Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πραγματικα δεν με θελει.

Περασα την αρχικη του και με το που τελειωσε και ξανα-ξεκινησε το κινητο παλι σκαλωσε και εβγαλε οτι ενα καρο υπηρεσιες κολλησαν και σταματησαν να ανταποκρινονται.... τι να πω ρε παιδια πραγματικα δεν με θελει με τι καμια ομως.

 

Τωρα κολλαει με το που ανοιγει τι να πω...

Λοιπον επιστρεφη πισω σε samsung και μετα το νεο που θα μου δωσουν πωληση.

 

φιλε τι να πω αν εισαι ροοτ περνα την pulse 2.1 του Στρατου που στηριζεται στην LPX και ειναι σε στοκ φιλοσοφια να βρεις την υγεια σου ειναι απο τις καλυτερες ρομ που εχουν βγει για το κινητο κατα την αποψη μου

η αλλιως μετα το factory reset περνα ξανα με odin την LPX βαζοντας το σωστο csc

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου βγαζει μυνημα με το που ανοιγει ενημερωση λογισμικου com.android phone διακοπηκε και μετα ολο μυνηματα λαθους.

Εχθές είχες πρόβλημα για το ποια rom θα του βάλεις και για το ότι δεν ήθελες να χάσεις τα δεδομένα και τις ρυθμίσεις σου, και τώρα του περνάς τις rom αβέρτα...!

Μήπως κάτι δεν έχει πάει καλά με το φλασάρισμα;

Αν δεν είσαι σίγουρος, άφησε το με την LP7 και κάνε μια βόλτα στην samsung hellas την Πέμπτη. Μη το κάνεις χειρότερα...

:wacko:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πραγματικα δεν με θελει.

Περασα την αρχικη του και με το που τελειωσε και ξανα-ξεκινησε το κινητο παλι σκαλωσε και εβγαλε οτι ενα καρο υπηρεσιες κολλησαν και σταματησαν να ανταποκρινονται.... τι να πω ρε παιδια πραγματικα δεν με θελει με τι καμια ομως.

 

Τωρα κολλαει με το που ανοιγει τι να πω...

Λοιπον επιστρεφη πισω σε samsung και μετα το νεο που θα μου δωσουν πωληση.

 

Μην το δένεις κόμπο ότι θα σε δώσουν νέο

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως το κινητο επιμενει να σβηνει μονο του οποτε τοθ ερθει και για να ξεκινησει χρειαζεται παρατεταμενο πατημα του power. δεν εχω βαλει καθόλου χερι στη συσκευη...
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως το κινητο επιμενει να σβηνει μονο του οποτε τοθ ερθει και για να ξεκινησει χρειαζεται παρατεταμενο πατημα του power. δεν εχω βαλει καθόλου χερι στη συσκευη...

 

4.0.3 κι εσύ;

Αν ναι, υπομονή μέχρι να σου έρθει επίσημη αναβάθμιση (άγνωστο πότε).

Αν δε μπορείς να περιμένεις, ακολουθείς τον οδηγό στο "Επίσημα Firmwares" και βάζεις μία 4.0.4 μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

φιλε τι να πω αν εισαι ροοτ περνα την pulse 2.1 του Στρατου που στηριζεται στην LPX και ειναι σε στοκ φιλοσοφια να βρεις την υγεια σου ειναι απο τις καλυτερες ρομ που εχουν βγει για το κινητο κατα την αποψη μου

η αλλιως μετα το factory reset περνα ξανα με odin την LPX βαζοντας το σωστο csc

 

Κατέβασε ξανά την rom που κατέβασες.Π.χ κατέβασε την έκοδση Nordic Countires 4.0.4 XWLPY .Άν έχεις μέσα micro sd card.Βγάλτην.Έπειτα μπες στο recvovery mode.Κάνε wipe cache partition,μετά wipe data/factory reset.Έπειτα κάνε restart και όταν δείς να σου βγάζει το logo Samsung Galaxy S II I9100 κ.τ.λ. για κάποια ώρα μέχρι να τελειώσει αυτό που κάνει και σου εμφανίσει την οθόνη για να βάλεις το Pin σου.Πάτα το Power Button παρατεταμένα και πάτα απενεργποιήση.

 

Μετά άνοιξε κανονικά το Odin.Βάλε στο PDA την Nordic Countries που κατέβασες.Μπές στο download mode της συσκευής πάτα το Continue.Σύνδεσε την συσκευή με usb και με το που κιτρινίσει (ή γίνει μπλέ ανάλογα την έκδοση Odin) το κουτάκι που γράφει COM πάτα το start και περίμενε να τελειώσει η διαδικασία.Αφού τελειώσει.Όταν μπείς κανονικά στην οθόνη με τις αρχικές οθόνες.Πήγαινε στις ρυθμίσεις-δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας-Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τέλος πάτα στο διαγραφή όλων.

 

Και κάνε ενα post εδώ να με πείς τί έγινε για να δούμε τι άλλο μπορούμε να κάνουμε αν δεν στρώσει

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και factory reset φιλε αλλα παλι τα ιδια τι να πω δεν με θελει με τη καμια ομως μα με η καμια....

Τι κανω τωρα ρε παιδια τουλαχιστον να μην κολλαει με το που ανοιγει... τι μπορω να κανω?

 

Μου βγαζει μυνημα με το που ανοιγει ενημερωση λογισμικου com.android phone διακοπηκε και μετα ολο μυνηματα λαθους.

 

Για βγάλε την microSD και άστη στην άκρη και μετά ξανακάνε factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και factory reset φιλε αλλα παλι τα ιδια τι να πω δεν με θελει με τη καμια ομως μα με η καμια....

Τι κανω τωρα ρε παιδια τουλαχιστον να μην κολλαει με το που ανοιγει... τι μπορω να κανω?

 

Μου βγαζει μυνημα με το που ανοιγει ενημερωση λογισμικου com.android phone διακοπηκε και μετα ολο μυνηματα λαθους.

Πήγαινε ρυθμίσεις->εφαρμογές και σβήσε το κασέ του Play. 99% για αυτό το λάθος οφείλεται αυτό. Το είχα και εγώ αυτό το θέμα για καμιά δεκαριά μέρες και λύθηκε έτσι απλά μετά από πολύ ψάξιμο.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

4.0.3 κι εσύ;

Αν ναι, υπομονή μέχρι να σου έρθει επίσημη αναβάθμιση (άγνωστο πότε).

Αν δε μπορείς να περιμένεις, ακολουθείς τον οδηγό στο "Επίσημα Firmwares" και βάζεις μία 4.0.4 μόνος σου.

 

δηλ ειναι συνηθισμενο προβλημα? φταίει η 4,0,3? αν το αναβαθμίσω ειναι εγγυημενο πως θα διορθωθει?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς μην απογοητεύεσαι απο την πρώτη στιγμή. Εάν θέλεις, βάλε στον dialer αυτόν τον αριθμό " *2767*3855# " , ο οποίος κάνει hard reset στο κινητό. Σβήνει τα πάντα και το επαναφέρει όπως όταν το πρωτο-άνοιξες.. Αφαιρεσε τυχόν εξωτερική SD, διότι θα στην σβήσει. Θα στρώσει το κινητό, γιατί απ'ότι καταλαβαίνω και δεν έχει κάτσει καλά. Προσωπικά κάθε φορά που περναω νέα Ρομ, χρησιμοποιώ τον κωδικό, ώστε να είναι "καθαρό" από προηγούμενα υπολείμματα. Στείλε μου PM εάν χρειαστείς βοήθεια. ;)

 

 

δηλ ειναι συνηθισμενο προβλημα? φταίει η 4,0,3? αν το αναβαθμίσω ειναι εγγυημενο πως θα διορθωθει?

 

Η έκδοση 4.0.3 είχε πολλά προβλήματα. Το ότι σου σβήνει βέβαια μπορεί να στο προκαλεί και καμία κακο-γραμμένη εφαρμογή που πέρασες. Καλό θα ήταν να πας σε 4.0.4, καθώς ελέγχει πολύ καλύτερα την θερμοκρασία του κινητού, όπως επίσης του δίνει και καλύτερη αυτονομία. Τέλος, ξεχνάς τα κολλήματα με το WiFi που σίγουρα θα έχεις ζήσει.

Τι άλλο να πω για να σε πεισω?? :p

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 4.0.3 είχε πολλά προβλήματα. Το ότι σου σβήνει βέβαια μπορεί να στο προκαλεί και καμία κακο-γραμμένη εφαρμογή που πέρασες. Καλό θα ήταν να πας σε 4.0.4, καθώς ελέγχει πολύ καλύτερα την θερμοκρασία του κινητού, όπως επίσης του δίνει και καλύτερη αυτονομία. Τέλος, ξεχνάς τα κολλήματα με το WiFi που σίγουρα θα έχεις ζήσει.

Τι άλλο να πω για να σε πεισω?? :p

 

αν τα διορθωνει αυτα που ειπες, ειναι οτι ακριβως χρειαζομαι. επειδη ομως δεν είμαι εξοικειωμένος και δε θελω να πειραματιζομαι, απλα να του βαλω μια ρομ σταθερη κ λειτουργικη να κανω τη δουλεια μου για αρκετο καιρο, εχεις να μου προτεινεις κάποια συγκεκριμενη σταθερη κ δοκιμασμενη? να κάτσω να μελετησω τους οδηγους να την περασω :p

Link to comment
Share on other sites

Για βγάλε την microSD και άστη στην άκρη και μετά ξανακάνε factory reset.

Ποτε δεν ειχα sd καρτα μεσα φιλε μου.

 

Καταρχάς μην απογοητεύεσαι απο την πρώτη στιγμή. Εάν θέλεις, βάλε στον dialer αυτόν τον αριθμό " *2767*3855# " , ο οποίος κάνει hard reset στο κινητό. Σβήνει τα πάντα και το επαναφέρει όπως όταν το πρωτο-άνοιξες.. Αφαιρεσε τυχόν εξωτερική SD, διότι θα στην σβήσει. Θα στρώσει το κινητό, γιατί απ'ότι καταλαβαίνω και δεν έχει κάτσει καλά. Προσωπικά κάθε φορά που περναω νέα Ρομ, χρησιμοποιώ τον κωδικό, ώστε να είναι "καθαρό" από προηγούμενα υπολείμματα. Στείλε μου PM εάν χρειαστείς βοήθεια.

 

 

 

 

Η έκδοση 4.0.3 είχε πολλά προβλήματα. Το ότι σου σβήνει βέβαια μπορεί να στο προκαλεί και καμία κακο-γραμμένη εφαρμογή που πέρασες. Καλό θα ήταν να πας σε 4.0.4, καθώς ελέγχει πολύ καλύτερα την θερμοκρασία του κινητού, όπως επίσης του δίνει και καλύτερη αυτονομία. Τέλος, ξεχνάς τα κολλήματα με το WiFi που σίγουρα θα έχεις ζήσει.

Τι άλλο να πω για να σε πεισω??

Το εκανα αυτο που λες αλλα οχι μεσω του caller αλλα πατωντας πριν ανοιξει το κινητο το συνδιασμο volume down+home+power και μετα διαλεξα την επιλογη που λεει wipe/fromat και μετα yes και τα εκανε οντως οπως ειπε και τωρα το κινητο δουλευει οπως ηταν εξ' αρχης με την 4.0.3

 

Παιδια σε οσους εχουν απο μαμα την 4.0.3 στο μενου ρυθμησεις -> ηχος στην επιλογη που κανονικα πρεπει να λεει δονηση με το κουδουνισμα σας το εμφανιζει σαν "vibrieren und klingeln" λογικα ειναι σε αλλη γλωσσα.

 

Ειναι λογικο κατι τετοιο ρε παιδια?

 

Σε εσας συμβαινει κατι τετοιο?

 

Λοιπον το σκεφτηκα καλυτερα και ποιο ηρεμα.

 

Θα αφησω την 4.0.3(Οτι ελεγα να κανω απο την αρχη δηλαδη) μεχρι να βγει η νεα 4.1.2 και θα την περασω over the air οταν βγει και ελπιζω να λυθουν τα προβληματα αν οχι το παω πισω στη samsung τοσο απλα αλλωστε ακομα θα εχει εγγυηση και μπολικη.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

αν τα διορθωνει αυτα που ειπες, ειναι οτι ακριβως χρειαζομαι. επειδη ομως δεν είμαι εξοικειωμένος και δε θελω να πειραματιζομαι, απλα να του βαλω μια ρομ σταθερη κ λειτουργικη να κανω τη δουλεια μου για αρκετο καιρο, εχεις να μου προτεινεις κάποια συγκεκριμενη σταθερη κ δοκιμασμενη? να κάτσω να μελετησω τους οδηγους να την περασω :p

 

Όλες οι 4.0.4 θα σε ικανοποιήσουν. Εγώ έχω δοκιμάσει τις XWLPT (Αγγλική) και XWLPX (Σκανδιναβική). Η δεύτερη έχει πλεον ανανεωθεί σε XWLPY, οποτε πέρασε αυτήν.. Θα δεις μεγάλη διάφορα. ;)

 

 

 

@fits13 - Αυτό που σου λέω εγώ κανει αλλη διαδικασία. Όπως και να έχει, από τη στιγμή που ξεκόλλησε το κινητό, όλα καλά.

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν τα λες γιατι πολυ απλα καποια στιγμη θα ξανακολλησει με την 4.0.3 οποτε απλα μεχρι να ερθει η 4.1.2 στην ελλαδα θα το δουλευω και ας ελπισω να μην κολλαει συνεχεια.

 

Οσο αφορα το αλλο που λες για την 4.0.3 σε εσας εχει αλλη γλωσσα στην επιλογη για δονηση που ειπα και ποιο πανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν τα λες γιατι πολυ απλα καποια στιγμη θα ξανακολλησει με την 4.0.3 οποτε απλα μεχρι να ερθει η 4.1.2 στην ελλαδα θα το δουλευω και ας ελπισω να μην κολλαει συνεχεια.

 

Οσο αφορα το αλλο που λες για την 4.0.3 σε εσας εχει αλλη γλωσσα στην επιλογη για δονηση που ειπα και ποιο πανω?

 

Υπάρχει αυτό. Είναι ένα από τα bug της 4.0.3.. Νομίζω πως στην 4.0.4 διορθώθηκε και αυτό. Δεν μπορώ να το διασταυρωσω τώρα, είμαι σε custom rom. ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό. Είναι ένα από τα bug της 4.0.3.. Νομίζω πως στην 4.0.4 διορθώθηκε και αυτό. Δεν μπορώ να το διασταυρωσω τώρα, είμαι σε custom rom. ;)

 

Διορθωθηκε στην 4.0.4... Και οχι μονο αυτο, πολλα αλλα κουσουρια... εχει μαλλιασει η γλωσσα μου, ή μαλλον τα δαχτυλα μου με αυτη την ιστορια!!! Παιδια, βαλτε 4.0.4 και αφηστε την 4.1, οταν ερθει βλεπουμε... Δεν φανταζεστε ποσα θα γλυτωσετε, αφηστε που η μπαταρια θα πεταει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω το επιχειρησα αλλα ειχα αλλα θεματα οποτε για εμενα προσωπικα ειναι προς το παρον μονοδρομος η 4.0.3 και αναμενω να βγει η 4.1.2 να διορθωσει τα σκηνικα που εχει η 4.0.3 και απ' οτι βλεπω δεν ειναι λιγα.

 

Παιδια μια χαζη ερωτηση πως μπορω να ξερω αν σιγουρα περασα την επισημη μαμησια ρομ που ειχε αρχικα το κινητο μου τωρα που δοκιμασα να κανω αλλαγες στις 4.0.4 διαφορων χωρον?

 

Εννοω υπαρχει κανενας τροπος με βαση το kernel ή κατι αλλο να δω αν οντως περασα την αρχικη μαμησια που ειχε το κινητο μου?

 

Αυτο που θυμαμαι ειναι οτι οταν το πηρα κοιταξα μονο τα τρια γραμματα γιατι σκεφτομουν να του κανω ρουτ και μου ειπαν οτι πρεπει να δω αυτα τα 3 γραμματα και ηταν αυτα "XWLP7 (3 Απριλίου 2012) 4.0.3 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code EUR." και αυτη εχω περασμενη τωρα.

 

Αυτο που με ανησυχει ειναι αν οταν με το καλο βγει η 4.1.2 αν θα μου ζητησει να την κανω επισημα ή θα πρεπει παλι να καταφυγω στο odin.

 

Απλα ρωταω για να ξερω μην αρχησετε παλι να μου τη λετε....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω το επιχειρησα αλλα ειχα αλλα θεματα οποτε για εμενα προσωπικα ειναι προς το παρον μονοδρομος η 4.0.3 και αναμενω να βγει η 4.1.2 να διορθωσει τα σκηνικα που εχει η 4.0.3 και απ' οτι βλεπω δεν ειναι λιγα.

 

Παιδια μια χαζη ερωτηση πως μπορω να ξερω αν σιγουρα περασα την επισημη μαμησια ρομ που ειχε αρχικα το κινητο μου τωρα που δοκιμασα να κανω αλλαγες στις 4.0.4 διαφορων χωρον?

 

Εννοω υπαρχει κανενας τροπος με βαση το kernel ή κατι αλλο να δω αν οντως περασα την αρχικη μαμησια που ειχε το κινητο μου?

 

Αυτο που θυμαμαι ειναι οτι οταν το πηρα κοιταξα μονο τα τρια γραμματα γιατι σκεφτομουν να του κανω ρουτ και μου ειπαν οτι πρεπει να δω αυτα τα 3 γραμματα και ηταν αυτα "XWLP7 (3 Απριλίου 2012) 4.0.3 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code EUR." και αυτη εχω περασμενη τωρα.

 

Αυτο που με ανησυχει ειναι αν οταν με το καλο βγει η 4.1.2 αν θα μου ζητησει να την κανω επισημα ή θα πρεπει παλι να καταφυγω στο odin.

 

Απλα ρωταω για να ξερω μην αρχησετε παλι να μου τη λετε....

 

Αν ειχες δει το LP7 και το βλεπεις και τωρα, εισα ΟΚ!!! (ετσι ηταν και το δικο μου). Λογικα το Kies θα βλεπει την αναβαθμηση, αλλα ΟΤΑΝ ερθει η 4.1 δεν σου εγγυαται κανενας οτι θα ερθει και για το δικο σου... Για Odin σε κοβω, αν και το εχεις παρει με φοβο (με το δικιο σου!!!)

 

Εγω παντως θα ξαναδοκιμαζα ακολουθωντας τις οδηγιες του gaster

 

Κατέβασε ξανά την rom που κατέβασες.Π.χ κατέβασε την έκοδση Nordic Countires 4.0.4 XWLPY .Άν έχεις μέσα micro sd card.Βγάλτην.Έπειτα μπες στο recvovery mode.Κάνε wipe cache partition,μετά wipe data/factory reset.Έπειτα κάνε restart και όταν δείς να σου βγάζει το logo Samsung Galaxy S II I9100 κ.τ.λ. για κάποια ώρα μέχρι να τελειώσει αυτό που κάνει και σου εμφανίσει την οθόνη για να βάλεις το Pin σου.Πάτα το Power Button παρατεταμένα και πάτα απενεργποιήση.

 

Μετά άνοιξε κανονικά το Odin.Βάλε στο PDA την Nordic Countries που κατέβασες.Μπές στο download mode της συσκευής πάτα το Continue.Σύνδεσε την συσκευή με usb και με το που κιτρινίσει (ή γίνει μπλέ ανάλογα την έκδοση Odin) το κουτάκι που γράφει COM πάτα το start και περίμενε να τελειώσει η διαδικασία.Αφού τελειώσει.Όταν μπείς κανονικά στην οθόνη με τις αρχικές οθόνες.Πήγαινε στις ρυθμίσεις-δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας-Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τέλος πάτα στο διαγραφή όλων.

 

... ειμαι σιγουρος οτι θα πανε ολα καλα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πω με ψησατε να περασω και γω την 4.0.4..XWLPY ειμαι και γω..και ελεγα να περιμενω την official jb οταν με το καλο βγει...

 

XWLPX και XWLPT βρηκα ομως για nordic..οχι XWLPY...κατι μου διαφευγει ε..μονο root το εχω κανει..και το kies δεν μου το αναγνωριζει πλεον..

Link to comment
Share on other sites

Πω με ψησατε να περασω και γω την 4.0.4..XWLPY ειμαι και γω..και ελεγα να περιμενω την official jb οταν με το καλο βγει...

 

XWLPX και XWLPT βρηκα ομως για nordic..οχι XWLPY...κατι μου διαφευγει ε..μονο root το εχω κανει..και το kies δεν μου το αναγνωριζει πλεον..

 

Την LQ2 που ειναι πιο καινουρια δε βλέπω να την αναφέρει κάνεις, γιατί τέτοιο κόλλημα με τις Σκανδιναβικές; Billy κοίτα στο θέμα με τις επίσημες αναβαθμίσεις είναι όλες εκεί.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν ειχες δει το LP7 και το βλεπεις και τωρα, εισα ΟΚ!!! (ετσι ηταν και το δικο μου). Λογικα το Kies θα βλεπει την αναβαθμηση, αλλα ΟΤΑΝ ερθει η 4.1 δεν σου εγγυαται κανενας οτι θα ερθει και για το δικο σου... Για Odin σε κοβω, αν και το εχεις παρει με φοβο (με το δικιο σου!!!)

 

Εγω παντως θα ξαναδοκιμαζα ακολουθωντας τις οδηγιες του gaster

 

Κατέβασε ξανά την rom που κατέβασες.Π.χ κατέβασε την έκοδση Nordic Countires 4.0.4 XWLPY .Άν έχεις μέσα micro sd card.Βγάλτην.Έπειτα μπες στο recvovery mode.Κάνε wipe cache partition,μετά wipe data/factory reset.Έπειτα κάνε restart και όταν δείς να σου βγάζει το logo Samsung Galaxy S II I9100 κ.τ.λ. για κάποια ώρα μέχρι να τελειώσει αυτό που κάνει και σου εμφανίσει την οθόνη για να βάλεις το Pin σου.Πάτα το Power Button παρατεταμένα και πάτα απενεργποιήση.

 

Μετά άνοιξε κανονικά το Odin.Βάλε στο PDA την Nordic Countries που κατέβασες.Μπές στο download mode της συσκευής πάτα το Continue.Σύνδεσε την συσκευή με usb και με το που κιτρινίσει (ή γίνει μπλέ ανάλογα την έκδοση Odin) το κουτάκι που γράφει COM πάτα το start και περίμενε να τελειώσει η διαδικασία.Αφού τελειώσει.Όταν μπείς κανονικά στην οθόνη με τις αρχικές οθόνες.Πήγαινε στις ρυθμίσεις-δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας-Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τέλος πάτα στο διαγραφή όλων.

 

... ειμαι σιγουρος οτι θα πανε ολα καλα!!!

Γιατι να μην ερθει για το δικο μου ρε φιλε στο πηγαδι κατουρισα δηλαδη???

 

Και εγω το samsung galaxy s2 i9100 δεν εχω γιατι σε αλλους να ερθει και σε εμενα δηλαδη οχι?

 

Μηπως εννοεις οτι μπορει να ερθει αργοτερο απ΄οτι μεχρι τελος ιανουαριου που εχουν πει?

 

Αν ναι τοτε αλλαζει αλλα οχι και να μην ερθει καθολου σε εμενα.

 

Με ποιο λογικη λες οτι μπορει να ΜΗΝ ερθει καθολου σε εμενα ρε φιλος??????????

 

Οσο αφορα ολα τα αλλα που λες τα δοκιμασα ηδη δες ποιο πανω και θα καταλαβεις γιατι δεν τις κρατησα.

Link to comment
Share on other sites

Πω με ψησατε να περασω και γω την 4.0.4..XWLPY ειμαι και γω..και ελεγα να περιμενω την official jb οταν με το καλο βγει...

 

XWLPX και XWLPT βρηκα ομως για nordic..οχι XWLPY...κατι μου διαφευγει ε..μονο root το εχω κανει..και το kies δεν μου το αναγνωριζει πλεον..

 

Τωρα το ειδα κι εγω, δεν το αναφερει ως LPY στο sammobile.com... τελος παντων, βαλ'την εσυ και μην αγχωνεσαι γι'αυτο... Εναλλακτικα μπορεις να βαλεις την Αγγλικη (LPT)... Το Kies δεν θα πρεπει να σε απασχολει πλεον, απλα φροντιζε να το εχεις ενημερωμενο (χρειαζονται οι drivers του, αν και μπορεις να τους βρεις και αλλου) και φροντισε να μην "τρεχει" στο παρασκηνιο οταν κανεις την "δουλεια" με το Odin...

 

(να τσεκαρεις αν εχεις το insane chip πριν κανεις factory reset απο το recovery)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην ερθει για το δικο μου ρε φιλε στο πηγαδι κατουρισα δηλαδη???

 

Και εγω το samsung galaxy s2 i9100 δεν εχω γιατι σε αλλους να ερθει και σε εμενα δηλαδη οχι?

 

Μηπως εννοεις οτι μπορει να ερθει αργοτερο απ΄οτι μεχρι τελος ιανουαριου που εχουν πει?

 

Αν ναι τοτε αλλαζει αλλα οχι και να μην ερθει καθολου σε εμενα.

 

Με ποιο λογικη λες οτι μπορει να ΜΗΝ ερθει καθολου σε εμενα ρε φιλος??????????

 

Τώρα που έβαλες πάλι την lp7, αν την έβαλες σωστά ακολουθώντας τον οδηγό και άλλαξες το csc σε EUR όπως έπρεπε, θα σου έρθει αναβάθμιση κανονικά. Και σε παρακαλώ χαμήλωσε τους τόνους...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην ερθει για το δικο μου ρε φιλε στο πηγαδι κατουρισα δηλαδη???

 

Και εγω το samsung galaxy s2 i9100 δεν εχω γιατι σε αλλους να ερθει και σε εμενα δηλαδη οχι?

 

Μηπως εννοεις οτι μπορει να ερθει αργοτερο απ΄οτι μεχρι τελος ιανουαριου που εχουν πει?

 

Αν ναι τοτε αλλαζει αλλα οχι και να μην ερθει καθολου σε εμενα.

 

Με ποιο λογικη λες οτι μπορει να ΜΗΝ ερθει καθολου σε εμενα ρε φιλος??????????

 

Οσο αφορα ολα τα αλλα που λες τα δοκιμασα ηδη δες ποιο πανω και θα καταλαβεις γιατι δεν τις κρατησα.

 

Ε, δεν εννοουσα Σ'ΕΣΕΝΑ προσωπικα!!! Δεν ξερεις πως γινεται με την "διανομη" του Android? Αρχιζει η Samsung να το δινει σιγαααα-σιγαααααα, μια-μια οι χωρες, ζησε Μαη μου να φας τριφυλλι!!! Ετσι περιμενα κι εγω απο την 2.3 να παω στην 4.0.3 και περιμενα και περιμενα... Οταν ηρθε η Αγγλικη 4.0.4 δεν περιμενα καθολου... επαιξε Odin!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τωρα το ειδα κι εγω, δεν το αναφερει ως LPY στο sammobile.com... τελος παντων, βαλ'την εσυ και μην αγχωνεσαι γι'αυτο... Εναλλακτικα μπορεις να βαλεις την Αγγλικη (LPT)... Το Kies δεν θα πρεπει να σε απασχολει πλεον, απλα φροντιζε να το εχεις ενημερωμενο (χρειαζονται οι drivers του, αν και μπορεις να τους βρεις και αλλου) και φροντισε να μην "τρεχει" στο παρασκηνιο οταν κανεις την "δουλεια" με το Odin...

 

(να τσεκαρεις αν εχεις το insane chip πριν κανεις factory reset απο το recovery)

 

Ναι εννοειται το τσεκαρα αυτο πολυ καιρο πριν,δεν εχω το insane.Το kies δεν το εχω εγκατεστημενο σε αυτο το pc που κανω και καλα τις αναβαθμισεις..εχω μονο τους drivers..το εχω αλλου το kies γιαυτον τον λογο ακριβως.Δηλαδη μπορω να βαλω οποια απο τις LQ2,LPT,LPX θελω παρολο που το δικο μου ειναι lp7 ε?ok..

 

Την LQ2 που ειναι πιο καινουρια δε βλέπω να την αναφέρει κάνεις, γιατί τέτοιο κόλλημα με τις Σκανδιναβικές; Billy κοίτα στο θέμα με τις επίσημες αναβαθμίσεις είναι όλες εκεί.

 

πω ναι σωστος ειχα ξεχασει οτι υπαρχουν εκει..αρα βαζω μια απο τις 6 ε?Ποια προτεινετε?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...