Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να σου εμφανίζει στις επαφές το δίκτυο κινητής του καθενός;

 

Δεν νομίζω να υπάρχει αλλά είναι μια πολύ καλή ιδέα για εφαρμογή..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κυκλοφορησε και η πρωτη leak 4.2.1 για το s3, λετε να την παρουμε κι εμεις καποτε..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σίγουρα στην omegarom του Γιάννη.

 

Nα ρωτησω και εγω ρε παιδες...

Πανω απο το Omegas Download Center υπαρχει το Omega Graphics και το Omega Files.

το Omega Files απο οτι καταλαβα ειναι αφου περασουμε την ομεγα για να πειραξουμε λιγο την εμφανιση της... Εκτος αν κανω λαθος....

το Omega Graphics τι ειναι ακριβως?

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.1.2 σας κάνει κι εσάς κάποια καθυστέρηση όταν πατάτε το ''επαφές'';

 

Έχει μια καθυστέρηση την πρώτη φορά που τις ανοίγεις. Ύστερα κάθε φορά που τις ανοίγεις, ανοίγουν αμέσως!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάνεις την ζωή σου δύσκολή;

κάνε τον ex dialer system app (μια που είσαι root) και θα τις διαγράφει κανονικά όταν τις βλέπεις χωρίς κανένα plugin...

Και πως γίνεται αυτό οέο;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι κάνουμε αν στην 4.0.3 συνδέεται στο ασύρμτο δίκτυο αλλά δεν παίρνει internet. 6 μήνες που το έχω πρώτη φορά μου το κάνει
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.Θα ηθελα την βοηθεια σας με κατι που παρατηρησα.Ανοιγωντας την σελιδα του in.gr για παραδειγμα με τον στοκ browser αν πατησω να δω τις ειδησεις πχ για την Επιστημη ασπριζει η οθονη κ δεν εμφανιζει κατι.Γιατι συμβαινει αυτο?

Αν κλεισω απο το μενου την επιλογη javascript τοτε παιζει κανονικα η σελιδα χωρις να μπορω να δω εικονες ή βιντεο.Καμια ιδεα?

Στην 4.0.4 δε το παρουσιαζε.Καινουριο φρουτο ειναι αυτο στην 4.1.2?Ειμαι στοκ με nordic 4.1.2

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Mου αρέσει που έκανα τα προηγούμενα τεστ με Energy safe mode....:lol:

 

Tεσπά το τηλεφωνάκι τα πάει μια χαρά με 240 + apps και παιχνίδια εγκατεστημένα....

 

http://img845.imageshack.us/img845/6517/20130222130428.png

 

Φυσικά μετά τα test,,, βουρ για Power Safe Mode ξανά για να μην καταπιούμε την μπαταρία χωρίς λόγο...:lol:

 

πω πω την επαθα και εγω την ιδια δουλεια . Εκανα το ρεστ και μου εβγαλε 8300 μοναδες και λεω κατι δεν παει καλα ή φταιει η μαμα rom . Μολις διαβασα οτι επρεπε να απενεργοποιήσω την εξοικονομηση ενεργειας .:blink::blink::blink: ... το αποτελεσμα????? 10300 μοναδες χωρις καμια επεμβαση σε χρονισμους κλπ, κλπ και πηγε το κεφαλι μου στην θεση του. :p:p

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικά χρόνια σε symbian ήρθα και εγώ στην μεριά του android!

Κάποια στιγμή θα μαζέψω όλες τις ερωτήσεις μου για να κατατοπιστώ σε όλα αυτά τα νέα δεδομένα!

 

Αρχικά λοιπόν, οι εφαρμογές social hub, music hub κλπ hubs να υποθέσω ότι είναι άχρηστες που έχει βάλει η samsung ή έχουν κάποια χρηστική αξία; Γενικά ποιες άλλες εφαρμογές που έρχονται στοκ είναι για σβήσιμο;

 

 

Επίσης ποιος είναι ο πιο γρήγορος τρόπος να μεταφέρω τις επαφές μου από το Ε52; (οκ το βρήκα αυτό!)

Edited by deyan
Link to comment
Share on other sites

η omega βασιζεται σε επισημη ,μιλαωντας για καστομ εννοω aosp,aokp,pa,cm και λοιπες δημοκρατικες δυναμεις

 

Υπάρχει σε mod στο xda για όλες τις deodexed roms.

Edited by flouris
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οντως η εξοικονόμηση ενέργειας στην 4.0.3 κανει τρομερη δουλεια μην πω σχεδον διπλασιο χρονο μπαταριας σε σχεση με πριν και με ανοιχτο το wifi.

 

Επισης μπορεις να βαλεις σε κινητα που εχουν android 4.0.x το προγραμμα/δυνατοτητα που εχει η samsung 4.1.2 για το αν τα ματια σου κοιτανε το κινητο να μην κλεινει η οθονη ή ειναι μονο για τα samsung με android 4.1.x?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση;

Η έκδοση της Orange για το κινητό έχει κάτι το διαφορετικό εξωτερικά από τις άλλες uk και eu εκδόσεις;

Γιατί κοιτώντας κάποιες θήκες στο internet υπάρχει μια υποσημείωση που λέει:

"Case only compatible with Orange version of Samsung Galaxy SII. It will not fit any other UK or EU carriers"

??? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το δικο μας "Ελληνικό" SII, έχει NFC chip ή οχι?? Ακομα και στην "δικη μας" πρωτη σελιδα με τα specs, αναφερει προαιρετικα - στα δε settings δεν βλεπω τιποτα σχετικο και στο internet με λίγο ψαξιμο, βλεπω επικρατει μεγαλη συγχυση...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το δικο μας "Ελληνικό" SII, έχει NFC chip ή οχι?? Ακομα και στην "δικη μας" πρωτη σελιδα με τα specs, αναφερει προαιρετικα - στα δε settings δεν βλεπω τιποτα σχετικο και στο internet με λίγο ψαξιμο, βλεπω επικρατει μεγαλη συγχυση...

 

άλλο μοντέλο είναι με το nfc και άλλο χωρίς. Με εντελώς άλλο αριθμό μοντέλου. Για το i9100 που μιλάμε εδώ όχι δεν έχει nfc.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ρε μάγκες πείτε μου σας παρακαλώ κάτι, θέλω να βάλω το ALLIANCEMOD πάνω στην μαμά ισπανικό 4,1,2 ρομ. ODEXED ή DEODEXED έκδοση βάζω???

thanks in advance

 

edit: odexed προτείνει ένας χρήστης στο XDA

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ρε μάγκες πείτε μου σας παρακαλώ κάτι, θέλω να βάλω το ALLIANCEMOD πάνω στην μαμά ισπανικό 4,1,2 ρομ. ODEXED ή DEODEXED έκδοση βάζω???

thanks in advance

 

edit: odexed προτείνει ένας χρήστης στο XDA

 

Odexed είναι οι stock roms και deodexed σχεδόν όλες οι custom.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αν κ παλιος στο φορυμ δεν εχω γραψει καμια φορα, αλλα σας παρακολουθω συνεχεια!!!

εχω εδω κ ενα χρονο το samsung galaxy s2 κ μετα απο τη τελευταια αναβαθμηση σε 4,0,4 αρχισε να μου κανει κολπα διαφορα!!πχ..

ενω ειναι φορτισμενη η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα, ενω δεν ειναι συνδεδεμενο το κινητο με φορτιστη δειχνει οτι φορτιζει, δεν απενεργοποιειτε κ οταν παταω απενεργοποιηση μου κανει επανεκινηση, μου βγαζει τριγωνο στη μπαταρια κ,α πολλα που δε θυμαμαι αυτη τη στιγμη!!!οι ενεργιες που εχω κανει ειναι επαναφορα απο κινητο, επαναφορα απο ρεκοβερι, κ αλλαξα μπαταρια!!εβαλα ενα root που εχετε μεσα στο φορουμ αλλα ενω νομιζα οτι πετυχε καθως μου εβγαλε την εφαρμογη στο κινητο δεν πρεπει ναγινε το ροοτ καθως μου ελεγε στις πληροφοριεσ τη παλια εκδοση!! http://www.myphone.gr/foru...d.php?t=308676 αυτο εκανα το πρωτο που γινετε με τη καρτα μνημης!!!τα αλλα φοβαμαι να τα δοκιμασω μη το χαλασω τελειως!!

 

μπορειτε να με βοηθεισετε λιγο γιατι εχω πονοκεφαλιασει????

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβος ειναι αφτο ρε μαγκες και με ποιο τροπο το περνας..

 

κάτι πολύ ωραίο, το περνάς χρησιμοποιώντας recovery.

Σε ευχαριστώ ξανά Στράτο

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά 4.1.2 με rood custom η original με μεγάλη αυτονομία μπαταρίας υπάρχει

 

Ε??????????????

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση;

Η έκδοση της Orange για το κινητό έχει κάτι το διαφορετικό εξωτερικά από τις άλλες uk και eu εκδόσεις;

Γιατί κοιτώντας κάποιες θήκες στο internet υπάρχει μια υποσημείωση που λέει:

"Case only compatible with Orange version of Samsung Galaxy SII. It will not fit any other UK or EU carriers"

??? :blink:

Mήπως εννοεί το άλλο galaxy s2 που υπάρχει? http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_ii_skyrocket_i727-4303.php

Αυτό όμως νομίζω μόνο usa υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Λεω για καμια custom η original rom αλλα να ειναι root που να εχει καλη αυτονομία μπαταριας πανω στην 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα λεπτά με το ALLIANCEMOD επάνω, και μετά απο μερικές ρυθμίσεις στα χρώματα και μόνο εξαφανίστηκε η status bar, και όχι μόνο εξαφανίστηκε αλλά όσο και αν αγγίζω δεν κατεβαίνει καμία μπάρα. Συνεχώς μου βγάζει "unfortunately, system UI has stopped". έκανα τα 2 wipe πριν και μετά την εγκατάσταση του ALLIANCEMOD και ξανά μετά τα 2 wipe. Το μόνο που λειτουργεί χωρίς να το επιλέξω απο όλες τις δυνατότητες του ALLIANCEMOD ειναι το εφέ του gs3 στο Lock screen.

τώρα τι κάνω??? please help :(

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...