασαρεις official firmware μεσω odin, ΟΧΙ οταν root-αρεις με αρχειο .zip απο recovery...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θελω βοηθεια!!τον τελευταιο καιρο το κινητο μου κανει κατι τρελα...απο εκει που μπορει να εχει μπαταρια γεματο η στη μεση ξαφνικα οταν τρεχω κατι ψιλοαπαιτητικο σαν να γινεται drain και πεφτει κατω απο το 19% και μερικες φορες κολαει κιολας η σαν να τρεμοσβηνει η η οθονη και κλεινει επισης ειδικα οταν ανοιγω 3g η και χωρις το σημα πιανει πατο και μετα απο λιγο επανερχεται!....υπαρχει περιπτωση να φταιει η μπαταρια?η κατι αλλο και τι μπορω να κανω? το ειχα και στην pulse rom 4.0.4 και ενω στην αρχη ηταν μια χαρα τωρα τελευταια μου το κανει... ξερουμε γιατι??και με 4.1.2 μου το κανει απο οσο εβαλα την Omega!καμοια λυση??εχω δοκιμασει τα παντα σε wipe και τα συναφη Edited by mixalis2
Link to comment
Share on other sites

Τριγωνακι θα εμφανιστει οταν κανεις root μεσω Odin...

 

OXI οταν φλασαρεις official firmware μεσω odin, ΟΧΙ οταν root-αρεις με αρχειο .zip απο recovery...

ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

 

πλεον εχω την nordic 4.1.2 :)

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

 

πλεον εχω την nordic 4.1.2 :)

 

Κανε κι ενα ωραιο root και θα χαρεις το κινητο σου οσο δεν φανταζεσαι!!! Κι ασε τους αλλους να κανουν ουρες για να αγορασουν τηλεφωνα που τα χειριζεσαι με το ενα δαχτυλο... (ΟΚ, off-topic κακία, το ξερω!!!!!!!!!!!!!)

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tα off topic θέματα διαγράφονται για ευνόητους λόγους μετά από κάποιον καιρό. Μάλλον το θέμα που ψάχνεις διαγράφτηκε, γι'αυτό δε μπορείς να το δεις.

Οχι δεν καταλαβες παω στο oftopic και ειναι ΟΛΟ ΣΒΗΣΜΕΝΟ οχι μερικα ποστ.

Εν ολιγης ειναι απολυτως αδειο το τοπικ.

Link to comment
Share on other sites

Κανε κι ενα ωραιο root και θα χαρεις το κινητο σου οσο δεν φανταζεσαι!!! Κι ασε τους αλλους να κανουν ουρες για να αγορασουν τηλεφωνα που τα χειριζεσαι με το ενα δαχτυλο... (ΟΚ, off-topic κακία, το ξερω!!!!!!!!!!!!!)

 

σχολιο "θεμιτού" ανταγωνισμού ;)

 

το root αργοτερα... εδω για να περασω εκδοση αλλης χώρας εκανα τοσες ερωτήσεις... φαντάσου να αποφασισω και το root και μετα το unroot :p

 

το facτory reset λεω να το κανω οταν περασω την ελληνικη ... μια κ καλη :)

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

θελω βοηθεια!!τον τελευταιο καιρο το κινητο μου κανει κατι τρελα...απο εκει που μπορει να εχει μπαταρια γεματο η στη μεση ξαφνικα οταν τρεχω κατι ψιλοαπαιτητικο σαν να γινεται drain και πεφτει κατω απο το 19% και μερικες φορες κολαει κιολας η σαν να τρεμοσβηνει η η οθονη και κλεινει επισης ειδικα οταν ανοιγω 3g η και χωρις το σημα πιανει πατο και μετα απο λιγο επανερχεται!....υπαρχει περιπτωση να φταιει η μπαταρια?η κατι αλλο και τι μπορω να κανω? το ειχα και στην pulse rom 4.0.4 και ενω στην αρχη ηταν μια χαρα τωρα τελευταια μου το κανει... ξερουμε γιατι??και με 4.1.2 μου το κανει απο οσο εβαλα την Omega!καμοια λυση??εχω δοκιμασει τα παντα σε wipe και τα συναφη

 

κανεις? :cry:

Link to comment
Share on other sites

σχολιο "θεμιτού" ανταγωνισμού ;)

 

το root αργοτερα... εδω για να περασω εκδοση αλλης χώρας εκανα τοσες ερωτήσεις... φαντάσου να αποφασισω και το root και μετα το unroot :p

 

το facτory reset λεω να το κανω οταν περασω την ελληνικη ... μια κ καλη :)

 

42 δευτερόλεπτα είναι η όλη φάση βούλα, για την ελληνική έχει ακόμη ώσπου να έρθει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

κανεις? :cry:

 

Φίλος σε λέω μια γνώμη, δεν ισχύει στα σίγουρα.Λοιπόν κανε ένα rest fuel gauge chip είναι για την μπαταρία να δείτε αν στρώσει και κατέβασε το GetRil να βάλεις το modem που πρέπει,πχ εγώ έχω το lq6.Για να δεις το παίζει με το σήμα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

περασα χτες την nordic

ειναι λογικό το ποσοστο της οθόνης στην κατανάλωση της μπαταρίας;

 

http://i48.tinypic.com/1znlogp.png

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Guys αυτη η εφαρμογή IM που έχουμε και έχει σαν εικονίδιο , εφαρμογή μηνύματος τι κάνει ακριβώς; μπορούμε να την πετάξουμε. Ειμαι root.
Link to comment
Share on other sites

Guys αυτη η εφαρμογή IM που έχουμε και έχει σαν εικονίδιο , εφαρμογή μηνύματος τι κάνει ακριβώς; μπορούμε να την πετάξουμε. Ειμαι root.

 

φαντάσου σαν το ebuddy. πλατφόρμα chat. την είχα σε παλιό android

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

σχολιο "θεμιτού" ανταγωνισμού ;)

 

το root αργοτερα... εδω για να περασω εκδοση αλλης χώρας εκανα τοσες ερωτήσεις... φαντάσου να αποφασισω και το root και μετα το unroot :p

 

το facτory reset λεω να το κανω οταν περασω την ελληνικη ... μια κ καλη :)

 

Το root ειναι πιο ευκολο και κυριως πιο γρηγορο!!! Factory reset ΙΣΩΣ και να μην χρειαστεις, εγω περασα την Ισπανικη ΠΑΝΩ απο την 4.0.4 στον αδερφο μου χωρις κανενα απολυτως reset και δουλεψε κανονικοτατα... Ισως να ετυχε βεβαια, αλλα μην το κανεις πριν δοκιμασεις!!!

 

42 δευτερόλεπτα είναι η όλη φάση βούλα, για την ελληνική έχει ακόμη ώσπου να έρθει

 

...και πολυ λες!

 

περασα χτες την nordic

ειναι λογικό το ποσοστο της οθόνης στην κατανάλωση της μπαταρίας;

 

http://i48.tinypic.com/1znlogp.png

 

Εμενα εχει περισσοτερο!!! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το root ειναι πιο ευκολο και κυριως πιο γρηγορο!!! Factory reset ΙΣΩΣ και να μην χρειαστεις, εγω περασα την Ισπανικη ΠΑΝΩ απο την 4.0.4 στον αδερφο μου χωρις κανενα απολυτως reset και δουλεψε κανονικοτατα... Ισως να ετυχε βεβαια, αλλα μην το κανεις πριν δοκιμασεις!!!

 

 

Εμενα εχει περισσοτερο!!! :lol:

 

μεχρι στιγμής δεν εχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα

 

ε αφου εχει περισσοτερο, να μην ανησυχω...

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Το ποσοστό πάει βάσει του πόσο έχει χρησιμοποιηθει. Αν πατήσεις πάνω στο "οθόνη", θα σου δείξει πόσες ώρες ήταν ενεργοποιημενη. Αν ασχολείσαι με το κινητό αρκετά, ο,τι κι αν κάνεις, η οθόνη πάντα πρώτη θα είναι σε κατανάλωση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις πέρασα στο S2 την XWLSD (31 Ιανουαρίου 2013) 4.1.2 Σκανδιναβικό firmware. Sales code NEE.

Για να κάνω root μπορώ να ακολουθήσω τον τρόπο αυτό;

1. Κατεβάστε αυτό το αρχείο και βάλτε το στην εξωτερική κάρτα sd.

2. Kάντε επανεκκίνηση σε recovery mode (δείτε σχεδιάγραμμα για τα 3 κουμπιά στο επόμενο μήνυμα, μόνο που τώρα αντί για volume down πατάμε volume UP)

3. Επιλέξτε apply update from external storage, χρησιμοποιώντας τα κουμπιά ήχου, και το power για επιλογή.

4. Επιλέξτε το Root_SuperSU.0.98-Busybox.1.20.2-S2-signed.zip που κατεβάσατε στο βήμα 1. Αυτό ητανε, είστε root. Αφού κάνετε reboot, βρείτε την εφαρμογή SuperSU στις εφαρμογές σας, τρέξτε την και κάντε update αν ζητήσει.

 

Ο τρόπος αυτός ισχύει και για Root σε jb 4.1.2.; Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις πέρασα στο S2 την XWLSD (31 Ιανουαρίου 2013) 4.1.2 Σκανδιναβικό firmware. Sales code NEE.

Για να κάνω root μπορώ να ακολουθήσω τον τρόπο αυτό;

1. Κατεβάστε αυτό το αρχείο και βάλτε το στην εξωτερική κάρτα sd.

2. Kάντε επανεκκίνηση σε recovery mode (δείτε σχεδιάγραμμα για τα 3 κουμπιά στο επόμενο μήνυμα, μόνο που τώρα αντί για volume down πατάμε volume UP)

3. Επιλέξτε apply update from external storage, χρησιμοποιώντας τα κουμπιά ήχου, και το power για επιλογή.

4. Επιλέξτε το Root_SuperSU.0.98-Busybox.1.20.2-S2-signed.zip που κατεβάσατε στο βήμα 1. Αυτό ητανε, είστε root. Αφού κάνετε reboot, βρείτε την εφαρμογή SuperSU στις εφαρμογές σας, τρέξτε την και κάντε update αν ζητήσει.

 

Ο τρόπος αυτός ισχύει και για Root σε jb 4.1.2.; Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Ναι ;)

 

Απλα δωσε προσοχη στο τι αρχειο θα χρησιμοποιησεις για το root. Δεν λεω οτι εχεις καποιο λαθος σε οτι γραφεις, απλα ειμαι στην δουλεια και δεν μπορω να ελεγξω τα παντα...!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε στο αντίστοιχο νήμα, μιας και έχει αναφερθεί πολλές φορές. Σωστά είναι τα βήματα σου. ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για επιβεβαίωση, αυτό το αρχείο (Root_SuperSU.0.98-Busybox.1.20.2-S2-signed.zip) θα χρησιμοποιήσω, έτσι δεν είναι; Σας ευχαριστώ και πάλι. Καλό βράδυ.
Link to comment
Share on other sites

Οι official roms τι διαφορά έχουν μεταξύ τους (για ίδια έκδοση android) ; Δηλαδή η Ελληνική αν κάποια στιγμή πάει σε JB τι διαφορά θα έχει απο τη Nordic που υπάρχει ήδη;
Link to comment
Share on other sites

Οι official roms τι διαφορά έχουν μεταξύ τους (για ίδια έκδοση android) ; Δηλαδή η Ελληνική αν κάποια στιγμή πάει σε JB τι διαφορά θα έχει απο τη Nordic που υπάρχει ήδη;

 

Δεν εχουν καμμια ουσιαστικη ή "οφθαλμοφανη" διαφορα, εκτος απο διαφορες "σαβουρες" που υπαρχουν μεσα και δεν χρειαζονται σε τιποτα... Η μοναδικη διαφορα που υπηρξε στις εκδοσεις της JB ανα χωρα, ηταν ενα μικρο update που βγηκε (και προστεθηκε) σε ολες της μεταγενεστερες της Ισπανικης η οποια βγηκε πρωτη & δεν το ειχε... (εννοειται οτι μπορει να προστεθει...)

 

Γι'αυτο και μολις βγει μια καινουργια rom, δεν περιμενει κανενας το ποτε θα ερθει για την δικη του συσκευη / χωρα & φλασαρει μεσω Odin καποια απο τις πρωτες... ;)

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...