Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γίνεται με data στo ON να σου κλειδώνει πιο γρήγορα τη θέση το GPS; Τεχνικά δεν μπορώ να το καταλάβω.

 

Μήπως παίζει ρόλο και το πρόγραμμα πλοήγησης; Πχ, Navigon, Sygic Aura κτλ κτλ.

 

Κατεβαζει το almanac, δηλαδη την θεση των δορυφορων για την συγκεκριμενη στιγμη,οποτε κανει fix πιο γρηγορα.

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την μουσικη που εχεις προσθεσει εσυ στην συσκευη σου, την εχεις κατηγοριοποιησει σε φακελους?

Για παραδειγμα, μεσα στον φακελο media φτιαχνεις αλλους τρεις φακελους ringtones - notifications - alarms και σε καθε φακελο βαζεις τα κομματια που θες να χτυπανε αντιστοιχα για κλησεις, για μηνυματα και για ξυπνητηρι.

Χρόνια πολλά,

Είναι σε φάκελο στην sd ως "ήχοι κλήσεων" σκέφτηκα μηπως φταίει αυτό αλλά το θέμα είναι οτι πάντα έτσι ήταν και λεώ μήπως είναι κανένα bug της 4.0.4 γιατί μου το κάνει τώρα τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά,

Είναι σε φάκελο στην sd ως "ήχοι κλήσεων" σκέφτηκα μηπως φταίει αυτό αλλά το θέμα είναι οτι πάντα έτσι ήταν και λεώ μήπως είναι κανένα bug της 4.0.4 γιατί μου το κάνει τώρα τελευταία.

 

Μήπως το κάνει όταν είναι συνδεδεμένο στο pc;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα συγχρονιζονται απλα οταν τα επαναφερεις επαναφερονται μεν ολες οι επαφες κανονικα αλλα ΟΧΙ με τσεκαρισμενα τα προεπιλεγμενα νουμερα στην καθε επαφη.

 

Εμενα με ενδιαφερει να μπορεσω να κανω εξαγωγη τις επαφες μου αλλα μαζι με το τηλεφωνο που εχω προεπιλεγμενο σε καθε επαφη οχι μονο τις επαφες με τα τηλεφωνα τους.

Αυτό το έχω ψάξει κι εγώ και δεν βρήκα άκρη. Πόσο τραγικό είναι, τουλάχιστον ας είχε μια επιλογή να μπορούσες να βάλεις ως προεπιλεγμένο όλα τα κινητά πχ και να μείωνες έτσι τα τηλέφωνα που πρέπει να αλλάξεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους σημερα ψυριζα το κινητο μου και παρατηρησα μια γρατζουνια στο home button αλλα μετα απο περισοτερο κοιταγμα διακρινω στις ακρες του προστασια ναυλον αλλα δεν θελω να το πασπατεψω παραπανω μην το βγαλω το εχει παρατηρησει αλλος η το εχει αφαιρεσει;να τονισω οτι θελει πολυ προσεκτικο κοιταγμα και με καλο φωτισμο.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους σημερα ψυριζα το κινητο μου και παρατηρησα μια γρατζουνια στο home button αλλα μετα απο περισοτερο κοιταγμα διακρινω στις ακρες του προστασια ναυλον αλλα δεν θελω να το πασπατεψω παραπανω μην το βγαλω το εχει παρατηρησει αλλος η το εχει αφαιρεσει;να τονισω οτι θελει πολυ προσεκτικο κοιταγμα και με καλο φωτισμο.

 

 

ναι εχει ζελατινα πανω φιλε αν σε ενοχλει τη βγαζεις αλλιως κρατα την, οπως βολευεσαι

Link to comment
Share on other sites

Οποτε την κραταμε γιατι αντην βγαλω ποιος ξερει πως θα γινει μετα απο λιγη χρηση και βαλε βγαλε στην τσεπη.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Οποτε την κραταμε γιατι αντην βγαλω ποιος ξερει πως θα γινει μετα απο λιγη χρηση και βαλε βγαλε στην τσεπη.

 

ακριβως αυτο. ουτε που φαινεται εξαλλου

Link to comment
Share on other sites

αποριων συνεχεια..

 

-οι φωτο χωρις φλας,ειναι αρκετα ποιο σκοτεινη,απ`οτι οταν βλεπεις το θεμα στο liveview του τηλεφωνου.λογικο?

-θελω με το bluetooth,να του δινω φωνητικες εντολες(για κλησεις περισσοτερο)αλλα απ`οτι βλεπω το δικο του,δεν καταλαβαινει Ελληνικα.υπαρχει καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

αποριων συνεχεια..

 

-οι φωτο χωρις φλας,ειναι αρκετα ποιο σκοτεινη,απ`οτι οταν βλεπεις το θεμα στο liveview του τηλεφωνου.λογικο?

-θελω με το bluetooth,να του δινω φωνητικες εντολες(για κλησεις περισσοτερο)αλλα απ`οτι βλεπω το δικο του,δεν καταλαβαινει Ελληνικα.υπαρχει καποια λυση?

 

1. Ναι, όντως, είναι κάπως σκοτεινές όταν τις βλέπεις απ'τον ενσωματωμένο viewer του κινητού. Αν τις κατεβάσεις στον υπολογιστή σου, ή τις βάλεις σαν wallpaper, μόνο τότε θα τις δεις ξεκάθαρες.. Δεν ξέρω τι ακριβώς φταίει γι'αυτό.

2. Υπάρχει λύση, αρκεί να διαθέσεις γύρω στα 2.5 ευρώ για το Cyberon Voice Commander (GR) Το έχω αρκετό καιρό στο κινητό μου και κάνει τα πάντα. Ακούει και προφέρει στα ελληνικά τις επαφές και ανοίγει τις εφαρμογές σου και επίσης δουλεύει άψογα μέσω bluetooth. Η κλήση με το τελευταίο είναι παιχνιδάκι: Πατάς παρατεταμένα το πλήκτρο κλήσης του BT σου, σου λέει: "Πείτε την εντολή", απαντάς με το "Κλήση [όνομα] κινητό (ή "οικία" ανάλογα), σου απαντάει για εξακρίβωση την εντολή σου και σε ρωτάει αν είναι σωστό ή όχι. Απαντάς "Ναι" και κάνει κατευθείαν την κλήση. Έχει κι άλλα καλούδια που μπορείς να χρησιμοποιήσεις... (μόνο ανάγνωση γραπτών μηνημάτων δεν έχει, δυστυχώς...)

Edited by WolfBack

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι, όντως, είναι κάπως σκοτεινές όταν τις βλέπεις απ'τον ενσωματωμένο viewer του κινητού. Αν τις κατεβάσεις στον υπολογιστή σου, ή τις βάλεις σαν wallpaper, μόνο τότε θα τις δεις ξεκάθαρες.. Δεν ξέρω τι ακριβώς φταίει γι'αυτό.

2. Υπάρχει λύση, αρκεί να διαθέσεις γύρω στα 2.5 ευρώ για το Cyberon Voice Commander (GR) Το έχω αρκετό καιρό στο κινητό μου και κάνει τα πάντα. Ακούει και προφέρει στα ελληνικά τις επαφές και ανοίγει τις εφαρμογές σου και επίσης δουλεύει άψογα μέσω bluetooth. Η κλήση με το τελευταίο είναι παιχνιδάκι: Πατάς παρατεταμένα το πλήκτρο κλήσης του BT σου, σου λέει: "Πείτε την εντολή", απαντάς με το "Κλήση [όνομα] κινητό (ή "οικία" ανάλογα), σου απαντάει για εξακρίβωση την εντολή σου και σε ρωτάει αν είναι σωστό ή όχι. Απαντάς "Ναι" και κάνει κατευθείαν την κλήση. Έχει κι άλλα καλούδια που μπορείς να χρησιμοποιήσεις... (μόνο ανάγνωση γραπτών μηνημάτων δεν έχει, δυστυχώς...)

 

αψογος..!!καλες γιορτες με υγεια..:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την 4.0.3 παντα οταν για πρωτη φορα ανοιξω οποιοδηποτε προγραμμα gps(sygic, don't panic, navigator) αργη υπερβολικα(3-5 λεπτα) να βρει σημα αλλα οταν βρει ολα οκ ακομα και να το κλεισω και να το ξανανοιξω το gps βρισκει το πολυ σε 1-2 λεπτα γενικοτερα αργει να βρει στιγμα gps την πρωτη φορα που θα το ανοιξω.

 

Ειναι φυσιολογικο να συμβαινει κατι τετοιο?

Παντα με την 4.0.3 ετσι.

 

Ελπιζω η 4.1.2 οταν βγει να διορθωσει αρκετα προβληματα της 4.0.3.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εαν ειναι απο την αναβαθμιση 4.0.3>4.0.4 ή απο το προγραμμα Cyberon Voice Commande,

αλλα δεν εχω Ελληνικα γραμματα,ουτε στις επαφες αλλα ουτε και στο search των επαφων,

παροτι δειχνει οτι γυριζει στα Ελληνικα.

τι κανω?

 

Παιδια με την 4.0.3 παντα οταν για πρωτη φορα ανοιξω οποιοδηποτε προγραμμα gps(sygic, don't panic, navigator) αργη υπερβολικα(3-5 λεπτα) να βρει σημα αλλα οταν βρει ολα οκ ακομα και να το κλεισω και να το ξανανοιξω το gps βρισκει το πολυ σε 1-2 λεπτα γενικοτερα αργει να βρει στιγμα gps την πρωτη φορα που θα το ανοιξω.

 

Ειναι φυσιολογικο να συμβαινει κατι τετοιο?

Παντα με την 4.0.3 ετσι.

 

Ελπιζω η 4.1.2 οταν βγει να διορθωσει αρκετα προβληματα της 4.0.3.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

 

και σε εμενα την πρωτη φορα το navigon,εκανε αρκετη ωρα.

τις επομενες,μεσα στο λεπτο κλειδωνει κατευθειαν.

φυσιολογικο ειναι μεχρι να αποθηκευσει τα πρωτα δεδομενα.

 

χρονια πολλα

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, για να στελνω MMS με το κινητο πρεπει να εχω ενεργοποιημενο το 3G? Προσπαθουσα να στειλω τετοια μηνυματα εδω και μερες αλλα δεν επερνα αναφορες παραδοσης. Σημερα και ενω ειχε παλι κολλησει στο "Αποστολη.." ειπα να ανοιξω και το 3G και ξαφνικα ηρθαν οι αναφορες απο ολα τα MMS που προσπαθουσα να στειλω εδω και μερες. Εννοειτε πως το 3G ειχε ξανανοιξει στο ενδιαμεσο αλλα μαλλον τα MMS που δεν ειχαν σταλει, ειχαν μπει στο αρχειο και δεν τα εβλεπε ενεργα για αποστολη.

 

Τι παιζει??

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω πρωτη φορα δεν εννοω την πρωτη φορα που ανοιξα τo gps αλλα την πρωτη φορα καθε φορα που θα ανοιξω το κινητο.

 

Δηλαδη πες π.χ.

 

Ανοιγω το κινητο - gps - sygic κανει κοντα στα 5 λεπτα μπορει και 6 να βρει σημα στο gps αν το κλεισω και το ξανα-ανοιξω το gps και το προγραμμα θα βρει σημα στο 1-2 λεπτα.

 

Αν τωρα αφησω ανοιχτο το κινητο δεν θα εχω θεμα θα βρισκει σε 1-2 λεπτα αν το κλεισω ομως και το ξανανοιξω τοτε θα θελει παλι 5-6 λεπτα να βρει στιγμα την πρωτη φορα.

 

Ειναι φυσιολογικο αυτο?

Φιλε το προβλημα που ειχες το ειχα κι εγς οταν ειχα περασει μια 4.0.4.

 

Δες στα παλιοτερα ποστ μου και θα δεις.

 

Τελικα γυρισα παλι στην επισημη ελατωματικη μεχρι να βγει επισιημα η 4.1.2 που λενε οτι διορθωνει αρκετα προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω πρωτη φορα δεν εννοω την πρωτη φορα που ανοιξα τo gps αλλα την πρωτη φορα καθε φορα που θα ανοιξω το κινητο.

 

Δηλαδη πες π.χ.

 

Ανοιγω το κινητο - gps - sygic κανει κοντα στα 5 λεπτα μπορει και 6 να βρει σημα στο gps αν το κλεισω και το ξανα-ανοιξω το gps και το προγραμμα θα βρει σημα στο 1-2 λεπτα.

 

Αν τωρα αφησω ανοιχτο το κινητο δεν θα εχω θεμα θα βρισκει σε 1-2 λεπτα αν το κλεισω ομως και το ξανανοιξω τοτε θα θελει παλι 5-6 λεπτα να βρει στιγμα την πρωτη φορα.

 

Ειναι φυσιολογικο αυτο?

Φιλε το προβλημα που ειχες το ειχα κι εγς οταν ειχα περασει μια 4.0.4.

 

Δες στα παλιοτερα ποστ μου και θα δεις.

 

Τελικα γυρισα παλι στην επισημη ελατωματικη μεχρι να βγει επισιημα η 4.1.2 που λενε οτι διορθωνει αρκετα προβληματα.

 

σε εμενα το navigon,εκτος απο την πρωτη φορα,μου κλειδωνει στο λεπτο.

ανοιξε και το a-gps.βοηθαει πολυ..

 

δηλαδη τι μου λες τωρα-οτι με την 4.0.4 δεν θα εχω Ελληνικη γραφη..?:O

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ σου λεω τιποτα απλα σου αναφερω τι εγινε σε εμενα.

Εγω ειμαι newbas φιλε μου σαν κι εσενα καλυτερα ρωτα κανενα ποιο εμπειρο εδω να σου απαντηση.

 

Οσο αφορα το a-gps που λες πως το ενεργοποιω? Ειναι αυτο που λεει υποβοηθηση gps? Αν ναι το εχω ηδη ενεργοποιημενο.

 

Υπαρχει επισημη μεγαλυτερη μπαταρια γιατι αυτη που εχει απο την αρχη με ρο ζορι μου κραταει 1μιση μερα και θελω καποια μπαταρια να κραταει πολυ περισσοτερο καθοτι το θεμα της μπαταριας το εχουν ολα τα κινητα με μεγαλυτερη απο 4 ιντσες οθονη.

 

Ευχαριστω πολυ και χρονια πολλα σε ολους.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

σε εμενα το navigon,εκτος απο την πρωτη φορα,μου κλειδωνει στο λεπτο.

ανοιξε και το a-gps.βοηθαει πολυ..

 

δηλαδη τι μου λες τωρα-οτι με την 4.0.4 δεν θα εχω Ελληνικη γραφη..?:O

 

Δεν έχεις ελληνικά πουθενά? Ούτε στα μυνήματα? Επίσης, έχεις περάσει εσύ τη ρομ στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Εχω προσπαθήσει αρκετές φορές να κάνω με το Kies αντίγραφα των contacts από το S2 (και τώρα πλέον να τα μεταφέρω στο Note II).

Ωστόσο, δεν ξέρω τι συμβαίνει ή τι κάνω λάθος, επιμένει να μην κάνει αντίγραφα όλων των επαφών (κυριαρχούν τα google contacts), παρόλο που εγώ βλέπω να τα επιλέγω όλα. Εχω χάσει αρκετά τηλέφωνα προηγούμενες φορές (νομίζοντας ότι τα έχει σώσει όλα) και έκανα reset στη συσκευή.

Πλέον προσπαθώ να μεταφέρω ότι έχει μείνει, αλλά πάλι τα ίδια (μόνο μέσω google contacts έχουν σωθεί ευτυχώς κάποια)

 

Εχει κανείς καμιά ιδέα πως μπορώ να μεταφέρω το 100% ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις ελληνικά πουθενά? Ούτε στα μυνήματα? Επίσης, έχεις περάσει εσύ τη ρομ στο κινητό?

 

περασα την 4.0.4 του cosmote μεσω odin και δεν πειραξα τιποτε αλλο..

επειδη περασα καπακι και το Cyberon Voice Commande,δεν ξερω εαν εχει να κανει και με αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, για να στελνω MMS με το κινητο πρεπει να εχω ενεργοποιημενο το 3G? Προσπαθουσα να στειλω τετοια μηνυματα εδω και μερες αλλα δεν επερνα αναφορες παραδοσης. Σημερα και ενω ειχε παλι κολλησει στο "Αποστολη.." ειπα να ανοιξω και το 3G και ξαφνικα ηρθαν οι αναφορες απο ολα τα MMS που προσπαθουσα να στειλω εδω και μερες. Εννοειτε πως το 3G ειχε ξανανοιξει στο ενδιαμεσο αλλα μαλλον τα MMS που δεν ειχαν σταλει, ειχαν μπει στο αρχειο και δεν τα εβλεπε ενεργα για αποστολη.

 

Τι παιζει??

 

Είναι τοις πάσι γνωστό ότι στο android δυστυχώς πρέπει να έχεις ανοικτά τα data για να στείλεις και να λάβεις MMMS.

Χρόνια Πολλά :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εχω προσπαθήσει αρκετές φορές να κάνω με το Kies αντίγραφα των contacts από το S2 (και τώρα πλέον να τα μεταφέρω στο Note II).

Ωστόσο, δεν ξέρω τι συμβαίνει ή τι κάνω λάθος, επιμένει να μην κάνει αντίγραφα όλων των επαφών (κυριαρχούν τα google contacts), παρόλο που εγώ βλέπω να τα επιλέγω όλα. Εχω χάσει αρκετά τηλέφωνα προηγούμενες φορές (νομίζοντας ότι τα έχει σώσει όλα) και έκανα reset στη συσκευή.

Πλέον προσπαθώ να μεταφέρω ότι έχει μείνει, αλλά πάλι τα ίδια (μόνο μέσω google contacts έχουν σωθεί ευτυχώς κάποια)

 

Εχει κανείς καμιά ιδέα πως μπορώ να μεταφέρω το 100% ?

 

Απλώς από το μενού των επαφών (όπως είσαι στις επαφές, αριστερό κάτω κουμπί) επέλεξε εξαγωγή στην κάρτα sd (απαιτεί οπως καταλαβαίνεις εξωτερική κάρτα) εκεί δημιουργείται ΕΝΑ και μοναδικό αρχείο με όνομα 001.vcf το οποίο περιέχει όλες τις επαφές σου και μπορείς να το μεταφέρεις σε όποια android συσκευή θέλεις.

Είναι ο καλύτερος και ασφαλέστερος τρόπος :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

χθες μου επεσε απο το τσεπακι το κινητο, υστερα το πατησα με το ποδι και ραγισε μπροστα η προσοψη / πλαστικο οθονης / γοριλα γλασσ. Κατα τα αλλα δουλευει κανονικα.

 

Πως ακριβως λεγεται το ανταλλακτικο? Αν εχει καποιος υποψην του τιμες/καταστημα, οπου μπορω να το προμηθευτω, παρακαλω να μου πει.

ευχαριστω πολυ.

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο μενου ενεργες εφαρμογες δειχνει συνεχεια οτι το ψαχνει(το κυκλακι ξερετε) ναι μεν αν εχω ανοιχτες εφαρμογες τις δειχνει κατω αλλα ειναι φυσιολογικο να δειχνει συνεχεια το κυκλακι σαν να εχει κολλησει και να μην γυρναει καν?
Link to comment
Share on other sites

περασα την 4.0.4 του cosmote μεσω odin και δεν πειραξα τιποτε αλλο..

επειδη περασα καπακι και το Cyberon Voice Commande,δεν ξερω εαν εχει να κανει και με αυτο.

 

Προφανώς το CSC σου έχει αλλάξει και δεν είναι πια "EUR".. Πάτησε στον dialer << *#272*Device IMEI# >> , όπου device IMEI πρέπει να πληκτρολογήσεις πάλι στον dialer << *#06# >>. Δες εάν το CSC σου είναι κάποιο άλλο εκτός του EUR, εάν ναι, πατάς στο EUR και αλλάζεις.. και μετά μου λες..! :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...